Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

cjb: wielkie dzieki... :) mylnie podaje date sterownikow z płytki.. ale tak czy siak.. trzeskow nie słysze :) Choc wciaz twierdze ze ejst to kiepska karta .. niskie tony sa za słabe.. brzmienie srednio dobre.. :/ itd :P

 

Gdy ustawiam magistrale powiedzmy 222 nie raz pzrestawia sie na 200.. :/ Po ponownym restarcie jest juz dobzre. mam najnowszy bios.. Czy u ktorego sz was tez takie cos wystepuje? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech piekło pochłonie techników ASUS-a....nie zasługują na życie,oni wraz z rodzinami....Szatańskie moce,pochłoneły mohją a7v880,zupelnie bez powodu..,lapmka kontrolna się swieci,ale komp nie wstaje,nie kręci się zaden z paru wiatrakow,0 reakcji,czesci,sprawdzane w innym kompie na ABIT nf7,i zapie----jak naćpane gużce.:)Zmieniam ten martwy(wyzionela ducha jak widac) szajs na ów płyte,mam Mobile 2500+,ale zrobie drut moda,i pozyje pelnia zycia..NIe wierze w ASUSA,wbil mi noż w serce,niech sie wyp---na cycki i wiecej w moim kompie nie znajdzie miejsca.Pozdro prawdziwym,Pokój

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ci, którzy narzekają na dźwięk niech się upewnią, że mają wyłączoną opcję bassboost w regulacji głośności, bo jest ona domyślnie włączona i bardzo fałszuje dźwięk. Moim zdaniem kodek jest naprawdę dobrej jakości jak na zintegrowaną kartę. Zresztą widać to we fragmencie tej recenzji.

Ps. U mnie nie ma trzasków, a wzmocnienie dźwięku rzeczywiście mogłoby być lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolega zakupił kompa z tą płytą. Wszystko jest OK poza jedną rzeczą po naciśnięciu Zamknij system komp raz się wyłącza a raz nie (zamyka system i resztę, ale nie wyłącza mobo i chodzą np wiatraki).

System to XP z SP1.

Co może byc tego przyczyną??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przyglądałem się temu w biosie, zmiany były tylko takie że zmieniłem AGP Architecture na 128 Bit i ACPI Support 2.0 na Yes.

Wydaje mi się że APM powinno być Disabled ale pewności nie mam.

Edytowane przez Robikon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawic synchro fsb:ddr 1:1? nie moge jakos do tego dojsc, ze stosunkiem 1:+33MHZ doszedlem poki co do ATH T-Bred 2600 @ 2,4 GHZ, Hynix d43 512 @ ~426 mhz a max stable FSB przy podwyrzszonych napieciach przy takim stosynq fsb:ddr uyskalem 190.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak ustawic synchro fsb:ddr 1:1? nie moge jakos do tego dojsc, ze stosunkiem 1:+33MHZ doszedlem poki co do ATH T-Bred 2600 @ 2,4 GHZ, Hynix d43 512 @ ~426 mhz a max stable FSB przy podwyrzszonych napieciach przy takim stosynq fsb:ddr uyskalem 190.

1237014[/snapback]

Chyba cały czas jest 1:1 :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko czy komus dziala na tej płycie instant music? Mi sie uruchamia, mozna wsunac i wysunac cdrom ,ale nie odtwarza. Dodam ze mam dobrze podlaczony kabelek audio.

Edytowane przez madkow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolega zakupił kompa z tą płytą. Wszystko jest OK poza jedną rzeczą po naciśnięciu Zamknij system komp raz się wyłącza a raz nie (zamyka system i resztę, ale nie wyłącza mobo i chodzą np wiatraki).

System to XP z SP1.

Co może byc tego przyczyną??

1236534[/snapback]

Zmniejszenie ustawień timingów powinno pomóc. U mnie pomogło! Zmieniłem 4-way 2.5-3-6-3-12T-1T na

[disable] 2.5-3-6-3-15T-2T. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmniejszenie ustawień timingów powinno pomóc. U mnie pomogło!  Zmieniłem 4-way 2.5-3-6-3-12T-1T na

[disable] 2.5-3-6-3-15T-2T.      Powodzenia

1241226[/snapback]

Ty zwiększyłeś a nie zmniejszyłeś... zmniejszenie napewno nie pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nad tym 10% 20% itp. masz standart... ustaw manual a pojawi się FSB i mnożnik który jęśli bedziesz mógł zmienić (FSB zawsze zmienisz ;))

1172106[/snapback]

 

mi niestety na manual nie działa jak chce przestawić to mam po prawej taki napis VALID INPUT VALUE: DEPERD ON CPU co to oznacza ???????

 

i jeszcze jedno gdzie w biosie jest blokada AGP/PCI? jak ma być ustawiona ?? zeby zablokować częstotliwość AGP na poziomie default???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi niestety na manual nie działa jak chce przestawić to mam po prawej taki napis VALID INPUT VALUE: DEPERD ON CPU co to oznacza ???????

hmm, dziwne, sprobuj zaktualizowac bios.

 

i jeszcze jedno gdzie w biosie jest blokada AGP/PCI? jak ma być ustawiona ?? zeby zablokować częstotliwość AGP na poziomie default???

