Skocz do zawartości
berkut

Polska Kaskada - Ogromne Zdjecia

Rekomendowane odpowiedzi

ZDJĘCIA SĄ JAKIE SĄ ! TO JEST PROJEKT, W KTÓRYM WIDOCZNE MA BYĆ WIELE SZCZEGÓŁÓW.

 

 

Kaskada, którą tutaj widzicie jest urządzeniem niebezpiecznym, potencjalnie ciśnienia, które mogą wytworzyć się w systemie oraz łatwopalne czynniki chłodnicze mogą spowodować wypadek śmiertelny.

Nie ponoszę odpowiedzialności za ewentualnych eksperymentatorów próbujących to kopiować.

Jeszcze raz powtarzam - to nie jest zabawka amatorów.

 

 

 

Dołączona grafika

 

I stopien

 

Dołączona grafika

 

Kazde dziecko kocha zdjecia z szronem wiec to staly punkt programu...

 

Dołączona grafika

 

Jak wyglada izolacja... ktos jeszcze sie o tasme przyjebie ze zla ?

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Skonczony I stopien

 

Dołączona grafika

 

I stopien obok braciszka z II stopnia. Widac tam parownik ktory dostalem od amerykanow, z przewodem elastycznym i PEV'em specjalnym.

 

I jeszcze maly bonus. Link do filmu ktory pokazuje jak to pracuje: link

 

Klikniecia na poczatku i koncu filmu to wcisniecie klawisza w aparacie cyfrowym. Tak, to jest bardzo ciche. Co po bardziej spostrzegwaczy dostrzega tam 2 kompresory :twisted:

 

Temp. bede podawac gdy przyjedzie do mnie moj FLUKE 52 II (do -250C bede mogl z dokladnoscia do 0.2C wam je podawac :lol: ) i nikt nie bedzie mogl podwazyc wynikow.

 

berkut

Edytowane przez romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniedzialek / wtorek

 

Pierwsze testy moze beda na CO2 i R22, albo same R22

 

Jeszcze nie mam gazow kriogenicznych ale chilly1 podesle mi R503. Szkoda ze dopiero amerykanie wykazali sie jakakolwiek dobra wola, w polsce nikt nie moze pomoc czlowiekowi, wszyscy nie maja [bs mode] czasu woli ani pieniedzy... [/bs mode]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyspawalem separator oleju, narazie tylko na linie tloczaca. Zostalo jeszcze podlaczenie do wymiennika ciepla i do zaworu serwisowego.

 

Podobnie doplyw czynnika do PEV'a.

 

Niestety dzis nie skoncze tego agregatu ze wzgledu na to ze nie posiadam filtra i nie moge zlozyc calosci. A szkoda, potestowalbym to z R22 w II stopniu, mogloby przynajmniej teoretycznie kolo -70C mi to dac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stopien obok braciszka z II stopnia. Widac tam parownik ktory dostalem od amerykanow, z przewodem elastycznym i PEV'em specjalnym.

a juz wlasnie chcialem napisac, ze ten evap jest jakis znajomy :) widze, ze wspolpraca z chilly1 niezle ci sie uklada... czekam na wyniki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a juz wlasnie chcialem napisac, ze ten evap jest jakis znajomy :) widze, ze wspolpraca z chilly1 niezle ci sie uklada... czekam na wyniki :)

Tak, widac takze zupelnie inna mentalnosc amerykanow i polakow. Za pomoc wieloletnia im docenili to w jakims stopniu i wyslali mi prezent, bo tak moge to nazwac z czystym sumieniem. O nic nie poprosilem nagle sie odezwal chilly1 i FUGGER.

 

Dołączona grafika

 

Gotowa kaskada. SC12C w I stopniu i SC15G w II stopniu. SC15G ma zmieniony olej na mineralny z POE. Moze jutro podam chwilowe temp. na R22 w obu stopniach.

 

Dołączona grafika

 

A oto i parownik od chilly1, PEV i waz elastyczny.

 

I na koncu... MISTRZ...

 

Dołączona grafika

 

 

Czekam na FLUKE i musze kupic filtr. Pierwsze testy na R22, potem moze CO2 a na koncu R503 od chilly1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem :) jak zwykle zresztą, układ całkiem przyjemny i dość zwarty, tylko dzwięk jaki wydaje jest troche nieprzyjemny dla ucha ale chyba można się przyzwyczaić.

 

Jeśli chodzi o wsparcie kolegów z naszej ojczyzny to szkoda gadać :? zresztą widziałeś jaki był odzew jeśli chodzi o przelutowywanie BGA.

