Skocz do zawartości
berkut

!! Chłodzenie freonem !!

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje budowe calego ukladu tzn. mam juz sprezareczke Danfosa i itp. czesci tylko nie wiem jak to zamocwac na procka i zostaje jeszcze powód powstawania skraplania wody na procku, wszelkie informacje nie pojda na marne buduje caly uklad, potrzebuje tylko budowe samego ukladu chlodzenia na procku - jestem poczatkujacym ale mam wszystko to co mi trzeba gdyz moj dziadek ma zaklad naprawy lodowek !!!.

Pozdrawiam Robert wszelkie uwagi prosze wysylac na e-mai dioda1@interia.pl lub kont tel. 601508702

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, znowu siedze w cafe

 

 

dzisiaj rozpoczelem budowe docelowego parownika, kupilem 5 plaskownikow 6x11x1cm i parownik bedzie mial wymiary 5x6cm podstawa i 11cm wysokosci (oryginalnie mial miec 5x5 podstawe i 8cm wysokosci) i kanaly w srodku beda mialy ok. 3.5-4m dlugosci

 

dzisiaj tez odblokowalem athlona, moze wieczorem podrzuce jakies info o tym ile wycisnolem (albo powiem Rafal'owi)

 

parownik bede jakis tydzien robil (liczac ze bede po 6h dziennie go robil)

 

Dioda- jak bede mial neta to podrzuce ci info, moze do ciebie przedzwonie

 

co do sponsorow- watpie w to azeby ktokolwiek sie mna zainteresowal, wszakze ani amd ani intel chyba krzywo patrza na moje poczynania

 

UFO- jak sadzisz, poco mi takie chlodzenie? Wlasnie poto zeby uniknac niebezpieczenstw zwiazanych z zwiekszaniem napiecia (glownie to zuzywa procesor) a wysokie taktowanie (pod warunkiem ze temp. sa utrzymane podobne temperatury) nie zmienia zywotnosci procesora w znaczacym stopniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do tego skraplania wody na procku , unie sie nie skrapla tylko odrazu robi sie lud :-) , ale tez musze pomyslec nad jakims zabespieczeniem, myslalem zeby zrobic cos w stylu podkladki , podobnej jak w obudowach "Vapochill", no chyba ze ktos zaproponuje jakis inny pomysl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licze na wsparcie ludzi bawiacych sie freonem w kompach, potrzebuje jak najwiecej informacji,schematów, zdjęc, do budowy własnej lodowy - każda popmoc mile widziana, w miare postepow bede sie staral innym pomagac, narazie skonczylem na wodnym ale chce zbudowac frenowe chłodzenie, licze na was :!: - budowe chce oprzec na obudowie Kryotech'a - jesli jest to możliwe.

Pozdrawiam Robert :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma moze ktos jakis opis budowy Vapochill'a bo mysle nad ta podkladka i znalazlem w garazo blache aluminiowa do robienia podkladek , (0,1-0,2) mm nie wiem dokladnie ale cos w tych granicach pewnie by sie nadala, tylko pasuje tylko niewiem ile tej blaszki wyciać i jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, znowu siedze w cafe

 

 

 

UFO- jak sadzisz, poco mi takie chlodzenie? Wlasnie poto zeby uniknac niebezpieczenstw zwiazanych z zwiekszaniem napiecia (glownie to zuzywa procesor) a wysokie taktowanie (pod warunkiem ze temp. sa utrzymane podobne temperatury) nie zmienia zywotnosci procesora w znaczacym stopniu

Nie do końca mnie rozumiesz. Matematyka, fizyka, technika posługuje się pojęciem "gradient" tj przyrost. Spróbuję to na przykładzie :

Wsiadasz do szybkiego, silnego samochodu i ruszasz z miejsca. Jeśli gaz wciśniesz do dechy, przyśpieszenie (to jest gradient w tym przypadku) wciska Ciebie w fotel, jeśli przyśpieszenie jest za duże tracisz kontrolę potem przytomność bez względu na prędkość z jaką się poruszasz. W procesorze takich gradientów jest kilka, tak więc może zabić procesor nie temperatura ale gradient temperatury, nie pole elektryczne ale gradient pola elektrycznego.

Ty utrzymujesz wartości średnie na przyzwoitym poziomie, ale w warunkach ekstremalnych są jeszcze wartości dynamiczne, o których wiele osób nic nie wie lub je lekceważy. To jest przyczyna wielu porażek.

Pocisk rozrywa gwałtowna zmiana energii, z "spalenia" materiału wybuchowego, gdyby "spalenie" dużo, dużo wolniej wydzielona energia nie rozerwała by pocisku (może by go lekko ogrzała). Tak jak w procku nie niczczy energia tylko szybkość zmian energetycznych (gradient).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do berkuta

 

jako ,że posiadam już wc to myśle ,że z powodzeniem mógłbym dołożyć to tego "zamrażarkę" -mam na myśli pingwin 100 lub polar 136 ,

 

czy wiesz może czy to wystarczy dla durona taktowanego na (jak dobrze pujdzie to 1250 i max 2.2 v)?

