Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

uhh no to bardzo dziwne że 3.3ns latają sobie 800MHz bo ja z 3.0ns max co wyciągnołem to było 810 ale no 5V było wtedy na nich ;) , jesli chodzi podkręcalność na 9550XT to ta nie jest wysoka ze względu na zaniżone napięcia, więc v-mody obowiązkowe są raczej, apropo v-modó mnie przerażenie ogrania jak ktoś je robi ołówkiem, niemugłbym sobie pozwolic na taką prowizorkę, toćto niegodne overclockera.....

 

podsumowująć

9600PRO na TSTOP dlamnie wogule sie nie opłaca kupować

jeśli mówie o dobrym 9550 to mam na mysli karte z pamięciami samsung 2.8ns które latają 720MHz na standardowym napięciu, i taka katra jest dlamnie najbardziej opłacalnym wyborem.

Edytowane przez HQ12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze Radki 9600Pro wersja DH od Gigabyte miały pamiątki oznaczone 3,3ns a latały jak 2,8ns. Podobno samsung wypuścił taką serię pamiątek źle oznaczoną. Dlatego bez zmiany napięcia można było nawet 800DDR osiągnąć. Mój pracował stabilnie przez 3 tygodnie na 750DDR bez najmniejszego problemu.

Teraz niestety już takie okazje się nie zdarzają :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dwa pytanka mianowicie kupiłem sobie radka 9600xt sapphire i we właściwościach jej pokazuje mi temperaturkę ~36 stopni to dobrze czy za dużo (karta nie kręcona zegary 500/300)? I drugie pytanko z prośbą jakie są optymalne sterowniki (pewnie omegi) do tej grafy i prosze o dokładny link z downloadem jej bo na stronce omegi jakoś tam poplątane jest. Z góry dzieki za pomoc hej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio byłą na nią promocja - sam miałem ją w łapkach - pamięci 3,3 ns

w opisie na stronie było jak byk: 400/600 (w tej chwili opis zniknął)

Jakis tydzien temu szukalem karty dla znajomego, widzialem oferte arestu, jak ta karta byla jeszcze dostepna i zadzwonilem sie spytac czy rzeczywiscie 400/600 kosztuje 385zl. Dowiedzialem sie ze jest blad na stronie i ta karta to 400/400. Lada dzien przy opisie pojawil sie dopisek Adv. (Advantage=kastrat)

Zreszta gigabyte 400/600 znajduje sie linijke wyzej w ofercie, kosztuje 499zl i jest niedostepny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam gecube 9550XT rev.2.0 to wlasciwie to samo co 9600XT wiec, czy macie jakies Vmody do tej karty na pamieci? bo na VPU udalo mi sie zrobic vmoda i podnioslem napiecie z 1.27V na 1.44V, karta od razu dostala niezlego komp :)

 

A moja karta ma pamieci hynix 2.8ns BGA i narazie powyzej 640MHz mi nie chce isc :)

Edytowane przez SKRYTOBOJCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Ati Radeona 9600 PRO na monitorze LCD LG FLATRON L1730S . Kupiłem to nie dawno ale jak odpale jakas gierke to komputer sie resetuje . Podłączałem mój stary monitor CRT i było ok . Sterowniki też zmieniałem ale na tym LCD to nic nie pomaga. Kupiłem go w MediaMarkt i jest na gwarancji . Czy to jest wina nowego monitora ?? . Mam oddać monitor do naprawy ?? A może to wina DirectX 9.0c ?? Może to on nie współpracuje z tym monitorem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam radka 9600 XT. podlączyłem go kablem s-video-cinch do przejściówki euro i do TV. obraz jest. następnie podłączyłęm drugim kablem wyjście karty muzycznej z odpowiednim gniazdem na tej przejściówce. ale dzwięku nie ma. Posiadam również kartę DVB i jak ona jest podłączona do TV to dzwięk jest a przecież zmieniam tylko kabel z karty DVB na Kabel z karty graficznej. Troche zamotałem ale myśle że wiecie o co mi chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć !!

