Skocz do zawartości
bbc20000

FARCRY vs. DOOM 3. Ktora wolicie i dlaczego [Ankieta]

Doom 3 vs. Farcry  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Doom 3 vs. Farcry

    • Farcry
      94
    • Doom3
      89


Rekomendowane odpowiedzi

Far Cry nie prezentuje nic odkrywczego, poza rewolucyjna grafa (ktora i tak wg mnie w Doomie3 jest lepsza). Ma dosc niskie AI wrogow, niezbyt ciekawe misje, ale i tak gra sie przyjemnie. Doom 3 to juz zupelnie inna bajka. Ta gra jest po prostu zajedwabista ze wzgledu na swoj niesamowity klimat.

I przy okazji apel do osob, ktorych komp Dooma nie pociagnie: Nie oddawajcie glosy na Far Cry tylko dlatego, ze on wam chodzi, a Doom nie i nigdy w Dooma nie graliscie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Far Cry:

Plusy:

-Klimat

-Mnustwo samaczków typu rozbite samoloty i zniszczone czołgi z okresu WWII (dla mnie maniaka militariów to bardzo miły element gry) :veryevil:

-Budowa wyspy :arrow: Ruiny starych japońskich bastionów, fortyfikacje , bunkry (chodzisz i zwiedzasz, prawie jak wycieczka ) :veryevil:

-AI przeciwników na przyzwoitym poziomie.

-Normalne giwery :arrow: Desert Eagle, M4,H&K MP5s,G36,Pancor Jackhamer, OICTW, FN P90s i inni :veryevil:

-Wkońcu można sie zaczaic w krzakach i nikt cie nie zobaczy.

-Wyśmienita grafa.

-Możliwosc poruszania sie pojazdami.

-Znośne wymagania sprzętowe (poza ramem).

-Wiele wiele innych.

Minusy:

-Brak SAVE'u podczas gry.

-Lubi dużo ramu.

Ocena 9,5/10

 

DOOMIII

Czekam na ram (w drodze 512 :veryevil: ), na gre i wtedy ocenie :veryevil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOOM III i tylko ON.... :twisted:

+ Grafika

+ Klimat

+ Dzwięk

+ Fabuła :wink:

+ Czyli wszystko mnie zmiotło z powierzchni Ziemi

 

Najlepsza gra tego roku.... No chyba że HL2 w tym roku wyjdzie....

Jak można go do FC porównywać? Pierwsza rzecz, że to dwie RÓŹNE gry a druga rzecz że DOOM III panuje.... :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOOM ]|[ bez dwoch zdan, dlaczego?

 

Po pierwsze wyszedl z pod reki "bogow" z Id Software, po drugie bo wyszedl od Id Software ;], po trzecie wszechobecny klimat grozy i niepokoju :twisted: oraz fajniutka graficzka (gra swiatel). Czas i miejsce akcji tez mi przypasilo, rodem z "Obcego".

 

Grajac w FAR CRY nie pasowala mi cukierkowa grafika, normalnie czulem sie jakbym siedzial i ogladal Teletubisie, ciagle tylko zielony i niebieski kolor w dodatku jak po przejsciu polowy gry zamiast cieszyc sie z tego faktu raczej powtarzalem sobie "K^%a kiedy koniec tej zabawy". Wialo nuda jak dla mnie. Na koniec jeszcze gra wydana przez firme ktorej nie znosze czyli UBIkacje a to za tytuly: IL2, IL2 FB i EAP oraz Lock On. Pum!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie Far Cry - za klimat tropików, przepiękną wodę z odbiciami, plenery, zabawę w śmiertelną ciuciubabkę z wrogiem (prawie jak rambo hehe) i SENSOWNE ustawienia wydajności - medium to medium, high to hight - wiem co tracę i ile fpsów na tym zyskuję

 

Dooma za to cenię za: industrialny klimat (grafa i NIESAMOWITY dźwięk), świetnie zrealizowane monitorki wszelakich kompów i maszyn.... no i za gościa ze zjedzoną twarzą - przyjrzyjcie się z bliska - skąd oni taką teksturkę wzięli :P .... Do minusów D3: latarka trzymana osobno (litości, czy w 2X wieku nie znają taśmy samoprzylepnej?) pojawianie potforków praktycznie tylko i wyłącznie tam gdzie skrypty to opisują, cieniutki machinegun :(, rozpikselowane tekstury (na High :/) i doopny system okreslania paramterów wydajności gry... Przesadzili też autorzy z zaciemnianiem - taki patent zastosowany 3-4 razy na grę podnosiłby włosy na plecach, a tak po piątym zamiast się bać człowiek rzuca mięchem na lewo i na prawo...

 

PS - Grał ktoś na najłatwiejszym poziomie trudności w D3? Ja lecę na drugim i nie wyobrażam sobie jeszcze łatwiejszego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może napisze jescze swje nowe przemyślenia.

