Skocz do zawartości
Corso

Doom 3

Rekomendowane odpowiedzi

Co daja te wpisy z confingu:

seta r_shadows "1"  

seta r_skipBump "0"  

seta r_skipSpecular "0"  

seta r_skipNewAmbient "0"

Jesli dam w trzech ostatnich pozycjach syfre zero "0" zmniejsza sie detale w grze....?

Nie, to sa polecenia "przewrotne".

Skip oznacza tyle co "opuscic". Czyli jezeli chcesz opusic bumpmapping dajesz "1" przez co pogarszasz grafike.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem juz w piekle.

Tam widze jak ostatnie poty wyciagaja pixel shadery z mojej karty. Normalnie moja grafa piszczy, trzesie sie, kapie z niej :evil:

Po prostu cudo !

Ja jestem zachwycony ta gra.

Levele w DELTA LABS (te od teleportow) byly rowniez swietne.

Znow kilka razy z krzesla bym spadl :)

Słyszałem już kilka opinii, że graficznie piekło w Doomie jest rewelka - nie wiem czemu ale mnie nie zachwyca :twisted: Miejscami faktycznie obciąża grafę na maxa.

 

seta image_downSizeBumpLimit "256"

seta image_downSizeSpecularLimit "64"

Sprobuj dac ta pierwsza na 2048 a druga na 256 lub nawet 512.

 

Przeciez w piekle jest najlepszy bumpmapping jaki kiedykolwiek pokazano w grze !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś grał już na 6800 lub x800 ?

jakie wrażenia ? idzie płynnie w 1280 x 1024 ?

ja przypuszczam że właściciele tych kart nie odpalają niczego poza 3dmarkami :lol: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś grał już na 6800 lub x800 ?

jakie wrażenia ? idzie płynnie w 1280 x 1024 ?

 

"P4 3,2 GHz, 2 GB DDR400 oraz płycie głównej z chipsetem i875.

 

Doom 3, 1600x1200, wysoka jakość, 4x AA, 8x AF

 

GeForce 6800 Ultra - 40,7 fps

GeForce 6800 GT - 36,3 fps

Radeon X800 XT PE - 33,5 fps

Radeon X800 Pro - 21,5 fps"

 

LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyro: po zalatwieniu bossa w piekle powinienes miec szescianik, defaltowy skrot to "Q"...

 

qbass: mialem prze chwile ten mod i nieznam jego opcji ale po przegraniu paka (tego moda) latarka jest jest automatycznie przy kazdej broni, niepotrafilem jej wylaczyc dlatego wywalilem moda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie... jestem przy koncu gry i smialo moge powiedziec ze niejest trudna, nieznalazlem kodow do kilku szafek ale nigdy niemialem problemow ze znalezieniem kodow odpowiedzialnych za dalsze przejscie gry, one naprawde sa porozrzucane w widocznych miejscach trzeba tylko czytac nabierzaca mejle, sluchac logi i wszystko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak przejść potwora, który tworzy "latające latarki"? Te małe dają się rozwalić i widać, że sam potwór też cierpi przy tym, ale ileż można czekać na rozwalenie go? Znudziło mnie już...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiego bossa ?? który to ?? ten wielki w którego ładuje całą amunicję i nic

(ten sam problem co Eddy - trzeba go załatwić z soul cuba ale ja go niemam)

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA SPOILER

 

Tyro, Eddy- nie chlopaki, ten boss w piekle ma soul cube i trza go zdobyc, gdy zalatwicie wszystkie latajace latary wtedy trzeba celowac w potwora, w to swiatlo na jego plecach, (to jest ten cube), wystarczy 2x z bfg...

ogolnie bossy sa proste, wystarcza strejfjumpy i niema bata :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce sie tu madrzyc ale spojrz na ta gre 96kb.  

Oni tez musieli miec nadludzkie zdolnosci wedlug ciebie, a to sa poprostu koderzy z zamilowania.  

Przeciez to tylko zmienione demo z demoparty (czy jak sie to tam nazywa) i dodane jest fpp i bron.  

I prawie wszystko jest w tej niby grze wiec co to za problem zrobic.

Oczywiscie kupa czasu i checi, a to kosztuje niestety.

