Skocz do zawartości
daru

Ati Radeon 9600 Pro / Xt

Rekomendowane odpowiedzi

zwroc uwage na to, ze na nowych sterach tj. np. 5.10 ,5.9, 5.11 itp w tescie nature w marku 2k1 masz ok 40-45 klatek , a na starszych sterach bylo ponad 80 fps takze nie ma tak ze znajdzesz uniwersalne stery .. cos za cos .. a tak jak Madness napisal to ze starszych chyba naj sa 2.5.97a .. a pod nowe gry jak dla mnie naj sa catalysty 5.8 ... przynajmniej u mnie bo np. na inncyh mam czasem problemy nawet z 2 tescikiem w marku 2k5 ( o-1 fps) :lol: :blink:

 

qrde jak mnie meczy jakis mod z zewnatrz ze tak powiem ... :unsure:

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam zrozumiec że stery typu Omegi 25.97a są dobre pod starsze gry a omegi oparte o np Caty 5.8 lub 5.9 są dobre pod nowe gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam zrozumiec że stery typu Omegi 25.97a są dobre pod starsze gry a omegi oparte o np Caty 5.8 lub 5.9 są dobre pod nowe gry?

to są tylko 3d marki, jesli chcesz znac prawdę zainstaluj jakieś starsze stery zrób testy w jakiejś grze , a później nowe i ten sam test w tej samej grze i bedziesz wiedział co do czego lepsze :wink:

 

no mnie tez już dobija niemożność zaatakowania 2456 w marku 05, chyba sobie wciagne jakiś duży radiator na radka, dobry owiew i wystawie kompa w okinko jak będzie koło -5C i wtedy uda się może coś jeszcze wycisnąć bez v-modów, a jak nie to po prostu podniose vcore kosztem pamiątek i zoabcze jak bedzie się sprawa z oc kształtowac dokładnie

 

a co do najlepszych sterów pod marka 01 to polecam ati ngo optimized driver v2.4 czy jakos tak :D

ale ostatnio cos wieszął sie mark 01 przy 540/810, 03 bez problemu 05 też a 01 jakis bubel ciekawe czemu :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki kocham te sterowniki ( Omegi 26.42) nie sa juz nowe (bazują na Catalystach 5.6) ale GTA san andreas chodzi mi teraz duzo lepiej w rozdziałce 1024x768 niz przedtem na warcatsach 5.10 Xt w rozdziałce 800x600!!!! :D a ze jeszcze było mi mało to uruchomiłem GTA w rozdziałce 1024x768 AAx2 i chodziło nawet ładnie!! nie przycinało sie tylko troszeczke zwalniało. NIE ZYJA OMEGI!! :lol:

 

p.s a nie ma takich Omeg z CCC??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki kocham te sterowniki ( Omegi 26.42) nie sa juz nowe (bazują na Catalystach 5.6) ale GTA san andreas chodzi mi teraz duzo lepiej w rozdziałce 1024x768 niz przedtem na warcatsach 5.10 Xt w rozdziałce 800x600!!!! :D a ze jeszcze było mi mało to uruchomiłem GTA w rozdziałce 1024x768 AAx2 i chodziło nawet ładnie!! nie przycinało sie tylko troszeczke zwalniało. NIE ZYJA OMEGI!! :lol:

 

p.s a nie ma takich Omeg z CCC??

bo z tego co pamietam to do SA najlepsze były własnie caty 5.6 więc nic dziwnego że lepiej chodzi :wink:

 

własnie kupiłem sobie radiator od boxowego chłodzenia z athlona i bede go montował niedługo na radzia a póxniej bede czekał na mroźne powietrze z północy :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom z takim radiatorem to mysle ze sporo wiecej podkrecisz, a tymczasem czekam na przesyłke z moim Pentagramem :D

no po tym radiatorze nie spodziewam sie bardzo dużego przyrostu mhz :D 10 mhz na rdzeniu bedzie super, tak żeby łaził na 550/815 do marków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie spalił mi sie 9700 i mam tego 9600 pro ez... Są w nim pamięci hynix 5 ns wiem że to [ciach!]o ale mój qmpel ma je w 9550 i idą do 500 a moje do około 430 :/ przypominam ze w czasie grania sa lekko cieple czy zmiana biosu pomoże ? prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!

