Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam radka 9600 chyba PRO 400\200.Wykręciłem go na 520\245.Gdy chcę podkręcać wyżej to ekran gaśnie na chwilę następnie znowu się ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> i wyskakuje jakiś komunikat że nie ma sygnału od GPU czy się nie umie porozumieć czy jakoś tak. Dzieje się tak nawet prz wartościach 500\250. Dlatego zmieniać wartości GPU czy pamięci mogę tylko w pierwszych minutach od uruchomienia windy może temperatury zbyt wyskie czy co. Temperatura przy modyfikacjach to jakieś 18-23`C.

Płyta ECS kt600a zasilka 300W proc Bartek 2500+ (nie kręcony).Moż za słaby zasilacz. Oprócz zegarów niczego nie ruszałem. Sterowniki Omega 2.5.58 :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radka 9600 chyba PRO 400\200.Wykręciłem go na 520\245.Gdy chcę podkręcać wyżej to ekran gaśnie na chwilę następnie znowu się ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> i wyskakuje jakiś komunikat że nie ma sygnału od GPU czy się nie umie porozumieć czy jakoś tak. Dzieje się tak nawet prz wartościach 500\250. Dlatego zmieniać wartości GPU czy pamięci mogę tylko w pierwszych minutach od uruchomienia windy może temperatury zbyt wyskie czy co. Temperatura przy modyfikacjach to jakieś 18-23`C.

Płyta ECS kt600a zasilka 300W proc Bartek 2500+ (nie kręcony).Moż za słaby zasilacz. Oprócz zegarów niczego nie ruszałem. Sterowniki Omega 2.5.58 :cry:

1270412[/snapback]

nie masz 9600pro - co najwyżej R9550 podkręcone fabrycznie do wartości 400/200 (DDR 400) innego kastrata (typu 9600SE) przez zachłannego producenta oznaczone jako 9600pro

 

nie masz co marzyć że twój sprzęt wyżej pójdzie niż 530/260, choć twój wyniki jest i tak nadzwyczaj dobry ;)

 

prawdziwy pro ma pamięci BGA i taktowania 400/300 (czyli DDR 600)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artureczek76 jak dla mnie to twoja karta to zwykły radek 9600 nie pro z taktowaniem 325/200. Jak dla niego to wyniki lekko poniżej normy.

Tak dla sprawdzenia to podaj co o twojej karcie wypisuje np. everest

 

mib a spróbuj puścić normalnie na 5k obrotów. Może to tylko się rdzeń przegrzewa (choć to dziwne  :blink: )

1269430[/snapback]

On ma zwykłego radeona 9600, rozmawiałem z nim na gg. A wynik miał tak niski bo miał w sterownikach ustawienia na najwyższą jakość i wymuszone AA i Af :) A te 400 mhz co ma wpisane w opisie przy radku to taktowanie ramdac :)

Edytowane przez Sp@wn_J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie dlaczego wyłancza mi się monitor po paru chwilach znów się ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: włancza</span> ale z dziwnym komunikatem że GPU jest niedostępne lub nie ma połonczenia(coś w tym stylu).Amoże ktoś wie jaka jest maksymalna temperatura prawdopodobnie podrobionego radka 9600? Co? <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki KOZAK jesteś?? B)

To może 2005??

 

2205 punkcików- 1261394[/snapback]

