Skocz do zawartości
Gość

Trojnik Y ??

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich mam pewien maly problemik :)

zakupilem sobie bloczek z bloki.pl spider extreme 12 16 12 i poszukuje trojnika Y wlasnie takiego jak krocce w spiderze czyli 12 12 16 , dlaczego taki :) a dlatego ze chce miec w budzue wszystko i nie chce miec dwoch weze wpadajacych do pojemnika tylko jednego o srednicy wew 16 mm , dlatego szukam takiego trojnika ktory jest redukcja z dwoch 12 na jedna 16 :) czy ktos sie z takim spotkal ?? bo ja nigdzie nie znalazlem jak an razie a gdyby ktos mial chetnie odkupie od niego takowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy nie latwiej bedzie w calym ukladzie zamontowac weze o sr. wew. 12 i zew. 16? Przynajmniej nie bedzie roznych srednic, a to chyba tez wplywa lepiej podobno. Sam czekam az do mnie przyjdzie Spider Extreme PX, ktorego niedawno zamowilem. Ja wyszedlem z zalozenia ze zaloze w calym ukaldzie przewod Eheim'a 12/16, dodam, ze narazie to tylko blok na CPU bedzie. Czy sie myle i powinienem kupic drugi waz do tego bloku, a potem laczyc trojnikiem rozne przekroje? Prosilbym o wypowiedz tych, ktorzy maja takie bloki i jak to rozwiazali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebedzie roznic srednic bo dwa wyloty ze spidera sa na 12 mm a ja chce je polaczyc trojnikiem w jedna 16 mm wewnetrznym i do pojemnika wiec nie bedzie sie nic dlawilo , tylko skad i gdzie ja taki trojnik wezme :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrde lutowac to moze byc mi cezko :lol: wole juz gotowy trojniczek taki z plastiku lub miedziany i by bylo po klopocie tylko nigdzie nie widzialem wlasnie o takich srednicach a co do kolanek to sie znajdzie prawie kazda srednice , gozej z lutowaniem tego i wykombinowaniem jak to polaczyc w Y :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebedzie roznic srednic bo dwa wyloty ze spidera sa na 12 mm a ja chce je polaczyc trojnikiem w jedna 16 mm wewnetrznym i do pojemnika wiec nie bedzie sie nic dlawilo , tylko skad i gdzie ja taki trojnik wezme :(

Przepraszam. Pomylilem sie :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie mozesz po prosu wziac trojnika 16-16-16 i naciagnac weza 12 na niego ? chyba z dobrym wezem i goraca woda + plynem do mycia naczyn sobie poradzisz - taki trojnik dodatkowo mialby mniejszy opor jak sadze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebedzie roznic srednic bo dwa wyloty ze spidera sa na 12 mm a ja chce je polaczyc trojnikiem w jedna 16 mm wewnetrznym i do pojemnika wiec nie bedzie sie nic dlawilo , tylko skad i gdzie ja taki trojnik wezme :(

Przepraszam. Pomylilem sie :oops:

n4rcyz3|< kazdemu sie zdaza :)

 

w tym problem ze nie mam weza jeszcze , bo nigdzie nie moge dostac dobrego weza 16x2 ktory nie bedzie sie zalamywal i bedzie trzymal okragly ksztalt przy ukladaniu go w obudowie :( mysle juz nad ehaimem 16/22 ale to decyzja juz taka awaryjna jak nie znajde dobrego weza :( moze ktos z was ma dotep do jakiegos dobrego weza i moglby zrobic fotki , bylbym wdzieczny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gotowego trójnika 12/12/16 raczej nie kupisz. Możesz kupić trójnik 12/12/12 i na wylot naciągnąć wąż 12 i na niego 16, albo dodać przelotke 12/16, lub kupić trójnik 16/16/16 i pobawić się w gorącej wodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale tak na zdrowy rozum : trojnik o przekroju wew ok 8-10 bezdie dawal wiekszy opor niz trojnik o przekroju wew ok 12-13, no a do tego podejrzewam ze lepiej weze sie beda trzymaly 12 na 16 niz 16 na 12 na trojniku - to tylko moje dywagacje - mysle tu o tojniku typu choinka(plastik) a nie miedzianym - te maja ok 13 zew i faktycznie 12 bedzie w porzadku(ale chyba nie sa Y, ja widzialem tylko T)