 

Mianowicie Mam Atlantis Shappire Radeon 9600 XT Stndardowo 500/600 GPu / Mem

Standardowe chłodzenie karty czyli Mały cooler i pamiątki w ogóle bez niczego.

 

Mam Pytanie: Wykręciłem na GPU 560 --> Max jak na to chłodzenie i doszedłem do wniosku ze max temp to 60*C. Jest Sprawa Pamiątek gdy ati Tray Tool kręcił mi GPu do 560 tem na pamiątkach wynosiła 49-51*C przy taktowaniu 640Mhz Boje się troszke podkręcać pamiątek, gdyż nie mam radiatorków no i do tego dochodzi słąbo przewiewna buda :D ( ale zawsze mozna otworzyc z 2 stron :P ). Czy mój strach jest bezpodstawny czy poprostu mozna krecic pamiątki aż do momentu pokazywania się artefaktów. ... I czy takim czymś można je jakoś " usmarzyć " . Ja stosuje metode: ati tray tool wykreca tyle ile moze ja obnizam ten wynik o ok 5Mhz zapuszczam 3d Mark 03 i zapętlam go na ok 30 minut do 60 minut --> przez 10 minut gapie sie na monitor czy nie ma artów :D Przychodze za 40 minut i znów patrze czy sie nic nie pojawiło . Czy można coś jeszcze zrobić by spokojniej podkręcać :D i czy ten sposób jest bezpieczny

 

PS jak walne to na GPu http://www.4max.pl/default.asp?g=141&gg=19&produkt=1723

to uda sie wykręcić z 650?Mhz :D czy moze cos więcej heeh

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POwiem Ci tak. Ja na swoim 9600Pro mam AC ATI Silencer2 i przy 500/640 mhz z 400/600 standardowo mam na karcie od 30 stopni do 38 w porywach.

Przydałoby się zeby jaką wentylacje zrobił w budzie. A karte można rozwalić nawet przy niskich tempach. Zawsze może paść.

Ale jeśli temp. nie będzie za wysoka i nie będzie artów to raczej będzie ok.

Przemyśl to.

 

A co do tego pentagrama to nie jestem pewnien czy on dobrze pamięci chłodzi. Bo tylko na nie troche dmucha. Fakt że jest z miedzi i dość dobrze wykonany. Ja za swojego zapłaciłem połowe tego (50zł) i mam wrażenie ze lepiej chłodzi. Chłodzi rdzeń i pamięci z obu stron. Jest wykonany cały z miedzi, tylko nakłądke przewodzącą od strony drugiej (tej gdzie nie ma rdzenia) ma z aluminum. Dodatkowo ciepłe pwietrze na zewnątrz wyrzuca. Ale decyzja należy do Ciebie.

Jeśli byś kupił pentagrama to jeszcze jakieś radiatorki dorzuć na pamieci.

 

A co do testów to są dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radeon 9600Pro nie należy do specjalnie grzejęcych się kart. Najlepszym rozwiązaniem będzie pentagram al-cu lub cu (al-cu w zupełności wystarczy i nie będzie gorszy od silencera).

Radiatorki na pamięciach są wkomplecie. Dodatkowym atutem pentagrama jest owiewanie elektroniki i pamięci.

 

Odczytaj jakie masz pamięci.

Edytowane przez cho-marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis dostalem ati rev2 na mojego gigabyte 9600pro ale musialem go zmodyfikowac bo nie pasowal. O_o Po pierwsze kondensator niedaleko rdzenia i złącza wystawał wyzej niz radiator wiec musialem zrobić dziurę w radiatorze. Po drugie zaraz obok tego kondensatora jest take prostokątne srebrne coś, na to nie wchodził "wydech" coolera. musiałem wyciąć część plastiku nad nim.