Po pierwsze te gry jest trudno porównywać. bo mają zupełnie inny klimat i chyba inne były założenia twórców.

Na moim sprzęcie Doom wygląda lepiej, wiec moge uznać że ma mniejsze wymagania (w obydwie gierki gram w 800x600 na medium).

Co do wypowiwdzi na temat elastycznosci silnika Crytek, to jescze Id Software nie powiedział ostniego słowa, czytałem że silnik Dooma umozliwia wprowadzenie pojazdów do gry i mozliwie że w modach będą pojazdy.

FarCry jest dla mnie bardziej demem technologicznym, niż grą. Napisze jescze raz: nie lubie gier w których w otwartym starciu z łatwością wyżynam 10 ludzi w ciągu minut i nie rozumiem jaki cudem strzelając z M16 moge zestrzlić Black Hawka z mimigunem. Nie jestem maniakiem realizmu w grach, ale FC to już lekka przesada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]I przy okazji apel do osob, ktorych komp Dooma nie pociagnie: Nie oddawajcie glosy na Far Cry tylko dlatego, ze on wam chodzi, a Doom nie i nigdy w Dooma nie graliscie.

Ciezko oceniac gre jesli sie w nia nigdy nie gralo ... wiec proponuje przyjac mniej lub bardziej konstruktywna krytyke innych, badz tez przekonac ich o swoich racjach, a nie twierdzic kto w co gral i dlaczego glosuje tak a nie inaczej....

 

Przeszedlem obie gry, w kazdej z nich dostrzegam wiele zalet, obydwie wciagnely mnie na kilka dni grania, aczkolwiek uwazam ze w kategorii quality/performance , jak rowniez w overall FarCry wypadl nieco lepiej...

 

ps. grajac w dooma w ciemnym pokoju ze sluchawkami balem sie bardziej ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do minusów D3: latarka trzymana osobno (litości, czy w 2X wieku nie znają taśmy samoprzylepnej?)

i co 9 latarek? a skad? kolegom zakosic? :P
a czemu nie? przecież nawet niektóre zombiaki chodzą z latarkami (!) :P
proponuje jeszcze mu podświetlić podwozie niebieską lampą stroboskobową, do tego obowiązkowo katody na uszach. i reflektor wzywający batmana również by sie przydał. można by upakować go na wózek z supermarketu, przy okazji wygodniej by mu było nosić bronie ;]]]]]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybieram dooma ze wzgledu na klimat ktory jest miazdzacy. widze ze co niektorym sie nie podoba to ze nie mozna uzywac i latarki i guna jednoczesnie, a dla mnie to jest plus :P jesli mozna by bylo i strzelac i swiecic w tej samej chwili byloby mniej strasznie [imo]. tak jak jest teraz jest bardzo dobrze raz swiecimy a raz strzelamy :mrgreen: sporo ludzi narzekalo tez na to ze w grze jest za ciemno, no coz dla mnie jest w sam raz, ciemnosc trzyma klimat ;) jest pare pomieszczen w grze gdzie jest duzo jasniej niz wszedzie, gra przestaje wtedy byc straszna :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

FarCry potrafił mnie jakoś bardziej przykuć do monitora. Po początkowym zachwycie D3, teraz jakoś mniej mnie ciągnie. Myślę, ze to z powodu "jednostajności" otoczenia. Owszem lokacje są świetne, ale brakuje im , jak by to powiedzieć, "zróżnicowania". D3 ma jednak niesamowitą zaletę w postaci "umiejętności wystraszenia gracza". Moją ocenę ujmę tak: jeśli miałbym w tylko te dwie gry grać w ciągu tygodnia to 4 dni giercowałbym w FC a 3 w D3. Jednoznacznie ciężko mi jest wskazać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do minusów D3: latarka trzymana osobno (litości, czy w 2X wieku nie znają taśmy samoprzylepnej?)

i co 9 latarek? a skad? kolegom zakosic? :P
a czemu nie? przecież nawet niektóre zombiaki chodzą z latarkami (!) :P
proponuje jeszcze mu podświetlić podwozie niebieską lampą stroboskobową, do tego obowiązkowo katody na uszach. i reflektor wzywający batmana również by sie przydał. można by upakować go na wózek z supermarketu, przy okazji wygodniej by mu było nosić bronie ;]]]]]]]
czemu nie :D może ktoś napisze taki mod .... By the way - właśnie ściągnąłem ducktapes - przynajmniej częściowo da się obejść ograniczenia panów z ID ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

doom3:P za klimat i za latarke:P jeszcze w zadnej grze takiej latary nie bylo:P

W SCPT MP jest bardzo podobna latara :)

W kwestii "klimatu" i bania się w D3 to może i owszem jest parę miejsc (narazie jeszcze nie skończyłem gry :P ) ale grając wczoraj wieczorem, po parenastu minutach przyzwyczaiłem się do dziwnych dźwięków, a gasnące światła kwitowałem - "K...a znowu", zamiast się bać :P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DooM de DooM i tylko DooM!

