Skocz do zawartości
=Fishman=

PRESCOTT vs NORTHWOOD

Rekomendowane odpowiedzi

czy bywa ktos jeszcze na forum?

mam problem w wyborze procka.

czy wyszedl ostatnio nowy steping prescota?

czy lepszym wyborem jesli chodzi o wydajność i podkręcanie jest PRESCOT Tczy NORTHWOOD 2.8GHz?? Wiem ze trudno dostac juz nortwooda ale gdyby sie udalo...

z gory za pomoc dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda czy jest to zdanie pojedynczej osoby... Ale dzieki ze chociaz Ty sie wypowiedziales.... Z tego co wiem to Northwood lepiej sie krecie i jest wydajniejszy.... Dzis kupuje proca wiec wolal bym uslyszec wiecej opini. Do wyboru mam 2.8 prescotta, 2.8 lub 2,4C northwooda. Co brac?? POMOCY

Mam plyte ASUSA p4p800E, pamiatki hynixa i bede dalej woda chlodzic i krecic......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze wszyscy na urlopach :) Trudna sprawa z tymi procesorami. Kazdy swoje chwali czy to prescott czy norhwood. Niby Prescott wolniejszy kapke, wiecej wydziela ciepla (ale Ty masz WC), a kreci sie mysle podobnie. Sam niewiem co bym wybral chyba jednak 2.4C (w sumie tak zrobilem :D), ale wybor nalezy do Ciebie :) ps. Ladny avatarek. Saab to jest to :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm moim zdanem northwood. z prostej przyczyny.. sie tak nie grzeje.. i nie ma tylu bledow o ktorych bylo glosno kiedys...

jedyny plus prescotta to potencjalnie dobrze sie kreci [ale wymagane chlodzenie wydajniejsze niz boxowy cooler], a takze ze w doom3 ma troche wieksza wydajnosc, co jest wyjatkiem, bo northwood wszedzie indziej ma lepsze osiagi przy tym samym zegarze :)

ja np bez zmiany napiecie na boxowym kulerze, z czesciowa zdartym "klejem" ze standardowego kulera [bo mi sie zachcialo go sprawdzic.. po czym zobaczylem ze odpadlo.. ale olalem.. :)]... mam 3.0@3.4 i to z takim palcem w D ze nara :) [za pierwszym razem se testowo wlaczyle czy sie odpali]

temp w stresie jak jet upal nie przekracza 56 stopni... [abit ponoc i tak zawyza temperatury, w przeciwienstwie do asusa.. tak tutaj na forum przeczytalem i ktos dal do artykulu pewnego linka o tym :)].

 

a serie mam niby taka zwykla... sl6wk.. ktos pisal tutaj na forum, ostrzegajac mnie zebym nie kupowal, ze taka serie mozna w kazdym sklepie kupic i jest najpowszechniejsza..

a jesli jest taka srednia na jeza.. i tak ladnie sie kreci to nie chce myslec o tym lepszych seriach :)

kupie jakas paste porzadna i zlukam czy pojdzie na wiecej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm moim zdanem northwood. z prostej przyczyny.. sie tak nie grzeje.. i nie ma tylu bledow o ktorych bylo glosno kiedys...

jedyny plus prescotta to potencjalnie dobrze sie kreci [ale wymagane chlodzenie wydajniejsze niz boxowy cooler],  a takze ze w doom3 ma troche wieksza wydajnosc, co jest wyjatkiem, bo northwood wszedzie indziej ma lepsze osiagi przy tym samym zegarze :)

ja np bez zmiany napiecie na boxowym kulerze, z czesciowa zdartym "klejem" ze standardowego kulera [bo mi sie zachcialo go sprawdzic.. po czym zobaczylem ze odpadlo.. ale olalem.. :)]...  mam 3.0@3.4 i to z takim palcem w D ze nara :) [za pierwszym razem se testowo wlaczyle czy sie odpali]

temp w stresie jak jet upal nie przekracza 56 stopni... [abit ponoc i tak zawyza temperatury, w przeciwienstwie do asusa.. tak tutaj na forum przeczytalem i ktos dal do artykulu pewnego linka o tym :)].

 

a serie mam niby taka zwykla... sl6wk.. ktos pisal tutaj na forum, ostrzegajac mnie zebym nie kupowal, ze taka serie mozna w kazdym sklepie kupic i jest najpowszechniejsza..

a jesli jest taka srednia na jeza.. i tak ladnie sie kreci to nie chce myslec o tym lepszych seriach :)

kupie jakas paste porzadna i zlukam czy pojdzie na wiecej :)

Przepraszam, ale ty masz w końcu NW, czy Prescotta? Bo ja na słabszym procku (p4E 2,8), na słabym zasilaczu i też z palcem w D mam 3,4GHz, a jak podniose napięcie to idzie na 3,5GHz. Wyżej zasilacz nie wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo ja na słabszym procku (p4E 2,8), na słabym zasilaczu i też z palcem w D mam 3,4GHz, a jak podniose napięcie to idzie na 3,5GHz. Wyżej zasilacz nie wyrabia.

