Skocz do zawartości
zieluch22

DFI LANParty UT nF3 250Gb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Przeczytałem tyle stron ile dałem rady, ale już nie moge. Przepraszam jeżeli się powtórzę, ale czy jest gdzieś w necie jakiś dokładny polski opis do biosu tej płyty(lub chociaż angielski, ale dokładny)?

Opcji których nazwa mi nic nie mówi trochę niestety jest :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Bumcykcyk

 

Nie wiem czy jakikolwiek soft do monitorowania pamieci sie przyda. Plyta sama swietnie dba o chlodzenie elementow w kompie. Poza tym gdy uruchamiam soft do monitorowania dolaczony ze sterownikami od dfi to wszystkie wentyle podlaczone do mobo rozkrecaja sie na maxa i tak sie dzieje nawet po wylaczeniu tego programu. Jednym slowem nie polecam a sama kontrola obrotow wentyli w dfi to prawdziwy majstersztyk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem biję Waszmościom!!!

 

Wczoraj zmienilem płytkę i procka, wrzuciem nowy bios bo wyczytałem, że są błędne wskazania temperatury i od razu zabrałem się za OC. Mam kilka dręczących mnie problemów:

 

1. Przy starcie kompa jest tylko logo LanPrty i nie pokazuje komunikatu o procku, HD i napędzie.

2. Semprony 2800 64bit z tego co czytałem na forach fajnie się kręcą, ale u mnie można mu dać max Fsb 245, dalej już komp nie wstaje.

3. Pierwszy raz mam do czynienia z tą płytą i nie wiem, czy jestem "ślepy" czy jak, ale nie mogę nigdzie znaleśc możliwości zmiany Vcore. Odczyt jako taki jest, ale nie wiem gdzie go zmienić w biosie (bios z 5/4/2005).

 

Dla Was pewnie są to banalne pytania i chyba dostanę ochrzan, ale wcześniej nie miałem możliwości większego OC , bo miałem płytę GA7VAX i Procek 1800+ Palomino

Edytowane przez andrzej_ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem biję Waszmościom!!!

 

Wczoraj zmienilem płytkę i procka, wrzuciem nowy bios bo wyczytałem, że są błędne wskazania temperatury i od razu zabrałem się za OC. Mam kilka dręczących mnie problemów:

 

1. Przy starcie kompa jest tylko logo LanPrty i nie pokazuje komunikatu o procku, HD i napędzie.

2. Semprony 2800 64bit z tego co czytałem na forach fajnie się kręcą, ale u mnie można mu dać max Fsb 245, dalej już komp nie wstaje.

3. Pierwszy raz mam do czynienia z tą płytą i nie wiem, czy jestem "ślepy" czy jak, ale nie mogę nigdzie znaleśc możliwości zmiany Vcore. Odczyt jako taki jest, ale nie wiem gdzie go zmienić w biosie (bios z 5/4/2005).

 

Dla Was pewnie są to banalne pytania i chyba dostanę ochrzan, ale wcześniej nie miałem możliwości większego OC , bo miałem płytę GA7VAX i Procek 1800+ Palomino

1628211[/snapback]

Zeby dac wyzsze fsb ustaw HTTx3, regulacja wszystkich napiec jest w menu Genie Bios w biosie, logo wylacza sie chyba w standard bios setup (pierwsze menu po lewej stronie), dajesz full screen logo na off (albo full size, teraz nie pamietam)

Edytowane przez johnson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@q3Jarz4b

 

Dzięki za radę. Chyba poprzestanę na monitoringu Biosem i ew. zewnętrzym miernikiem cyfrowym. Doprawdy jestem oczarowany zdolnościami tej płyty co do kontroli jaką posiada nad wentylami a także innymi parametrami systemu. Cieszy mnie również, że jest możliwość ustawienia w Biosie max. temp. przy której komp się wyłączy. Bardzo przydatne na różne "złośliwości rzeczy martwych" gdy nie ma mnie w poblizu kompa. :D

 

@hot_lopez

 

Hmm, a czytałeś już tą instrukcję?: link (5MB po angielsku, wg mnie całkiem dokładna)

 

@andrzej_ka

 

ad 1. (Advanced BIOS features) -> (Full Screen Logo Show) ustaw na "Disabled" i od tej pory zobaczysz standardowy ekran wykrywania napędów a także coś "extra": timingi pamięci :)

ad 3. jeszcze tym nie majstrowałem, ale prawdopodobnie trzeba pokręcić (Genie BIOS) -> (CPU VID Control) ew. (CPU VID Special Control cokolwiek to jest :wink: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za rady, logo wyłączone :) z napięciami będę próbował dalej, ale nie wiem co to jest HTT i gdzie się go ustawia?? :mur: Kiedy dam Fsb na 250 pokazuje mi się komunikat:

 

NVIDIA RAID IDE ROM BIOS4.52

 

Detecting array...

 

po czym następuje restet.

