Skocz do zawartości
Chobo

Wszystko o Asus A7V880

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupic ta plytke, jednak mam dysk twardy WEStern Digital 160 GB SATA 2, zgodnie z tym co wyczytalem w necie sa jakeis problemy z obsluga dysko twardy SATa przez plyty glowne z chipsetem KT880... czy mzoe ktos juz podlaczal do tej plyty dysk na SATa i cyz chodzi normalnie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem ze niektorzy maja problemy z post'em i biosem (szybkosc wyswietlania) do dzisiaj tego nie mialem (bios najnowszy jakas beta)

 

u mnie zaczelo sie tak dziac po przeflshowaniu grafy 9550@9600 jak juz sie windows odpali to wszystko dziala ok

 

sprawdzalem czy jest jakas roznica z over voltage na ON ale nic sie nie zmienilo, zastanawiam sie co moze byc powodem? (w biosie prawie wszystko do agp na disabled: FW, synchro i takie tam ;p agp 4x)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem ze niektorzy maja problemy z post'em i biosem (szybkosc wyswietlania) do dzisiaj tego nie mialem (bios najnowszy jakas beta)

Miałem podkręconego Gigabyte R9550 i też muliło w BIOSie. Rozwiązanie problemu okazało się banalne - oryginalny BIOS z 9550 i standardowe taktowania (250/400). I żadnego zamulania :lol:

W Windzie oczywiście Ati TrayTools podkręca mi kartę do poziomu R9600 dla gier.

 

Miałem też problem z Sieciówką - na najnowszych sterach zamierał mi transfer po paru minutach. Na tych z płytki hula OK.

 

Dźwiękówka - najnowsze sterowniki i 0 problemów.

 

Reset BIOSU... tu jeszcze spróbuję jutro przestawić zworkę OVERVOLTAGE - podobno pomaga - i zobaczymy.

 

Mój BIOS 1010.004

 

EDIT:

Zegary w Radku nie ważne, musi być oryginalny BIOS.

 

A na resety nic nie poradziło OVERVOLTAGE poza tym że mi wzrosła znacząco temperatura procka.

 

Sieciówkę wyłączyłem bo i na starych driverach zacina transfer. Śmiga teraz na starym Realteku.

Edytowane przez hapi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy posiada ktos pamieci GEIL 2x512 2.5 DUAL PC-400?? Czy bez problemu beda chodzic na A7v880 pamieci GEIL 2x512 PC-400 2.5 (dual)?? Czy nie bedzie klopotow z odpaleniem w dualu na 400 MHz? Jak sie kreca te pamieci?? W tej chwili posiadam dual Kingston 2x256 CL3, ale chce zwiekszyc pamiec do 1 GB. Kingstony chodza cacy, ale podobno Geile sa bardziej wydajne. Z gory dzieki za pomoc i sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam jakies elixiry na kosciach nanya i twinmosy nie wiem na czym ;) i chodza 2x256@200-227 w dualu, timingi nieciekawe ale nie bawilem sie w podnoszenie napiec (2.5-3-3-8 1T)

wiec 2x geile beda tym bardziej smigac

 

ale podobno Geile sa bardziej wydajne

nie wiem czy mozna tak powiedziec (jesli sie myle poprawcie mnie prosze) chodzi o to ze mozna bardziej agresywne timingi ustawic co wplynie na wydajnosc? bo chyba w porownaniu do innych pamiatek na takich samych ustawieniach beda takie same wyniki?

 

Miałem podkręconego Gigabyte R9550 i też muliło w BIOSie. Rozwiązanie problemu okazało się banalne - oryginalny BIOS z 9550 i standardowe taktowania (250/400). I żadnego zamulania

nie po to mialem serce w przelyku podczas flashowania winflashem zeby teraz z tego rezygnowac:D a powaznie chce miec na stale ustawione zegary i ewentualnie mozliwosc podkrecenia wiecej np po vmodzie albo przy lepszej zasilce nawet na oryginalnych sterach

 

Reset BIOSU... tu jeszcze spróbuję jutro przestawić zworkę OVERVOLTAGE - podobno pomaga - i zobaczymy.

u mnie nic nie pomogla zworka, natomiast resetowac mi sie nie chce :) jak nie pomoze to przeciez ustawiania bedzie na pol dnia jak on kazda strone wgrywa tak dlugo ;F Edytowane przez shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby radzio niemulil R9550 na Via KT880

 

wystarczy wgrac orginalny BIOS(unlocked for overclocking) do swojej karty ze strony http://www.techpowerup.com/bios/

a potem RABitem przerobic jak sie chce (GPU, MEM, timingi)

 

mulenie to jest poprostu bledem adresowania pamieci i GPU

w przypadku innego bios niz orginalnego

Edytowane przez XiAo_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

unlocked? to jest jakos specjalnie opisane? bo ja tam widze 4x 9550 128mb tylko rozne pamiatki

 

bawiac sie timingami w rabicie i robiac to w locie po zawieszeniu karty/kompa zrobie reset i wszystko wroci do defaulta?

