Skocz do zawartości
dzieciol4

Hynix D43

Rekomendowane odpowiedzi

Ej ile osób miało hynixy które pracowały na CL2? Słyszałem, że CL2 naprawdę dużo daje przy jednej kostce 512MB... :)

Witam,

 

Obecnie pracuję na 1 kości i muszę powiedzieć, że rzeczywiście różnica w grach jest spora. Na przykładzie gry AAO, niby fps jakoś znacząco nie jest wyższy ale komfort gry jest lepszy, w zadymie nie ma przycieć. No i odczyta/zapis pamięci jest wyższy ;)

 

Hynixy D43 200Mhz przy CL2

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=81872968

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pamiatki ida 244MHz 2.5-3-3-5-t1 oczywiscie w dualu przy 2.9v. Chyba trafily mi sie dobre sztuki :D

Raczej przeciętne jak na hynixy.

 

witam

mam zamiar dokupić sobie 512MB hynixa D43

czy te z serii ...P8J (na kości ...22CTP) będą bez problemy pracować z moimi B8J (na kości ...22BT)?

 

pozdr.

 

ps. ogłosiłem się w dziale kupię ;)

Te ctp chodzą max na 470Mhz btp chodzą na 490.

Edytowane przez Maxim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pamiatki ida 244MHz 2.5-3-3-5-t1 oczywiscie w dualu przy 2.9v. Chyba trafily mi sie dobre sztuki :D

Raczej przeciętne jak na hynixy.

 

no wg mnie to nie jest "przecietny" wynik, lecz dobry, no ale kazdy ma swoje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie np chodza na 257mhz tyle ze nie wiem czy stabilnie bo proc niewyrabia

ja mam u siebie obsadzone to co w podpisie i leca mi na 247MHz ... 2.5-3-3-7 1T (w tym zobaczcie ze razem tyle leca i do tego tam jest kosc GOODRAM wiec dobre mi sie trafily)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile jest "dobrze" ?

 

Ogólnie jak na pamięci które są sprzedawane jako DDR400 wynik 244 jest bardzo dobry, ale to jest temat o hyniach i kości u niektórych chodzą na 550 (275). Hynie które chodzą 230-245 można nazwać najwyżej przeciętnymi, tym bardziej że dostępne są w sklepach za mniej niż 200zł (za btp chodzące na 245 płaciłem 190zł).

 

Misiom1> jakie są oznaczenia na Twoich kostkach i przy jakim napięciu testowałeś? Moje za cholere nie chcą isć więcej niż ok 500:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Jestem załamany swoimi HYNIXAMI.Sprzet jak w podpise.Kupowalem na allegro najpierw przyszyl 2 kosci BT-D43 ,z czego 1 nawet na 333 nie chciala chodzic.Wymienil mi ja na kosc PT-D43 ,i obie razem nie chcą przekroczyc nawet 420mhz.Nie wymagam dużo ,ale te 434 musze miec!!.One tak zeszly na psy czy to ja mam takiego pecha..PS.Testowalem je u kuzyna na P4 gdzie nawet jego Kingstony szly na 434 ,a na moich mial po 3 s. restart..NApiecie jakie moge dać to 2,7v max.Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam 2 kosci 512 hynixa kupione pol roku temu w esc.pl. W singlu max kosci na 2T to 255 MHz przy 2,9v 3-4-4-11. Jak na nForce2 to wynik mysle ze jest w miare.

 

Obecnie testuje je na ostrzejszych timingach 2-3-3-7 1T przy 2,8 V narazie doszedlem do stabilnego 217 MHz przy SP2004 dzialajacym przez 3 h. Pamieci w dualu oczywiscie 2x512. Mysle ze do 220 spokojnie dojde przy CL2 i 1T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam 2 kosci 512 hynixa kupione pol roku temu w esc.pl. W singlu max kosci na 2T to 255 MHz przy 2,9v 3-4-4-11. Jak na nForce2 to wynik mysle ze jest w miare.

 

Obecnie testuje je na ostrzejszych timingach 2-3-3-7 1T przy 2,8 V narazie doszedlem do stabilnego 217 MHz przy SP2004 dzialajacym przez 3 h. Pamieci w dualu oczywiscie 2x512. Mysle ze do 220 spokojnie dojde przy CL2 i 1T.

Jakie oznaczenia masz na kościach? Jednostronne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w singlu przy 2T i powyzej 255 MHz klawiera sie wylacza czasem heh

 

Czy ktos z was ma moze Abita NF7 i dwie takie kostki Hynixa 512 MB lub chociaz jedna ?? I moglby sie podzielic wlasnymi doswiadczeniami w krecniu tych pamiatek na tej plycie to bylbym wdzieczny bardzo.

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwustronne, HYMD2646D8J - D43 AA-M, obie.

 

A Twoje pamieci jak pracuja ? Jakie V i timingi ?

Moje chodzą na 2,5-3-3-8 (jeszcze nie testowałem innych) @490Mhz napięcie 2.8V Niedawno dołożyłem jedną kość hynix 512MB na kościach CTP i o/c przez nią spadło do 470Mhz. Nie polecam hynixów na CTP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam all.

Mam do Was pytanko odnosnie Hyn... Dotychczas mialem 2*256 hynixy HYMD232646D8R ....na kosciach ozn.....822DT-D43 swietnie dzialaly etc.etc.

Teraz zakupilem 2*512MB DDR 400MHz CL3

HYMD564646BP8J-D43 - Oznaczenia na kości:HY5DU12822BTP-D43 i mam dziwny problem.

Wszystko niby ok ale jak podkrece w biosie procka z 2.4@3.0 (plyta gigabyte GA-8IPE1000-G) to podczas grania w WoW po 2min mam res kompa? Wczesniej nic takiego nie wystepowalo z 2*256 ....

Podkrecam Celine D320 z 2.4@ na 2.9 i wychodzi mi wg. CPU-Z na pamiatkach 201Mhz (gra sie wtedy ok) jak zrobie na 2.4@3.0 w CPU-Z pamiatki okolo 210Mhz - od razu mam resia podczas gry w WoW ...? dziwne

Podkrece na 2.4@3.2 wszystko ok pamiatki 177Mhz ale jak na 2.4@3.0 to res podczas grania, winda dziala ok.

Dzieki za info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje chodzą na 2,5-3-3-8 (jeszcze nie testowałem innych) @490Mhz napięcie 2.8V Niedawno dołożyłem jedną kość hynix 512MB na kościach CTP i o/c przez nią spadło do 470Mhz. Nie polecam hynixów na CTP.

Na 1T czy 2T i na jakim biosie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HYMD 5646 CP8J-D43 AA-T - 512mb jednostronne

 

Czy to są dobre pamięci ? Warto za 150zł szt. ?

Z góry dzięki

Do kręcenia nie warto, już lepiej kupować patrioty

 

hmm myslisz ze radiatorkami dalo by sie dojsc na 480 ?

hynixy się nie grzeją prawie w ogóle, to nie jest winbond, radiatory nic nie dadzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...