Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

1. Czy na tej plytce bedzie działał dureń 700? Czy mógły ktoś sprawdzić empirycznie????

2.  i jak to jest z tym dualem, jakbym chciał osadzić 4 kości, to mószą być identyczne?

1351063[/snapback]

 

1.Bedzie chodził

2.najlepiej tak np.2x256tego samego producenta+2x128tego samego producenta i powinno byc o.k

 

 

bios i co nowego??jakas poprawa parametrow w stosunku do 1.007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne ze ta kszybko wypuscili nowa wersje :) Widocznie zaszy jakies szokujace zmiany ;) Ja jak na razie mam wł kompa od ilus dni tak tez bedzie prze zjaksi czas wiec nawet sie nei skusze yhh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co będzie jak dam 4x512 róznych producentów i jak to jest z tą szybkością zapisu/odczytu bo troche nieczaje ma to jakiś wpływ na gierki?

1351125[/snapback]

bedzie chodzic ,na VIA nie ma problemow

w sumie to mi 3x512mb chodzi na nf2 ,wiec nie wyobrazam sobie zeby na VIA mialo nie ruszyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na http://pl.asus.com jeszcze nie ma releasu nowego Biosu a na .tw nie widze opisu co zostalo poprawione. Pewnie 09 zawieral jakis blad powazny i stad taki szybki update do 0010! Czy zauwazyl ktos juz moze jakies zmiany na nowym ROM`ie?

 

edit:

 

jak komus sie nudzi, to moze sobie poczytac komentarze o A7V880 na komputroniku ;) - ::[click]::

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo coś spieprzyli w 009 (chyba najbardziej prawdopodobne), albo są jakieś problemy z nowo wypuszczonym sprzętem (dajmy na to x700 na agp). Zmian brak - przynajmniej ja nic nie widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1351910[/snapback]

 

Czytnełem sobie kilka opini i musze powiedziec ze wiekszosc pokrywa sie z moimi tzn. ze płyta jest kozak itp. Tylko jak zwykle trafii sie paru przygłupow, ktorym jak trafi sie jakas płytka z uszkodzeniem (kazdemu moze sie to przydazyc) to zamiast dac ja na wymiane i pozniej ja ocenic to jada po niej rowno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plyta zeczywiscie ok, tylko odczyty RAM`u bardzo kiepskie i do tej pory nie moge uzyskac max. FSB pomimo odblokowanego mnoznika i przerobioeniu wszystkich opcji z napieciem na vcore (wraz ze zworka) ramu nie musze dovoltowywac bo na defaulcie chodzi tak jak w podpisie :> jeszcz wnerwia mnie jak juz pisalem utrata ustawien biosu przy nieudanym przetaktowaniu FSB. bledne rozpoznawanie procesora to dla mnie zaden problem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm kude bviosy od 1006 wlacznie wzwyż źle wykrywają mi UltraX'y 400 - 2.5-5-5-9-2. tragedia.

 

ręcznie na np. 1009 nie da rady ustawic 2-2-2-5-1 tak jak powinno z defaultu byc. bo RAS najmniejszy do wyboru jest 6T a nie 5T ;((

 

jak sie ustawi 2-2-2-6-1 to po resecie nie wstaje. co za kicha ;/ ktos wie jak zrobic 2-2-2-5-1 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej no jak wyglada sprawa z tym biosem 1010 pytam poniewaz ja nadal mam bios 1.007 i tak na dobra sprawe to nie wiem czy jest warto updatowa-c Bios do wersji 1.010. Jak mozecie to napiszcie czy w stosunku do 1.007 jest jakas zmiana odnosnie wydajnosci, stabilnosci (choc bedac uzytkownikiem tej mobo to zapomnialem gdzie na obudowie jest przycisk reset :)).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam najnowszego biosa. specjalnie porowanania w odczycie i zapisie nie robiłem bo komp musi pracowac ;) ale wyszło na to ze nic sie nie zmieniło .. moze odczyt pamieci ale ten po drugim razie wyswietla podobna wartosc jak zesniej ;) A tak poza tym to tosamo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kto mi powie gdzie najlepiej rozmiesci radiatorki na mofesty, ktore to sa i ktore wybrac?? mam ich 10 coolermastera, prosze o rade oczywiscie plyta cow temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tyle... miałem wcześniej Asrocka na SIS z Duronem 1.4@2.1 i zero problemów. Wszystko śmigało i było w 100% stabilne. Zachciało mi sie zmiany na Athlonka 2600+ i (tu jest problem) Asusa A7V880 :( Od samego początku problemy ze stabilnością, bios to jedna wielka porażka a wydajność jest niewiele większa niż na SIS i Duronie :( Do tego doszły problemy z resetującymi się ustawieniami biosu co potrafiło niekiedy doprowadzić mnie do skrajnego w [ciach!] ienia jak potrzebowałem szybko z kompa skorzystać, włączam go a tam wszystko w biosie na default :mur: Miałem nadzieje że to bios był jakiś lewy i zrobiłem upgrade do wersji 1009. I co ? I gów... bo wczoraj zaliczyłem kolejny reset ustawień biosa :zonk: Mam nadzieje że 1010 to zmieni ale powoli trace cierpliwość do tej płyty. Od paru dni dodatkowo mam co jakiś czas włączające się sprawdzanie błędów na dysku przy odpalaniu Win XP mimo że nie mam badów :( Zmieniłem mu tryb pracy na UDMA 33 ale nic to nie dało :(

