Skocz do zawartości
piotrek_zet

fortron 400w

Rekomendowane odpowiedzi

Cena nie jest wysoka ale:

jest to zasilacz do płyt serwerowych ( rozbudowana linia +12V)

Główna wtyczka na 24 pin zamiast 20 i [gluteus maximus] ....

gdzie to wetkniesz .......

wyluzuj więc z zakupem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena nie jest wysoka ale:

jest to zasilacz do płyt serwerowych ( rozbudowana linia +12V)

Główna wtyczka na 24 pin zamiast 20 i [gluteus maximus] ....

gdzie to wetkniesz .......

wyluzuj więc z zakupem.

Są przejściówki (niewiem czy je sie da kupić, ale do Tagana 480W takie dają to znaczy że są), zmienienie wtyczki i zaizolowanie pozostałych przewodów naprawde nie wymaga doktoratu z informatyki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gosc jest okej na linku ma zero komentow ale jak wejdziesz na niego to tam juz coś jest, ostatnio zaczał sprzedawać lepsze zasilki na allegro i ludzie są zadowoleni a apropo złącza 24pin, to jest juz coraz wiecej zasilek z takimi zlaczami -> topower 450w, chief 460, zalezy mi przede wszystkim na mocnym 12v bo moj chief 360 juz nie wyrabia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilka fajna a przejsciowki sa. jak ktos to kupi to niech zda relacje. moze na probe sobie kupie.

 

edit

 

koles sprzedaje bude chiefa http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31261110

a opis do niej pochodzi z forum a dokladniej autorem tego opisu byl pmp :/ nie podoba mi sie to. moze wal a moze pmp ma drugie konto lub ktos wzial od niego bude i teraz ja spyla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koles sprzedaje bude chiefa http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31261110

a opis do niej pochodzi z forum a dokladniej autorem tego opisu byl pmp :/ nie podoba mi sie to. moze wal a moze pmp ma drugie konto lub ktos wzial od niego bude i teraz ja spyla.

Moje obudowy, podobnie jak i stare 9800xt, i kilka innych pierdół oddałem braciakowi :-) spokojnie, żaden wał :-) oddałem ze względu na mój długi urlop chorobowy, oddałem oczywiście w celu sprzedaży bo kurzyły się (zmieniłem na inne), podobnie jak i resztę rzeczy aby on zajął się sprzedażą allegrową. Więc kupować, kupować, nie ma obaw żadnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilka fajna a przejsciowki sa. jak ktos to kupi to niech zda relacje. moze na probe sobie kupie.

 

edit

 

koles sprzedaje bude chiefa http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31261110

a opis do niej pochodzi z forum a dokladniej autorem tego opisu byl pmp :/ nie podoba mi sie to. moze wal a moze pmp ma drugie konto lub ktos wzial od niego bude i teraz ja spyla.

Przy takich zasilaczach o tak dużych mocach przejściówki to można włożyć wiesz gdzie .....

Ciekawe, jak ten prąd będzie płynął przez tę przejściówkę ???

- jakoś nie mogę sobie tego wyobrazić .... przecież na gnieździe wtyki 20 pin (na mobo) jest tylko jeden konektor lini +12V !!!.

Bezsens kompletny - takie złącze z przejściówka - nie dość, że nie będzie prawidłowo działać ze wzgledu na duży spadek napięcia na rezystancji tego złacza - to jeszcze się może się szybko zjarać uszkadzjąc gniazdo płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie przejsciowki sa w taganach 480 i topowerach 450 i tam nie ma z tym problemu a to sa troszke mocniejsze zasilacze, a poza tym zasilka ma jeszcze zlacze ATX12, a co do pfc to tu masz link:

http://www.viewline.be/Products/Fortron/PSU.pdf na aukcji jest wersja z "P " na końcu z czego wnioskuje ze ma passive PFC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie przejsciowki sa w taganach 480 i topowerach 450 i tam nie ma z tym problemu a to sa troszke mocniejsze zasilacze, a poza tym zasilka ma jeszcze zlacze ATX12, a co do pfc to tu masz link:

http://www.viewline.be/Products/Fortron/PSU.pdf na aukcji jest wersja z "P " na końcu z czego wnioskuje ze ma passive PFC

Do mnie to napisałeś ???

To, że przejściówki są w sprzedaży, nie oznacza że nie będzie problemów.

Pokaż mi płytę z łaczem ATX 12, co z tego że zasilacz ma taką wtykę ???

