Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem w tym temacie posty jako jeden z pierwszych, pamiętam jak Luks_pl tworzył historię. :)  Tutaj chyba wszyscy przekonali się że GF FX 5900XT stał się kartą chyba najbardziej "overclockerską".

Jednak wydajność jej nie będzie wieczna (już nie jest). Za jakieś 1,5 tygodnia zdradzę :-P FX-a dla Radeona X850XT. Pewnie czasami zajrze tutaj by zobaczyc co się dzieje. Pozdrawiam wymiataczy z pod znaku XT!!!

1674670[/snapback]

Ja zostaje przy FX na 95% :wink: jakoś kosztowna zabawa w wymiane sprzętu na nowy przestała mnie już pasjonować-a jeszcze pół roku temu nie uwierzyłbym w to, co tu obecnie pisze. Wole teraz poświęcić czas i pieniądze na zdobywanie nowych umiejętności (np. Prawo Jazdy) i życie prywatne (płeć piękna, treningi mojego ulubionego sportu itp. :wink: ). Jakby nie było komputery (a w szczególności overclocking) to świetne hobby, lecz też bardzo zazdrosne (w sensie pochłaniające dużo czasu). Bede tutaj co jakis czas zagladal i pomagal nowym/starym uzytkowniką FX'a jezeli tylko moje kompetencje na to pozwolą. Na pewno całkiem z tym "nałogiem" :rolleyes: nie skończe, bo szkoda utopić wiedzę, którą tu zdobyłem, lecz jedno jest pewne to już będzie tylko tło, odległy plan mojego życia. To by było na tyle moich skromnych refleksji.

Pozdro for ALL!! :wink:

 

PS. Świetna decyzja z tym Radeonem, ale czy jednak nie lepiej byłoby kupić XL'a i go "@" do XT..??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybór padł na X850XT ASUSA za 1499zł gdyż jest tylko o 100zł droższy od XL. Kupno X850XT za prawie 2000zł nie wchodziło by w rachubę. Jest to mój przedostatni wydatek na komputer (planowany jest monitor). W przyszłości nie zamierzam zmieniać platformy gdyż wiązało by się to ze zmianą większości podzespołów

(czyt. wydatki bez końca). Tak jak zauważyłeś są też inne (bardziej ważne) wydatki w życiu. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylaczylem AA i niema artow :/

na zmiejszonych zegarach nieda sie grac na 1024/768 i AA4 :/

1677089[/snapback]

A jak zmniejszysz taktowanie to wszystko jest ok (z AA)..? To może być oznaka, że część ramu na karcie nie wytrzymuje przy tym taktowaniu-bez AA jest uzywanie dużo mniej pamięci karty i może nie być wykorzystywana ta kość która jest przyczyną artów z AA. Wiem, że to może brzmieć nieprawdopodobnie, ale to jest możliwe.

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha! Nie mogę! Nie moge jej sprzedać :P Okazało się że miłość jest jednak silniejsza od mocy pieniądza i nie ma bata żebym się pozbył mojej karty :P Grzeje się jak prom kosmiczny przy wejściu w atmosfere, ale co tam - taki jej urok ;)

 

Tak przy okazji... Mam coś takiego że jak gram dłużej w NFS:U2 to mi się potrafi zaciąć tak dosłownie na sekundę i dalej jedzie normalnie, czasami pojawią się arty ale tez tak na sek po tym zwisie i dalej moge grac normalnie... COś się mój asus pluje ostatnio że "CPU FAN FAILED", pomimo tego że się ładnie kręci... Moze to temp procka skacze za bardzo czy coś ? Zakladacie na tył karty, tam w miejscu obok wejscia zasilania jakies radiatory ? Ja tam mam czasem sporą temp...

Edytowane przez nightstalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może o co chodzi z tematem obsługi dx9 na GF5900 ? Wszyscy mi wmawiają że karta nie obsługuje DX9 :|

1701901[/snapback]

A sorki, coś nawaliło i skasowało wszystko co napisałem.

 

A napisałem to, że wszystkie efekty DX9, są obliczane software'owo i dlatego w 3DM2k5 tak kiepsko wypada GF5900XT. Zresztą jeżeli znajdzie się lelonek na tą kartę, to warto ją jak najszybciej pchnąć ;)

 

pozdfroofki i sorki za zonka.

Edytowane przez fiskomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sorki, coś nawaliło i skasowało wszystko co napisałem.

 

A napisałem to, że wszystkie efekty DX9, są obliczane software'owo i dlatego w 3DM2k5 tak kiepsko wypada GF5900XT. Zresztą jeżeli znajdzie się lelonek na tą kartę, to warto ją jak najszybciej pchnąć ;)

 

pozdfroofki i sorki za zonka.

1702398[/snapback]

To znaczy że obsługa jest, ale karta się z nią bardziej męczy niż np. seria 6xxx ?

Swoją drogą, kupiłbym sobie jakiegoś 6800LE, ale na mojego FX'a chętnych nie ma bo wszędzie krążą opinie o tym jak ta karta jest beznadziejna :( Ja tam te opinie mam gdzieś i właśnie gram w F.E.A.R na medium i mam zero zaciachów :P

 

Ps. Grał ktoś wogle w FEAR ? Oczywiście pytanie do posiadaczy FX'5900... U mnie uruchamia się na maximum i strasznie tnie a na high sa częste skoki fps ;/ W medium za to nie mam na co narzekać ;) Może to wina tego że mam tylko 515ramu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sorki, coś nawaliło i skasowało wszystko co napisałem.

