Skocz do zawartości
Wrześni@k

ATI Radeon X800/X800 XT

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie i proszę o szczere odpowiedzi, nie wynikające z fanatycznego przywiązania do marki (którego nie toleruje)

 

Sapphire X800PRO (NON-VIVO) - pogram na tym bezstresowo w najnowsze tytuły w rozdziałce 1280x1024 z ficzursami w stylu AA i AF ?

 

Jak ma się wydajność X800PRO (jak wiadomo 12 potokowca) do np. GF6800GT?

 

Dodam, że moge go mieć za 1200zł (używka) co dość mocno mnie kusi ze względu na brak funduszy na wersje X800XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci za wiele nie pomoge, poniewaz mam pelnego X800XT i u mnie wszystkie nowe tytuły pracuja przepieknie. Mysle sobie jednak, ze wersja 12 potokowa nie odbiega az tak bardzo od 16.

Cena 1200 kusi, lecz za ta cene mozna (o ile sie nie myle) dostac GF6800 rowniez 12 potokowa, lecz latwiej w niej odblokowac potoki. Inna kwestia to, ta czy sie to uda.

Nie wiem czy bedziesz mial zamiar modowac karte do 16 potokow, ale jesli tak, to ja bym zrobil w ten sposob, ze wybralbym GF6800 i softmod do 16 potokow, chyba ze w gre wchodzi X800PRO VIVO, w takim przypadku kupilbym VIVO.

Wybor nalezy do Ciebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie i proszę o szczere odpowiedzi, nie wynikające z fanatycznego przywiązania do marki (którego nie toleruje)

 

Sapphire X800PRO (NON-VIVO) - pogram na tym bezstresowo w najnowsze tytuły w rozdziałce 1280x1024 z ficzursami w stylu AA i AF ?

 

Jak ma się wydajność X800PRO (jak wiadomo 12 potokowca) do np. GF6800GT?

 

Dodam, że moge go mieć za 1200zł (używka) co dość mocno mnie kusi ze względu na brak funduszy na wersje X800XT

1230412[/snapback]

No bez jaj. W necie jest milion porownan, spodziewasz sie jakichs nowych rewelacji? Za 1200zl majac do wyboru X800Pro albo 6800GT sklaniam sie ku tej drugiej. Majac do wyboru X800Pro i 6800 biore Radka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze względu na to iż pmięci nei grzały się mocno dałem a stock colingu małe OC

 

no i przykr aniespodzianka core zawiesza kompa powyżej 530 z mem dojechałęm do 600 bez żadnego blól dalej nie prubuje bez radiatorów.....

 

3DMark2005 5986

3DMark2003 12282

3DMark2001 21962

 

wszytko trzaskane na 9.5x250 Barton

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogole nie probuje, przechodze na ustawienia PE bez zadnego problemu, a po co to dalej krecic -> nie wiem. Wszystkie gry w 1280 na full antyaliasingu i filtrowaniu anizo zasuwaja jak glupie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja mam Szafira X800Pro Vivo z biosem od XT PE. hmm i nie ciagnie mi taktowan XT PE. nie wiem czy mam jakas chohowy egzemplarz bo niezyb sie kreci. pamieci jak sa na 950 to jusz troche lipnie, a jak dam rdzen na 500 to w ati tool mam kwadrat zolty :P a jak jest na 450 to nic nie jest. Musze dac wiatrak na 100% to w tedy nie mam ale wysiedziec sie nie da :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm ja mam Szafira X800Pro Vivo z biosem od XT PE. hmm i nie ciagnie mi taktowan XT PE. nie wiem czy mam jakas chohowy egzemplarz bo niezyb sie kreci. pamieci jak sa na 950 to jusz troche lipnie, a jak dam rdzen na 500 to w ati tool mam kwadrat zolty :P a jak jest na 450 to nic nie jest. Musze dac wiatrak na 100% to w tedy nie mam ale wysiedziec sie nie da :P

1232090[/snapback]

A ja myślałem że mi sie trafiła słaba sztuka (500/570) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytaliscie?

http://www.benchmark.pl/artykuly/recenzje/...deonX850XT.html

Normalnie az tylek sciska. To ma byc porownanie? Na podstawie 4 testow wysnowa wniosek co do wydajnosci karty. W dodatku jakie parametry obrazu... Jakby se chlopak uruchomil choc AA+AF to by wiedzial kto jest szybszy, a tak Bolki czytaja a potem opinie wysnuwaja :mad: Moze jaka petycje wyslac?

Edytowane przez Lancer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co testy skoro wiadomo co wygra?? O co chodziło tak naprawdę autorowi?? Ale kasa jest kasa.... A i tak zawsze u nich najlepiej wychodzą w testach te najbardziej promowane przedmioty. Testy u nich za często są mało wiarygodne aby do nich zaglądać.

A pod petycją się podpiszę. Co i tak pewnie nic nie da. Ten marketing .....

Edytowane przez Madness

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro dostane lakier.

mam zdrapac ten klej,wyczyścić te miejsce i połaczyc lakierem?

jak długo trzeba odczekać? teraz juz na 100% będzie ok?

