Skocz do zawartości
Nyny

GeForce 6800 / GT / Ultra

Rekomendowane odpowiedzi

ehehehe.. /fakt faktem, jestesmy razem, czyniąc nas, - nie lepszymi - a bardziej doswiadczonymi:)

edit:

dlaczego wsZedzie moją ksywe jeżdża na banie:/

 

mam peseq a nie p"A"seq :/

Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

soltys, zalozmy, ze podkrecisz rdzen do 340-350 MHz, nie lepiej miec 400/900 ? ;) Przy takim slabym o/c nie odczujesz roznicy w wydajnosci 16/6, moze minimalna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie (a raczej czytajcie :P ) mam taki problem...

Dotychczas jechałem na sterach 71.24 i mialem temperatury: 60 na luzie i 70 stres. Zmieniłem stery na 71.81 WHQL z guru.3d i mi temperatura wzrosła do 78 idle i az 90 stres :o:O:O Powiedzcie mi czy to jest mozliwe, czy czujnik zle wskazuje, bo mi sie nie chce wierzyc :/ wydajnosc prawie taka sama, a temperatury duuuzo wyzsze. Aha, sterowniki zmieniłem, bo mi filmy na tamtych nie dzialaly w SubEdicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sluchajcie (a raczej czytajcie :P ) mam taki problem...

Dotychczas jechałem na sterach 71.24 i mialem temperatury: 60 na luzie i  70 stres. Zmieniłem stery na 71.81 WHQL z guru.3d i mi temperatura wzrosła do 78 idle i az 90 stres :o:O:O Powiedzcie mi czy to jest mozliwe, czy czujnik zle wskazuje, bo mi sie nie chce wierzyc :/ wydajnosc prawie taka sama, a temperatury duuuzo wyzsze. Aha, sterowniki zmieniłem, bo mi filmy na tamtych nie dzialaly w SubEdicie.

1305277[/snapback]

krzychu u mnie jest to samo zaraz po załadowaniu nowych sterów 10 stopni w górę. Ale zauważyłem, że po kilku restartach temperatura wróciła do normy.. Radiator na pamięciach i cpu ma tą samą temperaturę na każdych sterach więc to chyba kwestia sterów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o modowanych kartach GeForce 6800LE?? Np. Asus V9999LE taki jak ten:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=43826725

 

Sprzedawca to znana na forum firma, która zajmowała się selekcjonowaniem modowalnych kart Radeon 9800SE, podobno sprzedali ich wszystkich razem ok. 1000sztuk, więc chyba mają jakieś pojęcie o modowaniu kart. Cena może nie jest szokująca, bo można kupić nieco taniej, ale tu mam gwarancję, że karta się zmoduja na 16 potoków. Słyszałem, że niewiele kart 6800LE moduję się na 16 potoków, trochę więcej potrafi działać z 12 potokami.

 

Zastanawiałem się nad kupnem, ale ktoś mnie ubiegł. Podobno za ok. 2 tygodnie ma być dużo takich kart. Prosiłbym forumowiczów o opinie, opis karty jest naprawdę zachęcający. Z tego co tam napisali wynika, że cenie porównywalnej do Geforce 6600GT dostajemy sprzęt o jakieś 30% szybszy, jeśli nie uwzględnimy możliwości podkręcania, a jedynie odblokujemy potoki i shadery. A zegary w 6800LE można podobno podkręcić o ok.25% . Co prawda można to zrobić i w 6600GT, ale słyszałem, że max. o 10%, więc przewaga 6800LE rośnie. Tylko, czy to wszystko jest prawda, a nie fantazja sprzedawcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o modowanych kartach GeForce 6800LE?? Np. Asus V9999LE taki jak ten:

 

1305366[/snapback]

karta jest godna polecania, tylko pomysl o tym, ze jesli by Ci sie zepsula (odpukac) to z gwarancji mozesz drugiej takiej nie dostac :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@baton

