Skocz do zawartości
mormir

Epox vs. Abit

Rekomendowane odpowiedzi

Reno

8rda 1.1 to nie najlepsza plyta pod jakimkolwiek wzgledem

kumplowi padla po pol roku lezenia w pudelku

u ciebie mozliwe ze zasilanie sie nadwyrezylo i dlatego procek nie chce ci chodzic - u kumpla tez trzeba bylo dawac niewiadomo jakie napiecie zeby podkrecic procka - po zmieanie na NF7-S okazalo sie ze idzie na 2450MHz na ludzkim napieciu - 8rda 1.1 nawet nie zblizala sie do takiego wyniku

ponoc 8rda+ 2.1 i 2.2 sa lepsze ale i tak zasilanie proca z 5v wiec zasilacz musi byc specyficznie mocny :D

 

DJ1910

8KRAI produkuja w dwoch miejscach - ja nie mialem problemow z kilkoma sztukami ze zlotym radiatorem

z 8KRA2I i 8KRA2+ to juz wogole nie slyszalem o zadnych problemach

za to 8RDAEI to najwieksza kaszana jaka widzialem ,wogole wstyd to sprzedawac dla Epoxa ,to chyba powstalo jako odrzut ECS'a :P

10 wersji z 2 tranzystorami zasilajacymi w roznych miejscach - odpady jakies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo że abit lepszy i co tu gadać ,wyższe fsb i to samo co epox, chociaż na moim sprzecie (zasilacz) też można sporo osiągnąć, ale jak ktoś kupuje nowy sprzęt to abit i AMD mobile, i do tego jakiś fortron 350-400w i nie mocnych !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 8RDAI rev. 2.1 i chwale ją bardzo.

Płyta ma już prawie rok.

Cały czas działa spox - po prostu SUPER.!!!

FSB mam 236 na Twinmosach (2*256) ale wymieniam na 2*512 MB OCZ-PC 3500 - oczywista Dual.

Za cene około 270 zeta (teraz w sklepach !!! ) nic lepszego się nie kupi na nF2 400 Ultra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na epoxie swojego durona krecilem do 2400mhz @ 1.95V a na nf7 potrzebowal tylko 1.85V do tej czestotliwosci. poza tym epox ciagnie z 5V i zeby mocno krecic trzeba miec naprawde cholernie mocny zasilacz a wlasciwie liie 5V, u mnei juz 40A okazywalo sie za malo jak chcialem dac 2500mhz 2.05-2.1V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na epoxie swojego durona krecilem do 2400mhz @ 1.95V a na nf7 potrzebowal tylko 1.85V do tej czestotliwosci. poza tym epox ciagnie z 5V i zeby mocno krecic trzeba miec naprawde cholernie mocny zasilacz a wlasciwie liie 5V, u mnei juz 40A okazywalo sie za malo jak chcialem dac 2500mhz 2.05-2.1V

8RDA3I rev. 2.1 zasila procesor z lini 12V a nie z 5V - to na 100% pewne - mam taką mobo.

Może wcześniejsze wersje ciągneły z +5 V ???.

Co do cen - to w ARESCIE - dla mnie bardzo miarodajne ceny - 8RDA3I kosztuje 260 zeta a NF7 - 299 zeta.

Nie mówię że Abit jest zły, ale Epox jest wyraźnie tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8RDA3I rev. 2.1 zasila procesor z lini 12V a nie z 5V - to na 100% pewne - mam taką mobo.  

Może wcześniejsze wersje ciągneły z +5 V ???.  

Co do cen - to w ARESCIE - dla mnie bardzo miarodajne ceny - 8RDA3I kosztuje 260 zeta a NF7 - 299 zeta.  

Nie mówię że Abit jest zły, ale Epox jest wyraźnie tańszy.

jakos mi sie nie widzi ze epox pobiera z 12v :P

 

on pobiera z 5v !!!!

