Skocz do zawartości
maltana

Sempron: wady, zalety, podkręcanie

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć . Właśnie kupiłem sobie Sempronka 2800+ na s. A i ze zdziwieniem zauważyłem że ma odblokowany mnożnik :-P . Na razie jadę 11x200 ale dopiero zaczynam zabawę. Zobaczymy co da się z niego jeszcze wyciągnąć. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thoroughbred-B. Ale nie mogę zejść poniżej 11x . Zresztą na 11 też niezbyt stabilnie. Teraz mam 11,5 x 191 przy 1,9 V . Temp. idle ok. 42*C, w stresie do 58*C. Później spróbuję zapuścić Prima bo marki przechodzi ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi też się tak wydaje bo gdy np. dam mu 10 x 200 to pokazuje mi 8 x 200=1600. A może to wina biosu bo ostatni oficjalny jest z lipca 2004, choć wgrałem sobie wczoraj z zeszłego roku robiony przez Merlina ale to nic nie dało. A tak na marginesie to czy można by wgrać bios od wersji PRO mojej płyty bo ten jest zdecydowanie świeższy. Próbował już ktoś tego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz hauti z tobą mam równe szanse wkońcu masz sempa 2500+ :) ciebie również pozdrawiam

 

nie mamy bo masz lepsze pamięci mobo i zasilacz ;-) huh ;)

 

a co do wgrywania biosu od pro do nie pro ... też się nad tym zasanawiałem i stwierdziłem że jest większe zagrożenie niż szanse powodzenia :-) więc sobie odpuściłem :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedział że one chodzą stabilnie :-)))

 

dziś dopiero będe robił testy ;)

 

ps. u mnie one chodzą na 200 mhz a u Ciebie 420 nie uważasz że to znaczna różnica ?

 

ja mam teraz 1.75V i nie moge nawet poszaleć z wyższym fsb ... pewnie przy 1.9V mógłbym coś osiągnąć a tak, a o taktowaniu pamięci nie wspominam ;) ... idę puścić prime large ftt's

 

ps. Drake ... wytłumacz mi 1 rzecz :]

CPU: Sempron 2500+@3300+ cooled by Pentagram Freezone Q-92 AlCu@2000 RpM

 

dokładniej chodzi mi o koncowkę.... 2000rmp ... a przy tym jaka temp ?

ja mam wiatrak powiedzmy 2x lepszy bo 100 i z miedzi cały i przy 2.0 rpm temp ok 45* w idle (otwarta buda + temp pokojowa ok 25*)

jak to u Ciebie wygląda ?

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to współczuje ale niestety bywa ...

 

jeżeli ktoś ma takie chłodzenie to bardzo proszę o ewentualne porównanie temperatur

ps. i na jakiej paście ... ja na org. od pentagrama jade ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro wracam na uczelnie to w poniedziałek po zajęciach kupie paste (jakiej Ty używasz ?) ... i zdam relacje bo w tej chwili jak zamkne bude temp. w mig osiąga 49* i idle :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej kup AC Ceramique bądź AC Mx-1 ja używam MX-1 lecz plastelina troche jest ;P

EDIT: napisze troche o moich zmaganiach z sempronem a potrafi on o wiele więcej niż myślałem! Otworzyłem okna, wystawiłem kompa na parapet wewnętrzny. Wyciągnąłem kostkie noname i zostawiłem kingstony 2.5-3-3-7@333 mhz. Chciał osiągnąć z procesora jak najwięcej! Nawet gdy pamięci pracowały na najbardziej zamulonych timingach! A więc najpierw poleciało 220x10.5 przy 1.8V Wszystkie ustawienia w biosie dałem na najbardziej agresywne. prócz timingów które dałem na 3-5-5-11 aby wiedzieć że to napewno nie pamięci! Mama mnie goniła z kompa a więc nie dokończyłem choć przyznam że troche się bałem! No ale dobra lecimy! 225x10.5 1.8V nadal stabilnie! zdziwiło mnie to i to bardzo! Na końcu wkurzyłem się i dałem 1.95V i 240 x 10.5 co dało mi 2520 mhz!!! Komputer odpalił lecz nawet przy awaryjnym dostawał powieszki! Chciałem sprawdzić czy to już brak V a więc dałem i komputer wstał 242x10.5 1.95V i tak samo przy ekranie windows dostał reset! Dało mi to 2541 mhz!!! Jutro zrobie zdjęcie komórką z biosu bo przy tej kostce nie wejde do windy prędko... NA chipsecie było 1.8V Ramy 2.9V Procesor udało mi się włączyć na chwile przy 2447 mhz i przeszedł test SPI 1m w czasie 53s tak słabo z racji timingów pamięci :) jeśli uda mi się wydusić jakieś kostki od kogoś to napewno pokaże co potrafie! Obiecuje że jutro będzie zdjęcie choćbym miał siedzieć pół dnia nad tym! Pozdrawiam i spadam do spania :)