 

Pozdrawiam i dopinguje do dalszej pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem pod wrażeniem :) jak zwykle zresztą, układ całkiem przyjemny i dość zwarty, tylko dzwięk jaki wydaje jest troche nieprzyjemny dla ucha ale chyba można się przyzwyczaić.

 

Jeśli chodzi o wsparcie kolegów z naszej ojczyzny to szkoda gadać :? zresztą widziałeś jaki był odzew jeśli chodzi o przelutowywanie BGA.

 

Pozdrawiam i dopinguje do dalszej pracy.

Na zdjeciu uklad wydaje sie duzy ale naprawde ma on 50x30x30cm. Pamietacie FC Szymka ? To to jest to samo tylko ze podrasowane do kaskady :lol:

 

Odglos jest mily dla ucha i jest ciche, mozna by przy tym spac. Calosc bedzie zamknieta jeszcze w obudowie dzwieko chlonnej i bedzie znacznie cichsze.

 

Mysle nad tym czy nie uczynic tego moim "oficjalnym" agregatem bo jest dobrze zlozone i na dobrych czesciach, i tak mam dosc kompresorow etc. by eksperymentowac z innymi kaskadami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Moj FLUKE 52 II przyjechal :D 200$ w plecy ale trudno sie mowi, wkoncu moge w sposob wiarygodny mierzyc temp. :P Teraz kazdy kto zejdzie nizej odemnie bede mowic ze oszukuje bo przeklamuje mu termometr :lol: hehehee

 

Ciesz sie bo ten termometr ktory mialem ladnie chodzil tylko do -50C potem konczyla sie skala, byl takze dokladny w granicy 2C (dosc).

 

Zaraz powiem wam jak wyglada sprawa z wymiennikiem ciepla w kaskadzie, z jego temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez zartuje :P

 

Powiem wam ze termometr za 40zl, ten ktory zawsze uzywalem jest bardzo dokladny i prawie sie nie myli! Tak wiec do -50C spoko mozna uzywac niektorych termometrow.

 

Problem jest w tym ze ja bede chcial do -150C schodzic a tutaj juz trzeba szalec...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze testy pokazuja ze wymiennik ciepla schodzi do -48C ale jest bardzo duzo miejsca na poprawki i kalibracje.

 

Po poprawkach bez obciazenia bedzie schodzic do -55C mniejwiecej, moze mniej. I bedzie gotowe do przyjecia prawdziwego obciazenia.

 

Jutro jade po filtr, dzis pobawie sie I stopniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda. A parownik - marzenie... Szczęściarze z was Berkut i Raven :) Mam pytanie:

Separator oleju - zostanie czy będziesz modził coś lepszego?

 

Swoją drogą Polska to tak uczony kraj a nie można dostać Etylenu.......... Sytuacja woła o pomste do Boga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ bladzio: Thx

 

@ feluś:

 

Ano dlatego ze ze mam taka potrzebe. Nie majac jednych rzeczy skupiamy sie na tym co mamy. Zarazilem sie choroba zimna w 99r kiedy poraz pierwszy zobaczylem zamarzajacego P233MMX.

 

Jedni sa zalosni i jaraja blanty, zapierdalaja do klubow, cpaja chlaja itd. a ja w wolnym czasie zamiast tego robie rozne projekty.

 

Ciekawe ze nie miales dosc odwagi by zostawic swoj poprzedni post, bales sie ze jestem moderatorem i bana dostaniesz ? Czy tylko w spodniach za krotki jestes?

 

@ Arnie: thx, nie zrobie nidgy, ale mam plan do -160C zejsc z obciazeniem.

 

@ PBA: Widzisz jakie katusze czekaja twojego 4200 ?:P

 

@ chuckie:

 

To ja mam szczescie bo parownik dostalem ;P Raven go kupil :P

 

Separator oleju chwilowo taki zostanie ale mam juz projekt helicznego.

 

Mozna ale za poganska cene...

 

 

Zaraz bede dopiero pracowal nad systemem, chce mniej jeszcze troche wydusic, skalibrowac wszystko i przygotowac do dlugotrwalej pracy.

 

Ale sie wpierw ogole bo jak zwierz wygladam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Temp. wymiennika I stopnia bez obciazenia i w dolnej fazie cyklu. W gornej TZR otwiera sie przy -40C ale to jeszcze ulegnie przekalibrowaniu, musze zapewnic odpowiednie chlodzenie kompresora bez obciazenia. Teraz musi to popracowac zeby kompresor dobrze sie rozgrzal.

 

Teraz mam przeciwnikow teoretycznych ]:->

 

http://www.amd-guide.com/index.php?id=co2

 

Czekam na 2 czesc ich projektu :mrgreen: Wkoncu ktos komu warto w dupe dac w polsce :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...