Skocz do zawartości
BENITO

Test Zasilaczy Już Jest.

Rekomendowane odpowiedzi

tak do tego aktualnego sprzetu bo na razie mam linkworlda

 

 

LINKWORLD LPG6-430W NA NAKLEJCE MAM PODANE PARAMETRY

 

+3,3V -- 24A

+5V -- 40A

+12V -- 19A

 

-5V -- 1A

-12V -- 1A

 

+5VSB - 2A

-----------------------

czy sa jakies leprze w tey cenie co ja dałem 90 zł za niego

 

bo chętnie bym zakupił coś leprzego -- mocniejszego z wieksza ilością W-atów''

 

i dużą ilością końcówek ale za NORMALNĄ CENĘ NA POLSKĄ KIESZEŃ a nie zaraz mi polecicie jakiegoś FiRMOWEGO za 500 zł

 

----------------------------------

czekam na pomoc

 

gg 3036259

mejl xwojciechx@wp.pl

--------------------------------

 

MOŻE JAKIŚ POLECACIE -- LINK PROSZĘ

 

a i lczym mam sprawdzić napięcia -- programik jakiś -- dajcie linka

 

i jakie powinny być wartości dla mojej maszynki / jakie są poprawne i jakie do przyjecia w zasilaczu taki jak mooj /

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 500zł masz naprawdę duży wybór. Poszukaj, polecano już tysiące razy. Jeżeli kupisz minimum 400 Watowy zasilacz to będziesz miał w miarę cicho.

Tagan, Topower, AeroCool, Antec, Enermax, NeoTEC. To marki, z których powinieneś sobie coś wybrać.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NeoTec X3800 380W czy Chieftec 402-302-DF 420W ?

 

Tak jak w temacie, zasiłki prawie w tych samych cenach, oczywiście przejrzałem dość sporo postów i test zasilaczy więc bez zbędnych komentarzy że było i by odwołac się do szukajki…

wiec pytanie który z tych dwóch jest lepszy, zważywszy ze gdzieś w topiku przeczytałem iż Chieftec 420W zbytnio nie różni się jeśli chodzi o moc i trzymanie napiec od HPC-360-302-DF. Co do NeoTeca to wydaje mi się że spokojnie może z nim konkurować, pozatym bardzo dobrze wypada w testach, nie tylko w tych przeprowadzonych przez Benito...

wiec który spośród tych dwóch jest lepszym wyborem?

acha, ten NeoTec emituje hałas poniżej 22dB a przy pełnym obciążeniu poniżej 26dB więc teraz pytanie jak jest z tym Chieftec 420W, bo nigdzie nie mogłem się doszukać tych dokładnych parametrów :?

 

Teraz następne pytanko, czy warto dołożyć 50 zeta i zdecydować się na NeoTec’a 420W? zważywszy ze już emituje hałas poniżej 19dB a przy pełnym obciążeniu poniżej 24dB, do tego jak wiem z pewnością jest mocniejszy od tych dwóch powyższych, ale czy warto dołożyć do niego?

Zaznaczam ze inne zasiłki nie wchodzą w gre bo nie mam więcej $$$, to jest max kwota którą mogę przeznaczyć :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NeoTec X3800 380W czy Chieftec 402-302-DF 420W ?

 

Tak jak w temacie, zasiłki prawie w tych samych cenach, oczywiście przejrzałem dość sporo postów i test zasilaczy więc bez zbędnych komentarzy że było i by odwołac się do szukajki…

wiec pytanie który z tych dwóch jest lepszy, zważywszy ze gdzieś w topiku przeczytałem iż Chieftec 420W zbytnio nie różni się jeśli chodzi o moc i trzymanie napiec od HPC-360-302-DF. Co do NeoTeca to wydaje mi się że spokojnie może z nim konkurować, pozatym bardzo dobrze wypada w testach, nie tylko w tych przeprowadzonych przez Benito...

wiec który spośród tych dwóch jest lepszym wyborem?

acha, ten NeoTec emituje hałas poniżej 22dB a przy pełnym obciążeniu poniżej 26dB więc teraz pytanie jak jest z tym Chieftec 420W, bo nigdzie nie mogłem się doszukać tych dokładnych parametrów :?