I co z tego ja na 2.8C do 3450 mam na 1.525V, 3500 na 1.575V, a przy 3600 na 1.6V robi się gorąco, więc twoje wyniki to nic takiego. :wink:

 

Osobiście polecam jak jeszcze znajdziesz dobrego Northwooda osiągniesz niemalże to samo co na Prescottcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tylko, że ten procek jeszcze troche więcej poleci jak bede miał taki zasilacz jak ty. Narazie to sobie lekko leci na 3,4 bez podnoszenia napięcia i w cale nie jest tak gorąco. Powiem, że tak jak na boxowym coolerku tylko przy standardowym taktowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Prescotta i to byl raczej dobry wybur. Dlaczego? - Prescott przy tym samym zegarze co northwood jest jak na razie w niektórych aplikacjach minimalnie wolniejszy. Grzeje sie wiecej ale nie przeszkadza mu to w lepszym podkrecaniu. Zapewniajac mu dobre chlodzenie, czym na pewno jest WC osiaga sie b dobre rezultaty w OC. Czyli wyższa wydajnosć.

FAKTY:

Kupilem PRESCOTTA 3.0 i pamieci HYNIXA.

Odpalilem plyte ze standardowym boxowym coolerkiem. Bez podnoszenia napiecia puscilem go na 3,5....... potem bodajze na 3,6

3,75 osiagnalem podnoszac napiecie, jednak windows podczas pracy z programem HOT CPU nie jest do konca stabilny i program raportuje o ERROR IN MATRIX.

Nie bede bawic sie w pojedyncze MHz....

Poczytalem na xtremesystems o plycie i wiem ze trzeba zrobic Vmoda(droop mod) aby pozbyc sie silnych niekozystnych fluktuacji napiec....

 

do roboty - moduje plyte i zakladam WC

 

UPS - nigdy nie robcie precyzyjnych rzeczy jak jestescie zmeczeni i zdenerwowani.......

 

PLYTA POSZŁA DO WYMIANY........(mam nadzieje ze nikt nie zauwazy przypalonej sciezki.....)

Dzis dorwe kolejna plyte i pojedziemy dalej.......

 

Tak czy siak jestem bardzo zadowolony z mojego wyboru jesli chodzi o procesor. 3,6 GHz na pelnym luzie. Mazy mi sie 4 GHz i wydaje mi sie to do osiagniecia na WC, WE`LL SEE..

dam znac może i dziś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc zdumiewająca argumentacja na poparcie Prescotta... sfajczony sprzęt i pobór mocy raczej odrzuca od tego wynalazku w tej postaci.

 

Nota bene właśnie czytałem iż Intel przyznał iż popełnił błąd z koncepcją Prescotta - wydłużenia potoku, spowolnienia etc. dla niby wyższego taktowania nie przynoszącego wzrostu wydajności a tylko fajczenie się i w ogóle wycofuje się z tej linii na rzecz starych dobrych rozwiązań rodem z PIII co jest wręcz kuriozalne.

 

Po prostu koncepcja Prescotta jest błędna i nieudana co sam Intel wreszcie dostrzegł jak go konkurencja bije...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc zdumiewająca argumentacja na poparcie Prescotta... sfajczony sprzęt i pobór mocy raczej odrzuca od tego wynalazku w tej postaci....

Na prąd jeszcze mam pieniądze, a spalic mu sie nie pozwole. W końcu woda go chlodzi.

Nota bene właśnie czytałem iż Intel przyznał iż popełnił błąd z koncepcją Prescotta - wydłużenia potoku, spowolnienia etc. dla niby wyższego taktowania nie przynoszącego wzrostu wydajności a tylko fajczenie się i w ogóle wycofuje się z tej linii na rzecz starych dobrych rozwiązań rodem z PIII co jest wręcz kuriozalne.

 

Po prostu koncepcja Prescotta jest błędna i nieudana co sam Intel wreszcie dostrzegł jak go konkurencja bije...

Faktem jest ze PIV to pomylka porównując go z centrino i nie ma co mowic ani o prescocie ani o nortwoodzie...