 

nie chcę niczego modyfikować(chłodzenia z zamrażarki) a jedynie posłużyć się twoim artykułem tak jak instrukcją. w przyszłości napewno zmienie na jakiegoś athlona ,

 

jakie osiągałeś temperatury na chłodzeniu opisanym w artykule na twojej stronie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Arnie

Chcesz sprawdzić olej w sprężarce nie ma sprawy przychylasz sprężarke do gniazda gdzie jest zasysane powietrze i powinien wylewć się rzatki płyn (olej), jeżeli nie jesteś pewny co do ilości oleju w sprężarce to wylej cały olej do jakiegoś zbiornika i porównaj z iloscią podanej na etykiece sprężarki np. na moim Danfosie jest 280cm3 oleju.

Pozdrawiam Robert :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę OT, ale ciekawe. Wcześniej ktoś pisał, że ciekły azot może być bardzo niebezpieczny, gdy przechowuje się go w szczelnie zamkniętych pojemnikach. TU możecie sobie zobaczyć, co się dzieje z butelką po Coca-Coli, gdy naleje się do niej trochę LN2 :P Robi to wrażenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w spezarce oleju niema prawie wogule ale fajnie dziala rozerwalem butelke po mineralce sprezonym powietrzem wygladalo podobnie jak z ta cocacola :D ji starsznie glosno jeblo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, znowu siedze w cafe

 

 

 

UFO- jak sadzisz, poco mi takie chlodzenie? Wlasnie poto zeby uniknac niebezpieczenstw zwiazanych z zwiekszaniem napiecia (glownie to zuzywa procesor) a wysokie taktowanie (pod warunkiem ze temp. sa utrzymane podobne temperatury) nie zmienia zywotnosci procesora w znaczacym stopniu

 

Nie do końca mnie rozumiesz. Matematyka, fizyka, technika posługuje się pojęciem "gradient" tj przyrost. Spróbuję to na przykładzie :

Wsiadasz do szybkiego, silnego samochodu i ruszasz z miejsca. Jeśli gaz wciśniesz do dechy, przyśpieszenie (to jest gradient w tym przypadku) wciska Ciebie w fotel, jeśli przyśpieszenie jest za duże tracisz kontrolę potem przytomność bez względu na prędkość z jaką się poruszasz. W procesorze takich gradientów jest kilka, tak więc może zabić procesor nie temperatura ale gradient temperatury, nie pole elektryczne ale gradient pola elektrycznego.

Ty utrzymujesz wartości średnie na przyzwoitym poziomie, ale w warunkach ekstremalnych są jeszcze wartości dynamiczne, o których wiele osób nic nie wie lub je lekceważy. To jest przyczyna wielu porażek.

Pocisk rozrywa gwałtowna zmiana energii, z "spalenia" materiału wybuchowego, gdyby "spalenie" dużo, dużo wolniej wydzielona energia nie rozerwała by pocisku (może by go lekko ogrzała

 

Ciekawy i dobry wywod , ale ..............

z tym nie moge sie zgodzic (wiem ze sie czepiam i OT :wink: )

Naboj i tak by rozerwalo, poniewaz :

Jest hermetycznie zamkniekty (pocisk ---> luska)

Przy spalaniu prochu powstaje nie tylko cieplo, ale tez olbrzymia ilosc gazow i to one wywalaja pocisk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, znowu siedze w cafe

 

 

 

UFO- jak sadzisz, poco mi takie chlodzenie? Wlasnie poto zeby uniknac niebezpieczenstw zwiazanych z zwiekszaniem napiecia (glownie to zuzywa procesor) a wysokie taktowanie (pod warunkiem ze temp. sa utrzymane podobne temperatury) nie zmienia zywotnosci procesora w znaczacym stopniu

 

Nie do końca mnie rozumiesz. Matematyka, fizyka, technika posługuje się pojęciem "gradient" tj przyrost. Spróbuję to na przykładzie :

Wsiadasz do szybkiego, silnego samochodu i ruszasz z miejsca. Jeśli gaz wciśniesz do dechy, przyśpieszenie (to jest gradient w tym przypadku) wciska Ciebie w fotel, jeśli przyśpieszenie jest za duże tracisz kontrolę potem przytomność bez względu na prędkość z jaką się poruszasz. W procesorze takich gradientów jest kilka, tak więc może zabić procesor nie temperatura ale gradient temperatury, nie pole elektryczne ale gradient pola elektrycznego.

Ty utrzymujesz wartości średnie na przyzwoitym poziomie, ale w warunkach ekstremalnych są jeszcze wartości dynamiczne, o których wiele osób nic nie wie lub je lekceważy. To jest przyczyna wielu porażek.

