Skocz do zawartości
s0lid

Nowy HDD 160GB. Który!? Help!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak to jest, ze na forum sa same pozytywne opinie o dzisiejszych samsungach (szczegolnie 160GB SATA), natomiast, gdy udalem sie dzis na gielde w Warszawie z checia zakupienia ww dysku, praktycznie kazdy sprzedawca dziwil sie mojej decyzji i stanowczo odradzal, ze wzgledu na awaryjnosc. Czy wytlumaczyc taka rozbieznosc w opiniach?

 

Z innej beczki: dlaczego sprzedawcy udzielaja np 33 miesiecznej gwarancji, kiedy normalnie jest 36?

Ludzie czesto pamietaja poprzednie modele Samsungow, ktore byly dosyc awaryjne. Stad sie wziela nazwa "Szajsung" Dla mnie to taka sama "legenda" jak krazaca gdzieniegdzie opinia, ze procesory AMD sie grzeja i sa niestabilne :twisted:

 

Osobiscie uwazam, ze obecne Samsungi to rewelka. Sam mam akurat Samsunga 160 GB SATA, polecam. Jest naprawde cichutenki szybki. A jesli jednak boisz sie Samsungow to kupuj Hitachi :)

 

Co do drugiego pytania to slyszalem takie teksty, ze sprzedawcy detaliczni udzielaja klientom powiedzmy miesiac mniej gwary z uwagi na to by miec czas na przeslanie uszkodzonego towaru do producenta w przypadku, gdy klient oddaje uszkodzony sprzet tuz przed koncem gwarancji. Ale obcinanie o trzy miesiace to juz jakas przesada!

 

Ja swoj dysk kupilem w Action i dostalem pelna 36 miesieczna rekojmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki: dlaczego sprzedawcy udzielaja np 33 miesiecznej gwarancji, kiedy normalnie jest 36?

Bo 3 miesiace temu kupili 50 sztuk i do tej pory im zostaly :D Wiec jak cos padnie, to maja 3 miesiace mniej na oddanie na gwarancje :)

 

A sprzet jest tak zaprojektowany zeby psuc sie w 37 miesiacu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoj dysk kupilem w Action i dostalem pelna 36 miesieczna rekojmie.

Bo Action to hurtownia i dystrybutor ;) A jesli chodzi o gwarancje, to myk jest taki, ze w momencie kiedy oddajesz cos na gwarancje, okres gwarancyjny jest zawieszany i po odebraniu z gwarancji jest ona przedluzana o czas naprawy.

 

Jesli chodzi o 'odbieranie' miesiac z gwarancji, to totalna bzdura. Jak wysylasz cos do serwisu, to decyduje data zakupu i data nadania, w szczegolnosci jednak (w sklepach internetowych) dostajesz numer ktory mowi wszystko :) Jak dzisiaj zglosisz naprawe gwarancyjna a jutro ci sie konczy gwarancja, to i tak ci naprawia w ramach gwarancji.

 

Ahem, jesli sa uczciwi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie czesto pamietaja poprzednie modele Samsungow, ktore byly dosyc awaryjne. Stad sie wziela nazwa "Szajsung" Dla mnie to taka sama "legenda" jak krazaca gdzieniegdzie opinia, ze procesory AMD sie grzeja i sa niestabilne :twisted:

Ale sprzedawcy wypowiadaja sie w ten sposob wlasnie o nowych modelach-ze wracaja do serwisu. I mowia ze (naj)lepsze sa WDC 8O (bo zwykle maja tylko WDC i SEAGATE :twisted: ).

Mimo wszystko nadal powaznie zastanawiam sie nad samsungiem.

 

Co do drugiego pytania to slyszalem takie teksty, ze sprzedawcy detaliczni udzielaja klientom powiedzmy miesiac mniej gwary z uwagi na to by miec czas na przeslanie uszkodzonego towaru do producenta w przypadku, gdy klient oddaje uszkodzony sprzet tuz przed koncem gwarancji. Ale obcinanie o trzy miesiace to juz jakas przesada!