 

Zalety:

+Grafika(jak dla mnie lepsza niż w FarCry'u)

+Animacja i fizyka(Takich animacji postaci jeszcze w życiu nie widziałem! FC wymięka)

+klimat, napięcie i atmosfera(robi naprawde oszałamiające wrażenie...na mnie zrobiło, pomimo, że mam glosniki 2.1)

+ogólna satysfakcja z pakowania ołowiu w demonki :twisted:

 

Minusy:

-Nie jest dokladnie tym czym być miał("miał być nie tylko rewolucją ale nowym początkiem gier")

-wysokie wymagania(jak dla nas są znośne, ale my jesteśmy maniakami :twisted: )

-cała gra jest w zamkniętych pomieszczeniach

 

I to chyba wsio :) Jak do tej pory Doom jest najlepszym SINGLOWYM fpsem w jakiego grałem...może się to zmienić po ujrzeniu HL2 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

De łan, to w ile fps'ów grałeś? tylko Doom III :?: :lol:

i tak nie ulega wątpliwości, że najlepszy singiel jaki wyszedl to HL i modle się żeby HL2 było jego jeszcze lepszą kontynuacją :twisted:

ale "wojna" toczy się między FC a D3, FC ma lepsze Single i głos idzie na niego, grafa to nie wszystko ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie na czym polega fenomen Carmackowskich dziel ?

O takim FC nikt nie bedzie nawet wspominal za pol roku najwyzej rok. O doom3 bedziemy jeszcze nawijali przez kilka miesiecy. Beda testy kart graficznych i to jako pierwsze na doom3. Modow bedzie tyle, ze nie nadazymy za graniem.

Dodatki beda powstawaly jeden za drugim. Bedzie polepszana grafika na tyle, ze za pol roku kazdy sobie uciagnie takiego dooma z lepszymi teksturami, efektami, itp. Do dzisiaj powstaja gry na silniku q3. Czyli lekko liczac jeszcze 3 lata panowania doom3 mamy przed soba.

Chlopaki z Crytek jedyne co moga to sprzedac swoj silnik i moze ktos sie znajdzie kto zrobi z nim cos rownie dobrego co FC. Nigdy jednak nie dorowna D3.

 

Acha, zapomnialem. Za niedlugo sie zacznie rzeznia w multi. Takie modyfikacje cfg, o ktorych sie zabom nie snilo :P

Po 100fps na gf3 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Far Cry nie prezentuje nic odkrywczego, poza rewolucyjna grafa (ktora i tak wg mnie w Doomie3 jest lepsza). Ma dosc niskie AI wrogow, niezbyt ciekawe misje, ale i tak gra sie przyjemnie. Doom 3 to juz zupelnie inna bajka. Ta gra jest po prostu zajedwabista ze wzgledu na swoj niesamowity klimat.

I przy okazji apel do osob, ktorych komp Dooma nie pociagnie: Nie oddawajcie glosy na Far Cry tylko dlatego, ze on wam chodzi, a Doom nie i nigdy w Dooma nie graliscie.

1. Co do AI to sie nie moge z toba kompletnie zgodzic. Mysle ze jest znacznie lepszy niz w Doom3. Jak do tej pory nie ma drugiej takiej gry ktora by miala tak inteligentna Ai

 

2. Co do misji to wydaje mi sie ze sa znacznie bardziej zroznicowane w FarCry niz Doom3. Choc chce powiedziec ze calego Doom3 jeszcze nie przeszlem. Ale jak narazie to tylko w kolko chodzisz po budynku.

 

3. Co do grafiki to naprawde ciezko powiedzec poniewaz obie gry maja ja wspaniala.

 

4. Co do apelu to jest wlascie sedno sprawy. ID SOFTWARE przegina z wymaganiami. FarCry ma rownie dobra grafike jesli nie lepsza a jest znacznie bardziej przyjacieska dla slabych systemow.

 

Najlepsza gra tego roku.... No chyba że HL2 w tym roku wyjdzie.... 

Jak można go do FC porównywać? Pierwsza rzecz, że to dwie RÓŹNE gry a druga rzecz że DOOM III panuje....

Half Life 2 wyjdzie na poczatku wrzesnia. W Kanadzie ma byc dostepna w pierwszym tygodniu. Mysle ze ta gra wszystko zmiecie. Ogladalem film o tej grze i to poprostu sie w glowie nie miesci co ta gra oferuje. Np: kazdy obiekt na planszy bedzie mozna ruszyc z miesca na miejsce. Grafika w HL2 bedzie uzywac tych samych technik jakie byly uzyte w ToyStory etc.

Poprostu amok. :twisted:

 

Ani FarCry ani Doom3 nie beda sie nawet do piet rownac Half Life 2.

_________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...