Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Hej powiedzcie mi gdzie zrobilem blad :lol:

Mam semprona 2500+ i abit nf7 i reszta jak w podpisie i do tego pentagram qc 92 cu

przy fsb 190 i normalnym V mialem 44 c w sterecie i chodizlo wszystko caacy (ramy mialem w granicach 266)

podnioslem wiec fsb na 220 i juz cos dziwnego sie dzialo w biosie nie ladowal sie windows wiec postanowilem dac napieice na 1.7 i tu bylo cos dziwnego

jakies krzyzyki wyskoczy;ly i komp juz sie nie uruchomil okazalo sie ze plyta siadla :( powiedzcie mi gdzie zrobilem blad bo che tego seprona podkrecic wiecej niz 2 ghz ale nie chce znowu zrypac plyty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

joł...

Dlaczego od razu dałeś 220 ?? przy mem 2100 ?? Gratulacje (ale watpie zeby ramy plyte schrzaniły)

po co tak duze Vcore ?? nominalne jest chyba 1.6 tak?

 

jak niechcesz zrypac płyty to poprostu nie szalej kup nowe klejnoty ... btw mozesz dac fsb 200 tez bedzie ponad 2ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Semprona 2800jak narazie osiagnalem stabilna prace przy przetaktowaniu na 2355 FSB 196 napiecie 1,906V

 

Sprzet to abit AN7 + kingmax pc 500 Hardcore+Pentagram Freezone QC-80 Cu + tunel powietrzny obudowa otwarta z jednej strony.

 

Napiecia DDR-2,9V; NB 1,7V AGP-1,55V

 

Zasilacz 400W jakis noname :(

 

Problem w tym ze jezeli dorzuce te 4 MHz do fsb to stabilna praca jest niemozliwa narazie nie mam czasu aby probowac dalej dziwia mnie jedynie temperatury po wlaczeniu kompa ok 60* poczekam z 5 minut i w idle mam ponizej 50*, w stresie jeszcze nie sprawdzalem.

 

Cos czuje ze nie bede zadowolony z mozliwosci OC tego procka ale przydaloby mi sie zmienic zasilke moze przez to sie sypie :( Bo reszta sprzetu imho jest spoko jak myslicie ??

 

PS. Na boxowy coolerze mialem temp sr. 55* na standardowych ustawieniach czy to normalne ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz nf7 jak chcesz osiagnac fsb 250 na tym sempronku na epoxie nie dasz rady 230 +- max

1211995[/snapback]

Co ty mówisz :huh: Ja mam teraz 239 i śmiga elegancko. Dał bym więcej, ale ramy nie wytrzymują, a nie opłaca mi się zwiększać ich dzielnika bo już i tak pracują bardzo wolno (tyle co w podpisie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

chcialem sie zapytac czy oplaca mi sie wymienic semprona 2400 10x200 na semprona 2200?? bo tego co mam moge sprzedac za 160zl. A semprona 2200 probowalbym puscic na 225-230fbs , pamieci wiem na 100% ze tyle mi pojda przy 8.3.3.2,5

pozdrawiam......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anomandarist > mnie tylko zastanawia bo patrze na twoj podpis, kiedy ci sie dysk sypnie bo PCI masz jak sadze 40, a AGP 80, chyba ze asrock wprowadzil jako pierwszy dzielnik 6 dla kt400a ...

Aha zamalowywal ktos drugi mostek L5 zeby uzyskac mnozniki do 24 ? bo mi sie nie chce procka wyciagac i znowu paprac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manfred jak dysk sypnie to sprzedawca, a przy tym mój ziomek go wymieni bo się w piersi bił że ma mnożnik 1/6:) a pozatym dzsiaj odbieram asusa ASUS A7N8X-E-DELUXE nF2-ST/SCA/6CH :) i będę się starał wiciągnąć z tego procka więcej niż 200fsb:) przy mnoźniku 10. Przy okazji wymieniłem sobie chłodzenie i dzisiaj puszcze go już pod pentagrama q-92 alcu. Mam nadzieję że będzie chłodził lepiej niż boxówka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a przy tym mój ziomek go wymieni bo się w piersi bił że ma mnożnik 1/6:)

Sorki za off - a swista siedzi i zawija ... tak notabene widze ze pare osob jedzie na tej plycie na FSB 200 - do czasu ...