Pocisk rozrywa gwałtowna zmiana energii, z "spalenia" materiału wybuchowego, gdyby "spalenie" dużo, dużo wolniej wydzielona energia nie rozerwała by pocisku (może by go lekko ogrzała

 

Ciekawy i dobry wywod , ale ..............

z tym nie moge sie zgodzic (wiem ze sie czepiam i OT :wink: )

Naboj i tak by rozerwalo, poniewaz :

Jest hermetycznie zamkniekty (pocisk ---> luska)

Przy spalaniu prochu powstaje nie tylko cieplo, ale tez olbrzymia ilosc gazow i to one wywalaja pocisk :)

 

Mysle, ze sie mylisz... porownajmy wystrzal do pchania skrzynki.

 

Musimy uzyc odpowiedniej sily, gdy na raz przylozymy cala, to skrzynka odleci dalek oj daleko... lecz gdy bedziemy ja przesuwac dlugo i powoli, to nie bedzie miala az takiej Ek. Chyba o to chodzi prawda? Wiec... jak by gazy w lusce zbieraly sie i zbieraly, a spalanie prochu zachodzilo bardzo powoli... to by poprostu nie doszlo do wybuchu i wystrzalu pocisku, tylko pocisk by sie lekko oddzielil od luski, gdy sily stalyby sie za duze, zeby obie czescie mogly sie razem utrzymac.

 

Pozdr.

MeHow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MeHow

Wytlumacze ci to prosciej :

chce Ci sie lac, tak troszke, ale trzymasz, dalej chce ci sie lac, dalej trzymasz, po czasie jeszcze bardziej chce ci sie lac, ty dalej trzymasz, i co ?

Pecherzyk ci roz 8O doli :lol:

Jak tego nie rozumiesz to sorry, nie moja wina :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wy temat znaleźliście. A naszego bohatera coś nie widac ostatnio, a zaglądam tu codziennie za jakimiś nowościami. A przy okazji uyrażam wyrazy uznania i szacunku dla berkuta, masz ten łeb do chłodzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty tam o berku'cie. a tu cza myslec nad chlodzeniem :-), wlasnie fajnie by bylo jak by byly jakies nowe fotki, bym sobie poogladal, i moze w krodce swoje fotki walne na jaks stronke, znaczy sie nie moje tylko freon coolera :-), a puki co to jutro jade po freon r12, mialem jechac juz dwno ale nie bylo czasu , ale jutro juz bede mial :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, wiec zaczynajmy:

 

w kolejnosci, oto stare skraplacze (najstarszy a potem ostatni):

 

 

Dołączona grafika

 

starusienki skraplacz ktory hen hen dawno temu uzywalem

 

Dołączona grafika

 

"najnowszy" skraplacz chlodzony woda (juz nie uzywany, tera od undofena mam)

 

 

Dołączona grafika

 

stare kompresory, po samej lewej moja pompa serwisowa (byl uzywany w pierwszym fc) i potem 2 kompresory ktore byly w ostatnim fc uzywane (rownolegle)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

parownik ktorego aktualnie uzywam

 

a ten jest podczas produkcji (najnowszy, frezowany, ok. 5m kanalow, ogromna powierzchnia dzieki specjalnemu karbowaniu, bedzie uzywany w docelowym fc, tym co -45C z 200W obciazeniem bedzie robic):

 

Dołączona grafika

 

 

tutaj macie kilka fotek agregatu:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

ok, a tu kilka fotek "nie na temat", moj komp, ja, moje wc itd. (dla ciekawskich)

wiec zacznijmy od takich troche bardziej off topic, 4fun:

 

to ja w "rytualnej pozycji" (gram w cs'a):

Dołączona grafika

 

tutaj radeon 8500 kumpla od ktorego niechcacy oderwalem jadro (nie dzialal wczesniej):

Dołączona grafika

 

moj amplituner z subwofferem:

Dołączona grafika

 

moja "magiczna polka" (troche chlodzonka sie uzbieralo przez te "kilka lat" zabawy z overclockingiem:

Dołączona grafika

 

kacik przy luzku:

 

Dołączona grafika

 

moj komp (bez sprzatania, akurat mialem w domciu remont):

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

i na koncu moje WC:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

mam nadzieje ze nie bedzie jakis krzywych komentazy co do off topic (wiecie jaka to jest radosc gdy mozna dorwac sie do cyfraka)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

berkut

Masz talent i zacięcie, ale zacznij myśleć jak z tego zrobić kasę. Wiedzy o FC już sporo łyknąłeś, czas myśleć o cichym i szybkim kompie (niekoniecznie ekstremalnie wyżyłowanym), a chętnych będzie wielu. Może nie masz garażu jak Bill G., ale niedługo czas przejść od zajęć technicznych do organizacyjnych i marketingowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...