Skocz do zawartości
Wrześni@k

ATI Radeon X800/X800 XT

Rekomendowane odpowiedzi

Ceny 6800GT na pewno polecą w dół. Wiąrze się to z premierą ATI Radeon X800XL. Cena ustalona przez producenta to wyjściowo 299$ czyli stówkę mniej niż za 6800GT. U nas pewnie w sklepach sięgnie 1200 zeta.A wyniki w zasadzie bardzo podobne pomijając syndrom "D3-HL2" :wink: Zresztą wystarczy spojrzeć:

 

X800XL Vs. 6800GT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co za chłodzonko byscie polecili do naszych x800xt,wyszedł nowy zalman,ale chlodzi tylko rdzen,na pamieci sa jakies radiatorki,co myslicie o tym?http://www.zalman.co.kr

Fajny jest ten Zalman, ale ja skusze sie jednak chyba na Ati Silencer 4. Ma w standardzie chlodzenie pamieci, wiec odpada problem klejenia radiatorkow do pamieci i ewentualnego ich potem odklejania. Jesli chodzi o wydajnosc to pewnie Zalman bedzie lepszy, ale ja juz jestem zdecydowany na Silencera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komentarz do tej wypowiedzi usprawiedliwia chyba jedynie spersonalizowanie nicku pod jakim występuje na forum :evil:

 

Niezła tabelka :lol:. 8000 pkt na 6800GT? Jakim cudem tak nisko.... Jak dla mnie to tam powinno widnieć 6600GT ( a z ceną się walnęli )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nikt nie wie co zmienic, by wykrywalo karte jako X800XT, a nie jako X800 Series? Probowalem roznych biosow nawet od PE i to samo. Wiem, ze to nic nie zmieni, ale tak jakos wolalbym bym, zeby mi wykrywalo Radka takim jakim jest czyli XT.

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nikt nie wie co zmienic, by wykrywalo karte jako X800XT, a nie jako X800 Series? Probowalem roznych biosow nawet od PE i to samo. Wiem, ze to nic nie zmieni, ale tak jakos wolalbym bym, zeby mi wykrywalo Radka takim jakim jest czyli XT.

Pozdr.

reinstalowałeś stery po zmianie biosa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reinstalowałeś stery po zmianie biosa ?

Juz sobie poradzilem.

 

Czy jest jakas roznica miedzy kartami na niebieskim i czerwonym pcb? Ktore sa bardziej podatne na podkrecanie?

A teraz do tych co maja zamontowany ATI Silencer 4 na x800. Jak glosny jest wentyl i czy pracuje caly czas na tych samych obrotach, czy zmieniaja sie one wraz ze zmiana temperatury (jak w standardowym chlodzeniu)?

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam x800pro 12potokow wyniki sa takie 3dmark2001 - 21500 3dmark2k3 - 11000 3dmark2k5 - 5000

athlon 2600mhz (13x200) mam pytanie czemu taki slaby wynik w 2k1.

wgrany bios od xt (525 i 525) takie taktowania są , na standardowym chlodzeniu. sciezka jest jednak przecięta, wiec chyba nieda sie softwarowo odblokowac potokow?

mam jeszcze jeden problem!! Mam konflikt sprzętowy, niechce mi sie zainstalowac ATI WDM RAGE THEATER VIDEO!! Czy mógł by ktos spakowac te pliki co potrzebne sa do zainstalowania tego bo probuje przez stery ale nie idzie:( gg 4718994 adytko@poczta.onet.pl

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na 12 potokow to wyniki masz lux.

Ale cos mi sie nie zgadza tutaj. Bo skoro masz X800pro VIVO (jakie masz pamieci? ), to nie powinienes miec przecietej sciezki laserem. Zdaje sie ze wszystkie x800pro vivo nie mialy przecietej tej sciezki. No ale moze nowa partia juz ma. W takim wypadku bez fizycznej igerencji w chipset ( polaczenie dwoch pinow lakierem przewodzacym prad) sie nie obedzie.

A co do ATI WDM RAGE THEATER VIDEO, to u mnie sterownik do tego instalowal sie samoistnie (po resecie kompa) po zainstalowaniu sterow do grafy. Moze jednak nie masz VIVO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie... szykuje sie do zakupu X800 XT PE na razie zbieram :)

Ale obliczyłem ze w lutym na początku będę ją zamawiać.

 

Jakiej firmy polecacie karte ?? Patrzałem po Gigabyte, ma lepsze chłodzenie od Sapphire, a ice-q II HiSa nie umiem znaleźć... (komputronik odpada :) ) w okolicach 2.100zł

 

Czy nie lepiej może poczekać na r500 ?? jak uważacie ??

Karte chciałbym na 1,5 roku do 2 lat kupić żeby sobie fajnie na LCD pograć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie niemam vivo!

i jest ta przecieta sciezka... czy jest bezpieczne łaczenie tej sciezki? niema innego sposobu na odbl. tych 4potoków? martwi mnie slaby wynik w 2k1 pozdro! pamieci samsung 2.0ns. u mnie ati wdm sie nie chce zainstalowac...on to jest chyba tylko do vivo? ale normalnie jak go usune to na nowo go wykrywa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZy duzo kart x800 vivo daje sie zmodowac do wersji XT PE ? Moja niestety po odblokowaniu potokow i biosie z TX PE laduje artefaktami mimo bloku na gpu. Przy biosie z XT ( 500 core i 500mem) wszystko jest w najlepszym porzadku. Karta to Connect 3D i to moze przez producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie... szykuje sie do zakupu X800 XT PE na razie zbieram :)

Ale obliczyłem ze w lutym na początku będę ją zamawiać.