 

edit: wlasnie sobie przypomnialem ze jak otwieralem biosy 9600xt to rabit wywalal blad crc error.. dzialo sie tak ze wszystkimi wersjami biosa ktore sciagnalem z tej stronki (techpowerup.com) ktos wie dlaczego?

Edytowane przez shade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie BIOSY na stronie TechPower sa juz przerobione i umozliwiaja zmiane GPU, MEM, timingow bezwzgledu na drivery

 

niepotrzeba ci np. softwaremod sterow

 

zgraj za pomoca Ati TrayTools swoj BIOS (dump Bios) potem poszukaj takiego samego ze strony techpower (te same pamiatki, firma)

dalej w RABit porownaj czy maja taki sam ID(u samej gory) jak maja to mozesz zaczac sie bawic

 

od razu ze strony TechPower mozesz zrobic moded GPU, RAM(ustawic jak chesz) a potem RABitem timingi czy nazwe karty

ID, sub, producent itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie "odkręciłem" Athlona i koniec zwiech. Jest to o tyle dziwne że zasilacz ma mocne linie i na Epoxie 8KRAI bez problemu obsługiwał go stabilie jako 2500@3200 nawet bez podnoszenia napięcia. Chyba Asus ma kiepskie przetworniki... Takiej kapryśnej płyty nie widziałem. ODRADZAM! Chociaż ma jeden wielki plus... W dualu chodzą u mnie 2 całkiem różne NoName bezkonfliktowo, nie to co w Nforce.. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel od paru dni ma tą płytę i D800. Wczoraj próbowałem u niego odblokować mnożnik ołówkiem i przy próbie zmiany mnożnika z BIOS na mniejszy komp nie wstawał. Czy ta płyta ma jakieś problemy z obsługą mnożnika na starych "Durniach"? Ponoć coś takiego jest na ASRockach KT400A - nie można zmieniać mnożnika po odblokowaniu na Spitfire i Morgan, za to na takim Palomino można.

I drugie pytanko: jak to jest z tą blokadą PCI/AGP? Działa w końcu czy nie działa? Wczoraj ustawiłem u znajomego fsb 124 i wszystko śmigało (przeszedł 30minut Prime95 bez problemów). Wg Everesta i Cpuz płyta ma wtedy dzielnik 1/3 i PCI~41MHz - za bardzo nie chce mi się w to wierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam was wszystkich.. mam do was pytanie ( RATUJCIE !!) :))

MAM Tę Płytę Asus A7V880

no i :

1. moj amd athlon 1800+ Palomino.. startuje na FSB 100.. i nie moge tego wogole zmienic.. ewentualna obcja to overclocking 30% :P ale wtedy pc nie wstaje... Wczesnień miałem stare badziewne AK32A i wszystko ladnie chodzilo... ten proc ma standard 133fsb max 166fsb.. w biosie ustawiane... i nie mam pojecia jak to ustawic...

zamiast miec proca 1533mhz mam 1150mhz :blink:

Help Me! ;]

 

2. mam tez nie wiemczy z sprawnego czy nie athlona 2600+... jak go w sadze w plyte to odpalam kompa i czarny obraz znaczy ze zwalony proc?

 

 

proszę o odpowiedz na 1 i 2 ... Bardziej zalerzy mi na "1" B) wiadomo...

 

Pozdrawiam i z góry Dziekuje za Pomoc. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok z "1" sobie porabilem bezproblemowo...

 

ale mam problem z "2".

Jak to jest że jak sie nie wgra nowego Biosu to Sempron nie odpala ?