Asus zszedł na psy według mnie :blink:

Edytowane przez Pinhead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta beta jest do kitu, polowe ustawien taktowania procka mi poznikalo i za cholere nie moge teraz zrobic synchro z pamieciami, do tego jeszcze dochodza zwisy przy wlaczaniu gier 3d... paranoja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Pinhead plyta rzeczywiscie gubi ustawienia biosu, ale tylko przy nieudanym o/c proca. juz przy timingach pamieci ten problem nie wystepuje. mozliwe, ze masz zablokowany mnoznik. default dla Twojego to 12,5. Jezeli plyta gubi ustawienia przy probie zmiany mnoznika na nizszy to moje slowa maja potwierdzenie. Ustaw sobie 12.5 x 166 vcore auto (default) na poczatek. Pamieci by spd. jezeli plyta bedzie dzialac niestabilnie to znaczy, ze albo masz wadliwa sztuke, albo pamiatki ciulakie, albo zasilacz do smietnika. jest duzo mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie

Mam zamiar kupić dysk twardy na satę. I chciałbym wiedzieć czy podczas instalacji tego dysku pojawi się informacja w biosie płyty. Chodzi mi o to gdzie będzie możliwość ustawienia który dysk twardy (stary i nowy) będzie traktowany jako startowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Raul: Zgadza się miałem go ustawionego 200x10,5 jednak kupowałem go jako Athlona 2600+ (Thunderbird) z fabrycznie odblokowanym mnożnikiem. Co ciekawe wykładał się przy standardowym ustawieniu napięcia w biosie. Trzeba było podnieść do 1.7V co jest dosyć dziwne. Pamięci mam Kingstona pracujące w dualu, obecnie na DDR333. Puściłem go na 166x12,5 i jak znowu straci ustawienia biosu to leci płytka na allegro :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje jedno dosć wazne spostzrezenie odnoscie tego biosu... oto zsystem przestał mi sie restartowac ;) Np wczesniej CHyba przy 1008 i ustawionej magistrali na 217 podczas intensywnego korzytsania z programow itp nie raz lubi sie zrestartowac teraz już tego nie stwierdzam :) Być mzoe juz przy wersji 1009 było dobrze.. nei pamietam pewien jestem tej najnowszej bety to 1009 miałem bardzo krotko, wiec nie wiem jak sie sprawuje starsza wersja. Komputer zno wbedzie chodzić pare dni. jak bedzie dobzre to znaczy ze zawsze jakas poprawa w tych biosach jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaobserwowaliscie taki problem, ze jak przesadzicie z o/c lub czyms, nie wiem dokladnie czym to jest spowodowane, to podczas ponownego uruchomiania kompa maszyna nie wstaje? ja tak mam jak polece za bardzo z fsb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam problem z soundmaxem na tej plytce, trzaski, strzelania podczas sluchania muzy grania, sflashowalem biosa do 1.009 bodajze, i nie pomoglo, wiem ze ten temat sie juz gdzies przewinal ale niestety nie znalazlem go, prosze o cierpliwosc i wyrozumialosc dla mnie. Zalozylem temat na glownym ale niestety nikt mi nie odpowiedzial :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCI latency timer (czy coś takiego) ale zwiększenie tej wartości spowoduje spadek wydajności magistrali PCI. Nie jestem pewien ale możliwe że również wydajność IDE spadnie.

Edytowane przez Pinhead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i może ktoś udzieli mi informacji. Wczoraj zakupiłem płytę główną ASUS a7v880. Zrobiłem upgrade biosa do wersji 10. Płyta nie rozpoznaje włąściwie mojego procesora (Athlon XP 1,7+ jest taktowany chyba 1430mhz). Wykazuje jako 1100 mhz. Czy mam to jakoś ustawić manualnie? Z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

POWAŻNA SPRAWA :mur:

 

Po kilku tygodniach prawidłowego użytkowania Asusa A7V880 z kartą Palit GF5200FX i procesorem Athlon XP 1700+ Nagle grafika przestała działać.

 

System ja widzi Sterowniki się instalują - nic się nie zmieniło poza tym ze włącza się w najniższej rozdzielczości (16 kolorów 480*640) i moduł karty w panelu sterowania nie ma opcji sterowników NVidii (choć widzę, że sterowniki są zainstalowane). Pojawia się komunikat że sprzęt nie obsługuje wybranych ustawień lub sterowniki są niewłaściwe (cos w tym rodzaju).

 

:-| Co to może być??? Karta poszła w ….???

 

Miałem z ta płytą taki problem że po założeniu karty od samego początku niesamowicie się na niej grzała - po 5 minutach nie można było jej dotknąć. Wcześniej ten sam Palit chodził bez problemów na ECSie K7VZA Via KT133 i tylko był średnio ciepły.

 

Niepkojąco zachowuje się też procesor. Ma srednio 43-44 stopnie C. mimo że na wspomnianym ECSie miał 37 stopni C.

 

Zasilacz cały czas ten sam - Fortron 300W ciężki i solidny - ma stabilne napięcia.

 

Sprawdzałem odczyty napięć dla Karty i Procesora i wszystko było w porządku.

 

Więc jaka może być tego przyczyna??? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...