Prescott bywa troche wolniejszy od nortwooda, ale nie mowmy ze podnoszenie taktowania nic nie daje!!! Northwooda chyba nie jest łatwo podkrecic powyzej 3,6 a z Prescottem moze nawet przekrocze 4 GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc zdumiewająca argumentacja na poparcie Prescotta... sfajczony sprzęt i pobór mocy raczej odrzuca od tego wynalazku w tej postaci.

 

Nota bene właśnie czytałem iż Intel przyznał iż popełnił błąd z koncepcją Prescotta - wydłużenia potoku, spowolnienia etc. dla niby wyższego taktowania nie przynoszącego wzrostu wydajności a tylko fajczenie się i w ogóle wycofuje się z tej linii na rzecz starych dobrych rozwiązań rodem z PIII co jest wręcz kuriozalne.

 

Po prostu koncepcja Prescotta jest błędna i nieudana co sam Intel wreszcie dostrzegł jak go konkurencja bije...

to co piszesz nie dotyczy tylko prescotta tylko całej lini prockow od P4-włącznie.

widze nie tylko ja ide sobie poczytac do marketu co tam znowu w chipie nasmarowali :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdę mówiąc zdumiewająca argumentacja na poparcie Prescotta... sfajczony sprzęt i pobór mocy raczej odrzuca od tego wynalazku w tej postaci.

 

Nota bene właśnie czytałem iż Intel przyznał iż popełnił błąd z koncepcją Prescotta - wydłużenia potoku, spowolnienia etc. dla niby wyższego taktowania nie przynoszącego wzrostu wydajności a tylko fajczenie się i w ogóle wycofuje się z tej linii na rzecz starych dobrych rozwiązań rodem z PIII co jest wręcz kuriozalne.

 

Po prostu koncepcja Prescotta jest błędna i nieudana co sam Intel wreszcie dostrzegł jak go konkurencja bije...

to co piszesz nie dotyczy tylko prescotta tylko całej lini prockow od P4-włącznie.

widze nie tylko ja ide sobie poczytac do marketu co tam znowu w chipie nasmarowali :D

Zgadza się, też myślałem o całej lini prockow od P4 włącznie (powinienem to wyraźnie zaznaczyć) tylko temat był o Prescottcie i na nim się skupiłem aby jaskrawo podkreślić to dla Prescotta w którym najbardziej "przegięli" spowalniając go i grzejąc i to de facto ze znikomym a nawet ujemnym efektem wydajnościowym ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze koncepcja p4 byla bledna ale przy wyrzszych zegarach i technologiach takich jak HT P4 daje rade i pokazuje co tam w nim siedzi. To polityka intela zabija ta platforme!! czytalem kiedys ze obsluga HT mogla juz istniec w pierwszych P4 a teraz teoretycznie prescotty sa 64bitowe tylko tyle ze 32bity z tego sa zablokowane!! I to byly chyba najwieksze blady intela. Ale wedlug mnie i mimo tego co napisalem procki intela sa fajne i sam sobie zamowilem 2,8E:)) zobaczymy co z tego wyjdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o koncepcję PIV:

~P4 Prescott ma wydłużony potok wykonawczy z 12 do 31

~Dąrzenie do osiągnięcia jak najwyższego zegaru nie jest dobrą polityką

~Osobiście wolałbym, żeby mój procek był taktowany 2GHz i mniej wydzielał ciepła niż 3Ghy i grzal sie mocno.

 

Jednak bądź co bądź P4 2.4C i zwyż są bardzo wydajne. Jeśli chodzi o podkręcalność to northwood'y też się nieźle kręcą. Mój P4 2.4C kręci się na 3533MHz (oczywiście jest bardzo stabilny). W dodatku na Prescott'ach zmiana napięcia jest niebezpieczna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde!!! Zrobilem droop moda, aby zmniejszyć fluktuacje napiecia V-core. Jednej rzeczy nie wiem - w tej chwili gdy w biosie ustawie np. 1,37 to zarowno bios jak i programiki monitorujace wskazują 1,20. Jaka jest prawda nie wiem!! Nie moge użyc voltomierza... Czy ktoś z was ma pojecie czy napiecie jest bliskie temu co ustawiam czy temu jakie jest podawane na "monitorkach". Oczywiscie mając na uwadze moda plyty P4P800. Z gory serdecznie dziekuje.

 

Wracajac do rozmowy o prockach to bez watpienia krulem w intelu jest 2.4C ale mi sie mażyloi 4GHz i byl to chyba błąd....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sama nazwa wskazuje dropmod powoduje obniżnie napiecia podawanego na proca ale za to jest ono stabilniejsze - to co podają ci programiki monitorujące jest prawdą (oczywiście na ile można ufać odczytą z płyty) - teraz żeby mieć 1.37 musisz ustawić w biosie jakies 1.45V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...