Bo skoro mi nie odpala XP 2600+ na tym samym jadrze co Sempron na socket A - Thoroughbred (0.13)

i oba procki maja po FSB 333Mhz. to moze jak wgram biosa odpowiedniego na semprona to i moj proc mi ruszy... ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pytanie pierwsze to sam sobie odpowiedziałes, trzeba ustawić ręcznie FSB ok

2. Bios tu raczej nie ma nic do rzeczy. Ja mam 2600+ i nawet na biosie w wersji 1001 wykrywa mojego Athlona poprawnie i co najlepsze automatycznie, nie musze zmieniać niczego jak ty w punkcie 1.

Najprawdopodobniej masz uszkodzony procesor a wrecz na 99% i zmiana biosu nic tu nie pomoże. Czy tak czy siak powinien startować. Jednak żeby być pewnym sprawdź na innej płycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mam pytanie.. mam 1800+ Palomino.. i na poczatku mam FSB 100.. jak wgram nowszego biosa to mam 133 tak jak powinno być.. i koniec.. nie moge ręcznie wpisać żadnej wartości :| jaki by to bios nie był.. nic ponad 133... a przeciez na starej plycie Shuttle AK32A - na 145 spokojnie chodzilo.. (max 166) czemu tutaj tak nie jest ? jak wsadze pamieci ponad 256/266mhz to pojdzie wiecej ? moze ta plyta kaprysna.. na tamtej starej shuttle na tych samych kosciach przegraczalo 133 , 145-stabilne , (166-max co mozna ustawic)

 

???

 

Pytam bo jeśli ta płyta ma być niemrawa to ja zmieniam na nforce2 :P a jesli doprowadze sobie do porzadku to.. ze recznie fsb bedzie chodzilo to zostaje przy tej. POMOCY.

 

tez mieliscie z podlaczeniem neta przez sieciową? ja do dzis nie moge.. mam internet bez protokołu.. i nie wiem jak mu wartości wpisać .. a sam sobie na automatycznym nie potrafi znaleść..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc posiadam tą płytę od jakiegoś miesiąca. Zostań najlepiej przy tym nowym biosie (nowy to który?) Ja mam teraz 1010.04 beta. Zeby wpisać ręczne ustawienia taktowania ustawiasz opcje w biosie AI OVERLOCK Tuner na manual i wtedy możesz wpisywać ręcznie FSB (chyba nic nie pokręciłem) max to 227. Aha moj Athlon 2 GHz po zmianie FSB chodzi stabilnie na 2,5 GHz i napieciu 1,7 V. Koncze bo zaraz mykam na zjazd mam nadzieje że pomogłem.

Edytowane przez Lowermann

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc :)) ja poprostu nie moglem zmienic fsb.. bo uzywalem wszystkich klawiszy procz "+/-" :PP hehe :)) a teraz juz wszystko gra :> chodzi pieknie :) i 1010.004 wgralem jak mowiles...

 

niechaj Ci biozia "prawkiem" nagrodzi ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0009 final

 

blokada dzielnika czestotliwosci niepowstala na KT880 i nigdy jej niebylo (czysty mit)

te funkcje co masz w BIOS to jest wylaczenie pustych slotow PCI a nie blokada PCI

 

wszystkie KT880 maja mostek poludniowy taki sam jak KT600 VT8237 wiec jakim cudem bys mogl miec blokade

maja ja tylko nForce2-ultra oraz niektore ULI czy SIS

Edytowane przez XiAo_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy ja powiedziałem że mam jakąś blokade ? Pytam tylko jaka wersja biosu jest najlepsza do o/c poprzez mnożnik . Nie wiem może to nie ma znaczenia wiec po prostu : Jaki jest najlepszy bios ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

0009 final

 

blokada dzielnika czestotliwosci niepowstala na KT880 i nigdy jej niebylo (czysty mit)

te funkcje co masz w BIOS to jest wylaczenie pustych slotow PCI a nie blokada PCI

 

wszystkie KT880 maja mostek poludniowy taki sam jak KT600 VT8237 wiec jakim cudem bys mogl miec blokade

maja ja tylko nForce2-ultra oraz niektore ULI czy SIS

Opcja od "wylaczenie pustych slotow PCI " nazywa się (zarówno w BIOSach AMI jak i AWARDa) Autodetect DIMM/PCI Clock. Natomiast opcja w BIOSie "Asynchronous Frequency" sugeruje coś innego.

