Skocz do zawartości
bbc20000

FARCRY vs. DOOM 3. Ktora wolicie i dlaczego [Ankieta]

Doom 3 vs. Farcry  

12 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Doom 3 vs. Farcry

    • Farcry
      94
    • Doom3
      89


Rekomendowane odpowiedzi

to jest cień panie generale  :lol:

:lol:

Rzeczywiscie to cień, ale sposób w jaki on się załamuje na obiektach to normalnie :lol:

Acha :D

O ten cien chodzilo.

 

Jeszcze cos o zlym zalamaniu chcesz dopowiedziec ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: 

Rzeczywiscie to cień, ale sposób w jaki on się załamuje na obiektach to normalnie  :lol:

Bo to jest Cien na Marsie :mrgreen: Tam maja mniejsza grawitacje pewnie i cienie pewnie nie maja mozliowosci sie jakos przyssac ;)

 

 

Co do D3 i tego topica. Od ktorejs strony (nie wiem czy tu czy w tym D3 vs FC bo mi sie juz poplatalo) w wiekszosci postow dotyczacych D3 to zawsze jest poruszany temat cienia. Czy w tej grze oprocz cieni niczego nie ma? zluzujcie..... Podobnie bylo z FC, kazdy tylko wode widzial.

Pewnie w HL2 wszyscy bedziemy sie rozkoszowac cieniem na wodzie :)

Ale nie o to tutaj chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm....

Wiecie co mnie niepokoi... że wszyscy piszą, iż ten cały DooM jest krótszy od FC. W FC grało mi się świetnie, ale wydał mi się za krótki. Co będzie z DooMem, skoro krótszy :/ Może FC to jest strzelanka, ale nie do końca w stylu "idziesz i pakujesz bezmyślnie". Wiemy, że twórcy postawili na akcję i akcję mamy. Jednak ten kto doszedł przynajmniej do połowy FC, wie jakie emocjonujące jest skradanie w kierunku baz wroga i przełamywanie ich umocnień, a później tylko zbieranie trofeów :D Mogę rzec, iż FC to prawdziwy symulator strzelania, łacznie z trzęsącymi rękami itd.

Natomiast DooM ma z tym problemy. Rozgrywka arkadowa, a nie symulator. A ten granat... wybucha koło mnie i nic :/ Spierałbym się o to, czy rzeczywiście można DooMka przejść po kilka razy i się bać tak samo... Ja pograłem chwilę, a później zacząłem od nowa i co.... wiedziałem skąd potwór wyjdzie, więc zanim on zdążył coś zrobić.. już go nie było.

Powiem tyle, że trochę nabrałem chęci do tego DooMa, bo chcę go przejść, a i pobać się za pierwszym razem można :P

PS: Też lubię zombie, bo są łatwe do załatwienia

PS2: Widzicie jaką kartę mam w opisie... na medium i 800X600 jest spoko, a mi to wystarczy :P chyba, że karcioszki stanieją od września :D

See ya....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm....

Wiecie co mnie niepokoi... że wszyscy piszą, iż ten cały DooM jest krótszy od FC. W FC grało mi się świetnie, ale wydał mi się za krótki. Co będzie z DooMem, skoro krótszy :/   Może FC to jest strzelanka, ale nie do końca w stylu "idziesz i pakujesz bezmyślnie". Wiemy, że twórcy postawili na akcję i akcję mamy. Jednak ten kto doszedł przynajmniej do połowy FC, wie jakie emocjonujące jest skradanie w kierunku baz wroga i przełamywanie ich umocnień, a później tylko zbieranie trofeów :D Mogę rzec, iż FC to prawdziwy symulator strzelania, łacznie z trzęsącymi rękami itd.

Natomiast DooM ma z tym problemy. Rozgrywka arkadowa, a nie symulator. A ten granat... wybucha koło mnie i nic :/  Spierałbym się o to, czy rzeczywiście można DooMka przejść po kilka razy i się bać tak samo... Ja pograłem chwilę, a później zacząłem od nowa i co.... wiedziałem skąd potwór wyjdzie, więc zanim on zdążył coś zrobić.. już go nie było.

Powiem tyle, że trochę nabrałem chęci do tego DooMa, bo chcę go przejść, a i pobać się za pierwszym razem można :P

PS: Też lubię zombie, bo są łatwe do załatwienia

PS2: Widzicie jaką kartę mam w opisie... na medium i 800X600 jest spoko, a mi to wystarczy :P chyba, że karcioszki stanieją od września :D

See ya....

Oto sie nie martw. Chlopaki z iD swietnie dobrali dlugosc gry.