Edytowane przez Szpon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie na Pentaka Xc-80 Cu według skanera maxymalnego ustawienia dla GPU moge podkrecic tylko o 10 mhz wiecej czyli 440 przedtem na standartowym chłoidzeniu mogłem max na 430 mhz ale przechodził 3d marka 03 na 450 a teraz to moze 460 pujdzie :mad: czemu tak mało moge podkrecic wzgledem małego standartowego radiatorka? przecierz ten jest miedziany i wogule... hmm może zbyt słabo dokreciłem i za słabo przylega do GPU? A może Pentagramy nie sa zbyt dobre do podkrecania co o tym myslicie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie miałem podobnie, że po zmianie chłodzenia karta kręciła się o ok. 10 Mhz więcej (wg skanera). Tak jak wcześniej pisałem 9600Pro niezbyt mocno się grzeją. Możesz jeszcze walczyć o kilka dodatkowych Mhz, ale to prawdopodobnie będzie na tyle.

Możesz jeszcze spróbować kręcić co 5 MHz i sprawdzać czy nie ma artów w markach i grach bo z tymi skanerami max częstotliwości gpu to różnie bywa.

Edytowane przez cho-marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie na Pentaka Xc-80 Cu według skanera maxymalnego ustawienia dla GPU moge podkrecic tylko o 10 mhz wiecej czyli 440 przedtem na standartowym chłoidzeniu mogłem max na 430 mhz ale przechodził 3d marka 03 na 450 a teraz to moze 460 pujdzie :mad: czemu tak mało moge podkrecic wzgledem małego standartowego radiatorka? przecierz ten jest miedziany i wogule... hmm może zbyt słabo dokreciłem i za słabo przylega do GPU? A może Pentagramy nie sa zbyt dobre do podkrecania co o tym myslicie??

a próbowales podnosić napięcie na AGP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a próbowales podnosić napięcie na AGP?

I co ma dac podniesienie napiecia na AGP? <_<

To nie jest tak powiazane jak podnosznie napiecia np. CPU. Dzieki zwiekszaniu wolazu mozna spalic plyte i karte.

 

@fredus

Mozesz sprobowac jeszcze raz zalozyc chlodznienie. Mozliwe ze cos nie przlega, za slabo przykreciles.

Jesli to nic nie zmieni to oznacza ze to max dla karty bez vmodow i wtedy jesli bedziesz chcial wiecej to zostaje tylko wykonac vmoda aby zwiekszyc napiecie na GPU i/lub MEM.

Nie wiem czy w serii 9600 jest blaszka dookola GPU ale w serii 9800 jest. Ona czasem przeszkadza w dobrym zamontowaniu chlodzenia.

I sprawdz jak masz mozliwosc temp. karty podczas jakiegos testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no chłodzenie to może i jest dobrze załorzone ale mam wrażenie że jeszcze trzeba troche dokrecic... ale boje sie że zgniote GPU :? a druga możliwosc jest taka że bez V-moda to max dla tej karty... ale może dokrece jeszcze troche :D

Edytowane przez fredus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

dawno sie nie odzywalem .. ale spoko..karta jeszcze zyje :lol: bawilem sie bez modow w krecenie jeszcze i oto co wydusilem z niej : http://service.futuremark.com/compare?2k3=4408988 :) musze chociaz 5k osiagnac :D

 

small update: http://service.futuremark.com/compare?2k3=4409039 :D:D:D I'm happy B) :D