A "blokade dzielnika czestotliwosci " to ma kazda plyta bez blokady AGP/PCI/(PCIEx), panie kolego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luk1999 heheh jasne zyjesz mazeniami nadal

 

ustaw sobie 160, 180 FSB czy 240 np. i pokarz nam jakie masz

odczyty PCI/AGP z Everest, Sandra itd. nadal mowisz ze masz 33/66

watpie ?? przy 1/5 1/6

 

jak mowie jest brak blokady PCI/AGP to jest brak i na tym koniec

KT880, KT600, KT400A itd. nigdy niemiala blokady PCI/AGP

a to co masz w BIOS to tylko sugerowanie tego w rzeczywistosci jest to wylaczenie slotow PCI w ktorych niema urzadzenia i na tym koniec

 

sprawdz sam >>>zanim co kolwiek napiszesz

napisz sobie do pomocy technicznej ASUS, MSI, ABIT itd. odpowiedza ci jak to jest >>> z ta blokada PCI/AGP zreszta wystarczy samemu sprawdzic

 

sam mialem wiekszosc plyt jakie wyszly z pod reki VIA

ECS KT133A, MSI KT400A, Epox Kt600, Gigabyte KT880 czy Asus A7V880 i troche wiecej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwól, że zacytuję siebie: :D

Kumpel od paru dni ma tą płytę i D800.

(...)

I drugie pytanko: jak to jest z tą blokadą PCI/AGP? Działa w końcu czy nie działa? Wczoraj ustawiłem u znajomego fsb 124 i wszystko śmigało (przeszedł 30minut Prime95 bez problemów). Wg Everesta i Cpuz płyta ma wtedy dzielnik 1/3 i PCI~41MHz - za bardzo nie chce mi się w to wierzyć.

Jak widzisz wiem, co pokazuje Everest i cpuz. Skąd pewność, że pokazuje prawidłowe wartości? Taki np: Central Brain Identifier pokazuje u mnie głupoty (soltek). Tylko czy kiedyś próbowałeś jechać na FSB 124 przy 1/3 na np: VIA KT600 czy jakimś wcześniejszym chipsecie VIA sA? Jak wytłumaczyć to, że płyta przechodzi 30 minut "Torture testu" z tak wysokim PCI? Dzielniki "połówkowe"/pseudosynchroniczne taktowanie PCI jak to kiedyś tłumaczyli chyba w ENTERZE (mało prawdopodobne)? Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

 

Mam pytanie z innej beczki. Zamierzam zakupić dwa dyski sata. Jak można się domyślić chcę z nich zrobić macierz typ 0. W chwili obecnej pracuje na dysku ata. Pytanie. Czy rzekoma macierz jest możliwa do ustawienia z menu bios? I czy jest dostępne menu w którym dokonuje się tej konfiguracji. Pytanie drugie. Na dołączonej płycie jest zamieszczone oprogramowanie systemowe do tejże macierzy. Czy ów oprogramowanie jest konieczne do poprawnego funkcjonowania macierzy? I pytanie trzecie w głównym biosie nie ma opcji raid i wiem że ta istnieje w drugim biosie (np A7N8X-deluxe posiada drugi bios tu nie zauważyłem). Jaka kombinacja klawiszy umożliwia wejście to tych opcji? W chwili obecnej nie widzę podczas startu wejścia do opcji macierzy podejrzewam że jest to spowodowane brakiem dysków sata w systemie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja kolej :P

 

Mam Sempka 2800 odlbokowany mnożnik. Gdy ustawie sobie 1.75 V i w CRYSTALCPUID zmienie mnożnik na 14 jest wszystko OK - Stablil.

Gdy tylko wejde do biosu i tam ustawie mnożnik 14 to komp nie wystartuje i bedzie sie ciągle resetował przy starcie. Da się coś z tym zrobić ?

 

Moja wersja biosu to : 1010.002

 

Jeszcze jedno : Dlaczego gdy w biosie ustawie Vcore 1.75 to we wszystkich programach w windows pokazuje że mam 1.82 ??

 

Powiedzcie mi jakie mam dać timingi żeby fsb poszło do chociaż 200 ?

Mam kości kingstona 2x512 400mhz 3cl.

 

Czekam na rady ;)

Edytowane przez viva

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ze test przechodzi to owszem jesli masz tylko grafe >>

tu chodzi o dysk i mostki - na plycie szwankuja poprostu mi juz raz padl dysk >>>po dluzszej zabawie przy PCI-45

 

dlatego niebawie sie juz wyzej niz 40 PCI zawsze wole miec mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...