Skocz do zawartości
Vader_

Geforce Fx 5900 / U / Xt / 5950u

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jeżeli użyje biosu, który masz w sygnaturce to juz trzeba radiatory, tak? I czy jest duża różnica wydajności pomiędzy zwykłym podkręceniem, a biosem ze zmienionymi timingami?

 

Czyli jeżeli zamierzam podkręcić kartę bez zmieniania timingów i latencji (500@920) to nie trzeba radiatorów?

I jeszcze jedna sprawa, czy pamięci mogą paść tak od razu, bez wczesniejszych artów w grach?

 

Dodam, że mam w miare dobrze klimatyzowaną obudowe.

Edytowane przez Przemekc1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pamięci ustawione na 900 i zmodyfikowany bios. Zastanawiałem się nad zastosowaniem radiatorów ale doszedłem do wniosku że za dużo z tym roboty ;).

 

Chłodzenie rozwiązałem natomiast w inny sposób. Kupiłem wentylator 80x80 i wmontowałem go w pudełeczko (może być np. po lodach ;)) . W pokrywce zrobiłem otwór na wentylator i go do niej przykręciłem śrubami z szerokimi główkami. Natomiast w pudełku porobiłem otwory na zasysanie powietrza.

 

W ten sposób chłodzę i pamięci i dodatkowo GPU. System jest przenośny i nie ma problemu z montażem ;).

 

PS. Pomału robię przymiarki na 6800GT AGP jednak z ich dostępnością jest coraz większy problem :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli użyje biosu, który masz w sygnaturce to juz trzeba radiatory, tak? I czy jest duża różnica wydajności pomiędzy zwykłym podkręceniem, a biosem ze zmienionymi timingami?

 

Czyli jeżeli zamierzam podkręcić kartę bez zmieniania timingów i latencji (500@920) to nie trzeba radiatorów?

I jeszcze jedna sprawa, czy pamięci mogą paść tak od razu, bez wczesniejszych artów w grach?

 

Dodam, że mam w miare dobrze klimatyzowaną obudowe.

1730426[/snapback]

Tak trzeba radiatorki, nawet jak masz dobrze przewiewna obudowe, to bedzie potrzebna wieksza powierzchnia oddawania ciepła-zawsze weryfikuje to lato i trzeba zchodzić z zegarami... Moja karta chodziła bez radiatorków z pamięciami na 900MHz na standardowych tymingach i latencjach. Po zmianie tymingów i latencji pamięci strasznie zaczeły się grzać-teraz mam zegar mem ustawiony na 800MHz-wydajność wieksza jest nawet od tej jaką miałem na memkach ustawionych na 950MHz ze standardowymi tymingami i latencjami. Ogólnie podkręcając karte i modyfikując tymingi i latencje można uzyskać +`1500pkt. w 3DM03. Pamięci mogą paść od razu-ale jak dowalisz jakieś kosmiczne ustawienia od razu...poźniej mogą walić artami nawet na standardowych ustawieniach, dlatego eksperymentuj małymi krokami-max 25MHz.

Pozdrawiam!!! :wink:

 

EDIT: weteran-fajny pomysł z tym chłodzeniem, mógłbyś zamieścić jakąś fotke..?

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie testuje bios użytkownika suchyjastrzą.

 

PS. Ma ktoś oryginalny bios do karty leadtek 5900XT? Bo zapisałem i teraz nie wiem gdzie :/ Jak możecie to prześlijcie na przemekc1@gmail.com

 

Suchyjastrząb tak właściwie to co zmienia Twój bios? :rolleyes: Bo na razie nic nie testowałem i tylko omegi pokazują mniejsze zalecane tektowania.

Pojawiła mi się też dodatkowa fukcja podkręcania automatyczne do czego ona służy, albo inaczej na jakiej zasadzie działa.

Edytowane przez Przemekc1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: weteran-fajny pomysł z tym chłodzeniem, mógłbyś zamieścić jakąś fotke..?

1730802[/snapback]

Chętnie bym pokazał ale nie mam gdzie tych fotek wrzucić na serwer :/.

