Skocz do zawartości
Świder

Abit NF7 (S) = Który bios jest najlepszy?

Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?  

296 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Ktory bios jest wg. Ciebie najlepszy?

    • D26 2.0.0 SpeedFire
      11
    • D26 2.0.1
      6
    • D26 2.0.2 SpeedFire
      3
    • D26 2.0.3 SpeedFire
      5
    • D26 2.0.4 Discovery
      27
    • D26 2.0.5 Taipan
      77
    • D26 SplitFire
      2
    • D26 Black Mantaray
      9
    • D26 MantaRays XT
      36
    • D27 Taipan 0.1
      5
    • D27 Taipan 0.2
      9
    • D27 Taipan 0.3
      35
    • D27 619R2 by Trats
      62
    • Jakis oryginal ;)
      75


Rekomendowane odpowiedzi

czy mi sie wydaje czy 11 strone wycieto?

 

a tak odnosnie tematu to czy poza napieciem na procku trzeba cos jeszcze zwiekszyc bo jak wgralem biosik D26_ver.2.0.05_TaiPan_0.1_23.09.04 i jakos nie jest stabilny , zwiesza sie i resetuje. na standardziku moj xp 1700 chodzi spoko na 200 przy 1,75 a na nowym biosie nie chce. CZy drut mode cos pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mi sie wydaje czy 11 strone wycieto?

1423273[/snapback]

Też mi się wydaję że coś z tego tematu zniknęło?? :mellow:

Edytowane przez natan33

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wykonalem pare testow na roznych biosikach juz dobre 4 miesiace temu

a teraz zagladam na forum i sie pogubilem juz w tych wersjach biosow nie wiem czy te co sa na tej stronce http://members.lycos.co.uk/bios/Merlin/Moded%20D26/ to te same ktore testowalem

 

oto wyniki

http://mudzin.275mb.com/upload_files/test.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jest moze taka osoba ktora ma wlasnie nf7 2.0 w takim configu lub podob:

 

Proc - Semp 2300

Ram - 2x 256 TwinMOS (M.Tec)

 

... obecnie jade na D26_ver.2.0.05_TaiPan_0.1_23.09.04.rar

z szyna 205/205 _ Cl 2T 3T 3T 5T chodzi mi o to czy jest jakas wer. biosu mer. wydajniesza od tej co mam ale na tej samej szynie ???

Edytowane przez Gzuguz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy ustawienie 2-3-3-11 nie jest wydajniejsze => mówię o Memory Bandwidth np. w Sandra.

 

Musi być 2-3-3-X??? Nie da się na 2-2-2-X???

Który BIOS byłby przy takim niskim FSB wydajniejszy??? Chyba nie ma co szukać, bo praktycznie nie zobaczysz różnicy, ale musiałbyś po prostu sprawdzić sam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy to prawda że biosy d10 na nowych płytach (z kolorowymi slotami pamieci) mogą uwalić bios

1447862[/snapback]

tu chyba chodzi o to, ze starego biosu nie mozna wgrac na nowy, bo plyta nei startuje, a nie o kolor slotow...

neistety nie pamietam, ktorego na ktory nie mozna wgrac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trats D27 619R2. Narazie system chodzi jak skała 10x240 z pamięciami PC3200 Samsung CL3-4-4-8. Timingi kiszkowate jak cała ta pamięć, ale AIDA 3450/1380 wystarczy :) Bardzo dobrze, ze powstały różne biosy, ale niektóre są tragiczne. Przez mantaray-xt musiałem robić hot-flasha. Z kolei biosy merlina (chociaż tego D26 taipan cpc on nie testowałem) zachowuja się brardzo róznie. Bios Tratsa naprawdę robi wrazenie. Szybkie to i stabilne. Szukalem dobrego CPC ON dla 2x256MB PC3200@480MHz FSB240. Wreszcie się udało! Myślę, że jest to dobry bios dla tych wszystkich, którzy mają najwyzej 2x256MB, chcą uzyskać ok 240MHz na szynie (CPC ON) i przy tym nie marudzić na zwisy, resety, blue-screeny... itp.

