Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze sie nie spotkałem bo nie wiem jaki bios wgrać :P ale popatrze :D

1580540[/snapback]

zmoduj swoj wlasny !!! nie czytales ???? to poczytaj topic bedziesz wiedzial o co chodzi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanie. Jakie sterowniki są obecnie najwydajniejsza do karty Leadtek 5900 XT? Jak polecacie ją podkręcić? Poprzez zmianę biosu czy po prostu podkręcać ją w riva tunerze? Czy jeżeli najwydajniejszą możliwością jest podmiana biosu to czy istniaje taki po którym dalej będzie działać wyjście TV? No i ostatnio pytanie, czy da się jakoś zamontować radiatory na pamięci do tej karty. (wystające "promienie")

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej od Luksa? ;)

1581943[/snapback]

brawo widze ze zaczales czytac :)

ale chyba jeszcze nieskonczyles;)

Ja mam takie pytanie. Jakie sterowniki są obecnie najwydajniejsza do karty Leadtek 5900 XT? Jak polecacie ją podkręcić? Poprzez zmianę biosu czy po prostu podkręcać ją w riva tunerze? Czy jeżeli najwydajniejszą możliwością jest podmiana biosu to czy istniaje taki po którym dalej będzie działać wyjście TV? No i ostatnio pytanie, czy da się jakoś zamontować radiatory na pamięci do tej karty. (wystające "promienie")

1583691[/snapback]

kolega NeuroPL boryka sie z tymi samymi problemami :)

przeczytaj topic to znajdziesz wszystkie odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cze

mam problem z moim FX-em :-| stara karta poszła na gware, spaliła się wraz z chłodzeniem no to przysłali mi nową no i sie zaczeły problemy, miałem 4700pkt w 3dmark03 kiedy na starej karcie miałem 5300-5400, no ale był przed nową radek 9550 wsadzony na tydzień, dzisiaj postawiłem nowy system testuje i 4800 :? nie wiem co może być, w gierach tez jakby gorzej szło, nie wiem czy czujnik wariuje ale pokazuje w czasie grania 100-108st. a radiator nie jest taki gorący no i sie dobrze styka, jeśli macie jakieś rady to piszcie, stery to XG 67.66 na nich najlepiej leciały mi giery w DX 9.0 i niebyło problemów jakie polecacie inne?

 

na płycie był wymieniony mosfet prawdopodobnie związany z AGP moze to jest przyczyną??? sam niewiem

Edytowane przez surix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak ze jak wgram biosa od 5900ultra to mam zły pomiar w karzdym sterowniku zawyrza o 20~30*C podejrzewam ze masz wgranego biosa od innej wersji niz XT posprawdzaj biosy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem nowe stery, te co mi lachuma poradził i nic :-| no to podkręciłem karte na 450/800 dalej nie próbowałem, zapóściłem 3dmarka 03 z 4800 zrobiło sie 4900 :sad: nic to niedało, do tego niestabilny FPS a czujnik przekłamuje pokazuje 107st. bios jest orginalny od 5900XT, czy może to być wina wymienionego mosfeta??? Jak sie z tym nie uporam to raczej ją opchne <_< jakiś trefny model czy co :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem nowe stery, te co mi lachuma poradził i nic  :-|  no to podkręciłem karte na 450/800 dalej nie próbowałem, zapóściłem 3dmarka 03 z 4800 zrobiło sie 4900 :sad:  nic to niedało, do tego niestabilny FPS a czujnik przekłamuje pokazuje 107st. bios jest orginalny od 5900XT, czy może to być wina wymienionego mosfeta??? Jak sie z tym nie uporam to raczej ją opchne <_<  jakiś trefny model czy co :mur:

1589046[/snapback]

Taka mala ilosc punktow mialem jak wymusilem w sterach anizo16x :rolleyes: . Lub jak w opcjach przyspieszania sprzetowego mialem suwak o jeden w lewo przesuniety. Moze to jest to ??