 

PS. Co się stało z rankingiem podkręcania naszych cudeniek? Troszkę mi się zmieniło i bym się pochwalił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tego topica nie odwiedzałem, ale dzisiaj mój FX zaczął sypać artami :mur: 1 test w 3dmark03 i po 7sek Art i mega cięcie :sad: , karta pewnie pójdźie na gware z nowu miech bez karty :-| mam nadzieję że mi jej nie odeślą jako naprawionej bo raz już tak było z poprzenią i 4 tyg. bez kompa i przysłali mi tą ehhhhh... (co mogą mi za nią dać w zamian?)

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludziska, jakie teraz sterowniczki są na topie ?

 

Mam zamiar zrobić format, a mam aktualnie zainstalowane jeszcze 67.22 :D A na stronce nvidii to już z numerkiem 81 są :D Co polecacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest maksymalna cena za tą kartę, ja swoją sprzedałem za 320zł.

Dobra kupiłem Winfasta 5900 128MB (teń ze śmiesznym chłodzeniem) za 300zł + przesyłka...mam nadzieje że będzie widoczna różnica między nim a moim obecnym 5200 =P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupiłem Winfasta 5900 128MB (teń ze śmiesznym chłodzeniem) za 300zł + przesyłka...mam nadzieje że będzie widoczna różnica między nim a moim obecnym 5200 =P

Którą "śmieszną" ? Ta z wielką blachą i dwoma wentylami ? To musze cię zmartwić, że te karty akurat to badziew i maja montowane na bank pamięci 2.8ns http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...ast_A350LX.html

Pojechali po niej równo. No ale za 3 stówy to i tak dobrze.

 

Chyba że to inna grafa ;)

 

pozdrawiam,

 

Edit: Sorki nie doczytałem, że to "pełny" 5900, więc możliwe, że będzie miał pamiątki 2,2ns, z tym że nie wiem, czy to chłodzenie wyglada tak jak w tej recenzji LX'a. Ponoć głośne jest nad wyraz.

Edytowane przez fiskomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą "śmieszną" ? Ta z wielką blachą i dwoma wentylami ? To musze cię zmartwić, że te karty akurat to badziew i maja montowane na bank pamięci 2.8ns http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...ast_A350LX.html

Pojechali po niej równo. No ale za 3 stówy to i tak dobrze.

 

Chyba że to inna grafa ;)

 

pozdrawiam,

 

Edit: Sorki nie doczytałem, że to "pełny" 5900, więc możliwe, że będzie miał pamiątki 2,2ns, z tym że nie wiem, czy to chłodzenie wyglada tak jak w tej recenzji LX'a. Ponoć głośne jest nad wyraz.

No to wlasnie ta karta ale bez LX, i z tym chlodzeniem, o cisze sie nei martwie bo i tak mam w pokoju mega chałas :) Komputer wyje sam z siebie, 2 akwaria sa cholernie głośnie bo brzęczyki na powietrzają itd. więc mi to nie przeszkadza, co dopamięci to są to 2.2ns ale i tak karty narazie podkręcał nie bede :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra kupiłem Winfasta 5900 128MB (teń ze śmiesznym chłodzeniem) za 300zł + przesyłka...mam nadzieje że będzie widoczna różnica między nim a moim obecnym 5200 =P

Różnica powinna być 4-6 krotna w porównaniu do tego co masz w podpisie :)

 

Ja doszedłem z 5400 (w standardzie) do 7000 po podkręceniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymieniali na 6600GT ']

oj ryzyk fizyk ale chyba sprobuje :) bo na moim fx nie da sie niestey grac w NeedForSpeed:MostWanted w 1024/768 na full detali :( a to dopiero demo :/ poza tym planuje zakup feara ktory tez do gier z malymi wymaganiami nie nalezy...

Edytowane przez archaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, ze dasz vsyn off i cienie na low (te cienie az tak duzo nie daja) reszta na all i nfs w 1024x768 na moim kopie ma od 35 fps do min 20 fps.

 

btw. polecam zainstalowac nowe stery 81.89 zwykle lub modowane od XG. Daja srednio 3/4 fps w needzie.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj ryzyk fizyk ale chyba sprobuje :) bo na moim fx nie da sie niestey grac w NeedForSpeed:MostWanted w 1024/768 na full detali :( a to dopiero demo :/ poza tym planuje zakup feara ktory tez do gier z malymi wymaganiami nie nalezy...

