Skocz do zawartości
Kaeres

Toca Race Driver

Rekomendowane odpowiedzi

Nie tworzylem nowego topica.

Odswierzam go dlatego, ze wyszlo nowe demo TOCA i chce sie podzielic wrazeniami.

Grafika nawet fajna. Moze juz sie spodziewalem takiej bo widzialem juz tyle screenow, ze nie zrobila na mnie wrazenia. Natomiast uszkodzenia sa przepiekne. Lekko wystarczy puknac w inny samochod i juz lekkie wgniecenie. Jak mocna przygrzmocimy to nie dosc, ze odatuja czesci nadwozia to jeszcze uszkadza sie podwozie. Wplywa to oczywiscie na dalsza jazde.

Mozna narazie Lexusem jezdzic wyscig z 13 innymi kolezkami. Nie licze testu jakims badziewiem.

Zachowanie samochodow jest bardzo fajne. Jednak cos mi sie wydaje, ze latwiej sie jezdzi niz w TOCA 1. Nawet minimalnie latwiej niz w TOCA 2 - ale moze sie myle.

Mozna ustawiac twardosc sprezyn, zawieszenia. Mozna regulowac hamulce, obnizac, podwyzac spojlery. Nie wiem jaki to ma wplyw na jazde bo narazie malutko gralem.

I na koniec link.

ftp://ftp.gry.wp.pl/pub/demo/racedriver-demo.exe

 

Update.

Zapomnialbym o bardzo waznej rzeczy. Wymagania - otoz jest mniej wymagajaca od NFS HP2.

W ustawieniach 1024x768x32 wsio na max, AA quincunx, anizo x4 i plynnie :)

Nic mi wiecej do szczescia nie trzeba. Teraz tylko czekac na full i grac. W tej grze ma byc jeszcze fabula. Prosta bo prosta ale jest (chces zostac najlepszym rajdowcem tak jak kiedys ojciec. Masz menegera, team. Mozna sie poruszac po pit stopie :P - no ale to czeka w pelnej wersji).

Na pewno gra nie bedzie gorsza od poprzedniczek a to juz cos :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Demko wywalilem po ok 10 min... DNO.. JEsli ktos mowi ze tu jest jakikolwiek realizm to jest po prostu.. hmm.. niezbyt madry. :)

Arcade na max.. TOCA 2 byla duzo lepsza juz nawet od tego .. Coz widac jasno ze producenci gier ida na latwizne i produkuja sam szajs... Mam nadzieje ( coraz juz mniejsza :( ) ze CMR3 tez nie bedzie gorszy od CMR2... Pozatym : moze i grafika jest ok , plynna, ladna ale dzwiek aut to normalnie smiech na sali.. CO to za prykanie?? :lol:

Tym co widza w tej grze jakis "realizm" polecam sprobowac zagrac w: GPL , Nascar Racing 2002 lub 2003 , w moda do F1 2002 -GTR 2002 v 1.2. Tam zobaczycie realizm :) Jednak jesli chcecie poczuc realizm jezdzac z klawiatury to raczej sie zawiedziecie .. Kierownica jest potrzebna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E, faktycznie. Pamietam z pierwszego demka (jezdzilo sie supra) mozna bylo urwac kolo (i to calkiem szybko), a w tym nowym demku sie nie da. Ciekawe czy bedzie mozna to zrobic w finalnej wersji.

Fizyka faktycznie troszke bardziej arcadowa od swoich poprzedniczek (szczegolnie o pierwszej czesci) ale jest to spowodowane pewnie tym, ze tworcy chcieli aby gra trafila do wiekszego grona odbiorcow a nie starych wyjadaczy, ktorzy sa mniejszascia.

Zrobilem takie test - zaiwanialem max speedem i wzialem zakret (taki na oko z 50-60`) i co ?...I nawet poslizgu nie zaliczylem - to zle. W jedynce bylyby bączki przez 300m :/

No ale po to sie wypuszcza demka aby sluchac uwag graczy. Wiec moze jeszcze cosik poprawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ... Otóż, zaczynając w karierze puchar np. Alfy zaraz po starcie wyścigu samochody zaczynają wariować tzn. latają po trasie jak wystrzelone z procy 8O . Puchar Lexusa da się grać normalnie, wszystko Oki ale jak tylko chce zagrać w innym teamie to się zaczynają takie jaja. Niewiem czy to jest jakiś bug czy takie zabezpieczenie ... mam wersje od ims.

 

Doradzcie coś :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hyhy, u mnie wszystko na full (ale w 800x600 => monitor :() z wlaczonym anizo 2x i antialiasnig na 4xS i gra dziala swietnie. W replayach czasami zarywa jak sie jakos niefortunnie ustawi kamera, ale tylko minimalnie. GRA JEST GENIALNA !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

genialne ARCADE.. ja juz wyroslem chyba ze zrecznosciowek :D A to ze jest duzy wybor fur :) to dla mnie zadna zaleta skoro ich zachowanie jest lipne w kazdym calu... szkoda ze tak ja zjebali..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cool ta toca, ladnie smiga, calkiem dynamiczna, czuc spida, na torze ostra walka ;), fajnie odzworowane uszkodzenia (mogliby zrobic jakas gierke w stylu destruction derby na takim enginie ;), troche tylko widok zza kierwnicy zasysa...noj sam tryb kariery, prawie jakbym taki serial na 4. ogladal ;) (szfabski, nie pamietam tytulu...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam wszystkim giera jest zaje...ista

 

u mnie 1024@32 bity i detale tak na 2/3 :-D zatnie sie czasem na replaju na jednej trasie a1ring na chwilke :-) gf2pro heh :-)

 

macie plecy ja juz dwa dni loje :-) juz drugi tier koncze zaraz bedzie lola :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie śmiga bez problemów.