O dokladnie cos takiego mi powiedzial pewien chlopaczek. Wowczas zrobilem 8O - dla mnie nie do pomyslenia. Nie bylem do konca pewien o co mu chodzilo.

A praktyka z "obcinaniem" gwarancji jest baardzo powszechna. Niektorzy zeby nie miec jakiejs malo okraglej liczby m-cy od razu wala rok mniej. A cena tak sama :D To co niektorzy sprzedawcy wyprawiaja tam z klientami wola o pomste do nieba. Kiedykolwiek tam kupuje mam wrazenie, ze ktos chce mnie wyr...olowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ale ja mam jeszcze lepszy sklep : 1 rok gwarancji obcięte 8O 8O 8O ale częsci tansze o 15 do 30 zł. A jak się ich pytałem czemu tak jest odpowiedzieli ze 2 rok gwarancji jest i przyjmą go na servis.

Tylko tyle że tego nie ma napisane na papierze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie ale ja mam jeszcze lepszy sklep : 1 rok gwarancji obcięte 8O 8O 8O ale częsci tansze o 15 do 30 zł. A jak się ich pytałem czemu tak jest odpowiedzieli ze 2 rok gwarancji jest i przyjmą go na servis.

Tylko tyle że tego nie ma napisane na papierze.

Czyli praktyka 'kup i spier...' :D proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sprzedawcy wypowiadaja sie w ten sposob wlasnie o nowych modelach-ze wracaja do serwisu. I mowia ze (naj)lepsze sa WDC 8O (bo zwykle maja tylko WDC i SEAGATE :twisted: ).

Tia i najlepiej by bylo gdybys od razu kupil tuzin raptorow 8) oczywiscie tych 74gb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszac o tym obcinaniu gwarancji wcale nie mialem na mysli, ze to jest normalne i ze to rozumiem.

Jest to wg mnie jakas totalna bzdura i kwas i nie kupilbym u takich "cwanych" sprzedawcow. W ogole z egzekwowaniem gwarancji, napraw w terminie i z prawami konsumenta to u nas w PL jest bardzo krucho. Niestety taka mamy tradycje po-komunistyczna, gdzie klient-konsument sie nie liczy i w sytuacji gdy lamane sa jego prawa nie wie co zrobic :?

To sie na szczescie powoli zmienia ku lepszemu....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem samsunga dysk bardzo cichy lecz i wolny,

Maxtorka+9 120GB tego najnowszego też miałem, troszkę go było słychać i się sjebał

Teraz mam WD CAVIAR jest THE BEST na niektórych stronkach pisze że są to najlepsze dyski na świecie ciche wogóle ich niesłych i do tego bardzo szybkie mówie szczerze bo niemam po co kłamać pozdrawiam.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem samsunga dysk bardzo cichy lecz i wolny,

Maxtorka+9 120GB tego najnowszego też miałem, troszkę go było słychać i się sjebał

Teraz mam WD CAVIAR jest THE BEST na niektórych stronkach pisze że są to najlepsze dyski na świecie ciche wogóle ich niesłych i do tego bardzo szybkie mówie szczerze bo niemam po co kłamać pozdrawiam.!

zgadzam się w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Tak na szybko: głowice w tych dyskach rzeczywiście chrupią ale jest to dość miły dźwięk, nie to co pisk Caviara. Chrupanie występuje przy dużym obciążeniu dysku jak kopiowanie wielkich ilości danych czy równoczesne formatowanie dwóch 70GB partycji, przy normalnej pracy dysk jest niesłyszalny. Ale możliwe jest że gdy podlączy się je do kontrolera obsługującego NCQ (niestety Sil3112 tego nie potrafi) to dysk będzie cicho pracował nawet przy dużym obciążeniu.