 

PS. Ale cie na tweaku przy komentarzach do x800gt "skomentowali" :lol: Ale i tak cie w tym popieralem B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem nowe stery, te co mi lachuma poradził i nic  :-|  no to podkręciłem karte na 450/800 dalej nie próbowałem, zapóściłem 3dmarka 03 z 4800 zrobiło sie 4900 :sad:  nic to niedało, do tego niestabilny FPS a czujnik przekłamuje pokazuje 107st. bios jest orginalny od 5900XT, czy może to być wina wymienionego mosfeta??? Jak sie z tym nie uporam to raczej ją opchne <_<  jakiś trefny model czy co :mur:

1589046[/snapback]

Jeżeli używasz Winfoxa to zobacz jak masz szybkość wentylatora ustawiona na karcie (Display Hardware Monitor-->Fan Control) !!! U mnie jest tak dziwnie, że jak dałem na 100% to wiatrak się prawie zatrzymał (temp. GPU skoczyła do 90 stopni jak grałem w demko FEAR-tak na marginesie świetne!!!) a jak mam na 0 procent to jest na maksymalnych obrotach :) . Może to jest przyczyna Twoich kłopotów. Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie uzywam ale wgram i zobacze, a jak ci śmiga FEAR na 1024x768 full da się grać? :D

1590712[/snapback]

Gram w 800x600-prawie wszystko na Full :wink: tzn Volumentric Lighting na Minimum, teksturki na medium i bez soft shadows reszta max i smiga znośnie, spokojnie mógłbym z taką szybkością przejść grę do końca. :) Mimo tego, że wiele osób pisze, że gra muli, to w niektórych sytuacjach zachowuje się dużo lepiej niż DOOM 3-nie ma masakrycznego zwolnienia gdy zaczyna sie porządna rozwałka :) Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@udam_u

 

A duże jest zapotrzebowanie na ram, bo czytałem komentarze na pclabie chyba i pisali że giera potrzebuje 1,5-2GB ramu , co do winfoxa to dalej to samo z kartą :-| za około 5 dni ide do kolegi tam ją wsadzimy a że kolega będzie miał 1700+ JIUHB to raczej bez problemu podkręci go do 3000+ :D i porównamy jak będzie tak samo to wina karty a jak nie to może przez ten mosfet co był wymieniony :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@udam_u

 

A duże jest zapotrzebowanie na ram, bo czytałem komentarze na pclabie chyba i pisali że giera potrzebuje 1,5-2GB ramu , co do winfoxa to dalej to samo z kartą  :-|  za około 5 dni ide do kolegi tam ją wsadzimy a że kolega będzie miał 1700+ JIUHB to raczej bez problemu podkręci go do 3000+ :D  i porównamy jak będzie tak samo to wina karty a jak nie to może przez ten mosfet co był wymieniony :mur:

1591846[/snapback]

Z 1GB ramu z teksturami na medium ustawionymi jest ok :wink: Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś cicho tu ostatnio :?  jeśli nie macie zajęć to zapraszam 1596062[/snapback]

Ostatnio ktoś pisał na tweaku, że na R9550 można spokojnie grać w FEAR z większością detali na max... Ja na moim ostro ztunowanym FX'ie moge tylko powiedzieć, że da się w miare dobrze tą gre ukończyć na tej karcie (FX)... Szkoda, że nie mam 9550...z wszystkim na max bym zagrał...w końcu te shadery najszybsze... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe fanatyczni fani ati :wink: wszedzi znajdą się tacy, a ja miałem na tydzien włożonego R9550 jak mój FX poszedł na gware, SWAT4 nie dało sie grać na R9550 a na FXie płynnie, czytałem recenzję Swat 4 w CD action to napisali ze bardzo komfortowo da się grać na R9200 z dość wysokimi detalami czy coś takiego :lol: :lol: to mnie rozwaliło :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

surix po zmianie karty robiles formata? Bo jeżeli nie to nawet nie ma o czym gadac

1597356[/snapback]

robiłem :-| i nic :angry: niewiem co jest, chyba felerny model karty w pojutrz raczej pójde do kolegi ma 3000+ więc porównywalny i może jeszcze wyżej, no ale ma radka i nie wiem jak ze sterami a jak nie to mój 2gi kolega ma tez P4 i FXa wiec jak nie u pirwszego to u drugiego :wink: jesli to wina karty to moge złozyc jakąś reklamacje :unsure: a cewki na niej syczą niemiłosiernie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

surix podkręcałeś swoją kartę? A jeżeli tak to czy montowałeś wcześniej radiatory. Gdzieś czytałem, że jeżeli nie robi się vmodów to nie trzeba montować radiatorów na pamięciach. Teraz grałem godzine w undergrounda, i pamiątki były ledwie letnie.

