Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

moje d43 na dfi nf2 chodzily 2 3 3 6 1T przy 225 - 230mhz

 

@Mazder - wlasnie takie teraz mam

ale nie mam czasu testowac - niedawno (kilka godzin temu) zawitaly u mnie w domu i zdazylem tylko sprawdzic, czy wogole dzialaja i puscilem je na 2,5 3 3 8. niestety koniec zabawy - za kilka godzin wyruszam na sylwka i wracam w niedziele/poniedzialek w nocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dlatego tak cena spadła do 165zł też jestem ciekaw czy są dobre czy padaka? czy ktoś już je ma?

Ktoś musiał być pierwszy :/ Myślałem, że uda mi się jeszcze kupić BT lub DT niestety przyszła jednostronna kość BTP nie miałem za dużo czasu na testy ale przy 220 3-3-3-8 pamięć potrafi się wysypać :/ Chyba sprzedam ram i kupię coś na BT do kompletu. btw stara chodzi na 260 3-4-4-8 ;D

 

ps. jak ktoś chętny na BTP to z chęcią odsprzedam po atrakcyjnej cenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mazder - wlasnie takie teraz mam

ale nie mam czasu testowac - niedawno (kilka godzin temu) zawitaly u mnie w domu i zdazylem tylko sprawdzic, czy wogole dzialaja i puscilem je na 2,5 3 3 8. niestety koniec zabawy - za kilka godzin wyruszam na sylwka i wracam w niedziele/poniedzialek w nocy

Jak bys znalazl chwilke, to potestuj. Obecnie mam 2 GB RAM, ale w czterech roznych kosciach i to nie ma prawa szybko i stabilnie dzialac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Oriętuje się ktoś jakie mają teraz kostki w www.esc.pl? Jakiś miesiąc temu kupiłem u nich 2x512 jednostronnych hynixów 8JD43 AAA na kostkach BTP-D43. Wszystko to chodzi mi na 492Mhz 2,5-3-3-8 T1 @2,8V w dualu więc nie narzekam, ale chciałbym dokupić jeszcze jedną kość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos mial do czynienia z takimi oznaczeniami??

 

Hyundai HYMD564 646BP8JD43

 

jesli, tak to ile ewentualnie maks moze 'to' isc??

 

na razie procek mnie trzyma, wiec idzie 220 2.5 3 3 7 a wiec cieniutko

moze jakby bylo napiecie wieksze to poszloby z mniejszymi timingami

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@:)krzymack_opole(: - nie koniecznie - mialem 2x512mb d43 na dfi i a64 i smigaly mi spokojnie na 2 3 3 7 220mhz. czasami wiecej

i to nie bylo na div 200 tylko chyba 166.

tak czy inaczej - wydaje mi sie, ze to zalezy od ustawien biosu (albo wgole jego wersji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

)krzymack_opole(: miałeś chyba jakieś podróbki, na NF7 moje chodza na 500 w dualu i t1 przy 2,5-3-3-8 A64 ma lepszy kontroler pamięci i Ci to nie chodziło???

Czyżby te nowe Henie jednostronne latały lepiej na nforce2 niż te stare ?? bo te dwustronne t1 max mi lataja 220 :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie narzekam na te pamięci, może poszłyby wyżej, ale chyba procek i zasiłka już nie wyrabia (+12 spada do 11,80V mierzone miernikiem).

 

Kchce ktoś sprzedać jednostronne hynie na BTP? Ktoś w tym temacie coś wspominał o sprzedarzy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

Witam wszystkich, mam pytanie: czy moje pamięci nadają się do podkręcania, teoretycznie są na hynix-ach , ale raczej nie do końca takich jak w temacie, jakie bezpieczne napięcie mogę im zapodać, dodatkowo obkleiłem je radiatorami w nadziei że przeskoczę próg 225FSB -3-3-3-8-1T, dojechałem z napięciem do 3.0Vdimm, jednak nic to nie dało, choć w memtescie błędów mniej?

