Skocz do zawartości
BENITO

Test Zasilaczy Już Jest.

Rekomendowane odpowiedzi

@bartek_bart

Masz już tego topowera?

 

do tej pory zastanwiałem się pomiędzy

TOPOWER i BEQUEIT

ale znalazłem fajną promocję na Tagany:

 

http://www.sirius.pl/news.php?id=4164

 

Teraz to już nie wiem co wybrać :?

jeszcze nie mam dzisiaj przelalem kase na konto cooling.pl tzn doplatę do topowera! pewnie kase bedzie jutro u nich a zasilka jak dobrze pójdzie to w sobote u mnie!

 

no promocja ciekawa na tagany! tez chcilaem wziąc tagana bo opinie byly na forum dobre ale potem dowiedzialem się ze pare sztuk padlo:( by tu nawet taki topic o tym czy padl ci zasilacz! do tego podobno podnosi on temperature w obudowie a ja nie mam zadnego dodatkowego chodzenia w budzie także zrezygnowalem! do tego podobno byla wadliwa serja taganow i nie wiadomo czy jeszcze są w sprzedzarzy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@bartek_bart

Masz już tego topowera?

 

do tej pory zastanwiałem się pomiędzy

TOPOWER i BEQUEIT

ale znalazłem fajną promocję na Tagany:

 

http://www.sirius.pl/news.php?id=4164

 

Teraz to już nie wiem co wybrać :?

a jaka to promocja? np w www.pcprojekt.pl maja niektore modele taniej bez promocji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tu pytanie, proszę o poradę - głównym kryterium jest cisza(!) w chieftecu zmienilem wentylator na papsta i niestety hałas jest nie do przyjęcia.A teraz konfiguracja którą musi to zasilić : 3 x HDD , ABIT NF7-S, Radeon 9800SE@PRO, sieciowka, karta DVB, nagrywarki DVD i CD, 3-4 urzadzenia na USB, byloby milo gdyby zapas mocy pozostał. Aktualnie chieftec grzeje się niemożliwie przez co papst kręci się non-stop z najwyższymi obrotami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tu pytanie, proszę o poradę - głównym kryterium jest cisza(!) w chieftecu zmienilem wentylator na papsta i niestety hałas jest nie do przyjęcia.A teraz konfiguracja którą musi to zasilić : 3 x HDD , ABIT NF7-S, Radeon 9800SE@PRO, sieciowka, karta DVB, nagrywarki DVD i CD, 3-4 urzadzenia na USB, byloby milo gdyby zapas mocy pozostał. Aktualnie chieftec grzeje się niemożliwie przez co papst kręci się non-stop z najwyższymi obrotami.

ZAPROPONOWAŁBYM CI TOPOWER 400WATT ALBO 450WATT ALE ONE MAJĄ 6 MOLEXÓW TAKŻE MOŻE BYĆ CI MAŁO! JEŻELI MAŁO CI BĘDZIE BO MASZ SPORO DODATKOWYCH URZĄDZEŃ TO NP BEQUIET 400 LUB 450 MA 8 MLOEXÓW DEDYKOWANY KABEL DLA GRAFIKI NO 3 DODATKOWE WTYCZKI TYLKO DLA WENTYLATORÓW KTÓRE SĄ ZASILANE JESZCZE PRZEZ 3 MINUTY PO WYŁĄCZENIU KOMPA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tu pytanie, proszę o poradę - głównym kryterium jest cisza(!) w chieftecu zmienilem wentylator na papsta i niestety hałas jest nie do przyjęcia.A teraz konfiguracja którą musi to zasilić : 3 x HDD , ABIT NF7-S, Radeon 9800SE@PRO, sieciowka, karta DVB, nagrywarki DVD i CD, 3-4 urzadzenia na USB, byloby milo gdyby zapas mocy pozostał. Aktualnie chieftec grzeje się niemożliwie przez co papst kręci się non-stop z najwyższymi obrotami.