Edytowane przez Lumperator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a merlin jeszcze na to forum zagląda??

przydało by sie jak by zechciał pisac iobsy dla dfi na nf4 :)

bo ja mam kiszkowata wersja maks 330 fsb :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chcialem sie dowiedziec pewnej rzeczy zwiazanej z biosami Merlina - Taipan "d27" - uzywam D27_TaiPan_0.3_ED_Bpl_3.19_28.12.04 i pewne rzeczy typu - cpu disconect czy CPU Thermal-Throttling itp.sa pochowane a czy sa wylaczone jesli taka to super jesli nie to bede musial zmienic biosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

Poszukuje stabilnego,szybkiego biosa do Abita NF7 rev. 2.0.Che aby pamiec 2x512 pracowaly w dualu.Obecnie mam D26 2.0.5 taipan.Bede wdzieczny za pomoc

1475816[/snapback]

Trats d27_EDc18 - u mnie w konfigu 2x512 spisuje sie najlepiej ze wszystkich kilkudziesieciu jakie testowalem... Zauwaz, ze to wersja CPC ON a ja jade full stable FSB=225 - to IMHO jak na ten chipset i pamieci niezly wynik. Z CPC OFF nie bawilem sie dlugo, bo w sumie trzeba wieksze napiecia na NB, na pamiec, wiecej sie wszystko grzeje a wydajnosc nizsza (pomimo nieco wyzszego FSB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem sie podzielic malym dośwadczeniem dotyczacym biosu taipan z serii d27 a dokladniej D27_TaiPan_0.2_EB_ED_Bpl_3.19_16.12.04.Testowalem go tylko w Evereście i nieco zanizona jest w tym biosie wydajnosc.Odczyt i zapis mialem niższy o okolo ponad 100mb/s(jak pamietam ;) a czas od. z 83ns na 86ns.Lekko sie wkurzylem i wgralem bios D27_TaiPan_0.3_ED_Bpl_3.19_28.12.04 i tu jest wszytko wporzo wydajnosc ma porownywalna z biosem Tratsa d27_619R2.(aaa proste ale fajne logo ABIT jest w Taipanach z serii d27)

... no to na tyle mozliwe ze ktos ze wspomnianym biosem (0.2) nie ma obnizonej wyd. jak ja.

Ale zawsze warto podzielic sie jakimis uwagami. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trats d27_EDc18 - u mnie w konfigu 2x512 spisuje sie najlepiej ze wszystkich kilkudziesieciu jakie testowalem... Zauwaz, ze to wersja CPC ON a ja jade full stable FSB=225 - to IMHO jak na ten chipset i pamieci niezly wynik. Z CPC OFF nie bawilem sie dlugo, bo w sumie trzeba wieksze napiecia na NB, na pamiec, wiecej sie wszystko grzeje a wydajnosc nizsza (pomimo nieco wyzszego FSB)

1476012[/snapback]

masz moze namiary na tego biosa?I czy bedzie on odpowiedni dla NF7 rev.2.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz moze namiary na tego biosa?I czy bedzie on odpowiedni dla NF7 rev.2.0?

1476499[/snapback]

Oczywiscie, ze bedzie pasowal do NF7-S v2.0 - sam taka mam przeciez - inaczej bym nie pisal :unsure:

Wszystkie biosy Trats'a znajdziesz tutaj (KLIK)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze bedzie pasowal do NF7-S v2.0 - sam taka mam przeciez - inaczej bym nie pisal  :unsure:

Wszystkie biosy Trats'a znajdziesz tutaj (1476868[/snapback]

Ty piszesz ze bedzie pasowal do wwrsji NF7-S rev.2.0 a ja mam NF7 bez S rev.2.0.A t o2 inne plyty glowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty piszesz ze bedzie pasowal do wwrsji NF7-S rev.2.0 a ja mam NF7 bez S rev.2.0.A t o2 inne plyty glowne.