1233682[/snapback]

Oczysc rozpuszczalnikiem. Godzinka wystarczy.

 

Po co testy skoro wiadomo co wygra?? O co chodziło tak naprawdę autorowi?? Ale kasa jest kasa.... A i tak zawsze u nich najlepiej wychodzą w testach te najbardziej promowane przedmioty. Testy u nich za często są mało wiarygodne aby do nich zaglądać.

A pod petycją się podpiszę. Co i tak pewnie nic nie da. Ten marketing .....

1233744[/snapback]

Nie wiem jakie ma kontakty benchmark z przedstawicielstwami, ale mi NIGDY nikt nie proponowal kasy, ani nie wywieral naciskow i mowil ze mu sie nie podoba to co napisalem i jak napisalem. Jedyna forma nacisku jest pospieszanie na publikacja - wszyscy sie spiesza i chca by ich sprzet pokazac, ale nie ma nikt pretensji o sposob prezentacji.

 

Chłopaki a ile mieliścue najwięcej w 3dmark 2005?Mieliście wiecej niż 6200pkt?Bo ja osiągnołem na swoim saphire x800pro vivo mod na xt 6190 okt?To dużo czy mało?Pozdrawiam

1233820[/snapback]

Tak, ja mialem 7300, a najwiecej ma Yotomeczek, ale on ma ostro zmodowana grafe. Ja mialem tylko moda na GPU.

 

Co sądzicie  o asusie  x800xt pe ?? nie chodzi mi o cene tylko o wydajnosc. Lepszy gorszy od saphira ?

1234229[/snapback]

Dokladnie taka sama jest wydajnosc. Bo niby czym ma sie roznic? Czy kupisz Gigabyte, czy Asusa, czy Sapphire czy nawet jakiegos Connect3D to dostajesz dokladnie to samo. Roznica tkwi w naklejkach na wentylkach, pudelku. Jedynie Gigabyte stosuje minimalnie wiekszy radiator, ale same karty sa takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co sie przejmować jełopami z benchmarka. Są po prostu śmieszni.

"Jeśli natomiast chodzi o wydajność Radeona X850XT PE, to jest właśnie tak jak wspomnieliśmy już na początku. Rozpaczliwa"

Buhaha a FSAA to raczej sie nie chciało uruchomić?! :lol: No tak po co komu takie bajery 1248x1024 każdemy do szczęscia wystarczy. Według mnie 6600GT SLI to jest złom, wolałbym 6800GT ale dla panów z bechmarka to król wydajności :lol:

128MB pamięci każdemy wystarczy tak samo jak 640kB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pograłem sobie troche w dooma3 i w NFS U2 co moge powiedzieć, ktoś tu wspominał o pełnym komforcie gry w 1280x1024 AA6 AN16, jasne........ fps w NFS U2 spada na takich ustawienicha poniżej 30, a na domie poniżej 25fps, to ma być ten pełen komfort ? mówie szczeże jestem zawiedziony wydajnością karty...........

 

o ile w NFS U2 da sę grać na takich ustawieniach to już w dooma3 już się nie da, cały czas mówimy o komfortowej grze czyli gdzie fps nie spada poniżej 40fps

 

w domie rozdzielczość 1024x768, bez AA i AN, fps spada max do 40 co już moge nazwać komfortową grą chodz jak dlamnie powinno być to minimum 60fps

 

cały czas mówie o ustawieniach dla maxymalnej jakośi obrazu w obydu grach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już w innym temacie, ale tam jakoś cisza. Wiec napiszę i tu, bo w końcu rozchodzi się o X800. Mam czas do końca tego dnia zamówić kartę graficzna na PCI-E z maxymalną cenę 1700zł i upatrzyłem sobie w PCP takową Szafirek X800Pro PCI-E za równe 1700zł czy waszym zdaniem może być czy też brać cos innego ? Tak jak już mówiłem max 1700zł i musi być PCI-E.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, jakby się producenci pospieszyli to miałbyś do kupienia X800XL. A jak na razie cisza....

 

BTW - wiecie coś na temat dostepności tych kart? Wszędzie są na stronach producentów a w sklepach cisza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

połączyłem lakierem , bios gigabyte załadowany flasherem od gigabyte i jest dalej 12potoków. :mad:

piny połączone LAKIEREM ELEKTROPRZEWODZĄCYM

 

może trzeba wgrać biosa oryginalnego od xt ??

Edytowane przez Blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już dawno po świętach a ty co dopiero teraz się z choinki urwałeś ?

1235317[/snapback]

Akurat to ze w d3 ci klatki spadaja to nawet na gf6800ultra sli by ci spadaly , bo masz za slaby procesor i min.fps bardzo na tym cierpi.9,5x250 to za malo dla d3 ,zeby min.fps nie spadalo ponizej 60. Dopiero athlon 64 ma odpowiednia wydajnosc , bo niestety athlony w d3 wypadaja nie tak dobrze jak p4,o ile oczywiscie testy ktore ogladalem byly w pelni obiektywne.

Edytowane przez tyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...