Nice..... Ty masz XT wiec wyscig w 05 jest dla mnie raczej niemozliwy do wygrania. Wreszcie dzis mam czas pobenchowac, bo zaczely sie ferie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam radeona 9600xt w marku03 mam +-4000 także w miare dobrze, sterowniki mam omegi i mam pytanie jak optymalnie poustawiać tam poziom jakości mipmapy, tekstur itd co włączyć co wyłączyć bo dziwi mnie fakt że jak gram w hl2 obraz wcale nie jest płyny gdy mam prawie wszystko na high ustawione oczywiście anizotropy i antycoś tam wyłączone, podobnie w nfs u2 musze troche detali powyłączać, może coś mam w sterach powłączane niepotrzebnie skoro ludzie piszą że im to chodzi super (chodzi mi bardziej o minimalną wartość fps a nie średnią bo faktycznie miejscami mam >100 ale co z tego) na kartach słabszych (9550, czy 9600). Pozostały sprzęt to sempron 2.4 512 ramu na płycie gigabyte nforce2. Z góry dzięki za rzetelne informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam radeona 9600xt w marku03 mam +-4000 także w miare dobrze, sterowniki mam omegi i mam pytanie jak optymalnie poustawiać tam poziom jakości mipmapy, tekstur itd co włączyć co wyłączyć bo dziwi mnie fakt że jak gram w hl2 obraz wcale nie jest płyny gdy mam prawie wszystko na high ustawione oczywiście anizotropy i antycoś tam wyłączone, podobnie w nfs u2 musze troche detali powyłączać, może coś mam w sterach powłączane niepotrzebnie skoro ludzie piszą że im to chodzi super (chodzi mi bardziej o minimalną wartość fps a nie średnią bo faktycznie miejscami mam >100 ale co z tego) na kartach słabszych (9550, czy 9600). Pozostały sprzęt to sempron 2.4 512 ramu na płycie gigabyte nforce2. Z góry dzięki za rzetelne informacje.

1271115[/snapback]

 

Grasz w 800x 600 czy 1024 ? Jeśli 1024 i masz wszystko na high to nie dziw się, że nieraz ci fps spada, do tego proc nie jest demonem prędkości. Najlepsze ustawienia tesktur, mipmapy to oczywiście jakość. I tak się nie sugeruj innymi bo dla każdego płynność oznacza co innego, tu ludzie piszą jak im to śmiga w 1024 na radeon 9550 a aa i af wszystko high- nie wierz w to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie :)

 

Czytałem sobie różne rzeczy o zwrotach na gwarancji i przekrętach z nimi związanymi. Ciekawe to jest i przetrzażajace, ze np. Gigabyte pozwala sobie na sprzedawanie takiej lipy pod nazwą RADEON 9600PRO!

 

I teraz mam różne pytania. Troszkę wprowadzenia najpierw.

 

Kupiłem w sierpniu Radona 9600 PRO GB. Była to wersja DH.

Niestety (już w tym toppicu pisałem o tym) kręciła się ona słabo - 445/680.

Dokupiłem do neij radiatorki na ramy ora Silencera (jak w podpisie).

Nic to nie zmienilo i karta dalej kręciła się nędznie... Cóż...

Zrobilem nawet V-MOD na rdzeń, ale max osiągnbąłem 480MHz kosztem częstotliwości pamięci. Zlikwidowałem ten MOD (został tylko maleńki lut wielkości główki od szpilki na jednej z nóżek ukladu. Nic nie zwierał, bo był bardzo malusieńki)/

 

Pech chciał mimo wszystko, że w sobotę zacząłem odkurzać kompa. Zdjąłem razdiator z procka. Zdjąłem chłodzenie z karty. Wyczyściłem, odkurzyyłem, przedmuchałem. Okay.

 

Po złożeniu kompa cisza. Nawet nie piknął. Palily sie diodki tylko, dyski i wiatraki się kręcily i cisza oraz czarny ekran...

 

Po wyjęciu grafy okazało się, że komp piszczy. Sygnał oznacza brak karty graficznej. Po wlożeniu jej spowrotem to samo...

 

Grafa padła. Sprawdziłem na pewno, bo komp na Radku 9000 SE postuje się i można grzebać w BIOSie i odpalić windę...

 

Grafę oddałem na gwaracji.

 

I tu mam kilka pytań:

 

Aha! Koleś przyjął rekalmację BEZ ŻANDYCH uwag. Polookał na kartę i stwierdził, że jest okay. V-MODa (tej maleńkiej pozostałości na jedniej nóżnce nie zauważył wcale).