Aha i nie mnoznik tylko dzielnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm a dlaczego poprostu nie puścisz tego semprona 2400 na 225 albo 230 fsb???

1215654[/snapback]

bo moj sempron do pracy 210fbs potrzebuje 1.75v i sie strasznie grzeje, a o wyzszym fbs moge zapomniec nawet 1.9v nie pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam to widzę dwa scenariusze. Dzisiaj odbieram nowego boxowego semprona 3000 i chciałbym go puscić na fsb 200. Ale czytając to widzę to tak albo pójdzie spoko na standardowym zasilaniu i nawet będzie mi zarzucane czemu nie chcę więcej....alebo nie pójdzie mi wiecej niż 190 parę i to na podniesionym zasilaniu . I bądx tu mądry jak będzie. Ale dzisiaj albo jutro się okaże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam to widzę dwa scenariusze. Dzisiaj odbieram nowego boxowego semprona 3000 i chciałbym go puscić na fsb 200. Ale czytając to widzę to tak albo pójdzie spoko na standardowym zasilaniu i nawet będzie mi zarzucane czemu nie chcę więcej....alebo nie pójdzie mi wiecej niż 190 parę i to na podniesionym zasilaniu . I bądx tu mądry jak będzie. Ale dzisiaj albo jutro się okaże :)

1215845[/snapback]

Czy ty na mozg upadles Sempron 3000+ w sklepie np benchmarku ponad 500 zl a tutaj > http://www.allegro.pl/show_item.php?item=39079625 i jeszcze na chlodzenie zostaje

Pierwszy lepszy link na allgro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta wymiana kosztowała......0 zł :D . Nie licząc czasu demontażu i montażu . Ale mniejsza o cene. Podłaczyłem i na 166 na mojej pieknej płycie Gigabyte 400 pro2 rev 1.0. bios F11 widzi jako sempron 3000+. Właczam i działa ok. Temperatura w spoczynku 39 a w stresie 53-55. Więc malinka jak dla mnie. Ale nie byłbym soba gdybym nie podniósł FSB. No to na początek zapuszczę 200 (skoro u innycj 220-230 ). I co widzę od razu nie pobudza monitora a za chwilę poszło z awaryjnego biosu. Więc jeszcze raz chciałem wymusić 200 i już nie pomógł awaryjny bios. Musiałem wywalić baterię i jeszcze raz wszystko ustawiać. No i okazało się, że zrobiła się noc. Czekam na jakieś sugestie co to może być. Co poprawić. Może to płyta nie wyrabia. Nie wiem ale chętnie sie dowiem bo zamierzam próbowac :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ta wymiana kosztowała......0 zł  :D

Chyba ze tak .....

Napiecie jak rozumiem podniosles ?

Orczyk polecam poczytanie najpierw FAQ > "... skoro u innych 220 - 230 ..." a przeczytales chociaz na jakim mnozniku ????, czy myslisz ze kady procek sie tak samo kreci ??? plecam jeszcze raz FAQ, poza tym nie chce Cie martwic ale ta twoja plyta do krecenia jest taka sobie z tego co wiem ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem sporo na forum ale zawsze mozna coś przeoczyc albo zapomniec. Po pierwsze nie chce jakis wiekszych FSB niz 200. I na tyle mam przygotowane pamieci i teoretycznie procesor. W tym topicu na 200 chodzi na standardowym zasilaniu. Martwie sie bo na ogol jak sie nie uruchamia a wina procka to plyta zglasza blad. A tu cos sie robi (czerwona dioda dysku a potem gasnie. Plyta powinna spokojnie chodzic na 200 bo sa takie procki do tej plyty. Mnoznika nie ruszam pasuje mi razy 12 :). Dzieki za sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem sporo na forum ale zawsze mozna coś przeoczyc albo zapomniec. Po pierwsze nie chce jakis wiekszych FSB niz 200. I na tyle mam przygotowane pamieci i teoretycznie procesor. W tym topicu na 200 chodzi na standardowym zasilaniu. Martwie sie bo na ogol jak sie nie uruchamia a wina procka to plyta zglasza blad. A tu cos sie robi (czerwona dioda dysku a potem gasnie. Plyta powinna spokojnie chodzic na 200 bo sa takie procki do tej plyty. Mnoznika nie ruszam pasuje mi razy 12 :). Dzieki za sugestie