 

A napisałem to, że wszystkie efekty DX9, są obliczane software'owo i dlatego w 3DM2k5 tak kiepsko wypada GF5900XT. Zresztą jeżeli znajdzie się lelonek na tą kartę, to warto ją jak najszybciej pchnąć ;)

 

pozdfroofki i sorki za zonka.

1702398[/snapback]

Ugh... w jakim sensie software'owo :) mógłbyś troche rozwinąć myśl ..? Myślisz, ze jak ktoś ma FX'a, to efekty DX 9.0 liczy mu emulator działający na CPU..? :blink:

QuartzXXI-przepraszam, ale dawno tu nie zagladalem i dlatego nie dalem linka do demka, ale juz masz na szczescie :wink:

Pozdrawiam!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy z nastepujacym problemem:

 

Mialem nieszczescie zakupic walnietego Gigabyta GV-N59X128D.

Karta zdaje sie miec spalona jedna diode (przynajmniej wydaje mi sie ze to dioda:)), kolo niej widnieje oznaczenie D501. Znajduje sie ona na 'spodzie' karty (tj. z drugiej storny nizeli gpu czy pamieci ), po przeciwnym boku od wejscia na zasilanie karty.

Chcialem zatem spytac czy mozna gdzies znalezc parametry takiej diody , zeby moc ja wymienic...?

 

 

Z gory thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problemy z wiatrczkiem od 590 xt od gigabyte. Że wiatrak jakby ociera się o coś i tak co jakiś czas a najardziej rzęzi przy właczeniu. Co tym zrobić? rozkręcenie odpada mam gwarancje jeszcze przez 2 lata. Dawał już ktoś w takiej sprawie karte na gwarancje? Dodam że kurz usunąłem i jest całkowicie czysto

HELP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy że obsługa jest, ale karta się z nią bardziej męczy niż np. seria 6xxx ?

Swoją drogą, kupiłbym sobie jakiegoś 6800LE, ale na mojego FX'a chętnych nie ma bo wszędzie krążą opinie o tym jak ta karta jest beznadziejna :( Ja tam te opinie mam gdzieś i właśnie gram w F.E.A.R na medium i mam zero zaciachów :P

 

Ps. Grał ktoś wogle w FEAR ? Oczywiście pytanie do posiadaczy FX'5900... U mnie uruchamia się na maximum i strasznie tnie a na high sa częste skoki fps ;/ W medium za to nie mam na co narzekać ;) Może to wina tego że mam tylko 515ramu ?

1703786[/snapback]

Hej! Gralem w demko FEAR-ale ustawienia mixowalem-czesc z medium, kilka efektow na high i w 800x600 mozna było spokojnie popykac. Jeszcze skoncze ta gre na moim wykreconym FX 5900XT :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej! Gralem w demko FEAR-ale ustawienia mixowalem-czesc z medium, kilka efektow na high i w 800x600 mozna było spokojnie popykac. Jeszcze skoncze ta gre na moim wykreconym FX 5900XT  :-P

1709777[/snapback]

Ja też sobie pograłem :D Wszystko na high, textury na medium i FSAAx2 bez SS i całkiem fajnie śmiga! Z pixel dubing to jest już max odjazd! ( tyle że gorzej to wygląda ) Ja mam nadzieje że FEAR ukończe juz razem z 6800LE, ale to tylko wtedy gdy sprzedam Fx'a za jakieś sensowne pieniądze ;)

 

Ps. jak tam się FPS mierzy ???

Edytowane przez nightstalker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skierowali mnie tutaj- bu tu mnie niechcieli ;-) no i mam takie pytanko jak w tamtym temacie mianowicie chcialbym sie dowiedziec cos o v modach na leadteka 5900xt no i czy sa jeszcze jakies mody po odkryciu rdzenia w moim geforce (jak co to ja juz zdjalem i temp zpadla o3-4 stopnie za zalmanie 7000cu) teraz w windzie mam 24 stopnie :twisted2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skierowali mnie tutaj- 1711155[/snapback]

Witam!!! Topic caly czas zyje!!! :wink:

Odnośnie pytania:

Tutaj była dyskusja o V-modzie (Gregor1230, sulo, suchyjastrzab) w tym temacie:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...4entry1315084

 

A tutaj suchyjastrzab umiescil na serwie fotki/schematy jak nalezy to zrobić:

http://micek.no-ip.com/~jastrzab/vmod.rar

 

Pozdrawiam!! :)

 

PS. Troche nie rozumiem-Zalman 7000Cu jest przeciez na CPU..?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i jak co to ja mam narazie zegary 510 (mialem i 530 ale zdawalo mi sie ze wtedy gry wolniej chodzily :-| na a memki mam 880 heh na 886 juz arty na maxa z tego wywnioskowac moge ze mam memki 2.5Ns ) lol a mogly by byc troche lepsze bo nawet gpu sie dobrze kreci jak na standardowym napieciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie biore się za mod biosu w moim fx ! Co robić ? Pomocy ?! :P Nie no tak źle to nie jest, wiem co robić ;) Przydaly by się jednak jakieś rady i materiały pomocnicze... Chłodzenie mam zrobione... Cool VGA Coole firmy cooler master na gpu i od tyłu, do tego są radiatory własnej produkcji na pamiątki i (uwaga) 5 ! tak ! 5 Wentylatorów do których dorobiłem sobie panek sterujący ;) Niestety nawet po tych operacjach karta ni ekręci się powyzej 475/950 :( POdniesienie napięcia na agp tez nic nie dalo... Chciałbym uzyskać przynajmniej 6200 w 3d marku... Jak dotąd mam tyle co w sygnaturce... Jakieś helpy będą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...