 

Teraz następne pytanko, czy warto dołożyć 50 zeta i zdecydować się na NeoTec’a 420W? zważywszy ze już emituje hałas poniżej 19dB a przy pełnym obciążeniu poniżej 24dB, do tego jak wiem z pewnością jest mocniejszy od tych dwóch powyższych, ale czy warto dołożyć do niego?

Zaznaczam ze inne zasiłki nie wchodzą w gre bo nie mam więcej $$$, to jest max kwota którą mogę przeznaczyć :sad:

1227138[/snapback]

ty wierzysz w marketing neoteca chlopie poszukaj recki i zobacz bebechy chyba ze lubisz duzxo kasy na codegeny hi-endowe wydawac :P a co do pytania chief :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki za rade :wink:

ale teraz zassać tańszego Chiefteca 360W czy pozostac przy tym 420W?

 

max moge przeznaczyc 280 zł, jest może coś lepszego i cichutkiego?

moze Tagan TG380-U01 380 W ?? jest prawie bezgłosny a o to mi chodzi

Loobek który bys mi polecił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak do tego aktualnego sprzetu bo na razie mam linkworlda

LINKWORLD LPG6-430W  NA NAKLEJCE MAM PODANE PARAMETRY

 

+3,3V -- 24A

+5V -- 40A

+12V -- 19A

 

-5V -- 1A

-12V -- 1A

 

+5VSB - 2A

-----------------------

czy sa jakies leprze w tey cenie co ja dałem 90 zł za niego

 

bo chętnie bym zakupił coś leprzego -- mocniejszego z wieksza ilością W-atów''

 

i dużą ilością końcówek ale za NORMALNĄ CENĘ NA POLSKĄ KIESZEŃ a nie zaraz mi polecicie jakiegoś FiRMOWEGO za 500 zł

 

----------------------------------

czekam na pomoc

 

gg 3036259

mejl xwojciechx@wp.pl

--------------------------------

 

MOŻE JAKIŚ POLECACIE -- LINK PROSZĘ

 

a i lczym mam sprawdzić napięcia -- programik  jakiś  -- dajcie  linka

 

i jakie powinny być  wartości dla mojej maszynki  / jakie  są poprawne  i  jakie do przyjecia w zasilaczu taki jak mooj /

1221496[/snapback]

za okolo 100 pln w gre jedynie wchodza modecomy 300/350W z serii GT (bebechy fortrona) chieftec 360W (uzywki) dla Twojej konfiguracji spokojnie wystarcza.

Co do napiec to maja byc one jak najstabliniejsze i jak najbardziej zblizone do napiec nominalnych czyli teoretycznie +12 powinno wynosic = +12.00v wiadomo ze tak nigdy nie bedzie dlatego producenci przyjmuja max odchylke w jedna lub w druga strone +-5%. napiecia mierzysz niczym innym jak miernikiem wtedy Twoje pomiary sa najbardziej wiarygodne soft jak i czujniki na plytach zazwyczaj klamia w tej kwestii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj stary miałem 2 fortrony i wiem że powyżej pewnego obciążenia są głośne i tyle. Wiem że ty uwazasz jedynie 350GTF jako jedyny słuszny zasilacz, a jezeli ktoś mówi inaczej to oczywiście trzeba go wyśmiać. Jezeli coś ci sięnie podoba i coś do mnie masz to proszę na pw lub gg. Ja ciebie nie wyśmiewam więc zachowaj takie teksty dla siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj stary miałem 2 fortrony i wiem że powyżej pewnego obciążenia są głośne i tyle. Wiem że ty uwazasz jedynie 350GTF jako jedyny słuszny zasilacz, a jezeli ktoś mówi inaczej to oczywiście trzeba go wyśmiać.  Jezeli coś ci sięnie podoba i coś do mnie masz to proszę na pw lub gg. Ja ciebie nie wyśmiewam więc zachowaj takie teksty dla siebie.