Rynek nie znosi próżni, i jak jest zasilacz co nei pasuje do mobo to trzeba KONIECZNIE wyprodukować stosowna przejściówkę...heheheh

pokaż mi usera, który na tym jedzie ...

A co do PFC - to sprzedający w opisie zaznaczył, że wystawiony do sprzedaży Forton ma pasywne PFC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj widzialem plyte z takim zlaczem i chyba bedzie nawet taki fortronik zakupiony. mobo nazywa sie asus p5s800 i jest pod lga775 i ma jednoczesnie 24 pinowe gniazdo od zasilacza i te 2*2pin

 

"pokaż mi usera, który na tym jedzie ..."

 

kwiecien tak jedzie. ma on anteca TC550 przywiezionego z za kaluzy ima podlaczonego go pod dfi za pomoca przejsciowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj widzialem plyte z takim zlaczem i chyba bedzie nawet taki fortronik zakupiony. mobo nazywa sie asus p5s800 i jest pod lga775 i ma jednoczesnie 24 pinowe gniazdo od zasilacza i te 2*2pin

 

"pokaż mi usera, który na tym jedzie ..."

 

kwiecien tak jedzie. ma on anteca TC550 przywiezionego z za kaluzy ima podlaczonego go pod dfi za pomoca przejsciowki.

OK

Może i jest takie mobo czyli p5s800 i jest pod lga775 ale ile userów ( w tym pytający je ma ???)

Pana Kwietnia nei znam i nie wiem jaki ma config.

Dla małych mocy na lini 12V to wszystko jest nei istotne, ale dużych prądów jak najbardziej.

Dziękuję kolegom za "zrozumienie tematu" i oczywiście POLECAM PRZEJŚCIÓWKI 24@20 pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast sie nabijac powiedz czemu taka przejsciowka nei ma racji bytu skoro tagan ja dodaje i jest tez standardowo dodawana do anteca tc550 ze zlaczem 24pin.

jestem tego ciekaw.

Wcale się nei nabijam:)

Dodanie przejściówki ma za zadanie zwiększyć krąg potencjalnych odbiorców .

TO PROSTE I OCZYWISTE.

Dalaczego to nie będzie fungować w zaawansowanych mocowo konfiguracjach - napiasłem już kilka postów wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te mobo podalem jako przyklad, pewnie sa inne model z podobna konfiguracja. zastanawiam sie czemu asus zastosowal takie rozwiazanie zmuszajac uzytkownikow do zakupu specjalistycznego i drogiego zasilacza. trzeba bedzie cos wykombinowac, bo sprzet lezy, bo nie ma zasilki.

 

thx za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok.

Jeszcze dwa zadania po poprzedniego postu.

Przejściówka w seryjnej produkcji kosztuje ułamek dolara, zaś wpisanie zasilacza do kompatktybilnych z następujacymi płytami ...................................... i tu cała lista - nawet starszych płyt !!! - poprawia znacząco sprzedaż promowanego modelu.

Po prostu reklama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dym nie dym....

Odnoszę wrażenie, że w tej chwili rynek wytwórców zasilaczy wyprzedził trochę branżę płyt - może dyktuje / ustala/ nowe standarty ATX ???.,

W każdym razie będzie trochę zmian ... szyna 12V górą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bywa, chciałbym jednak zauważyć, że tagan ma kable o większej średnicy niż pozostałe zasilacze, ale moim zdaniem i tak jest to zbyt mało, żeby te 30A przepchnąć. Z rezystancją złącz w tym przypadku będzie lepiej, bo tagan ma pozłacane wtyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile pamietam wersja thn fortronow nie ma pfc wiec sprzedawca klamie :D ale i tak sprawnosc wedlug producenta ponad 70% maja :)

Niestety bardzo źle pamiętasz. -P oznacza PFC.

 

Co do kwestii przejściówki. Czy ktoś z Was pomyslał że WCALE nie potrzeba przejściówki ? ATX12V 2.01 nie zmienia układu wtyczki, jedynie dodaje dodatkowe kabelki. Pierwsze 20 pinów jest jednakowe, a wtyczka jest tak skonstruowana że wkłada się ją bezpośrednio w płytę omijając pozostałe 4 piny. Tyle gwoli przejściówki

 

Co dużych prądów. Nie jest tak że w tej wtyczce jest jeden kabelek 12V. Zgodznie z ATX12V 2.01 dodatkowa linia 12V lub dodatkowe linie 12V wyprowadzone są przede wszystkim przez wtyczkę 2x2 tudzież 2x3 pin...

A co do samej normy że jest na wyrost ? Kwestia punktu widzenia IMO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...