 

Jakiej firmy polecacie karte ??

Bierz Sapphire'a. Dokup na Allegro Silencera 4 za 80 zl i masz lux karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie... szykuje sie do zakupu X800 XT PE na razie zbieram :)

Ale obliczyłem ze w lutym na początku będę ją zamawiać.

 

Jakiej firmy polecacie karte ??

Bierz Sapphire'a. Dokup na Allegro Silencera 4 za 80 zl i masz lux karte.

Z Silencerem sie troche boje... a co z tymi plotkami, ze silencer karty pali ? (poprzez brak wylotu powietrza koło ramów czy jakoś tak...)

 

... gdyby cos sie stało zwalą na mnie ze majstrowałem przy chłodzeniu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 potokow udaje sie odblokowac prawie zawsze, ale na taktowaniach XTPE nie kazda karat chodzi-RuDi ty masz wlasnie taka karte i nie jest to "wina producenta". Tak maja i Sapphire i Asusy. Zreszta to wszystko ten sam projekt kreferencyjny i producent (za wyjatkiem Asusa, MSI) tylko opakowanie inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja idzie bez zająkniecia.

PS. Zauwazylem pewna regularnosc przy podkrecaniu rdzenia. W momencie gdy temperatura dochodzi do 70 stopni (standard cooling) , nastepuje zwis kompa, zadnych arefaktow ani innych objawow, od razu zwis. Dzieje sie tak w moim przypadku w okolicach 540MHz.

Nie wiem czy brac Silencera 4, czy moze jeszcze chwile poczekac na nowego Zalmana VF700-Cu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 3sztukie PRO Vivo jakie mialem 2 szly na XTPE, a nawet sporo wiecej. Jedna na XT tylko chodzila i koniec.

 

Ja uzywam WC i temp mam normalnie 35stopni pod obciazeniem. Po daniu Vmoda i ostrym o/c mam 43stpnie. Temp nie ma tu nic do gadania. Poprostu nastepuje zwis i koniec. NIe ma znakow ostrzegawczych jak na R300/350/360 w postaci kropek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Co prawda podkręcanie Radeona X800 mnie nie interesuje ale mam z nim problem - a widze ze wszyscy tutaj sie na nich znaja wiec moze ktos mi bedzie w stanie pomóc...

 

Moja konfiguracja:

 

Gigabyte Radeon X800 PRO, 2*512 MB Kingstone (PC3200), AMD Athlon XP 2400+, 7VAXP Ultra, Arctic cooling 2TC, Chieftec 360, NEC 3500 DVD-RW, LG DVD

 

sterowniki aktualnie zainstalowane: Catalist 4,11

 

Sprawa wyglada tak ze komp (poejrzewam ze zrodlem zwisu jest karta) sie wiesza (zwisy zaobserwane min. w IE, Rome: Total War, Flight Simulator 2004) - albo ekran "zamiera" cos tam buczy w srodku i nastepuje reset (czasem pojawia sie raport o tym ze VPU REcover zresetowal karte graficzna) albo ekran znika a na jego miejscu pojawiaja sie pionowe kolorowe paski (reset nie dziala - trzeba go wtedy wylaczyc zupelnie)

 

Co moze byc przyczyna tego zachowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o takim zestawie

To

 

Ciekawe czy te radiatorki będą pasować pod tego zalmanka,bo wydaje mi sie ze są troche za duże???

A może ktoś ma już taki zestaw ???

Sam czekam na tego Zalmana, ale radiatorki dam te alu, ktore sa w komplecie.

 

Witam

 

Co prawda podkręcanie Radeona X800 mnie nie interesuje ale mam z nim problem - a widze ze wszyscy tutaj sie na nich znaja wiec moze ktos mi bedzie w stanie pomóc...

 

Moja konfiguracja:

 

Gigabyte Radeon X800 PRO, 2*512 MB Kingstone (PC3200), AMD Athlon XP 2400+, 7VAXP Ultra, Arctic cooling 2TC, Chieftec 360, NEC 3500 DVD-RW, LG DVD

 

sterowniki aktualnie zainstalowane: Catalist 4,11

 

Sprawa wyglada tak ze komp (poejrzewam ze zrodlem zwisu jest karta) sie wiesza (zwisy zaobserwane min. w IE, Rome: Total War, Flight Simulator 2004) - albo ekran "zamiera" cos tam buczy w srodku i nastepuje reset (czasem pojawia sie raport o tym ze VPU REcover zresetowal karte graficzna) albo ekran znika a na jego miejscu pojawiaja sie pionowe kolorowe paski (reset nie dziala - trzeba go wtedy wylaczyc zupelnie)

 

Co moze byc przyczyna tego zachowania?

Jesli karta nie jest uszkodzona, to ja stawiam na zasilacz.

PS. Sprawdz karte na innym kompie i wszystko sie wyjasni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...