Mam Shappre Atlantis Radka 9600 XT 128 MB/128 bit

Zegary mam na 540/351

Mam kilka pytań !!!

 

1. Jak ustawić timingi na karcie i jakie timingi sa najlepsze

2. czy sa jakies biosy do tej karty ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

flashowanie biosu R9600Pro@XT

flashrom nie pomógł.

Error: block protect not disabled!!!???

Mój bios to R96P128DH.F1 (karta Gigabyte Radeon9600Pro 400/600 MHz a dokładnie GV-R96P128DH) chciałem zmienić na R96P7DU.F2 (dla karty Radeon 9600Pro 500/600 MHz czyli GV-R96P128DU). ALE SIE NIE DA ani atiflashem ani flashromem.

Co robić?

Daru

957271[/snapback]

flashrom -p -f 0 nowy_bios.bin

-f wymusza zamiane biosa

good luck soldier :)

Edytowane przez Ouara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam dwa pytanka mianowicie kupiłem sobie radka 9600xt sapphire i we właściwościach jej pokazuje mi temperaturkę ~36 stopni to dobrze czy za dużo (karta nie kręcona zegary 500/300)? I drugie pytanko z prośbą jakie są optymalne sterowniki (pewnie omegi) do tej grafy i prosze o dokładny link z downloadem jej bo na stronce omegi jakoś tam poplątane jest. Z góry dzieki za pomoc hej.

1238014[/snapback]

omegi:

http://www.mvktech.net/index.php?option=co...r&filecatid=713

http://www.hardwareoc.hu/index.php/p/news/cid/1/y/7101.html

 

z temp to Ci nie powiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Gigacube R9550XT rev 2.1 na samsungach 2,8 ns taktowanie 400/600, kupiłem w grudniu na www.esc.pl 430 zł - pamięci faktycznie fatalnie się kręcą.

1237108[/snapback]

A moglbys zrzucic mi swoj biosik - wlasnie czegos takiego szukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy naprawde nikt nie wie jak jest z tą temperaturą? Przeczytałem cały ten topic i mnustwo pytań było wałkowanych po kilka razy ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie mianowicie czy temperatura przy radeon sapphire 9600xt którą pokazuje overdrive 40 stopni jest wporządku? miałem bez krecenia ok 36 stopni teraz lekko podkręciłem i mam jakieś 42 jakiej temperaturki nie powinienem przekraczać żeby było bezpiecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam Gigabyta 9600Pro i chlodzenie AC VGA Silencer rev. 3 i radiatorki na pamieciach zalmana i w windowsie mam 36 stopni, podczas grania dochodzi do 45. Karta chodzi tak jak w podpisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

Mam Gigabyte 9600Pro i chce zmini chłodzenie bo to jest najgłośniejsze w całym moim kompie.

Czym posmarować?

Czy może być pasta od CPU np. Arctic Ceramique?

i jak konkrentie posmarować?

Z góry dzięki!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko.

Mam Gigabyte 9600Pro i chce zmini chłodzenie bo to jest najgłośniejsze w całym moim kompie.

Czym posmarować?

Czy może być pasta od CPU np. Arctic Ceramique?

i jak konkrentie posmarować?

Z góry dzięki!!!!!!