1481279[/snapback]

bosh :|

NF7 rev2.0

NF7-S rev2.0

NF7-SL rev2.0

 

to to samo, roznia sie przejsciowka, Sound S., S ATA i innymi bajerami, biosy sa te same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z taka sprawa...

Bede teraz kupowal NF7 REV.2

bedzie na tym chodzil athlonik xp 1700+ jiuhb krecacy sie na 2400 na mojej obecnej plytce KT7A z drut-modem.....

 

czy jesli nie chce korzystac z wysokiej magistrali i miec stabilnego, pewnego kompa to czy jest sens podmiany biosu na jakis modowalny czy lepiej dac oryginal jakis najnowszy...

 

pamiatki beda 2x256 twinmos2,5 albo hynixy d43 (ktore wziac?)

grafika radeon 9500-8-64 lub 9550-128

enermax 465

2xwd caviar 40gb

 

jesli juz mam podmieniac to poradzcie cos pewnego i sprawdzonego co by pasowalo pod moj konfig :) thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z taka sprawa...

Bede teraz kupowal NF7 REV.2

bedzie na tym chodzil athlonik xp 1700+ jiuhb krecacy sie na 2400 na mojej obecnej plytce KT7A z drut-modem.....

 

czy jesli nie chce korzystac z wysokiej magistrali i miec stabilnego, pewnego kompa to czy jest sens podmiany biosu na jakis modowalny czy lepiej dac oryginal jakis najnowszy...

 

pamiatki beda 2x256 twinmos2,5 albo hynixy d43 (ktore wziac?)

grafika radeon 9500-8-64 lub 9550-128

enermax 465

2xwd caviar 40gb

 

jesli juz mam podmieniac to poradzcie cos pewnego i sprawdzonego co by pasowalo pod moj konfig :) thx

1481729[/snapback]

Lepiej dac Modowanego... i kazdy Tobie to powie :). Osobiscie uzywam D26_ver.2.0.05_TaiPan_0.1_23.09.04... polecam i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lodoo

 

mialem D26 taipana i nie umywa sie do

D27 619R2 by Trats

 

mialem 1T i 2T teraz jade na 2T, ale mniejsza o to

 

pamietaki kup hynixy, ja kupilem legendarne winbondy i one sa ok, ale nie na ta platforme... :| hynisia wykrecisz wysoko na fsb z 2.3-4-3-11, chyba!!... ze planujesz fsb w okolicach 220 to wtedy winbond, mod na 3,3V i lecisz ok 2.5-2-2-11 na 220 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam … ^.^ … skierowane do osob majacych problem z taimingami pamieci z „Command Rate\Command per clock „(CPC) 1T nawet przy nie wysokim fsb.

 

Od początku posiadania mobo NF7 V.2.0 (zakup 05.03.30) do 05.06.05 jechalem na biosie z 1T (Trats-d27_619R2, Merlin-D26_ver.2.0.05 TaiPan, D27 TaiPan 0.3 ED Bpl 3.19 -ostatni)Moje fsb jest niskie czyli 205/205 z taimingami Cl 2 ,3,3,10(tras może być 6T ale nie jest wydajniej wrecz czasem nawet gorzej - patrz frazpc ) Nigdy nie udalo mi się przestawic czasow 3,3 na 2,2,albo 2,3 albo na odwrot, nawet z najwyższym vdimm.Ostatnio miałem problemy z głównym czasem CL 2 (freez gry czasem filmy lecza prime czy superpi - git)pomyślałem sobie ze to może być zbyt niski vcore(Semp 2300+)z 1.6v deafultowym lecz się myliłem…

Oczywiście mógłbym dla pelnej stabilności popchnąć CL 2 na 2.5 ale o tym za chwile…

Az do soboty wgrałem sobie D27 TaiPan 0.3 ED Bpl 3.19C z Command Rate 2T.