ZAPROPONOWAŁBYM CI TOPOWER 400WATT ALBO 450WATT ALE ONE MAJĄ 6 MOLEXÓW TAKŻE MOŻE BYĆ CI MAŁO! JEŻELI MAŁO CI BĘDZIE BO MASZ SPORO DODATKOWYCH URZĄDZEŃ TO NP BEQUIET 400 LUB 450 MA 8 MLOEXÓW DEDYKOWANY KABEL DLA GRAFIKI NO 3 DODATKOWE WTYCZKI TYLKO DLA WENTYLATORÓW KTÓRE SĄ ZASILANE JESZCZE PRZEZ 3 MINUTY PO WYŁĄCZENIU KOMPA!

Rozważam właśnie topower,tagana,anteca,może i bequiet.6 molexów można przeżyć.Co do tych wtyczek do wentylatorów,mało dla mnie użyteczne,raz obudowa mi je monitoruje,dwa komputer chodzi 24/7 (stąd konieczność zachowania ciszy - co możliwe wyciszone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie tu pytanie, proszę o poradę - głównym kryterium jest cisza(!) w chieftecu zmienilem wentylator na papsta i niestety hałas jest nie do przyjęcia.A teraz konfiguracja którą musi to zasilić : 3 x HDD , ABIT NF7-S, Radeon 9800SE@PRO, sieciowka, karta DVB, nagrywarki DVD i CD, 3-4 urzadzenia na USB, byloby milo gdyby zapas mocy pozostał. Aktualnie chieftec grzeje się niemożliwie przez co papst kręci się non-stop z najwyższymi obrotami.

ZAPROPONOWAŁBYM CI TOPOWER 400WATT ALBO 450WATT ALE ONE MAJĄ 6 MOLEXÓW TAKŻE MOŻE BYĆ CI MAŁO! JEŻELI MAŁO CI BĘDZIE BO MASZ SPORO DODATKOWYCH URZĄDZEŃ TO NP BEQUIET 400 LUB 450 MA 8 MLOEXÓW DEDYKOWANY KABEL DLA GRAFIKI NO 3 DODATKOWE WTYCZKI TYLKO DLA WENTYLATORÓW KTÓRE SĄ ZASILANE JESZCZE PRZEZ 3 MINUTY PO WYŁĄCZENIU KOMPA!

Rozważam właśnie topower,tagana,anteca,może i bequiet.6 molexów można przeżyć.Co do tych wtyczek do wentylatorów,mało dla mnie użyteczne,raz obudowa mi je monitoruje,dwa komputer chodzi 24/7 (stąd konieczność zachowania ciszy - co możliwe wyciszone).

skoro mozesz przeżyć mniejszą ilość molexów to nie ma problemów topower albo tagan cię nie zawiedzie jeżeli chodzi o ciszę ( mam więc wiem co mówię ) a i dobrze będzie dawał sobie radę ze sprzętem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chi

Tagan akurat nie ma mało molexów. Ma ich więcej od TP.

wiem o tym że ma więcej niż topower :) nie chciało już mi się rozpisywać dokładnie ile ma jaki zasilacz :wink: ale chyba tagan nie ma dodatkowych kabelków do podłączenia 3 wentyli! w każdym bądź razie tagan i topower to dobre rozwiązanie a przede wszystkim bardzooo ciche :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co byscie polecili za ok. 300-350 zl ? Myslalem nad NeoTeciem V4202 za 329 zl albo jakims Taganem ...

 

Zwalil mi sie Chieftec 360W i musze cos szybko wybrac.

 

Pozdrawiam

polecam to co mam w podpisie:) albo coś z bequiet jeżeli potrzebujesz więcej niz 6 molexów lub coś z tagana teraz chyba są w niektórych sklepach niższe świąteczne ceny!! zasilacze są bardzo dobre a do tego super ciche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu kupiłem zasiłkę :D

Stanęło na BeQuiet 450W Colorline.

Trochę dołożyłem kasy ale udało mi się

okazyjnie sprzedać moje stare PSU.

 

Wrażenia:

- wygląd pierwsza klasa.

- możliwość manualnej kontroli wiatraków!