 

1/ Bios karty weflashowałem kilka tygodni temu na 445/648MHz. Czy jeśli karta padła, to oni będą tak dociekliwi i dojdą do tych informacji?!

 

2/ Ponieważ na grafire został ten maleńki lucik (niewidoczny, jeśli ktoś nie wie, co to V-MOD). Czy w serwisie oni mogą z tego powodu odrzucić moją reklamację?!

 

3/ Ponieważ założyłem oryginalne chłodzenie na kartę z powrotem i przesmarowalem rdzeń troszeczkębiałym silikonem, to oni mogą odrzucić mi reklamację, twierdząc, że to nie ten wosk, który był oryginalnie, tylko pasta silikonowa?

 

4/ Co zrobić w wypadku, gdy będą mi w ramach gwarancji chcieli wcisnąć to padło 9600PRO 400/400??? Koleś na kwitku dla mnie napisał tylko 9600 PRO. Bez podania nazwy np. R96P128DH.

 

5/ Z tego, co wiem, nie mają na stanie 9600PRO DH, którą ja posiadałem. Czy w związku z tym muszą mi dać:

a ) Kartę o tej samej cenie, jaką na nią wydalem (495PLN)?

b ) Kartę z tej samej półki (np Sapphire 9600PRO), ale nieco wicej wartą?

c ) Kartę wartą DZISIAJ 495PLN?

d ) Kartę mniej wartą i oddać mi różnicę w cenie?

e ) Zwrot kasy, gdy będę żądał, bo będą chcieli mi wcisnąć GB 9600PRO 400/400 twierdząc, że to jest GB 9600PRO bo tak jest napisane pudełku?!

 

Ufff...

 

Dzięki z góry za odpowiedzi i i sorki za mały chaos (BTW. Pozdrówka, Chaos ;D )

Edytowane przez wojs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w serwisie centralnym pracują lamy to uznają. Obawiam się jednak iż pracują tam goście co mają jakieś pojęcie. Ale jeśli się uda czego Ci życzę to:

- Nie daj się wmanewrować w słabszą kartę (o to cie nie podejrzewam ;) )

- Żądaj zwrotu kasy albo GF 6200 AGP (mod na 6600 i gittarrrraaaa :) )

Powodzenia B)

 

Edit

 

Nawet 6600 AGP możesz żądać właśnie ceny przeglądnąłem :D

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w serwisie centralnym pracują lamy to uznają. Obawiam się jednak iż pracują tam goście co mają jakieś pojęcie. Ale jeśli się uda czego Ci życzę to:

- Nie daj się wmanewrować w słabszą kartę (o to cie nie podejrzewam ;) )

- Żądaj zwrotu kasy albo GF 6200 AGP (mod na 6600 i gittarrrraaaa :) )

Powodzenia  B)

 

Edit

 

Nawet 6600 AGP możesz żądać właśnie ceny przeglądnąłem  :D

1278721[/snapback]

Wydaje mi się, że jeśli karta poszła już do rekalmacji, to teraz mi nie udowodnią grzebania w niej.

KOLEŚ PRZYJĄŁ reklamację bez żadnych notatek! Teraz "wszystko" może się stać u nich! ;)

Teraz nie udowodnią mi, że to ja zrobiłem (VMOD). Nie było żadnej notatki przecież.

 

Mam taki pomysł:

 

Będę udawał głupka, a najlepiej, to wyślę moją dziewczynę do rozmowy. Ma cały czas twierdzić, że karta jej padla podczas oglądania filmu. Bo prawda jest taka, że karta padła bez specjalnej przyczyni i tak!

 

Jaką starategię poleciłbyś mi Madness? Ta jest dobra? :)

Edytowane przez wojs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha! Mam pewną koncepcję, co do padów kart chłodzonych Silencerem i innymi tego typu wynalazkami.

Takie chłodzenie odbiera cieplo TYLKO z rdzenia! Pamięci, kondensatory, mosfety i inne części odpowiedzialne za transformację i stabilizację napięć grzeją się jak szalone pod silencerem, który ich nie chłodzi a jedynie podgrzewa od góry!