Edytowane przez andrzej_ka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecia sa w zakladne po prawo na gorze tam gdzie zmieniasz fsb (genie cos tam). masz napiecie dla pamieci do 3,1 procek do 1,55(potem procentowo w zakladce special vcore podwyzszasz) i jeszcze zmiane napiecia chipsetu troche wzwyz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zauważyłem bardzo niepokojąca rzecz w mojej płycie, mianowicie chipset jest bardo gorący mimo iż mam ustawione standardowe fsb 200. Ponadto przy starcie płyta nie rozpoznaje procka - unknown. Czy u Was chipset rónież jest tak gorący, czy może jest to wada mojej płyty??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zauważyłem bardzo niepokojąca rzecz w mojej płycie, mianowicie chipset jest bardo gorący mimo iż mam ustawione standardowe fsb 200. Ponadto przy starcie płyta nie rozpoznaje procka - unknown. Czy u Was chipset rónież jest tak gorący, czy może jest to wada mojej płyty??

1629323[/snapback]

1. normalne. radiator zawsze mocno sie nagrzywa. nic niepokojacego.

2. zmien bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @Myszek za pomoc.

Niestety mam jeszcze zbyt mało wiedzy na temat tej płyty i chciałbym zapytać, gdzie można pobrać jakiś nowy bios, aby płyta rozpoznawała Semprona 64Bit??

Na stronie DFI najnowszym biosem jest 04/05/2005.l Proszę o jakiś link.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o to żeby nie wyświetlało się Unknown podczas startu kompa?

U mnie jest to samo, ale przecież to nic nie zmienia. Polecam jednak aktualizację choćby do biosu który jest na stronie producenta. U mnie dzięki temu procek przestał się grzać(lub poprostu czujnik lepiej podaje temp)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3x512 twinosow bh-5 utt , 2x512 1x256 - plyta postowala i to wszytko , procek semp 2600 -najnowszy bios jaki byl dostepny 2 miechy temu , i prae innych pamieci -zawsze to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niezaleznie od timingow u mnie hynixy byly niestabilne nawet przy fsb200 a wiem ze robia grubo ponad 240.

1637070[/snapback]

No to mnie odrobinke zmartwiles bo w sobote zamierzam wejsc w posiadanie topikowej plyty + semp64 2800+, przy czym reszta kofna miala pozostac bez zmian.

Jest ktos w tym topiku z pojedyncza koscia hynow 512mb (2stronna)? Czy wystepowaly jakies komplikacje? Kurcze, mam dokladnie przekalkulowany (skromny) budzet i jesli info johnyboy'a odnosi sie do wiekszosci plyt, to chyba bede musial z niej zrezygnowac...

 

EDIT:

pytanie offtopikowe, bawil sie ktos w gentoo ze swoim 64bitowym sempem? widac jakas roznice?

Edytowane przez wilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie odrobinke zmartwiles bo w sobote zamierzam wejsc w posiadanie topikowej plyty + semp64 2800+, przy czym reszta kofna miala pozostac bez zmian.

Jest ktos w tym topiku z pojedyncza koscia hynow 512mb (2stronna)? Czy wystepowaly jakies komplikacje? Kurcze, mam dokladnie przekalkulowany (skromny) budzet i jesli info johnyboy'a odnosi sie do wiekszosci plyt, to chyba bede musial z niej zrezygnowac...

 

EDIT:

pytanie offtopikowe, bawil sie ktos w gentoo ze swoim 64bitowym sempem? widac jakas roznice?

1637117[/snapback]

ja mam dwustronna adate 512mb (1 kostka) i absolutne zero problemow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pchnij tego hynixa z podpisu poki jest cos warty i kup winbondy.jeszcze ci pieniedzy zostanie jak kupisz na allegro od jakiegos nieswiadomego posiadacza.

 

johnson:

tccd to nie hynix tylko szajsung

 

btw:

moze mi ktos powiedziec co robie nie tak? chce na pamieci wrzucic 3,5V wiec wrzucilem modowany bios i ustawilem w zasilce 3,7V na linic 3,3V.Jak ustawie w biosie:

 

2,5-3,2V to plyta dokladnie tyle podaje (przynajmniej tak pokazuje)

3,3V -> 2,5V

3,4V -> 2,6V

3,5V -> 2,7V

itd az do 3,2V przy 4V ustawionych w biosie.

 

<ale_osochozi?>

 

edit:

ma ktos pojecie gdzie mierzyc vddr miernikiem (moze z tym jest cos z[ciach!]e)?

Edytowane przez johnyboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pchnij tego hynixa z podpisu poki jest cos warty i kup winbondy.jeszcze ci pieniedzy zostanie jak kupisz na allegro od jakiegos nieswiadomego posiadacza.

1637826[/snapback]

Tylko jest jeden problem :lol: Winbondów bh-6 u nieswiadomych posiadaczy to ja nie widzialem juz chyba z 2 miesiace na allegro, jedne seitec'ki tylko widzialem...

 

A co do wskazań, sprawdzales inny bios, u mnie tez zle pokazuje, 3,2 mam w SG a wg. miernika 3,38.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko jest jeden problem  :lol: Winbondów bh-6 u nieswiadomych posiadaczy to ja nie widzialem juz chyba z 2 miesiace na allegro, jedne seitec'ki tylko widzialem...

 

Od bidy to i jakies speedpremium :) . Trudno, zaryzykuje, jak mi plyta odrzuci hynixy to sie bede martwic (i kolowac gotowke :lol: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...