Adwentace/Asynchronous Freqency

 

ps. Testowalem te plytke przez tydzien i napisze pare moich spostrzezen:

Poki co jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, kreci sie znakomicie na moich Hymkach BJ-43 i T-Bred`zie 2600 @ Chieftec 360. Ktos tam pisal powyzej, ze mu wyskaqje czesto ekran Bios Chksum Error, ja tez mialem okazje go kilka razy ogladac jak zaczolem zabardzo kombinowac z ustawieniamu O/C, ale wystarczy repower i wszystko powraca do normy, nie trzeba wcale flashowac biosu z CD Asusa czy z dyskietki. QFan- z jednej strony swietna sprawa, ale tylko jak jedziesz na bardzo dobrym chlodzeniu, albo nie krecisz sprzetu. Ja mam temp. proca bez wlaczonej opcji QFan do 45 w idle, do 53 w stresie. InstantMusic - jak dla mnie funkcja calkowicie zbedna. SoundMAX straszliwe gowno, nie ma porownania chocby z SBLive! 5.1. C.R.P - spoko funkcja, ale nie wiem czemu dziala raz na kilka czarnych ekranow (czyli gdy system nie wstaje) a zazwyczaj jesli sie przesadzi z parametrami traci sie wszystkie ustawienia biosu i 3eba wszystko ustawiac od nowa, ale to w sumie niewielkie utrudnienie. A jesli juz nawet C.R.P zaskoczy to wsio jest ok, ale FSB na 100 i 3eba dlozo przelatywac w gore, albo troche mniej od konca :D ale to juz taka drobnostka. Tak jak mowilem na poczatq poki co jestem jak najbardziej na [+] dla tej mobo. Jak mi sie jeszcze cos przypomni to dopisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja rowzniez jestem zadowolony z tej płyty. Po instalacji tych nowszych sterownikow dzwiek już nie tzreszczy i si eprzyzwyczaiłem do jego brzmienia... Z kreceniem mogło być troche lepiej ;) Bo semprona 2200+ podkreciłem fsb do 213 i teraz chociaz sie sstem nie restartuje :P Choc prime wywala.. Pracowałem na 227 ale coz, restart co pare godzin jest uciazliwy :) Podnosiłem napiecia itd.. pamieci geila.. a tu klops ;) Moze za słabe chłoodzenie na NB ;) ALe poza tym płyta jak najbardziej warta swojej ceny :>

Choć mogli by dać jakis super bios usprawniajacy wszystko itd.. ;) keke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo semprona 2200+ podkreciłem fsb do 213 i teraz chociaz sie sstem nie restartuje icon_razz.gif Choc prime wywala.. Pracowałem na 227

ddr synchro z fsb, czy +33mhz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta plyta co w temacie ma zablokowana magistrale PCI od poczatku czy tez nie, czy moze ma ale nie zawsze dziala, ktos sie orjentuje??

1241753[/snapback]

patrz 3 posty wyrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ddr synchro z fsb, czy +33mhz ?

1241733[/snapback]

hm pamieci ustawiłem na auto zas magistrale podniołem do 227.. :) Wyniki były bardzo dobre.. Jak wyłaczyłem SPD i troche zmniejszyłem timingi to już bardzo przyzwoicie w porownaniu do tego co mam tera z:/ ale prime wywalał.. i sie komp co jakis czas restartowa :/ Napiecie na pocesorze miałem 1,75 a na pamieciach.. nawet 2,85 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, dziwne, sprobuj zaktualizowac bios.

Adwentace/Asynchronous Freqency

 

 

 

bios najnowszy z dostępnych /1008/ a Adwentace/Asynchronous Freqency ustawić na ene... czy di... qfa z anglika cienki jestem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, dziwne, sprobuj zaktualizowac bios.

Adwentace/Asynchronous Freqency

bios najnowszy z dostępnych /1008/ a Adwentace/Asynchronous Freqency ustawić na ene... czy di... qfa z anglika cienki jestem

1241961[/snapback]

enable = wlaczone

disabled = wylaczone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak ktoś ma Antka z voltydź 1.45V to...musi jechać na 1.65V minimum nie?! .... looll

powiedzial bym nawet, ze na 1,72, bo taka jest mniej wiecej wartosc vcore 1,65 V ;0 Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyjrzalem sie soundmaxowi i powiem ze na najnowszych sterach (co za shit) jak robilem muzyke (standard acid pro 4.0 itp) to dochodze do wniosku ze wszytsko trzeszczy, pierdzi i nie wiem jak to inaczej nazwac (werble malo mi glosnikow nie rozpie.... taKie pierdnieci slychac , a bas to jest pozal sie boze) dodaje ze nie mam buzzerow!!!

input midi ten dls synth jest tragicznie straszliwy w porownaniu nawet do tak starego kochanego esbeka

oprogramowanie straszne (maja zajar bo opcje testow glosnikow dali z mozliwoscia wyboru biegania dzwieku)

nie no szum przy nagrywaniu mic'iem (peavey jakis tam) z wlasnym preamp'em, czyli z wylaczonym +20dB w opcjach nagrywania jest nie do usuniecia zadnym z mi dostepnych programow tzn. staruszek Goldwave, SF7, i w koncu mistrzostwo w masteringu Izotope Ozona nawet nie daje rady

 

kupujac ta plyte nie bierzcie nawet pod uwage uzytkowania sound maxa i niech nikt nie pisze (jakis post na popszednich stronach) ze mozna to porownac do esbeka lajva 1024 a co dopiero z modelami wyzszymi

 

pzodrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak mi się zjarała A7V880 wymienilem na ABITA NF7,Ten ASUS to przy NF7 [ciach!]o...po prostu.Ta sama obecnie cena,a dwie różne klasy płyt.ASUS to już nie to samo,teraz robią syf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...