Naprawdę fajna, aczkilwiek nieco uproszczona. Z tego co pamiętam to w TOCE 1 było naprawdę ciężko, a tu nieco uproscili model jazdy, ale łoji sie przyjemnie. Dodatkowo krótkie filmiki pokazują przebieg naszej kariery i wprowadza to nieco dodatkowego klimatu. Autka wyglądają extra.

Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje zdanie o tej grze jest nastepujace.

Sewer ma racje mowiac, ze to nie jest sim. Lecz nazywajac ta gre arcade to grzech. To jest cos posredniego miedzy tym a tym.

Samo kierowanie pojazdem stalo sie nieco latwiejsze od poprzednich TOCA ale za to walka jest o wiele realistyczniejsza. Czuc walke na torze. Kierowcy nie sa glupolami. Potrafia sie zastawiac, potrafia wykorzystywac twoje bledy i co najwazniejsze sami popelniaja bledy jak czlowiek. Bo trudnosc gry (gdy samochody na najwiekszej trudnosci jada jak po nitce i najszybciej jak moga), a AI przeciwnikow to dwie rozne sprawy. I tutaj AI przeciwnikow komputerowych jest na b. wysokim poziomie i to sprawia gre bardzo symulacyjna. W TOCA 1 i 2 wygrywalem kazdy wyscig. Teraz jak wygram jakis to sie szczerze ciesze. Najtrudniej jest w tych dziwnych klasach "kolorowymi samochodami".

A podejrzewam, ze na kierownicy ta gra zyskalaby na realistycznosci jeszcze troche. Niestety nie mam takiego manipulatora :(

Sama grafika jest przecietna jak na dzisiejsze czasy co nie oznacza, ze nie bedziemy sie zachwycac poziomem detali na samochodzie. Sa po prostu bardzo szczegolowo odwzorowane. Bardzo dobrze, ze zaoszczedzono na otoczeniu, ktore i tak jest malo wazne za rzecz wymagan. Gram sobie bowiem na 1024x768x32 AA quincunx i anizo x4 z max detalami oczywiscie i mam nonstop 24-25 fps jedynie na powtorkach (z dalszej perspektywy) zwalnia do 18 fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy moze mi ktos powiedziec co to za bajer. gralem sobie bite dwie godzinki w gierke, zapisywalem postepy, wyszedlem z niej na chwilke, uruchamiam ja spowrotem a tam ch.uj strzelil moje savy, poprostu nie zapisalo :( co jest grane, czy ktos zna na to sposob??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mam taki problem - na poczatku zapisywalo sie normalnie, teraz po wysciu w ogole nie pokazuje sie ten ekranik do sejwowania...w readme jest cos takieg:

Game Saving does not work when user has only guest privileges in Windows 2000 or XP

Please ensure that there are sufficient privileges as to allow write access to the "save" folder (in the directory where Race Driver is installed).

 

jestem jako admin zalogowany, folder save ma atrubut read only i za <span style="color:red;">[ciach!]</span>a nie moge tego zmienic...help.. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos wie co zrobic bo mam taki problem z ta gra: Auta nie maja karoseri, opon i paru innych czesci (maja szyby, felgi swiatla) takie sa samochody przeciwnikow i moj tez poprawny jest tylko ghost car w time trial ,mam ati radeon 9100 nie krecony stery to catalyst 3.2 i winxp directx 9.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no kufa...zmieniam niby atrybuty dla calego katalogu z gra (to nawet kwile trwa), po czym sprawdzam jeszcze raz - i caly czas jest read only...argh...co z tym zrobic..? zreszta przez jakis czas dzialalo oki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko juz mi dziala. Dla potomnych jak gra wchodzi w pierwsze demo i wychodzi to sa to problemy z dzwiekiem (w wiekszosci pojawiajace sie na zintegrowanych kartach, nie wliczam sound storma bo to niezly sprzecik) :D . Jak dziwiek jest przyspieszony to odsylam do strony codemasters zakladka faq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zakupilem sobie ostatnia ta gierke, i co mnie denerwuje czasami w czasie loadinga np do wyscigu komputer sie sam restartuje, na jednych planszach przejdzie loading na drugoch sie zwiesi, w innych grach jest ok, taca ta chodzi bezproblemowo u kolegow, ma ktos moze jakis pomysl co sie moze dziac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko, czy w tej grze jest coś takiego jak kwalifikacje?

Ewentualnie gdzie trzeba to włączyć, bo jak na razie niczego takiego nie zauważyłem.

Wkurza mnie to bo wygrałem np 3 wyścigi podrząd i w następnym staryuje z.... 8 pozycji, a przebijanie się na sam poczatek stawki często kończy sie wypchnięciem z toru przez miłych rywali :evil:

Czekam na porady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...