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na krociec wylotowy z spidera ex chce nalozyc najpierw waz 12/16 a potem na niego waz 16/20 i scisnac to cybantem no a potem trojnik Y plastikowy 16mm zew i gotowe :] dobrze bedzie nie ??? 8)

 

ent a jak ten trojnik lutowany bedzie wygladal ?? jestem bardzo ciekaw :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beda to dwa kolanka 12 wlutowane w trojnik 3x15 w ten sposob z wezy 10/12 przejde na 12/16.

 

Bedzie to cos podobnego do:

 

(FOTKI WRZUCANE BYLY NA TWEAKA PRZEZ Lukas20 - pozwolilem z nich sobie skorzystac)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajne , fajne :) spodobalo mi sie :)

a dalo by rade z 12/16 w ten sam sposob przejsc na 16/20 ???

i czy dostane takie kolanka i trojnik ?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no fajne , fajne :) spodobalo mi sie :) 

a dalo by rade z 12/16 w ten sam sposob przejsc na 16/20 ???

i czy dostane takie kolanka i trojnik ?? :)

Jasne tylko musisz dobrac inaczej rozmiary trojnika i kolanek. Ekspertem nie jestem ale powinn byc chyba kolanka 15 i trojnik 3x18.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanko, czy az tak trudno kupic trojnik "Y"?? Dzis w praktikerze nie bylo :( A jak zobaczylem cene tych metalowych zlaczek (chyba to sie cybant nazywa) to myslalem ze padne, 5,99/2szt. Czy w zwyklym hydrauliczny uracza mnie nizsza cena?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no Wy sie tu zastanawiacie jak zrobic 12/16/12, a ja ni cholery nie moge dostac nawet zwyklego trojnika "Y", szukalem w praktikerze, ok 10 hydraulicznych, m. in 1 hurtownia. Najciekawsze sa reakcje ludzi jak sie pytaja op co mi takie a ja odpowiadam "do chlodzenia w komputerze", oczywiscie wtedy jestr nagle wielkie zdziwienie, mysal ze chce znich zrobic idiote i mnie wysylaja do komputerowego. Nie mam ochoty za bardzo kupowac tego w necie, bo koszt przesylki bedzie wiekszy od zakupu :? Czy sa jeszcze jakies sklepy gdzie powinien mszuakc, oprocz duzych marketow budowlanych i hudraulicznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie sklepy instalacyjne (takie z Wod-Kan-Gaz-CO) wg mnie... a wszystkie miedziane zlaczki na 1000000% beda wlasnie w sklepie instalacyjnym z czesciami do Centralnego... Gdzies ktos mi pisal ze zaciski na weze w motoryzacyjnym sa po 1 zeta za sztuke - dzis ide to sprawdzic ;-)

 

AVE!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze spider jest extra :D 8) ( :evil: stoi mi od dwoch tygodni na biurku :evil: pompka mi sie spierniczyla :cry: i bark gotowki na nowa :cry: :evil: )

co do trojnika to olalem sprawe i zrobilem pojemnik z dwoma wlotami a to dlatego ze rozbudowa ukladu o bloczek na NB i GPU bedzie banalna 8) z jednego wylotu spidera szeregiem na bloczki a drugi wylot ze spidera do pojemniczka i zalatwione :)

 

kto ma tanio zalatwic atmana 305 ?? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VerB & n4rcyz3|< :arrow: I jak wam się spisują Spiderki ?? Ja teraz czekam na swojego (i jeszcze na Proxime->GPU i Smarta->NB) ...

Heh... mamy podobna sytuacje z VerB, rowneiz jeszcze niewiem jak sie spisuje ten Sipder, poniewaz bylem na wakacjach, a wczesniej szukalem przez ok tydzien trojnika "Y", dopiero wczoraj go zamowilem w necie, bo niestety nigdzie, ale to naprawde nigdzie nie znalazlem :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...