Czuc kiedy bedzie koniec gry (nie konczy sie znienacka).

Nie ma zbednych przedluzen oraz gra nie jest tak krotka aby czuc niedosyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm FC vs. D3 ? 10-1 :-D w farcraya dobrze sie bawiłem i przeszedłem dwa razy z rzędu :-) Doom jest monotonny, za ciemny, nie zaskakuje za bardzo, no i klimat drzwi-sieka-drzwi-sieka nie odpowiada mi... Doom3 to gierka która chyba najbardziej mnie zawiodła! Przeszedłem no bo wiecie głupio by było nie.. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm FC vs. D3 ?  10-1    :-D w farcraya dobrze sie bawiłem i przeszedłem dwa razy z rzędu :-) Doom jest monotonny, za ciemny, nie zaskakuje za bardzo, no i klimat drzwi-sieka-drzwi-sieka nie odpowiada mi... Doom3 to gierka która chyba najbardziej mnie zawiodła! Przeszedłem no bo wiecie głupio by było nie.. ;-)

 

fkz nie zgadzam się z tobą w fc także są niedociągnięcia mówisz że są otwarte przestrzenie a tak naprawdę zwiedzasz 5 proc. tej wyspy wkurzają mnie scenki typu ,,bo górka jest za stroma albo za śliska ,, w doomie 3 są zamknięte lokacje ale zwiedzasz wszystko nawet najciemniejsze zakamarki bazy chłopaki z id mogli zrobić akcje typu dojdz z jednego krateru do drugiego a i tak można byłoby iść tylko tym szlakiem którym chcieli koderzy w farcry nawet trochę nie można zbaczyć z drogi gdyby ktoś zrobił grę w której miałbyś kąpas i 15000km kwadratowych to byś miał otwarte przestrzenie a nie dac krajobraz do którego możesz se pomachać zza śliskich pagórków nawet w grach 2d masz krajobrazy np. heart of darkness a tylko na nie patrzysz a poza tym w doomie3 jest pełno smaczków np jak są lampy awaryjne albo cienie to widziałeś jak pięknie się układają na broni albo ai przeciwników oni nie obijają się o ściany tak jak niekiedy w fat cry na najw poziomie zresztą tam też nie ma znikających ścian jak słyszę takich ******którzy zobaczyli napis początkowy i już myślą że zjedli wszystkie rozumy to aż się niedobrze robi DOCEŃ 4 LATA CIĘŻKIEJ PRACY ID SOFTWARE I NIE P****** TAKICH GŁUPOT !!!!!!!!!!! uff....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyną grą fpp, która zasługuje na tytuł "symulatora strzelania" jest RAINBOW SIX  .

Fakt, może źle to ująłem... powinno być: FC ma w sobie więcej z symulatora strzelania niż DOOM.

 

shabcio1, tu nie ma jak docenic 4 lat pracy nad doomem, bo to co pokazał doom to az dziwi ze oni to robili az tyle czasu.

Nic dodać, nic ująć...

 

nawet najciemniejsze zakamarki

Az za ciemne :D

 

mówisz że są otwarte przestrzenie a tak naprawdę zwiedzasz 5 proc. tej wyspy

Może i racja, ale w większości przypadkówjest kilka (conajmniej dwie) możliwości przejścia danego fragmentu, a poza tym sam efekt jaki tworzą krajobrazy jest niezły (conajmniej)...

See..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

shabcio1, tu nie ma jak docenic 4 lat pracy nad doomem, bo to co pokazał doom to az dziwi ze oni to robili az tyle czasu.

dokładnie, trzeba to sobie powiedzieć prosto w oczy - Doomowi bliżej jest do takiego Painkillera niż do miana gry przełonowej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Mogę rzec, iż FC to prawdziwy symulator strzelania, łacznie z trzęsącymi rękami itd.

(...)

Jedyną grą fpp, która zasługuje na tytuł "symulatora strzelania" jest RAINBOW SIX :twisted: .

FC właśnie mi się wydaje takie niby to trochę chcieli urealnić, prawdziwe bronie itp, ale coś im nie do końca wyszło i taki zawieszony produkt między arcade a niespełnionymi aspiracjami + ładna grafika. Doom to czysty arcade, jak jego poprzednicy w poprawionej oprawie graficznej. Moje pierwsze skojarzenie jak uruchomiłem FC to był Project I.G.I. też dobra gra, wszystko na miejscu, ale coś brakowało i jej nie ukończyłem, bo mnie denerwowała.