Za tą cene warto! Sam mam LE za którego dałem wiecej, bo 1100 zł, ale nie załuje. Wyniki jak na tą cene beedziesz miał rewelacyjne... Co do gwarancji to sie zgadza ze juz 2 takiego egz. mozesz nie trafic, ale warto zaryzykowac. Myśl pozytywnie! :-P Moja katra "wykręcona" (aktualnie 400/900) lata juz od października i nic jej nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. W sprawie przycięć w GeForce 6800GT, wysłałem meil do Panów z LEADTEK. I dostałm odpowiedź... Twierdzą oni ż karta jest uszkodzona i żbym odesłał do sklepu... Co o tym sadzicie? Bo to chyba troche dużo było by tych uszkodzonych kart, sądząc po postach na tym i innych forach. Tak samo dziwne było by ti, iz pomagaj niektóre sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie wiem.. u mnie karta działa dobrze. jednak mam takie przyciecia tylko wtedy jak cos doczyta z dysku, takie małe.. ale mam 1gb ramu.. Nie wiem.. Bo gra jak nic nie czyta z dysku to nie ma mowy o cieciu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz 1gb ramu, 256mb na karcie i czyta z dysku? no to ladnie oni te gry robia :/

1307598[/snapback]

czyta czyta.. taka architektura kompów:/

Za to riddick chodzi ULTRA płynnie.. ukonczylem gre (max wszystkiego na 1024x768) jedyne to PS 2.0.. bez tych "++" bo tutaj gra matrixuje jakies cienie lipne, gdzie w ogóle nie widac różnicy), i nie przyciela ANI RAZU!!!!!

TO jest dobrze napisany KOD..

Zresztą szczerze? kupując tą karte oczekiwałem chyba wiecej:) ALE I TAK JEST COOL.

 

Zobaczcie co można wycisnąć z GF6800... WoW!  :blink:  :razz:  B) Na zachęte dodam że na JEDNEJ karcie kolo ma w 3DMark2003 - 19345 pkt. WoW!  :blink:  :lol:  B)

Link: 1307750[/snapback]

SZOOOK.. no pogieci na maksa.. taka karta na takich ustawieniach to mu padnie po paru dniach chyba :lol: :blink: :huh:

 

EDIT po raz 3

jezeli posiadacze Leadteka 6800,GT,ULTRA mają dalej problemy z przycinaniem.. czy jak to.. te sterowniki zamieszczone na TEJ stronie powinny to rozwiązać.. Numerek 67.03.. robione dla leadteka.

Ja wywaliłem stery XG, na rzecz tych (testy) o dziwo gry dostały kopa, może marki juz tak nie wypadają, ale dla mnie są ważniejsze gry. Możecie je przetestowac i sami wyrazić opinie, IMO te ze strony leadteka są jak najbardziej dla naszych kart.

dla tych co znalesc nie mogą:>>>CLICK to DOWNLOAD<<<

opisane są tak:

CD8.4 (Driver 67.03)

(1/7/2005 0:00:00)

 

:: Driver

WinFast GeForce series display driver easy installation.

Size:[28831] KB

 

Może nie są najświezsze, ale po milionowych testach u mnie w domu na moim sprzęcie, wypadają one najlepiej.

 

pozdro

Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś jest mało poważny i ładuje każde sterowniki jakie tylko się pokażą, to ja przepraszam.Od kiedy siedzi w kompie 6800 miałem:ostatnie ze strony NV 66.81 ^_^ , 71.20bXG B) i aktualnie 67.03 od winfast'a :wub:.Spokojnie czekam na :gitarzysta: albo na :twisted2:

Wszystkie w/w działają poprawnie i nie miałem z nimi problemów.Nie gonię za punktami w 3dmark'ach i nie napierd@lam sterów 87.53 :lol:  bo 666pkt. więcej ale za to są kwiatki w grach albo inne dziadostwa związane z odtwarzaniem filmów.