(tryby auto, medium i low),

nie muszę już sam rozkręcać zasilacza, żeby

zamontować inne wenty, co wiązało się z utratą gwarancji :?

 

- napięcia OK, ale tego można się było spodziewać.

 

Jeżli ktoś kupuje PSU i chcę mieć cicho to polecam

(żadne auto nie jest lepsze od manuala :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A moze warto dolozyc 40 zlotych do Tagana 420W ? Czym one sie roznia ?

 

Wiem, ze tagan ma 2 wiatraki 80mm a NeoTec tylko jeden 120mm podswietlany na niebiesko. Za bardzo testow nie ma tego Tagana, a niektorzy go polecaja. Jak jest z ich awaryjnoscia ?

 

Prosze o odpowiedz bo jutro z rana musze zlozyc zamowienie, ktory wziac.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A moze warto dolozyc 40 zlotych do Tagana 420W ? Czym one sie roznia ?

 

Wiem, ze tagan ma 2 wiatraki 80mm a NeoTec tylko jeden 120mm podswietlany na niebiesko. Za bardzo testow nie ma tego Tagana, a niektorzy go polecaja. Jak jest z ich awaryjnoscia ?

 

Prosze o odpowiedz bo jutro z rana musze zlozyc zamowienie, ktory wziac.

 

Pozdrawiam

tagan jest produkowany przez topower więc raczej jest to bardzo podobna kostrukcja! jest tak samo cichy jak topower! ma troche wiecej molexów bodajrze o 2 więcej! zdarzały się tu na forum sygnały o tym że tagan padł! albo były z nim jakies tam problemy! ale jest też bardzo dużo ludzi zadowolonych! to chyba już kwestia pecha że komuś się trafi jakaś wadliwa sztuka! jednak na topowery było mniej skarg!

odnośnie neotec sie nie wypowiem za dużo bo nie miałem z nim styczności! napewno jest to dobry zasilacz co poradzi sobie bez najmniejszego problemu z prądożernymi kompami! z tego co wyczytałem w testach wiem ze napewno jest głosniejszy od topowerów, taganów , bequietów ale w jak dużym stopniu tego juz nie wiem!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Tak jak pisałem już na tym super forum wzięło mnie na wyciszenie kompa.

Maty już mam, wentylator Pentagram jest – jeszcze tylko zasilacz.

 

Przeczytałem tego ten tema od dechy do dechy i teraz zastanawiam się który zasilacz wybrać ??

Do TOPOWER zachęcił mnie bartek_bart.

Zastanawiam się jeszcze nad Taganem, BeQuiet.

 

Panowie co wybrać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Tak jak pisałem już na tym super forum wzięło mnie na wyciszenie kompa.

Maty już mam, wentylator Pentagram jest – jeszcze tylko zasilacz.

 

Przeczytałem tego ten tema od dechy do dechy i teraz zastanawiam się który zasilacz wybrać ??

Do TOPOWER zachęcił mnie bartek_bart.

Zastanawiam się jeszcze nad Taganem, BeQuiet.

 

Panowie co wybrać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno większość ekspertów :P się pewno uśmiechnie ale mam takie pytanko:

mam starego chiefteca 230 W :> który przeżył już porządną burzę więc może niedługo paść i tak się naczytałem iż może za sobą inne rzeczy pociągnąć do grobu więc chce coś kupić .

Ale że nie posiadam dużo pieniążków.......do 140 zł tak około.....to czy lepiej kupić jakiś lepszy zasilacz ( poradzćie jakis do tej kwoty) czy może odrazu obudowę , tyle że właśnie wtedy zasilacz będzie w takiej kwocie typy Tracer czy cuś co chyba nie jest za dobre?!

Bo niby właśnie chciałbym se obudowke zmienić no ale właśnie czy nie za kiepskie są zasiłki w takich tanich obudowach??!?

 

Mój sprzęt : pentium 1,7 , 256ramu , hdd 80gb seagate , radeon 9550GB(nie podkręcany) cd rom , cd rw

 

Z góry dzięki za wszelkie wyrozumiałe wypowiedzi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...