Nie chce sie ty z Toba spierac, ale -- jak pisalem -- prawie wszystko, a nie wszystko. Poza tym co innego ta niby gra, a co innego od podstaw, czy prawie od podstaw, napisac cala rozbudowana gre. Po drugie kkrieger zostal napisany w C++, a w asemblerze jedynie fragmenty: "kkrieger was mostly written in C++, with some tiny bits of assembler where it is actually advantageous" [to z pliku readme.txt].

 

Mozna sie jeszcze zastanawiac nad jedna rzecza, bo -- jak piszesz -- dobre programowanie to czas i checi. Co to jednak oznacza realnie? Pieniadze! Sadze, ze koszt wyprodukowania gry PRAWDZIWIE zoptymalizowanej bylby tak wysoki, ze w sklepie kosztowalaby nas 2--3 razy wiecej, jesli w ogole by powstala...

Tak wiec moge -- przynajmniej ja -- pogodzic sie, ze duza czesc mocy mojego komputera jest przez gre marnowana. Ale trudno mi sie pogodzic, ze place za nia, wczesniej za sprzet, a w efekcie mam mase problemow: zeby ja w ogole uruchomic, sciagnac patche, zmienic sterowniki a na koniec i tak miec zwisy... Doskonalym przykladem jest Thief III. Zeby w ogole zaczac grac stracilem pare godzin na heroicznej walce. Pomogla dopiero wymiana na -- uwaga! -- STARE sterowniki ATI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dosc, ze nie kupiliscie tej gry to jeszcze macie czelnosc wypominac Carmackowi, ze zle pisze gry.

Wezcie sie poskrobcie po pirackim sumieniu.

Ej, Kaeresie, bo sie obraze! :? Wlasnie jestem biedniejszy o dwie stowki, ktore zostawilem w Empiku. Mam rachunek :lol: A Doomik wlasnie sie konczy instalowac, wiec i ja koncze, zeby go zobaczyc.

Czesc Wszystkim :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dosc, ze nie kupiliscie tej gry to jeszcze macie czelnosc wypominac Carmackowi, ze zle pisze gry.  

Wezcie sie poskrobcie po pirackim sumieniu.

Czyli powinnismy wszyscy paść na kolana przed Carmackiem i całować go po stopach, że wogóle raczył wydać grę?

Powtórzę jescze raz. D3 był reklamowany jako arcydzieło, naj, naj, naj,... i wogóle naj. Produkt finalny to dobra gra. Tylko dobra. Więc mam prawo ponarzekać tym bardziej, że gra miała jeden z najdłuzszych okresów tworzenia. Nie mam tej gry, grałem w nią u znajomego. Nie podobała mi sie i nie będę jej instalował u siebie. Na żadna grę nie wydam 200zł, a juz napewno nie na D3 (dla mnie nie zasługuje na taki wydatek). Inni jak chcą niech kupuja. Ich kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uch zmeczylem d3 i mam takie pytanko- id znany jest z tego ze w swych grach wstawia zawsze kilka sekretnych miejsc z zabawnymi wstawkami, ile wy znalezliscie, bo ja cholernie malo, myslalem ze rafie na zdiecie carmaka gdzies ale sie nieudalo, jedyne co znalazlem to logo id pod koniec gry, i fajny mail od chlopaczka do wuja w ktorym zachwala gre "quake 43"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co pisal od nowa silnik ?

Ten jest genialny.

Nie przesadzaj Kaeres wcale nie jest to takie super cudo bo ma duzo brakow i tez kiepsko zoptymalizowali w ciagu tych 4 lat, juz przynajmniej byc tak zrobili zeby przecietny komp mogl ciagnac ciala ktore zostaja a nie rozwalaja sie na miesa albo spalaja - smiechu warte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro jade se dokupic 256 ram (razem bedzie 512 :wink: )

Ciekawe czy doom bedzie chodzi duzo lepiej - bo teraz jedzie po dysku nawet przy texturach 256, a wiedze ze wy tu gracie z 2058 na 512...

Czy posiadacze 512 tez czesto odczuwaja braki ramu ??

Najgorsze jest to ze mam dysk 5400rpm, wiec to on moze jescze dawac w du..[ciach]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...