1227979[/snapback]

 

Benito nie o to raczej chodzilo no ale skoro tak to odebrales ;]]] w cenie do 250 pln Tagan jest niezlym rozwiazaniem chociaz mozna sie pokrecic i cos lepszego wykukac. Nie mialem w lapkach jeszcze tego fortrona z rev 2.0 z allegro ciekawe jak u niego z glosnoscia w sumie zawsze wentyle mozna przelutowac ;]

Edytowane przez Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. W sumie wentyle przelutujesz. Chodziło mi tylko o ten "drugi bieg" wiatraka. Fortrony ogólnie to bardzo dobre zasilacze. Miałem 2 sztuki własne i kilka naprawiłem innym. Jestem ciekaw jak tam z głośnością modeli z wichrem 120mm, bo miałem okazję przyjrzeć się jedynie jakiemuś modecomowi by FSP z takim wiatrakiem i wychodził raczej średnio.Szkoda, że nikt znajomy nie sprowadza oryginalnych FSP w Polsce, bo z MODECOMami to różnie bywa. Jedne są bliżej, inne dalej osiągów FSP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. W sumie wentyle przelutujesz. Chodziło mi tylko o ten "drugi bieg" wiatraka. Fortrony ogólnie to bardzo dobre zasilacze. Miałem 2 sztuki własne i kilka naprawiłem innym.  Jestem ciekaw jak tam z głośnością modeli z wichrem 120mm, bo miałem okazję przyjrzeć się jedynie jakiemuś modecomowi by FSP z takim wiatrakiem i wychodził raczej średnio.Szkoda, że nikt znajomy nie sprowadza oryginalnych FSP w Polsce, bo z MODECOMami to różnie bywa. Jedne są bliżej, inne dalej osiągów FSP.

1228260[/snapback]

askad ty to wywnioskowales co napiec modecomy nie trzymaja czy co nie rozumiem rozwin swoja mysl :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu z takimi zasiłkami różnie bywa. Raz możesz dostać w środku co masz na tabliczce, innym razem co innego, to wszystko. I nie chodzi mi o napięcia. Nigdy nie wiesz czy np. zasilacz kupiony teraz i następny kupiony za 3 miesiące z identycznymi metkami będą miały te same bebechy.

Edytowane przez BENITO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu z takimi zasiłkami różnie bywa. Raz możesz dostać w środku co masz na tabliczce, innym razem co innego, to wszystko. I nie chodzi mi o napięcia. Nigdy nie wiesz czy np. zasilacz kupiony teraz i kupiony za 3 miesiące zasilacze z identycznymi metkami będą miały te same bebechy.

1228395[/snapback]

:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet biorac za jednym razem z hurtowni niewiesz jak beda modecomy sie zachwywaly Doswiadczalnie sprawdzone jak pracowalem w sklepie komputerowym. Na pewno teraz skwitujesz ze to znaczy ze to byl dupiaty sklep albo mialem przywidzenia, ale wisi to.. Dla mnie modecom w wiekszosci przypadkow = no name

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet biorac za jednym razem z hurtowni niewiesz jak beda modecomy sie zachwywaly Doswiadczalnie sprawdzone jak pracowalem w sklepie komputerowym. Na pewno teraz skwitujesz ze to znaczy ze to byl dupiaty sklep albo mialem przywidzenia, ale wisi to.. Dla mnie modecom w wiekszosci przypadkow = no name

1228835[/snapback]

:mur: :blink: :razz:

modecom

Dołączona grafika

zalman

Dołączona grafika

modecom

Dołączona grafika

antec

Dołączona grafika

Edytowane przez loobek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/phorum/read.php?f=26...537&v=&t=136537

 

Loknijcie sobie na posty luka111, temat zostal juz dosyc mocno wyczyszczony przez moderatora po mojej dyskusji ale cosik jeszcze zostalo :)

Co powiecie na takie cos? z jego wypowiedzi wynika, ze jezeli nie

sprzedales kilkudziesieciu/kilkuset zasilaczy to sie na nich nie znasz rotfl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

askad ty to wywnioskowales co napiec modecomy nie trzymaja czy co nie rozumiem rozwin swoja mysl  :?