Gwarantuje Ci, ze w przeciagu kilku miesiecy go uslyszysz. Ja mam Seagate 7200.7 120GB SATA od 1,5 roku i jest to najglosniejsza czesc w moim kompie :evil: Komp praktycznie od 2 lat jedzie 24h/7, takze wiem co mowie. Seria 7200.7 SATA nie wyszla Seagatowi kompletnie. Te same objawy glosnej pracy tychze dyskow wystepuja u kumpla, ktory ma 80GB SATA, sasiada (160GB SATA + 80GB SATA) ...

Popieram.

Mam Barakude 7200.7 60GB. Po ok. 5miesiącach zaczął coraz głośniej chodzic! Teraz mam zamiar dokupic 80GB i przymierzam się do Hitachi. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

planuje przesiadke z WD 80GB ATA 8mb na WD 160GB ATA 8mb, ale mam obawy, wiadomo ze na dysku nie powinno sie oszczedzac..ale stac mnie tylko na ten, pozatym z tej 80-tki co mam teraz jestem srednio zadowolony, powiedzie ze nie pakuje sie w bagno probojac zaoszczedzic te pare zl ... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dyskó 160 GB to jak się okazuje dośc problematyczna sprawa. Testowałem 15 dysków i powiem szczerze byłem zaskoczony wygraną WD'ka:

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=102

 

Aczkolwiek jego głośność była na nieco wyższym poziomie niż np. HItachi czy Samsung.

 

Jedyne co mogę odradzić to napewno Maxtory, Seagate można, ale tylko wtedy jeśli mamy płytę z NCQ i wówczas możemy pomyśleć nad dyskeim S-ATA NCQ.

 

Jeśli coś wiecej chcecie wiedzieć to poczytajcie recke, nie będę tutaj wklejał większości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miesiąc temu kupiłem Maxtora Maxdiamond 9 160 GB ATA 133 i jestem niezadowolony. Głośno pracuje i szczególnie transfer danych pomiędzy partycjami jest słaby. Pomyśle nad wymianą , ewentualnie spóbuję go wyciszyć.

 

Mam tez Maxtora 60 GB i tak na ucho :wink: jest ze dwa razy cichszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawde mowiac kolejna besensowna dyskusja o dyskach zmierzajaca do nikad :)

kazdy dysk sie moze sypnac to wiadomo nie od dzis :P

nie jalowa

 

najmniejsza awaryjnsoc ma samsung oraz Hitachi w okolicach 1 %

pozniej seagate albo wd juz nie pamietam z 3 % oraz 5 %

a na samymkoncu jest maxtor dmp 9 z 14%

 

dane statystyczne dystrybutora na europe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto Cie zapewni, ze akurat nie trafisz na padalaca z firmy Hitachi lub Samsung ?? Biorac pod uwage,ze zapewne caly komputerowy syf idzie do naszych rejonow.

 

... i czemu ostatnio na forum sa tematy ze komus pada taki Samsung - dane statystyczne sobie mozna wsadzic do segregatora z danymi dla ksiegowych i menedzerow :P

 

dla mnie to pieprzenie w bambus i tyle - mozecie sobie gdybac, doradzicie kolesiowi Samsunga, czy WDC a pozniej sie okaze laskawi panowie, ze mu dycholek padnie i co pokazecie mu wtedy jakies durne dane statystyczne ??? No nie rozsmieszajcie mnie prosze :P A moze chodzicie do wrozki, ktora wrozy z dyskow? ;)

Prawda jest taka, ze nie znasz dnia, ani godziny - moze chodzic 5 lat bezawaryjnie a moze zdechnac po miesiacu, moze byc to Maxtor a moze byc to Seagate lub Samsung. I nie bede negowal zadnej firmy, bo to nie ma sensu kompletnego :P

A przy okazji nie piszcie mi ze WDC sa ciche, mialem WD800JB i bynajmniej cichy nie byl, ale wydajny to fakt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...