Dotknijcie ukaładów podczas pracy karty! Parzą!

W normalnym układzie te części są chłodzone przez wiatraczek, który owiewa całą powierzchnię karty!

A tu gorące powietrze stoi od góry przykryte szeroką powierchnią ciepłego aluminium (silencer).

Tu jest szkic - karta sz Silencerem z profilu. To te części wyglądające na rysunku jak lierki H.

 

-----------------------------------------------------------

|(__)()(__)_ |||||||||||| /------------------------------

-------------|_________/ |-| |-| |-|

=================================|

Edytowane przez wojs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Historia podobna do Wojsa

 

Jakiś czas temu pisałem o moich kłopotach z Radeonem 9600 XT. Od samego początku gdy ją kupiłem dało sie zauważyć niewielkie artefakty w niektórych grach. Pomyślałem sobie że to wina sterowników bądź płyty głownej , na kórej kondensatory wyglądają troche nieciekawie <_< i ze to może być głowną przyczyną tych błędów ( słabe zasilenie or something ). Sterowników do karty przetestowałem chyba z 15 , kupiłem radiatorki na pamięci, zmieniłem paste na rdzeniu lecz nic to nie pomogło . Z czasem komp zaczął sie restartować podczas grania ( Flatout , NFS2:U ) i podczas testów 3d_markiem, a także przy uruchamianiu windowsa . Byłem przekonany że to wina płyty więc postanowiłem zmienić mobo.

 

Zakupiłem Asusa k8N-E i Athlona 64 2800 , zamontowałem 9600 , uruchamiam kompa i ..... ZONK. Dalej to samo.

Testowałem zwykłą RIVE TNT na obu płytach i zero problemów . Nawet Flatout sie na niej odpalił i chodził bez żadnych problemów.

 

I teraz pytanko.

 

Czy mam podstawy, aby żądać wymiany tego R9600 na nową kartę bądź na inną z dopłatą. Poprostu nie chcę takiej sytuacji że goście wezmą ją na serwis , stwierdzą ze jest ok i mi ją oddadzą.

Edytowane przez Dream Theater

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Ja zamówiłem wczoraj właśnie Gigabyte Radeon 96000pro 400/600 ten model DH. Ma dojść jutro ale z tego co tu czytam to sprzedawcy czesto oszukują. Jak mi wysla inna to ich zaj............. To są namiary tej karty, zamówilem w sirius.pl:

 

 

http://sirius.pl/product.php?action=info&id=9768&sid=1

 

To jest chyba to o co wszystkim chodzi a nie jakas podróbka ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przepraszam że pytam troche głupie pytanie ale jaki kupić w miare dobry jakiś klej chodzi mi o to aby przykleić radiatorki na karte graficzną Po zdjeciu ich juz słabo sie kleją i dlatego musze jakiś klej zastosowac tylko jaki ,?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tasma termoprzewodząca (np z allegro) ..

lub jak nie chcesz kupowac to drugi patent ...

 

smarujesz pamieci pasta na srodku a na rogach (takie kropczeki po 2x2mm) silikon..

przyciskasz radiatorkiem rozsmarowouejsz i przytrzymuejsz ... trzyma dobrze ale i latwo sciagnac..

a wyniki sa spoko ];

 

tak mialem przyklejone na swoim starym gigabyte 9600pro i dawalo kolo 15-20mhz w oc wiecej

 

 

.... i i sorki za mały chaos (BTW. Pozdrówka, Chaos ;D )

1278467[/snapback]

thx ;]

co prawda przesiadlem sie juz na o wiele mocniejsza grafe to zagladam tu czasem .. ;]

o 9600 w sumie dowiedzialem sie wszystkeigo poki mialem :)

Edytowane przez Chaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Gigabyte r9600pro od okolo pol roku, wczesniej siedzial z p4 1.6 i jakas plyta VIA - chodzil cacy, zadnych problemow.