 

ja gram w F.E.A.R. bez włączonych cieni przy 800*600x32 i jest nieźle większość ustawień na medium :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z moją kartą, przysłali mi nową i jestem z niej zadowolony wygląda jak XT od Leadteka a wykrywa mi ją jako Ultra a ma zegary XT i jeszcze jeden problem czaem wogóle mi jej nie wykrywa nie wiem co jest... pokazuje że nie ma karty, pracuje jako PCI, a czasem jest normalnie działa jak powinna. Co to może być? nie robiłem formata, zmianiałem stery na kilka wrsji i tak samo dalej...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie - juz nie wiem co moze byc nie tak ... - mozna jakos sprzetowo zablokowac podkrecalnosc karty ?

Mam 5900 XT leadteka ktora dostalem z wymiany gwarancyjnej poprzedniej cudownej karty ktora zniszczylem.

Problem polega na tym ze nie mozna jej w zaden sposob podkrecic ... ;/

Tzn na sterownikach po zmianie taktowania nawet o 1 Mhz nieprzechodzi testu, w power stripie tez jest problem niby podkreca ale nie ma roznicy w wynikach i w 3dmarq nadal widnieje standardowe taktowanie...

O co moze chodzic ? Zmienialem juz bios, wymienilem chodzenie ... nie mam juz pojecia o co chodzi ... macie jakies pomysly ????

Zasilacz dobry testowany na 2 plytach glownych na 2 roznych zestawach ... u mnie zasilacz chieftec 360 u sasiada modecom 400 W.... ;/ prosze o pomoc ... poprzednia sztuka osiagala 530/950 - z zaostrzonymi timingami...ale niestety umarla - ukruszylem jakis tam kondensator ale dzieki znajomemu w serwisie wymienili mi karte na to cos ...;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem mojego FX'a! Przy sprzedazy jednak wynikło że testy 3DM powinno się niby robić w 800x600 :| Ile w tym prawdy ? Ja zawsze robiłem 1024x768 :) Co myślicie o przesiadce na 6200 i zmodowanie go na 6600GT ? 4000pkt w 3dm o5 brzmi smakowicie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem mojego FX'a! Przy sprzedazy jednak wynikło że testy 3DM powinno się niby robić w 800x600 :| Ile w tym prawdy ? Ja zawsze robiłem 1024x768 :) Co myślicie o przesiadce na 6200 i zmodowanie go na 6600GT ? 4000pkt w 3dm o5 brzmi smakowicie :)

pierwsze slysze zeby testy 3dmarkow robic na 800*600. glownie dlatego ze jest to platne a testy na 1024*768 sa darmowe.

 

6200 nie da sie zmodowac na 6600GT, co najwyzej na 6600 ale i tak bedzie mniej wydajny od oryginalnego 6600. poza tym wydajnosc fx miesci sie gdzies pomiedzy 6600 a 6600GT sklaniajac sie raczej ku tej drugiej...

 

a w ogole to za ile sprzedales karte?

Edytowane przez archaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wypasiony FX poszedł w świat za 304zł ( chłodzenie sprzedałem osobno za 41zł ). Gdyby nie to że karta strasznie się dławi przy DX9 to bym jej nigdy nie sprzedawał, ale niestety... Gier na DX8 coraz mniej, a nawet nie kręcony 6200(64bit) radzi sobie lepiej w aplikacjach dla DX9 !!! Stąd też takie "wspaniałe" wyniki FX'a w 3DM05 :D Ech...

Oj, nie wiem czy się nie pomysliłeś... Popatrz co ludzie robią ze swoimi 6200! Po modzie na 6600 + VMOD standardem staje się skok w 3DM03 z 4500 na 6500 ( w widziałem też karty podchodzące pod 8000 ). Zaznaczyć trzeba przy tym że 6200 ma już obsługe wszytkich bajerów w DX9 i nie zatka jej tak jak to sie działo z 5900. W najgorszym wypadku za 300zł będę miał to co wczesniej + pełna obsługa DX9 :) Mnie to pasi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...