I jeszcze jedno.Wydaje mi się, że testy winny być robione na jednych ("FTA"-Forum Tweak Approved) sterownikach co dało by miarodajne wyniki :idea:

Pozdrowionka.

1307756[/snapback]

Czyżbyś przeczytał tego posta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

noo.. tak sie złożyło że czytałem.. ale chwile ulotne:)

tak jak napisales.. dla mnie kolejne 666pkt w 3dm03 czy 05 są juz nie dla mnie. wole żeby dało sie komfortowo grac:)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest a Asusem i AGP Latency i PCI Latency??? Czy grafa pojedzie na AGP Control Latency 32 czy musi mieć 64 jak np. Radeony (któreś tam) => biosy NF7 standartowo mają AGP CL=32...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ sam nie mogę rozstrzygnąć tego problemu postanowiłem ogłosić krótki konkurs dla znawców 6800 i hl2.

 

Otóż od kiedy włożyłem do swojego kompa 6800GT podczas gry w hl2 wyskakuje mi dziwny komunikat (poniżej screen) i gra się wyłącza przywracając pulpit winXP. Zauważyłem, że zjawisko to występuje szczególnie wtedy gdy zamknięta jest obudowa kompa :mur: . Problemu nie ma gdy 6800GT zastępuję Radkiem 9200 przy tej samej konfiguracji sprzętowej.

Zmianiałem napięcia RAM, CPU i AGP w BIOSIE - bez skutku. Temperatury GPU:

-przy zamkniętej obudowie 60/71

-przy otwartej obudowie 52/62

 

- Zasilacz jest za słaby ?

- Pamięci na grafice szwankują przy wyższej temperaturze ?..

 

Normalnie się wkurze i kiedyś wyrzucę całego kompa przez okno :mur: :mur:

Będę wdzięczny za Wasze sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktore wg was sa najlepsze stery do gier dla winfast 6800 a400 tdh?? i czy uzwacie tego programiku PCI latency?? czy on cos poprawia i czy jest bezpieczny??

1308389[/snapback]

Tak jak napisałem w poprzednich moich postach. WEDŁUG MNIE do gier najlepsze są ze strony leadteka 67.03.

pozdro

aha.. Tego PCI Latency nie uzywam.. nie widzialem różnicy jak tam pozmieniałem.

 

Linka: moze rdzen sie przegrzewa w stresie.. na to by wskazywało, że tak sie dzieje jak napisales przy zamknietej obudowie.. ale moze to byc tez Procesor (przegrzewanie tez moze to powodowac)

Chociaz jak na radku dobrze działa, fakt jest taki że Geforce bardziej nagrzewa srodek obudowy niźli radek9200.

Ostatnia kwestia to zasilacz:/

pozdrówka

Edytowane przez peseq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema. W sprawie przycięć w GeForce 6800GT, wysłałem meil do Panów z LEADTEK. I dostałm odpowiedź... Twierdzą oni ż karta jest uszkodzona i żbym odesłał do sklepu... Co o tym sadzicie? Bo to chyba troche dużo było by tych uszkodzonych kart, sądząc po postach na tym i innych forach. Tak samo dziwne było by ti, iz pomagaj niektóre sterowniki.

1306623[/snapback]

Właśnie kupiłem znajomemu Leadteka 6800. Dwa dni pochodził i...artefakty , że grać się nie da zupełnie. Facet przesiadł się z A380 (czyli FX5950 Ultra) , która umarła z artefaktami po pół roku. Dla mnie Leadtek nie istnieje od tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miał pecha.. no ale przeciez wymienią mu sprzęt na nowy.. ja miałem ge-force 2 winfasta kiedys.. do dzis dziala:) a ma juz sporo czasu (działa u znajomego).. mam nadzieje tyle samo wytrzyma moja karciszka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miał pecha.. no ale przeciez wymienią mu sprzęt na nowy.. ja miałem ge-force 2 winfasta kiedys.. do dzis dziala:) a ma juz sporo czasu (działa u znajomego).. mam nadzieje tyle samo wytrzyma moja karciszka.