Teraz mam amd64 3200 s939 + GigaByte K8NS-939 + kingston512ddr i mam problem ;/

Mianowicie po instalacji sterownikow obojetnie czy catalyst, omega, dna w grach/3dmarkach po 2-3 minutach mam zwieche.

Nie ma zadnych artow itp, w windzie jest wszystko OK.

 

Formatowalem dysk, wkladalem - wyjmowalem grafe, nadal jest to samo.

PS. CHIEFTEC HPC-420-302-DF < moj zasilacz

PS2. jezeli to nie topic na tego typu problemy to sorry :)

 

Z Gory dziekuje za jakie kolwiek rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko

Gra ktoś z was na TV nie na monitorze .Chodzi mi o to że jak chce grać na TV przez s video karta radeon 9600pro gigabyte to obraz mi ucina strasznie prawie o połowe .Próbowałem zmieniac rodzielczość róznych ustawień w opcjach sterowników omegi naet instalowałem inne catalysty ale nie pomogło niewiem co mam już zrobić

 

bardzo prosze o porade pomoc

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do schłodzenia i wyciszenia Gigabyte 9600Pro. Jak wiecie cooler na im jest cholernie głośny. Tylko jego u mnie słychać.

Narazie wyłączyłem go, posmarowałem ArcticCeramique i chłodzi go 8cm GlacialTech Silent Blade (śiwetna rzecz).

Ale to taka prowizorka.

Zastanawiam się nad Arctic Cooling VGA Silencererm którymś.

I tu mam pytanie.

Czym różni się

ARCTIC COOLING - ATI Silencer 1 od ARCTIC COOLING - ATI Silencer 2 .

czy może lepiej wziąć ARCTIC COOLING - Vga Silencer Rev.3 i czym on się różni od wyzej wymienionych modeli.

Z góry dzięki!!!

:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaloz sobie jakis cooler z proca..

ja tam podpilowalem whishper rocka 4 i wszedl ;]

Dołączona grafika

 

jak nie lubisz hardcorów to cos mniejszego

typu

 

Dołączona grafika

http://sirius.pl/product.php?action=info&id=3993&sid=1

 

wiercisz dziurki mocujesz i smiga ;]

a wydajenisze niz kazdy silencer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radka 9600 ileś. Na karcie pisze ''RADEON 9600\XT''. Pod tym napisem pisze''rev1.3PRO. Kupowałem ją jako PRO ma zegary 400\200. Na razie mo najlepszy wynik w podkręcaniu to 540\260 więcej nie próbowałem. Sprawdziłem karta ma128 bitową szynę więc to na pewno nie SE. Średni wynik w 3d 2k1 to bez podkręcania 9500pkt. (ponad). Karta jest wyprodukowana przez ATI jest niebieska. Czas dostępu do pamięci 4ns. PRO powinien mieć 3,3ns. Pamiątki Samsunga. Coolerek to taki zminimalizowanyZalman7000ALCU(zubożały). Co to za karta? W NFS2 śmiga na 1280\1024 i max detale

 

Aha jak się robi v-moda i czy to coś daje i czy jest w miarę bezpieczne. Czy zmian biosu coś daje(pozytywnego w skutkach)

Jaka jest maks. temp pracy karty. I czy w miarę bezpieczne zmienienie czasu dostępu do pamiątek iczy przez to można osiągnąć lepsze wyniki w podkręcaniu pamiątek bo niby wartość Memory clock = 1000/czas dostępu. Z góry dzięki!

 

Jeden wykrzyknik wystarczy...

by mechl!k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ci ale mi chodzi bez zgrzytów na 1280\1024 i max detale (ale jak ci to udowodnić? co?). Da sie nawet pograć na 1600\1200 ale wtedy mam 10-12 fps (program 'Fraps").A co do nfs2 czyli nfsu2 to błed piśminniczy. A timingi można zmieniac w programie ATI Tray Tool (jest taka możliwość) w nim pisze że mam 4CAS - chyba. Myślicie że da to jakichś efekt w postaci lepszego podkręcania i wydajności?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...