Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy w tym temacie. Ostatnio kupiłem sobie hynixy d43 512mb ddr400 i udało mi sie je podkręcić do 233mhz 2,5-3-3-6 2,7v, dość przeciętny wynik, nie wiem czy do końca są stabilne bo jak narazie przeszły spi 16m a jeszcze nie sprawdzalem na innych programach, wyżej nie chcą iść nawet jak poluzuje timingi i zwiększe napięcie. Pamięci mają oznaczenie P8J to chyba nie najlepiej jeżeli chodzi o ich podkręcalność?? pozdro

Edytowane przez Kagan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę użytkowników pamięci Hynix 1GB o komentarz jak się kręcą gigowe kości D43

 

POzdr.

slabiutko, teraz Hynix robi padaki...

215-220 to czesto max co z nich idzie wyciagnac...

Samsungi UCCC robia srednio 230-240max ale drozsze....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proszę użytkowników pamięci Hynix 1GB o komentarz jak się kręcą gigowe kości D43

 

POzdr.

Na mojej platformie narazie max to było 257MHz 2.5-3-3-6 na 3.0v, przeszły SPi 1M, nie miałem okazji sprawdzić SP2004, bo mam inne problemy ze stabilnością (chłodzenie, skrzaczona winda itp.)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazlem hynixy 1gb d43 na kosciach 22BT... dobrze się kręca te kosci? o ile mi wiadomo 512 b8j maja duzy potencjal, jak sprawuje sie wersja 1gb?

 

dokladne oznaczenia:

Hynix Korea 07

PC3200U-30330

1GB DDR 400MHz CL3

HYMD512646B8J-D43 AA-A

 

na kościach:

Hynix 532A A

HY5DU12822BT-D43

KOR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BT i DT dobrze kreca sie wiec mozesz brac.

 

wystrzegaj sie nowych hynow z serii chyba CTP albo jakos tak

 

 

EDIT////

dzięki KUBA za poprawienie mojego bledu ;)

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegro znalazlem hynixy 1gb d43 na kosciach 22BT... dobrze się kręca te kosci? o ile mi wiadomo 512 b8j maja duzy potencjal, jak sprawuje sie wersja 1gb?

 

dokladne oznaczenia:

Hynix Korea 07

PC3200U-30330

1GB DDR 400MHz CL3

HYMD512646B8J-D43 AA-A

 

na kościach:

Hynix 532A A

HY5DU12822BT-D43

KOR

o ile dobrze kojarze to 1GB jest do niczego :D ale ktos tam wyzej zamowil chyba 1GB nie? to moze sie pochwali...

w kazdym razie ZTCW to 1GB nie chca sie krecic, i dawno temu ludzie probowali 4x512 :D zamiast 2x1GB :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili na CL 3.0 mam 446Mhz, czekam na nowy procesor bo z FSB 133 za dużo nie pokombinuje, nawet w trybie asynchronicznym - kolejna możliwość to 533Mhz. Sprawdzę potem czy pociągną 266MHz x2, na razie testuje je w przy 446MHz, ale wszystko chyba jest OK, grałem w FEAR przez godzinę i zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz jak sie testuje pamieci?

czy 'chyba' bo gralem i dziala...

boze skad sie ludzie biora...

 

gold memory

memtest plus

googlnij sobie i sprawdz stabilnosc...

223 to zaden wyczyn dla hynixow i dla NF7... pytanie czy dalej pojda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiesz jak sie testuje pamieci?

czy 'chyba' bo gralem i dziala...

boze skad sie ludzie biora...

 

gold memory

memtest plus

googlnij sobie i sprawdz stabilnosc...

223 to zaden wyczyn dla hynixow i dla NF7... pytanie czy dalej pojda...

Hehe, dzięki za złote rady :D

 

223MHz to żaden wyczyn, a kości A8J w modelu 1GB się na tym wykładały. Bosh, skąd się ludzie biorą ;]

Jak będę miał chwile, to się pobawię. Teraz nie mam ochoty na zabawy z ramem - wsadziłem 256MB Samsungów i mam 1256MB w Dual Chanellu na 446Mhz :]

Jutro spróbuje same Hynixy odpalić na DDR 533 (nie ma żadnej wartości pośredniej miedzy 446MHz a 533MHz bo mam fsb 133 na 1900+) i potestuje memtest x86 ;]

Edytowane przez stefanor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie stad skad wszyscy ludzie sie biora...

mowimy ok kosciach B8J - do 230 chodza praktycznie wszystkie, albo inaczej nie widzialem jezscze takiej, ktora nie pojdzie na 230Mhz - tak rowniez 1GB kosci...

dalej sa schody i dlatego jak Twoja zrobi wiecej to bedzie COS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

 

Podniosłem napięcie pamięci do 2,7V i zwiększyłem magistrale do 142Mhz. Pamięć chodzi na 235MHz - na 266 niestety się wykłada, nawet po zwiększeniu napięcia do 2,9V. Nie mam mozliwośći wykręcenie większego FSB na Athlonie 1900+, bo to piec a nie procesor do overclockingu ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe posprawdzaj stabilnosc, poki co i tak synchro z procem puscisz wiec bedzie ok... jak dostaniesz bartka to zdasz relacje ;)

ja wlasnie sprawilem sobie UCCC i poki co milo jestem zaskoczony na NF2 robia ladnie goldmema 240 @ 3-3-3 :) Hynix tak juz nie chcial hehe :)

 

edit: 240@3-2-2-11 udalo sie ;)

 

zobacz to:

wprawdzie 512, ale stabilne i BT :) oldschool... ehh ma ktos jeszcze kosci z Aresta? :(

Dołączona grafika

 

 

 

sprzedam ta kostke ;)

Edytowane przez CrazyJohn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam obecnie 2 kości Hynix każda po 512Mb

1kość)-B8R-D43 WD-A dwustronna

2kość)-B8J-D43 AA-A jednostronna

 

wiadomo że ta druga jest lepsza, wyniki o/c przy 2,5-3-3-11:

1) 219Mhz

2) 255Mhz

 

Moje pytanie jest następujące, czy te kości dwustronne na ogół są gorsze od jednostronnych(pomijając już to, że 1kosc jest ze słabszej serii)? Radzilibyście kupić jedno czy dwustronną, bo jak narazie jestem przekonany do jednostr.

Poczytałem trochę i nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi, dlatego prosze o opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spoko wynik ;)

 

za pewien czas jak będę miał już komplet na K8 to zobacze co moja 256 d43 potrafi. Wiem, że razem z 2-ma innymi kościami robiła 265Mhz przy chyba 3-3-3-8 ale sama może coś lepiej poleci ;)

 

odnośnie WR to pewien user Pure zrobił na modułach 512MB okrągłe 600MHz na intelu ale nie jestem pewien czy to najlepszy wynik w naszym pięknym kraju

Edytowane przez SABUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...