1228364[/snapback]

Ja moge dodac, ze mialem w roznych odstepach czasu dwa zasilacze modecoma(feel) i oba napiecia maja takie ze szkoda gadac, komputer juz byl nie stabilny do normalnego uzytkowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja moge dodac, ze mialem w roznych odstepach czasu dwa zasilacze modecoma(feel) i oba napiecia maja takie ze szkoda gadac, komputer juz byl nie stabilny do normalnego uzytkowania.

1229293[/snapback]

nie mowimy o badziwiu tylko o fsp i cwt :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Chieftec 360W wystarczy do mojego kompa ? Obecnie mam zasilacz Megabajt i o dziwo chodzi bardzo dobrze, nie pamiętam kiedy miałem jakiego swisa lub reseta. Moja konfiguracja to :

Płyta główna: Abit NF-7v2.0..

Procesor: AMD Athlon XP 1800+.

Pamięć: 512 DDR 400 TwinMos.

Karty PCI : karta sieciowa, SB Live, karta TV, karta DVB.

Karta graficzna : GF2Ti 64MB :) ale powoli przymierzam sie do GeCube 9550XT lub jakiego 9600Pro.

HDD: WD 80 i 160.

Napędy: LG CD-R i NEC DVD-R.

Planuje również dokupić kolejny HDD WD 200 i prawdopodobnie podepne kontroler IDE na PCI lub nowy dysk wepne w miejsce CDR a i pewnie kolejna kość ramu by się przydala :)

 

Jeśli chodzi o zasilacz to chcialbym sie zmieścić w kwocie 150zl, ewentualnie nieznacznie ją przekroczyć. i myślałem nad czymś z tego zestawu:

Chieftec 350W

model: GPS-350BB-11L; gwarancja: 24 miesiace

cena netto: 111 zł cena brutto: 135 zł

Chieftec 360W Dual Fan

model: ATX-1136H; gwarancja: 24 miesiace

cena netto: 119 zł cena brutto: 145 zł

Chieftec 360W Dual Fan

model: HPC-360-302; gwarancja: 24 miesiace

cena netto: 119 zł cena brutto: 145 zł

Chieftec 360W Dual Fan

model: HPC-360-302-DF; gwarancja: 24 miesiace

cena netto: 144 zł cena brutto: 175 zł

Co byście polecili ? Może ktoś się orientuje czym różnia się dwa ostatnie, oba niby DF ale maja inne oznaczenia i oczywiście cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam od niedawna tego gps 350bb i jest naprawde spoko, jego dużym atutem jest to,że jest cichutki i do tego najtańszy z tych wymienionych :wink:

 

Myśle,że do twojej konfiguracji wystarczy kazdy z wymienionych i to jeszcze ze sporym zapasem. Rozejrzyj sie jeszcze za modecomem 350gft- nieco tańszy, a równie dobry(niestety podobno w różnych seriach są różne wiatraki i jak trafisz na te głośniejsze to zasilacze strasznie hałasują!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos z was ma moze topowera 450W i potrafi mi powiedziec jak sie sprawuje, i czy jest glosny, i jak on sie ma do neoteca 420W 4202 bo zastanawiam sie nad nimi, niestety moj zasliczacz juz nie wyrabia :sad: ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

podpinam sie pod temat

 

testowal ktos ktorys z tych zasilaczy, bo nie moge sie zdecydowac

 

Noisetaker EG701P-VE SFMA - ATX V2.0

 

OCZ PowerStream 600 Watts

 

czy tego

 

Antec TruePower 550 Power Supply

 

wczesniej bylem zdecydowany na Antka, ale teraz po przegladnieciu nowych propozycji powstał zamet.

Wiec jesli ktos mial przyjemnosc przetestowac ktoregos z tych potworow to poprosze o wypowiedz

 

z gory dziekuje

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VIPek u siebie ma juz noisetakera EG701AX-VE SFMA a do mnie jedzie :> coz mozna powiedziec 2 linie 12v atx rev2.0 praktycznie nieslyszalny antec TC550 rownie dobry wydajny jednak z glosnoscia jest nieco gorzej (nie mowie ze to suszara ale IMO glosniejszy niz noisetaker) trudny wybor ale chyba jednak zdecydowalbym sie na Enermaxia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...