Skocz do zawartości
fipa

black ice i bigtower

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka chłodnica z serii Black Ice będzie ładnie pasować do bogtowera Chiefteca? Właśnie zamawiam go sobie i pomyślałem, że moze w niedługim czasie sprawie sobie porządną chłodniczkę. Jeszcze nie mam nowej obudowy, więc nie wiem gdzie bedę chciał wlożyc tą chłodnicę. Na razie myślałem o dwóch miejscach: nad zasilaczem albo w kieszeniach 5.25. Co o tym myślicie? A odnośnie kasy za Black Ice to nie może to być zbyt dużo. Najchętniej kupiłbym coś z kategorii Cena/Jakość, jednak bliżej cena :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co przeplacac? Moze i Black Ice sa wydajne, ale strasznie drogie. Znacznie taniej dostaniesz kadeta lub np. Lade ktora bardzo pieknie wejdzie Ci pod top budy i bedzie tez bardzo wydajna, a jak chcesz koniecznie Bi to niech inni Ci cos doradza :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam bym poszukal lady .. w bigu bedzies miald duzo miejsca pod sufitem budy .. zrobisz dziurki na wetnyle u góry 2x120 podczepisz pod to łade i zapierdzial ladnie .. a bedzie rownie wydajna jak nie lepsza od BLAC ICE ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam big towera chiefteca i kadeta zainstalowanego dość niekonwencjonalnie (gdzieś na forum są fotki) jednak teraz zamierzam dołożyć drugą nagrzewnice z recorda na dół obudowy. trzeba tylko zdemontować koszyki na HDD (wystarczy rozwiercić 3 nity i ew. potem w razie potrzeby przykręcić je na wkręty). Wchodzi idealnie, jednak najlepiej przerobić króćce bo ich układ oryginalny jest beznadziejny. Jeżeli chcesz upchnąć nagrzewnice nad zasilacz a nie chcesz się bawić tak jak ja, to widziałem na allegro małe kadety - 16cm szerokość i chyba 15 wysokość - które tam powinny się zmieścić. Też zastanawiałem sie min. nad BIPami, ale po namysle i po przeczytaniu testów na watercooling.pl stwierdziłem, że szkoda kasy. Ale to oczywiście moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm jezeli chodzi o miejsce to moze byc cos takiego :)

Dołączona grafika

nie wiem jak w chieftecu ale w budach anteca jest problem z kadetem w tym miejscu , tzn ject o 1 cm za szeroki i niewejdzie w ten sposob , bip zmiesci sie bez problemu , mailem zamiar brac bipa ale po zakupie tej chlodzniczki jesio mi na hydorka zostalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie

w angela.pl widzialem takie chlodniczki dedykowane do wc do chiefteca (i tu kilka modeli). po powiekszeniu zdjecia widac sposób jego zamocowania i zastanawia mnie jedno - jak tam idzie cieple powietrze (z ktorej strony - czy do obudowy czu od)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

logiczne ze cale zycie bylo tak ze przod zasysal do obudowy a z tylu wylatywalo powietrze , no wiec i z ta chlodnica coolteca jest napewno tak samo , tyle ze jak dla mnie to mjejsce z tylu sie nie podoba strasznie nie funkcjonalnie jak dla mnie wolalbym zamocowac bipa na przodzie pod koszykami u mnie tak bedzie ale BIe , sam zdecyduj jest wiele mozliwosci zamocowania chlodnicy kup i pokombinuj cos wyglowkujesz :P

metoda prob i błędów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh uwielbiam uparcie co nieniektórych. Na pytanie która Black Ice wywody na temat Łady ;-) Biez BlackIcePro2. Pikna. Wydajna. Droga.. ale na wypasie. Zdupione troche mocnowanie.. Mogli to lepiej wymysleć. I trzeba byc ostroznym bo farba łatwo zchodzi. Ale mnie sie podoba ;-))))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak kupię nową nagrzewnice. Zastanawiam się tylko którą:

Black Ice Pro - 199zł

Heater Core - 219zł

Black Ice Extreme 2 - 389zł

Cooltek Single do Chieftec - 269zł

 

Jak ktoś wie, gdzie można kupić taniej to proszę o linka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam atkie pytanko bo chce rowniez zamowic te wentyle tylko neiwiem czy oby na peewno starczy kabla gdyz jest on krotki :/ co mozna najlatwiej zrobic aby go przedluzyc badz jak zmienic wtyczke ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wemtyl za 25 PLN - ostry zakapior :/

 

Co do chlodnicy to niektore samochodowe maja odpowietrzniki przy zbiornikach. Praktycznie jesli nie ma mozliwosci ruszania chlodnica (pomijam tu konstrukcje rurowo-finowe) to zawsze gdzies tam zostanie troche powietrza. W sumie mozna to zrobic samemu - wywiercic otwor i wlutowac odpowietrznik.

 

Chyba lutowanie kabelkow od wiatraka to nie jest wielki problem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...