Skocz do zawartości
ClareS

SP-97 vs Combo Cool Tower 112

Rekomendowane odpowiedzi

A więc chcem zmienic chłodzenie (V7+ jest zagłośny na LOW ) I zastanawiam się nad 2 produktami firmy Thermalright.

1. SP-97

2. Thermaltake Combo Cool Tower 112

 

Na radiator będzie założony wentylator firmy Papsta (Jak bym brał wieże to w niedługim czasie będą na niej 2 Papsty).

Cena prawie taka sama, ale zastanawiam się który z radiatorow będzie wydajniejszy przy napięciu 1.85V. Bardzo podoba mi się ten drugi radiator (wieża), choć troche obawiam się że komputer będzie nie podatny na przestawianie (choć to nie problem) i czy wieża się nie zerwie :?: ma wkońcu 14,5cm wysokości.

 

A i czy te 2 radiatory wejdą na moja płyte główną :?: Jaka jest róznica między nimi :?:

 

Prosze o pomoc i PZDR :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym wzial tego sp97 i wentyla minimum 92mm lub nawet 120 zapuscil na 7 voltow i by bylo gites, kumpel ma takie cudo tyle ze z wentylem 80 i przy zamknietej budzie (temp w budzie cos kolo 45 stopni, gdy na dworze sa upalne dni, w domku cos kolo 25 stopni - wiem buda zle wentylowana ale juz nad nia pracujemy ) na procu ma w stresie 55 stopni na barytonie 1833 mhz@2400 mhz napiecie 1,75 v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale ta wieża tez wygląda na wydajną. 6 rurek i możliwośc zamontowania 2 wiatraków :) Jakoś bardziej jestem przekonany do wiezy. Może kotś porównywał te 2 radiatory :?:

 

UPDATE: Jednak nie biore wieży, poczytałem i się dowiedziałem, że są z nią problemy, waga i nacisk zaduży. Wezme SP-97 + Papsta :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polece sp97 i do tego jakis 92mm wentyl z obnizonym napieciem i bedziesz mial cicho i wydajnie.

 

czytalem gdzies recke tego towerka i koles zakladal to na 2 plytach SocA i jedna nie przezyla tego a druga ie odpalala z nim. jednak radiator jezt za dlugi i ma bardzo oddalony srodek ciezkosci i dziala jak dzwignia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten topic przypomina wróżenie z fusów.

Z osób które sie wypowiadają jedynie Niemiec mam jejden z coolerów.

Nikt na razie nie ma Tt, a ocenienie wydajności na oko to :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiec juz decyzja zapadła :) biore SP-97 i Papsta 80x80 i myśle że będzie cicho i wydajnie :) chyba wydajniej niz v7+ :) Choć na teog nie moge narzekac dzijaj montowałem od nowa zaislacz i zapomniałem podpiąc molexa do v7+ i tak kompa uruchomiłem i normalnie system się załadował, spostrzegłem że się wiatraczek nie kręci to odrazu listwe wyłączyłem :) Taki zonk :lol: Ciekawe ile C było :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

branie wiatraka 80x80 to chyba największy błąd przy tym radiatorze skoro można zamontować wiatrak 92x92.Zastanów się bo robisz błąd[/quote

A znasz równie cichą 92 co papst?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicky papsta nie miałem nigdy w ręku wiec nie moge nic o nim powiedzieć.Wim tylko że jak na test zamontowałem wiatrak 80x80 ~2500rpm to temp była wyższa o 5-6 stopni wsttresie od 92x92 cooler master 2500rpm.Zgadnij przy którym zostałem???Smiga sobie na 2000rpm zwolniony fan matem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicky papsta nie miałem nigdy w ręku wiec nie moge nic o nim powiedzieć.Wim tylko że jak na test zamontowałem wiatrak 80x80 ~2500rpm to temp była wyższa o 5-6 stopni wsttresie od 92x92 cooler master 2500rpm.Zgadnij przy którym zostałem???Smiga sobie na 2000rpm zwolniony fan matem

No w sumie racia, wezme 92x92 tego Zalmana + Fan mate2 :idea: Czy coś innego proponujecie :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...