1309198[/snapback]

Dopra , ale 14 dni reklamacji będzie bez grafy. Co za shit. Jest jeszcze ten przepis , że w 5 dni można zrezygnować z towaru?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ sam nie mogę rozstrzygnąć tego problemu postanowiłem ogłosić krótki konkurs dla znawców 6800 i hl2.

 

Otóż od kiedy włożyłem do swojego kompa 6800GT podczas gry w hl2 wyskakuje mi dziwny komunikat (poniżej screen) i gra się wyłącza przywracając pulpit winXP. Zauważyłem, że zjawisko to występuje szczególnie wtedy gdy zamknięta jest obudowa kompa  :mur: . Problemu nie ma gdy 6800GT zastępuję Radkiem 9200 przy tej samej konfiguracji sprzętowej.

Zmianiałem napięcia RAM, CPU i AGP w BIOSIE - bez skutku. Temperatury GPU:

-przy zamkniętej obudowie 60/71

-przy otwartej obudowie 52/62

 

- Zasilacz jest za słaby ?

- Pamięci na grafice szwankują przy wyższej temperaturze ?..

 

Normalnie się wkurze i kiedyś wyrzucę całego kompa przez okno  :mur:  :mur:

Będę wdzięczny za Wasze sugestie.

1308845[/snapback]

 

To jest bug związany z nForcem a nie kartą graficzną. Ja też to mam przy mocno podkręconej pamięci i procu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ sam nie mogę rozstrzygnąć tego problemu postanowiłem ogłosić krótki konkurs dla znawców 6800 i hl2.

 

Otóż od kiedy włożyłem do swojego kompa 6800GT podczas gry w hl2 wyskakuje mi dziwny komunikat (poniżej screen) i gra się wyłącza przywracając pulpit winXP. Zauważyłem, że zjawisko to występuje szczególnie wtedy gdy zamknięta jest obudowa kompa  :mur: . Problemu nie ma gdy 6800GT zastępuję Radkiem 9200 przy tej samej konfiguracji sprzętowej.

Zmianiałem napięcia RAM, CPU i AGP w BIOSIE - bez skutku. Temperatury GPU:

-przy zamkniętej obudowie 60/71

-przy otwartej obudowie 52/62

 

- Zasilacz jest za słaby ?

- Pamięci na grafice szwankują przy wyższej temperaturze ?..

 

Normalnie się wkurze i kiedyś wyrzucę całego kompa przez okno  :mur:  :mur:

Będę wdzięczny za Wasze sugestie.

1308845[/snapback]

Od czego by tu zaczac? Problem jest dosyc powazny - patrz 1309038[/snapback]

Napewno nie chodzi tu o przegrzewanie sie GPU karty.

 

w ciągu 7dni :)

1309245[/snapback]

Hehehe ;D ani 5 ani 7

 

Zwrot towaru (odstąpienie od umowy) możliwy jest jedynie w przypadku zakupów poza lokalem przedsiębiorstwa (np. od

akwizytora) lub na odległość (sprzedaż wysyłkowa itp.). Wtedy konsument ma 10 dni na odstąpienie od umowy, nie musi

przy tym podawać żadnych przyczyn. W przypadku "normalnego" zakupu zwrot towaru może się odbyć jedynie za zgodą

sprzedawcy.

 

To jest bug związany z nForcem a nie kartą graficzną. Ja też to mam przy mocno podkręconej pamięci i procu.

1309254[/snapback]

 

Bardzo slusznie zauwazyles :D ludzie na zagranicznych forum snuja domysly, iz moze to byc rowniez bug w silniku gry, tj.

source a tak na prawde kto to wie ;-)

Edytowane przez shorty2001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...