Nie byłem pewien czy nawet pamiątki(2x256 TwinMOS Pc3200 M.tec CL2.5) uniosa czasy takie jak Cl 2,2,2,10 - jednak udalo się …A wiec porownujac:

 

- bios z 1T na - CL 2,3,3,10 Ever.Odczyt - około 3130 , zapis 1212 , czas 83 ns

- bios z 2T na - CL 2,2,2,10 Ever.Odczyt - około 3098 , zapis 1212 , czas 79.9 ns

 

… i to wlasnie bardziej takie ustawienie przeklada mi się nawet z CPC 2T ponieważ z biosem na 1T by w pelni stabilnie mobo zachowywalo się to musiałbym popchnąć CL 2 na 2.5 (3,3,10) a to ustaw. wypadlo by troche blado z CPC 2T CL 2,2,2,10.

Oczywiście taki config nie musi się tak samo sprawdzic u innych uzytkownikow - wszytko zalezy jaka się ma pamiec.Gdybym posiadal inna (lepsza) pamiec z pewnością ustawienia typu CPC 1T na 2,2,2,xx nie stanowiłyby żadnego problemu.

Edytowane przez Gzuguz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam … ^.^ … skierowane do osob majacych problem z taimingami pamieci z „Command Rate\Command per clock „(CPC) 1T nawet przy nie wysokim fsb.

 

Od początku posiadania mobo NF7 V.2.0 (zakup 05.03.30) do 05.06.05 jechalem  na biosie z 1T (Trats-d27_619R2, Merlin-D26_ver.2.0.05 TaiPan, D27 TaiPan 0.3 ED Bpl 3.19 -ostatni)Moje fsb jest niskie czyli 205/205 z taimingami Cl 2 ,3,3,10(tras może być 6T ale nie jest wydajniej wrecz czasem nawet gorzej - patrz  1482902[/snapback]

No ja ma podobny problem! Jade na Hynixach 11-3-3-3 przy Fsb 235Mhz i jak dam troszke mniejsze timingi ( np. 11-3-3-2.5 ) to mi sie juz Super Pi wysypuje i 3dMark 2001 nie przechodzi! I to wszystko na napiecu 2,9V dla pamieci!!!! Czy trafily mi sie jakies lipne pamiatki, ze dopiero przy takim napieciu mozemy mowic o jakiej kolwiek stabilnosci??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja ma podobny problem! Jade na Hynixach 11-3-3-3 przy Fsb 235Mhz i jak dam troszke mniejsze timingi ( np. 11-3-3-2.5 ) to mi sie juz Super Pi wysypuje i 3dMark 2001 nie przechodzi! I to wszystko na napiecu 2,9V dla pamieci!!!!  Czy trafily mi sie jakies lipne pamiatki, ze dopiero przy takim napieciu mozemy mowic o jakiej kolwiek stabilnosci??

1483361[/snapback]

... no widzisz ja wczoraj se wgralem tego samego biosa Trats 619R2 2T bo ma troszke lepsza wydajnosc od D27 TaiPan 0.3 ED Bpl 3.19C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam takie pytanko, jaki bios jest najlepszy waszym zdaniem, bo ja się właśnie zastanawiam czy sobie nie wgrać któregoś z biosów Merlina - pod kątem stabilności i lekkiego o/c icon_wink2.gif czy może bios TicTaca np. D26 MANTA RAYS XT. Mieliście może styczność z tymi biosami? I czy w wypadku biosów modowanych reguła najnowszy=najlepszy się sprawdza? :)

Co możecie mi polecić? :) Oczywiście Abit Nf7-s 2.0 :)

 

ps. Czy opcję Enable S.M.A.R.T. dla dysków można zobaczyć tylko w biosach zmodowanych (bo u siebie na standardowym biosie wogole tego nie ma)?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...