 

tez mialem Epoxa pozniej Abita i roznica w napieciach i czestotliwosciach byla no i oczywiscie zasilacz na epoxie byl bardziej obciazony i napiecia byle nie za ladne, a na Abitku sie wszystko zmienilo :D

 

epox nie jest taki tanszy

 

Abita juz za 280zl mozna kupic Epox 260zl to chyba jest mala roznica !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę: model 8RDA3I rev. 2.1 zasila procka z lini 12V

i tu nie ma co sie spierać - tak jest na 100%.

Jak podwyższam Vcore to siada linia +12V - więc wniosek jest logiczny !!!

Chcesz zrzutki ekranowe napięć +5 i +12V , frekwencji i Vcore ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu RDA3I bez względu na rewizję jest nowszą konstrukcją Epoxa niż RDA , RDA+.

Oprócz oficjalnego FSB 200MHz Epox zmodyfikował także znacznie zasilanie płyty i przestawił się na tak modną linie 12V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz epoxa 8rda3+ rev 3.2 lub 3.3 nie bedziesz zalowal a abit to gowno nawet w to nie wchodz o wile wiecej abity sie pieprza niz epoxy .

jeden z przedmowcow mowil ze abit ma lepiej poukladany bios od epoxa on chyba w zyciu nie widzial biosu w epoxe.

epox to jest wzor poukladanego biosu tak bylo od zawsze i jest i abitowi daleko do tego jeszcze.

takze jeszcze raz ci mowie epox 8rda3+ to najlepszy wybor.

stabilnosc ,podkrecanie i jakosc to jego glowne zalety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz epoxa 8rda3+ rev 3.2 lub 3.3 nie bedziesz zalowal a abit to qpa nawet w to nie wchodz o wile wiecej abity sie pieprza niz epoxy .

jeden z przedmowcow mowil ze abit ma lepiej poukladany bios od epoxa on chyba w zyciu nie widzial biosu w epoxe.

epox to jest wzor poukladanego biosu tak bylo od zawsze i jest i abitowi daleko do tego jeszcze.

takze jeszcze raz ci mowie  epox 8rda3+ to najlepszy wybor.

stabilnosc ,podkrecanie i jakosc to jego glowne zalety.

chyba nie chodzilo ci o Abity tylko o blondynki :D

bzdury opowiadasz ,farmazony wymyslasz - gadasz jak facet handlujacy na bazarze

W abitach od zawsze bios byl lepszy i to za sprawa SMIII w ktorym skupialy sie najwaznijsze funkcje o/c

epox ma wszystko porozrzucane i wkurza mnie te dodawanie napiecia a nie ustalanie wartosci - po vmodzie jest w sumie wygodniejsze ,ale brak mozliwosci plynnej regulacji od 1.1v to pomylka

nie wiem jak w nowych epoxach wyglada sprawa ustawiania spod biosu trybu transmisji danych dla dysku - w moim 8KHA+ jest i bardzo byl dla mnie przydatny - w Abicie tego nie uswiadczylem i tez mnie to wkurza - ale to wcale nie znaczy ze Epoxy maja lepsze biosy - zalezy co komu potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety moj epox wrocil z serwisu z wymienionymi 90% kondensatorow :(

 

mialem stycznosc z obiwema plytami i zaluje wyboru RDA. bylem bardzo zadowolony z epoxa 8k9a, ale RDA jest be.

 

abit bedzie lepszy a dfi infinity najlepsze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiadomo ze lepsza plyta do OC i wogole jest Abit NF7 v2.0 , chyba najlepsza plyta na nforce2 , o ile ktos sie chociaz troche zna na komputerach itp i zalezy mu na podkrecaniu . ale w kwesti wydajnosc cena to jednak epox 8rda+ wygrywa z Abit NF7 v2.0 , cena podobna a nawet nizsza , tyle ze ma juz SS na pokladzie . jezeli ma wysoko zamiar ktos krecic to tylko Abit NF7 - mniejsze wymagania co do zasilacza , mniejsze vcore potrzebne .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pozwólcie że dodam tutaj coś od siebie... ;>

Po pierwsze sądzę, że zwolennicy Abita mocno przesadzają tak ostro krytykując płyty Epoxa. Zgadzam się z tym, że Epox wypuścił na rynek kilka bublowatych serii, jednak nie wszystkie są takie (strzeżcie się 2-fazowego zasilania CPU).