 

RS to dobry przykład gry "symulatora strzelania" gdzie jako bonus każdą misję można przejść na naprawdę wiele sposobów. No i potem można sobie powtóreczkę obejrzeć jak ślicznie teamy wykonują swoje zadanie, osłaniając się wzajemnie i podstawowym załorzeniem - 1shoot 1 kill ... ahhh. Chyba za chwilę wlecę na serverki RvS pokatować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad czym tu się dużo zastanawiać :P skoro w recenzji FC za mało wyspy się zwiedza a w D3 za dużo zamkniętych ciemnych powierzchni się zwiedza, jedni lubią to drudzy tamto 8) Jeżeli chodzi tu o próbę jakiegokolwiek prównywania to jest to bezsensowne bo to 2 zupełnie różne gry, które łączą jedynie wymaganie sprzętowe :mrgreen:

A moja decyzja to mimo wszystko DOOM3. Nie zamierzam teraz wypiywać jego + i - jednak ona mnie bardziej użekła. Może to dlatego że się bałem :wink: albo dlatego że FC pokazał to co wile razy można już było oglądać(szczególnie w grach na wszelkie konsole), cukierkowa grafika dośc monotonne choć czasem zaciekawia i aż miło odkrywać nowe tereny których w samej grze jest niewiele. Poza tym to co w FC zobaczymy przez pierwsze 10 minut będzie nam towarzyszyć przez całą grę więc gdyby był dłuższy to by coraz bardziej nudził. . a w Doomie jest kilka "nowych" widzoczków pojawiających sie gdzie niegdzie.OGÓLNIE JESEM OTWARTY NA KRYTYKĘ, KTÓRA ZAPEWNE ZA NIEDŁUGĄ CHWILĘ POPŁYYYNIE Z UST INNYCH UCZESTNIKÓW FORUM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to co w FC zobaczymy przez pierwsze 10 minut będzie nam towarzyszyć przez całą grę więc gdyby był dłuższy to by coraz bardziej nudził

I znowu musze zapytać o to samo. Grałeś w FC? Bo to zdanie wskazuje że nie grałeś wcale w tą gre, albo grałeś i zakonczyłeś gre na pierwszej mapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to co w FC zobaczymy przez pierwsze 10 minut będzie nam towarzyszyć przez całą grę więc gdyby był dłuższy to by coraz bardziej nudził

I znowu musze zapytać o to samo. Grałeś w FC? Bo to zdanie wskazuje że nie grałeś wcale w tą gre, albo grałeś i zakonczyłeś gre na pierwszej mapie.
pewnie że nie, gdyby zagrał to by nie pisał tak;]

bo nie wiem gdzie wyspa z farcraja jest monotonna, w przeciwieństwie do wciąż tych samych korytaszy w dómie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym to co w FC zobaczymy przez pierwsze 10 minut będzie nam towarzyszyć przez całą grę więc gdyby był dłuższy to by coraz bardziej nudził

:baranek:

 

hehe, dobre

tylko, że w FC dwie pierwsze misje odbywają się na wyspie w jak to powiedziałeś "cukierkowej" grafice, potem im bardziej w głąb wyspy się posuwamy, tym bardziej gra zmienia klimat, ale trzeba w to najpierw zagrać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad czym tu się dużo zastanawiać :P  skoro w recenzji FC za mało wyspy się zwiedza a w D3  za dużo zamkniętych ciemnych powierzchni się zwiedza, jedni lubią to drudzy tamto  8)  Jeżeli chodzi tu o próbę jakiegokolwiek prównywania to jest to bezsensowne bo to 2 zupełnie różne gry, które łączą jedynie wymaganie sprzętowe :mrgreen:  

  A moja decyzja to mimo wszystko DOOM3. Nie zamierzam teraz wypiywać jego + i - jednak ona mnie bardziej użekła. Może to dlatego że się bałem :wink: albo dlatego że FC pokazał to co wile razy można już było oglądać(szczególnie w grach na wszelkie konsole), cukierkowa grafika dośc monotonne choć czasem zaciekawia i aż miło odkrywać nowe tereny których w samej grze jest niewiele. Poza tym to co w FC zobaczymy przez pierwsze 10 minut będzie nam towarzyszyć przez całą grę więc gdyby był dłuższy to by coraz bardziej nudził. . a w Doomie jest kilka "nowych" widzoczków pojawiających sie gdzie niegdzie.OGÓLNIE JESEM OTWARTY NA KRYTYKĘ, KTÓRA ZAPEWNE ZA NIEDŁUGĄ CHWILĘ POPŁYYYNIE Z UST INNYCH UCZESTNIKÓW FORUM.

wez Ty lepiej zagraj w obie gry i sie nie osmieszaj ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...