1245178[/snapback]

smarujesz ta sama pasta co do prockow - ceramiqe jest najlepsz abo nie robi zwarc - nakladasz tyle aby tylko pokryc powierzchnie jadra - cieniutka warstwe Edytowane przez Dev-o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cześć, widziałem już dużo zdjęć z v-modami do radeonów 9600 pro, ale do mojego gigabyte GV-R96P128DH nie widziałem żadnego zdjęcia, nie mam pojęcia jaksię do tego zabrać, szukałem dużo ale zdjęć jak zrobić v-mod na mojej karcie nie znalazłem, chodzi mi o metodę ołówkową i v-moda na rdzeń, wie ktoś coś na ten temat??

tylko nie odsyłać do szukajki :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odsylac do szukajki pfff :P

a bylo nie raz .. i bylo tez ze na gigabyte sie nie oplaca .. bo ma okrojoną sekcje zasilania .. i jak podniesesz vcore na rdzen to OC memek spadnie jak podniesze vdimm ramom to spadnie oc rdzeia ..

 

 

http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...var1=114&var2=0

http://unoid.net/9600pro/voltage.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odsylac do szukajki pfff :P

a bylo nie raz .. i bylo tez ze na gigabyte sie nie oplaca .. bo ma okrojoną sekcje zasilania .. i jak podniesesz vcore na rdzen to OC memek spadnie jak podniesze vdimm ramom to spadnie oc rdzeia ..

1246239[/snapback]

dzieki chaos za odpowiedź :wink: , widziałem już te lnki, ale to nie sa radki od gigabyte chyba, mój ma niebieski laminat, ale skoro się nie opłaca to nie bede próbował

 

a BIOS nowy jest sens wgrywać da to jakieś lepsze rezultaty w oc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie odsylac do szukajki pfff :P

a bylo nie raz .. i bylo tez ze na gigabyte sie nie oplaca .. bo ma okrojoną sekcje zasilania .. i jak podniesesz vcore na rdzen to OC memek spadnie jak podniesze vdimm ramom to spadnie oc rdzeia ..

1246239[/snapback]

Czyli chyba wiekszość Gigabytów tak ma bo posiadacze 9550 też narzekali że jak podniosa redzeń to muszą obniżać pamięć i odwrotnie :? , na Gigacube to też w 70% Gigabyte ale widać że sami sobie karty projektują :D , tak pozatym to teraz ważne jest jak nawyższe taktowanie jądra bynajmniej w nowych markach w 2001 to znaczenie ma i procek i fsb i pamięci na karcie ale co za różnica 12000 czy 15000 :D dlatego teraz bedę kręcił rdzeń bo i tak pamiątki mi fajnie latają :D po zmianie napięcia z 1.32V na 1.4V w kąńcu 500 z jądra wycisnąłem ale to narazie początek :D :wink:

Edytowane przez Piotr_the

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na moim gecube 9550xt rev 1.2 problemy po vmodzie zaczynaja sie powyzej 580mhz , jak zwiekszam napiecie - sypie artami , to juz chyba kres wydajnosci zasilania karty :/

 

a myslalem ze przekrocze 5k w 3dm03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiecie właśnie w 3d marku 01 miałem przed chwilą prawie 15k :D, ale wogóle system mi zaczął śmigać po wgraniu nowych sterów do mobo, ide zapuścic pozostałe marki pozdro :wink:

1246575[/snapback]

jakich sterów napisz coś wiecej?? :blink: :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje POMOCY

Fleshowałem biosa i teraz niby artów niemam. Ale dzieje sie coś dziwnego np. NFS:U2 wogóle sie nieuruchamia a w BF:Vietnam giną tekstury. co jest??

A co oznaczają te -u czy -f ??

Bo ja wpisywałem gvf11 -u -f i nazwaz biosa.

Teraz nawet na domyślnym biosie dzieje sie to samo. Co mam robic??? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam radka powercolor 9600 pro...Mam pytanie,czy zmiana sterownikow przyspiesza karte???(pewnie tak i to glupie pytanie heh).Jezeli sa roznice to jakiego rzedu??Drugie pytanie to jakie sa dobre sterowniki do tek kart i skad je sciagnac?????(jak zainstalowac jezeli sa tam jakies tricky).Jestem poczatkujacy w tym temacie wiec jezeli mozna to prosze o odpowiedzi jak dla amatora.Z gory wielkei dzieki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...