1217097[/snapback]

12x200 = 2400 chyba , nie pamietam bo szkole dawno konczylem - i ty uwazasz ze to powinno chodzic na standardowym zasilaniu ? ..... spoko pokaz mi gdzie sa takie procki chetnie kupie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12x200 = 2400 chyba , nie pamietam bo szkole dawno konczylem  - i ty uwazasz ze to powinno chodzic na standardowym zasilaniu ? ..... spoko pokaz mi gdzie sa takie procki chetnie kupie ...

1217100[/snapback]

A tak z podobnej beczki w sklepie Tweak podaja ze sempron 3000 ma 1,6 a inne semprony 1,65 czy to po prostu zabrakło o.o5 volta czy jest niższe żeby gorzej się kręcił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm wszystkie sempy są na 1,6:) tzn te na thorougbredzie bo nie wiem jak te na bartonie.

Panowie odebrałem wczoraj płytę MSI K7N2 Delta2 Platinium. Narazie na 200mhz i mnożniku 10 chodzi wszystko stabilnie:) i o wiele wydajniej niż na asrocku:) ale jak mnie z prince of persia 2 wywalało tak mnie wywala:( wsyzstko inne chodzi dobrze np. nfsu2 czy doom3. Temp w idyli mam 37-43 stopnie, w stresie 46-50. Jutro biorę się za fsb 210:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie??

L7s7a2 semp 2300+ fsb200 x9,5 a fsb 205 totalny krash systema przed winda niebieski ekran pamiec ( goodram ) czy zasilka (c odegen 350 ) ???

1225457[/snapback]

niebieski ekran stopu?

tez go mam i bynajmniej nie jest to wina zasilatora

niestety u mnie , jak i prawdopodobbnie u ciebie zawiniają pamięci;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niebieski ekran stopu?

tez go mam i bynajmniej nie jest to wina zasilatora

niestety u mnie , jak i prawdopodobbnie u ciebie zawiniają pamięci;/

1225492[/snapback]

tez masz good ramki?? moze mobo nie wytrzymuje badz za maly vcore??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprzet mam jak w opisie nie moge wyciagnac wiecej 200fsb. Czego to moze byc wina? ramy czy płyta, czy moze to i to :)

Pozdro dla sempronowiczów :P

a tak PS.

Zjarałem amd ath. 2000+ 0.18u :P i zmienilem na owego Sempa 2300+ iiii szok w 3d marku 01 2X więcej punktów, normalnie zawalilo mnie z krzesła.

Edytowane przez menelaos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie??

L7s7a2 semp 2300+ fsb200 x9,5 a fsb 205 totalny krash systema przed winda niebieski ekran pamiec ( goodram ) czy zasilka (c odegen 350 ) ???

1225457[/snapback]

 

sprawdź jak pójdzie na 1,75V, oczywiście PCI/AGP ustaw 34/68 (niestety tak trzeba na tej płycie). Mój procek na rdzeniu TBred-B chodzi 10.5x200 dopiero na napięciu 1,8V (spire FR II - 50 C)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie wtrace i powiem tak : zakupilem :

Semprona 2200+ 1500MHz 333

AsRock K7VT4A+

Kingston 256 DDR 400

 

Po zamontowaniu wszytkiego w budzie stwierdzilem, ze skoro mam ram z fsb400 to dam zwore na mobo na fsb400 no i tak tez uczynilem. Procek poszedl po zmianie jednej zworki z 1500@1800MHz i trzyma sie stabilnie. Jedno co mnie dreczy to to, ze przy starcie pokazuje mi --> Sempron 2500+ "9.0x200", a w Aida 32 v3.93 --> Athlon XP, 1800 MHz 2200+"4,5x400". Pozatym przy zmianie fsb proca z 200 na 220 chodzi on stabilnie na 1980MHz stabilnie bez ruszania napiecia. Jesli ktokolwiek bawil sie na AsRock K7VT4A+ w krecenie Sempka mnoznikiem to porady i kontakt mile widziany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...