Skocz do zawartości
koperek

Montarz gniazda 12V( takiego jak samochodowe) w komputerze.

Rekomendowane odpowiedzi

tak mam to was pytanie. czy da się zamontować gniazdo ( takie jakie jest w samochodzie) (12 V) w komputerze. Z umieszczeniem jej nie miał bym problemu tylko załuższmy ze kupiłem "gniazdo 12 V" to w jaki sposóbo ile to możlkiwe to podłączyć ? :?:

 

 

ps. Zmieniłem treść pytania bo źle je sformuowałem i mnie nie zrozumieliście :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podpiac plus do plusa a mase do masy. licz sie z tym, ze taka zapalniczka potrzebuje bardzo duze natezenie i o ile ci zasilaczni nie wyleci w powietrze 9jak masz tanszy) to istnieje duza szansa, ze sie komp zawiesi z niedoboru pradu.

 

Thermaltake na swojej zapalniczce podawal chyba 10A pobor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sobie chyba dam spokuj bo miałem kupowaną obudowe i razem z zasilaczem nie chce mozliwości spalenia zasilacza  :oops:

A jakiej firmy miała być ta obudowa? Czyżby szykował nam sie kolejny szczęśliwy posiadacz Megashita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skombinuj sobie zasilator AT (taki lepsiejszy, żeby miał te 10-15A na linii +12V) i włala. Na upartego nawet się zmieści do środka twego pudełka na komputer (pod koszykami na HDD jest mnogo miejsca w wielu przypadkach), tylko jakąś rzeźbę by trzeba odstawić z włącznikiem tego zasilatora. Może w zaślepce razem z zapalniczką i kontrolką "Achtung! Nie poparz paluchów!"? I 230V należałoby "jakoś" rozdwoić, coby kabulków za dużo się nie pętało.

Ale cóż, chcesz palić to cierp :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lepiej molestować molexa :D.. npos... w ostatecnsci do chłodzenia zewnątrz-głownego w lecie wystarczy witrak komputerowy podpięty do molexa... i co za filozofia podłączyc 2 kabelki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny ból, że gniazdo zapalniczki jest dosyć sporawe (grube i długie, mrrauuu :>), ergo nie wiadomo, ile zaślepek pochłonie :>

A czy zasilator to uciągnie - zależy, co w tym gniazdku umieścisz. Dla wiatraczka nie widzę przeciwwskazań, o ile nie ssie więcej niż dajmy na to 3A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlutuj gniazdo z molexem daj po drodze bezpiecznik koniecznie, tak z 2A i gotowe. Jak będziesz chciał to je po prostu odepniesz.

 

Ale moim zdaniem zamiast transmitera FM lepiej kupić troszkę dłuższy kabel audio. Mniej zakłóceń, mniej komplikacji.

Edytowane przez LukIT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/item592407467_przejs...niczki_12v.html

I po kłopocie.

Jeżeli chcesz to zamontować w obudowie, wystarczy rozebrać tą przejściówke i zamontować gniazdo zapalniczki np. na froncie obudowy, przedłużyć kabelki, wyprowadzić je z obudowy i na końcu zamontować wtyczke i podpiąć to wszystko do gniazdka 230V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...