 

pozdro

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj zaczalem na powaznie bawic sie moim radkiem, dokladnie model GV-R96PD-Ultra. Domyslnie smiga to na 500 rdzen i 600 pamieci. Mama na nim zamontowane w miare neizle chlodzonko... na pamieciach pociety radiator od Pentium II a na rdzien doysc byczy aluminiowy radian, od Athlonka. Na radiator dmucha wentyl 80x80 (mniejsza z tym, ze wyje niemilosiernie). Karta krecila sie na biosie gigabyte po zmianie timigow (thx chaos & madness) na 635/730 i na tym latala stabilnie. Wczoraj wpakowale do niej bios od FIC'a. Wszytsko ladnie pieknie odpalilo tylko jest maly problem... Dlaczego skala czestotliwosci dla rdzenia konczy sie na 600 Mhz?? Nie da sie wpakowac wiecej na tym biosie?? Chcialbym sprawdzic bo teraz po wykreceniu na 600Mhz rdzenia i 815 pamieci radiany sa...letnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co ma dac podniesienie napiecia na AGP? <_<

To nie jest tak powiazane jak podnosznie napiecia np. CPU. Dzieki zwiekszaniu wolazu mozna spalic plyte i karte.

Pamietam że mi to pomagało. Wystarczyło podnieść AGP na 1.6V i podkręcał siębez zadnych zwisów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wielkie dzieki za ten topic :D Pacjent to radek o ktorym pisalem powyzej. Bios od FIC'a jak narazie 610 na rdzeniu i 780 na pamieciach. W timigach zmienione tylko CAS Latency z 4 na 3 i oto wyniki...

 

http://oczo18.republika.pl/3dmark2003.JPG

 

http://oczo18.republika.pl/3dmark2005.JPG

 

Jak mi ktos podpowie jak opublikowac ORB'a nie majac legalnego 3dsmarka bede bardzo wdzieczny :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie opublikujesz... usun marki , zainstaluj na nowo i nie wpisuj seriali ;] pozdro

 

edit:

ee ale i tak cos malo pkt. masz przy rdzeniu 610 :blink: u mnie gdybym tyle wydusil(kto wie ) to byloby spokojnie 5,5k w 2003 ...

Edytowane przez :)krzymack_opole(:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za mały offtop

ale nie było mnie na forum uuuu.....

jak wlazłem w ORBA dla 9600 series to zauważyłem że ludziska zaczeli niezle skręcać 9600 (kuedyś moje 2077 to był wyczyn :D)

i mam pytanie czy 3DM05 w wersji 1.2 nie przyśpieszył bo biorac pod uwagę wyniki skręcenia radka to powinienm mieć mistrzostwo świata :D (chyba że ati coś w sterach nacudowało). Jedyna co mam słabsze to proc.

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm05=406138

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wczoraj zaczalem na powaznie bawic sie moim radkiem, dokladnie model GV-R96PD-Ultra. Domyslnie smiga to na 500 rdzen i 600 pamieci. Mama na nim zamontowane w miare neizle chlodzonko... na pamieciach pociety radiator od Pentium II a na rdzien doysc byczy aluminiowy radian, od Athlonka. Na radiator dmucha wentyl 80x80 (mniejsza z tym, ze wyje niemilosiernie). Karta krecila sie na biosie gigabyte po zmianie timigow (thx chaos & madness) na 635/730 i na tym latala stabilnie. Wczoraj wpakowale do niej bios od FIC'a. Wszytsko ladnie pieknie odpalilo tylko jest maly problem... Dlaczego skala czestotliwosci dla rdzenia konczy sie na 600 Mhz?? Nie da sie wpakowac wiecej na tym biosie?? Chcialbym sprawdzic bo teraz po wykreceniu na 600Mhz rdzenia i 815 pamieci radiany sa...letnie :D

Sprawdź czy rthdribl nie pokazuje artów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczo18 Napisano Dzisiaj, 12:57

Tak ale roznica miedzy naszymi kompami jest znaczna...ja jade na nForce2 (Asus A7N8XE-Deluxe) i skromnym Bartonie 3200 Zobaczymy ile sie jeszcze da wycisnac :]

ej.. nie wiesz o tym, ze tylko w marku 2001 proc i mobo robi znaczna roznice ? w 2003 i 2005 to moze jest roznica 1-3 % :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...