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Worms14 - jak ci to dziala ?

u mnie jest w tej chwili stabilne 220mhz przy 2,5 3 3 7 1T przy napieciu 2,8 i 2,9V

proc na 245x9... czyli div 180 (0,9)

czasami jest jednak problem z puszczeniem proca wyzej na nizszym div... jak wyglada sprawa u ciebie?

zastanawiam sie czy to wina venice, czy jednak dfi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Worms14 - jak ci to dziala ?

u mnie jest w tej chwili stabilne 220mhz przy 2,5 3 3 7 1T przy napieciu 2,8 i 2,9V

proc na 245x9... czyli div 180 (0,9)

czasami jest jednak problem z puszczeniem proca wyzej na nizszym div... jak wyglada sprawa u ciebie?

zastanawiam sie czy to wina venice, czy jednak dfi

Witam, zbytnio dzis czasu nie mam, ale z tego co pamietam to chciałem je puscic odrazu na cl2.5 jednak nie chciały wystartować, jak będę miał chwilke to sie pobawię.

Ty też masz takiei same kosci jak moje, bo ładnie w takim razie chodzą 220 przy 2,5-3-3-3-7-1T 2GB za okolo 600zł to bardzo ładnie następne Patrioty 2GB LLK kosztuja ponad tysiaka i niewiele lepiej smigają.

Coś mi się zdaje że wyżej polecę, bo przy 3.0Vdimm wcale takie gorące nie były, było by super jakby mi poszły na cl2.5, jak narazie tylko zmieniałem do góry i nic to nie dawało.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o tych pamięciach?

 

http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...59cf555fc38691e

http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...59cf555fc38691e

 

Bo mam zamiar kupić nowe ramy, a nie znam sie na tych oznaczeniach, dlatego liczę na pomoc. TIA

Edytowane przez newbie1337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra to ja tez się zapytam ale konkretnie , najlepiej użytkowników EPOXA 8KDA3J rev 1.0 z pamięciami HYNIX D8J-D43 AA-A ( made by korea 2x512Mb ) i jeszcze lepiej jak by mieli A64 Clawhammera 2800+ :lol:

 

Ok teraz do rzeczy , jakie timingi oraz FSB jest najlepsze przy takim sprzęcie .

 

Fajeni by było podać kombinacje płyta+ram ( jakie T , jakie FSB jakie Vmem ) , płyta+procek+ram ( jakie T , jakie FSB jakie Vmem , jakie Vcore i jakie ustawienia HTT itp itd ) , oraz same pamieci ( na róznych płytach z różnymi procami , jakie FSB , T i Vmem ) .

 

To co chłopaki pomożecie wybrać najlepsze rozwiązanie , tylko prosze nie pisac testuj sam to zobaczysz bo , płyta dopiero bedzie montowana , a chciałbym wiedzieć na ile można mniej wiecej to krecić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje hynixy to jakieś padaki.

Oznaczenia:

HY5DU56822BT-D43 (Korea) 317AA

 

Są beznadziejne, na 2.5 3 3 6 1T robią max 218mhz! Pluzowanie timingów niewiele im nie daje.

LOL

Ja własnie siedze na Bt-D43 (z geili) i chodzą no problem na 2,9v 235 2-3-3-5 Pozniej wrzuce screena bo tereaz nie mam kompa - DFI R.i.P :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I ja będę się pozbywał (kolejnej) kostki Hynixa. Tyle, że u mnie to 512 MB, seria BT, chodząca na 235MHz 2,5-3-3-6 1T 2,75V. Zrobi SuperPI, Memtesta i w dziale "Sprzedam" będzie ogłoszenie ;-)

 

Więcej info:

gg 2585704

@ enigma_pl@o2.pl

 

pzdr

 

_____

 

Już jest, także jak ktoś potrzebuje takiego Hynixa to pisać ;-)

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=178723

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe to nie dział SPRZEDAM ;)

 

Jaki jest najwiekszy wynik zrobiony na d43?? Chodzi mi oczywiscie o podkręcenie. Ja widziałem tu na tweak jakiegos usera z 600MHz na P4. Wyniki rzedu ok 530 to raczej nic specjalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...