 

Winą wszystkiego są te pamięci :/ postaram się wydusić od kogoś ale wątpie bo same cioty :P tymczasem zrobiłem 2363 mhz ASYNCHRO bo się bałem miałem 10 minut na kompie to dla pewności dałem VDD 1.8 Vcore 1.85... nie mam odpowiedich warunków na wyduszenie czegoś więcej. Na biosie leciał 2450 mhz lecz przy windzie trach reset :/ nie rozumiem :/ czyżby brakowało mu V (przy 2450 mhz było 1.925)

 

http://img68.imageshack.us/img68/2206/23634kv.jpg SCREEN <=- Lecz PI tylko bo wszystko zrobione dla procka :/ wiadomo że nie przetaktuje pc2700 na pc3800 przy znośnych timingach bo to niemożliwe :/

 

EDIT: Wczoraj uzyskałem więcej niż z rana bo wyciągnąłem kość noname a teraz została może dlatego :/ nie mam pojęcia ale pojade mu w najbliższym czasie ;)

 

EDIT: http://img92.imageshack.us/img92/1746/462032li.jpg niestabilna praca po dłuższym okresie czasu i powieszki przez pamięć ram :) wg. mnie wynik godny uznania ale pęknie 2400 mhz stabilnie

Edytowane przez -=drake=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja swojego semprona 2600(1833MHz) podkręciłem na sempa 3200(2200MHz) przy napięciu 1.73/1.75V (raz tak a raz tak pokazuje speedfan, ale w biosie jest ustawione na 1.775-chyba zawyża). Jest stabilnie.

Stabilnie było też na 2100MHz przy 1.64V.

Chłodzenie scythe samurai rev.B 3000rpm i temp w stresie max 54^C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie 2100 mhz 1.65V, 2205 mhz 1.75V, 2310 mhz 1.825 V, 2415 mhz 1.925 a dalej nie próbowałem ale już nie był stabillny :/

Kurde, Ty to miales szczescie ze swoim procem. U mnie totalna kupa. Max jaki moge wycisnac z mojego sempa 2500+ to 2180MHz przy napieci 1,9V. A o dziwo przy takim napieciu temp. w stresie wynosi 50C przy boxowym chlodzeniu. Ale to chyba dzieki 4 wetylom w budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już dość szukania o tym odblokowywaniu mnożnika w Sempronach. Nic konkretnego tzn. piszą, żeeby łączyć mostek L5 ale podobno to też nie działa... sam nie wiem.

Mam Semprona 2500+ na socket A, płyta główna MSI K7N2 Delta-L czyli na nforce2.

Moge w nim odblokować mnożnik czy pozostaje tylko FSB?

 

Będe wdzięczny za jednoznaczną odpowiedź lub link.

 

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój kumel ma Semprona 2800+ ( thorton możliwośc odblokowania cachu) i płytkę epoxa na KT600, jak myslicie ile ten zestawik może być wart? ;) 400zł powinien za to dostać?

Edytowane przez Maks!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troszke nie ten dzial ;)

 

w sempkach nie odblokuje ceche, maja zablokowana ta mozliwosc

 

hmm 400zl?? chyba troszke duzo, liczmy procek ok 230zl i plyta ok 230zl czyli tak na oko to 350zl ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to sempron na thortonie ;) ma podłużny rdzeń tak sam jaki miał barton. Jak dla mnie czai się tam 512kb cachu :D Zresztą sama nazwa kodowa na to wskazuje - THORTON ;)

Nie ten dział to gdzie powinienem pisać? w dziale "audio'? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to sempron na thortonie ;) ma podłużny rdzeń tak sam jaki miał barton. Jak dla mnie czai się tam 512kb cachu :D Zresztą sama nazwa kodowa na to wskazuje - THORTON ;)

Nie ten dział to gdzie powinienem pisać? w dziale "audio'? :|

jak wiesz lepiej to po co się pytasz?? weź se okulary bo coś te twoje oko szfankuje !! z tego co mi wiadomo nie ma sempronów z mozliwością odblokowania keszu !! zreszta sprawdź !! a potem napisz !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...