Po drugie posiadam Epoxa 8RDA+ Rev 2.2. i na 100% zasila on procka z linii 12V (rewizje 1.x zasilały z 5V). Zintegrowany dźwięk jest fenomenalny.

Po trzecie nie zgodzę się z tym że Epoxy są słabe do OC - moja płyta wyciąga bezproblemowo FSB=230MHz bez kombinowania z napięciami, co prawda działam na 220MHz ze względu na RAM, ale myślę, że to w zupełności wystarcza.

Nie mówię, że Abity są złe, ale 8RDA+ również jest dobrym produktem dla osób poszukujących wydajnej płyty do OC ze zintegrowanym SS za niewielkie pieniądze (320zł).

Pewnie teraz dostanę bejsbolem od Abitowców, ale i tak wiem swoje. Czy kupisz Abita NF7 czy Epoxa 8RDA+, na pewno będziesz zadowolony...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz pare ciekawostek o epoxie ;]

 

chlopaki w pronoxie nawet go nie uruchomili po wymianie kondensatorow, bo moje ustawienia biosu z napedami i prockiem wlacznie byly. mobo sie wiesza nawet na procku taktowanym domyslnie a do biosu udalo mi sie wejsc 3 razy :lol:

 

nie wiem co jest, jutro znow oddaje.

 

 

Stiff => montowalem kilka kompow na RDA+ rev 2.2 i nie ma on wtyzczki ATX12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pozwólcie że dodam tutaj coś od siebie... ;>

Zgadzam się z tym, że Epox wypuścił na rynek kilka bublowatych serii, jednak nie wszystkie są takie (strzeżcie się 2-fazowego zasilania CPU).  

2 Fazowe zasilanie ? A 8KRA2I ?? ma 3 Fazowe i jak w przypadku tej płyty przedstawia się O/C i stabilność ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Hmmm Epox rda+ - po miesiącu padł bios i sru do serwisu, po 1,5 roku padły mi teraz wszystki kondensatorki i buuu nie ma gwarancji już... Jedna ze słabszych płyt jakie miałem. Teraz qpię na pewno Abita zaś Epox...może to i dobre ale nie dla mnie.

Pozdróffka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działam na Epoxach 8RDA+od rev.1.1 do obecnej 2.1 i żadnych problemów z OC/stabilnością nie mam (nie wiem jak jest z 8rda3+ i jemu pokrewnymi). Sprzęt podkręcony tak jak w podpisie od ok. 8 m-cy i kondensatory wygladają tak jak przy zakupie a płyta działa tak jakby była wczoraj kupiona. :P .

Śmieszą mnie teksty typu:

z tych 2 tylko abit.

Ja bynajmniej Epoxa 8RDA do rev.2.2 jak najbardziej POLECAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwazor - ja mówię o płytach z chipsetami nVidii!

 

Niemiec - zgadzam się, że nie ma on 4-pinowej wtyczki, w takim bądź razie to musi być rozwiązane inaczej, ponieważ przy wysokim Vcore strasznie destabilizuje mi się napięcie na linii 12V (słaby zasilacz), 5V jest stabilne jak skała bez względu na Vcore!

 

XPerience - nie wiem jak jest z gwarancją Twojej płytki, ale ja mam 2 lata a nie rok! Więc narazie sie nie martwię...

 

Pozdrowienia dla wszystkich zwolenników nForce'a bez względu na firmę płyty... Aha no i VIA też jest OK ;> A SISa to się trochę boję :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...