 

Jeżeli na pamięciach pisze mi "hynix F-28 423A" to jaki mam czas dostępu?

Edytowane przez Przemekc1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

surix podkręcałeś swoją kartę? A jeżeli tak to czy montowałeś wcześniej radiatory. Gdzieś czytałem, że jeżeli nie robi się vmodów to nie trzeba montować radiatorów na pamięciach. Teraz grałem godzine w undergrounda, i pamiątki były ledwie letnie.

 

Jeżeli na pamięciach pisze mi "hynix F-28 423A" to jaki mam czas dostępu?

1600561[/snapback]

Prawdopodobnie 2.2ns, moje mają takie same oznaczenia ale są 2.5ns, daj w sterowniku wykryj optymalne ustawienia czy coś takiego, jak ci pokaże na pamięciach 900 to masz 2.2ns jak 800-850 2.5ns, tak u mnie było, jeśli pamięci są oznaczone AF-28 to są 2.8ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o pierwsze pytanie, to używasz surix radiatorów? (i czy masz podkręconą karte) lub ewentualnie jakiś bios możesz polecić

 

EDIT: Steronik wykrył mi 700 dla rdzenia i 922 dla pamięci. Czy to dobry wynik? To znaczy, że karta powinna pracować stabilnie na takim ustawieniu?

Edytowane przez Przemekc1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o pierwsze pytanie, to używasz surix radiatorów? (i czy masz podkręconą karte) lub ewentualnie jakiś bios możesz polecić

 

EDIT: Steronik wykrył mi 700 dla rdzenia i 922 dla pamięci. Czy to dobry wynik? To znaczy, że karta powinna pracować stabilnie na takim ustawieniu?

1600823[/snapback]

Radiatorów nie mam, na starej karcie miałem, nie podkręcona wogóle bo ustawienie 450/800 daje przyrost w 3dmark 03 rzedu 100pkt. :-| , co do biosów to sie nie znam, popytaj innych :wink:

 

myśle ze bardzo, czasem przekłamuje szczególnie dla rdzenia, mi wykryło 500/922 i szła na 525/950 bez radiatorów, ale je później dołożyłem, padło chłodzenie i przysłali mi po miesiącu tą co teraz mam, złom :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chodzi o pierwsze pytanie, to używasz surix radiatorów? (i czy masz podkręconą karte) lub ewentualnie jakiś bios możesz polecić

 

EDIT: Steronik wykrył mi 700 dla rdzenia i 922 dla pamięci. Czy to dobry wynik? To znaczy, że karta powinna pracować stabilnie na takim ustawieniu?

1600823[/snapback]

Zobacz, czy na standardowym biosie karta idzie Ci na GPU:500MHz, Mem:900MHz. Przy czym przy sprawdzaniu upewnij się, czy karta nie trothlinguje-czyli Riva Tuner lub Winfast Hardware Monitor. Najlepiej puscic na noc 3DM03 (4testy demo+Pixel Shader+Vertex Shader) zapętlony. Jeżeli karta nie bedzie walila artami i throtlingowala to po dołożeniu radiatorków na mem możesz próbować mojego biosu (link w signu)-będzie realny przyrost wydajności. Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Steronik wykrył mi 700 dla rdzenia i 922 dla pamięci. Czy to dobry wynik?

1600823[/snapback]

:blink:

 

Puść na tym 3dmark'a 2003 i napisz ile nabiło pkt? 700 to bardzo dużo, raczej niespotykane, trzeba to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...