Skocz do zawartości
Wrześni@k

ATI Radeon X800/X800 XT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam X800 PRO z podpisu. Jet bez VIVO.

 

Czy można w nim odblokowac potoki? Tzn. wiem że Wy mi tego nie powiedcie i musze sprawdzic. Ale jak to zrobić?

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam X800 PRO z podpisu. Jet bez VIVO.

 

Czy można w nim odblokowac potoki? Tzn. wiem że Wy mi tego nie powiedcie i musze sprawdzic. Ale jak to zrobić?

 

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedź.

Zdarza sie ze mozna odblokowac, ale najprawdopodobniej na tej karcie masz przeciete mostki i dopuki ich nie polaczysz(lakierem lub olowkiem) to nie masz szanas na odblokowanie potokow. Najlepiej znajdz bios x800pro 16p, bo na xt to raczej tego nie zmodujesz bo pewnie masz pamieci 2.0ns. Jest sproro na ten temat na forum i na google.pl

Ja mam GeCube x800pro vivo i nie bylo zadnych problemow z odblokowaniem, smiga jako x800 xt pe (535/590),

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

 

Mam mały problem, podkręciłem sobie moje x800xt pe 525/560 do 535/575 i zaczołem się bac bo na miedzianym zalmanie temp skoczyła z 33 do 50 stopni bez stresu dodatkowego , czy to aby niezadużo ??

 

 

PS: sorry, juz wszystko pod kontrolą

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam takie >WAŻNE< pytanko odnośnie moda na @16 Connect3D X800GTO VIVO PCI-E Samsung 2.0ns. Mianowicie po zflahowaniu biosu na 16, dalej kara posiada 12p, lecz się nie poddałem i zdjąłem wiatrak by bliżej przyjrzć sie rdzeniu. Jak sie okazało między dwoma pinami (z czterech) widać laserowe przecięcie. Karta ma dodatkowe zasialnie (żółta wejściówka) przy wejściu 6pin, także prawdopodobnie jest to 16 potokowiec, tylko nie wiem czy warto podejmować sie próby połączenia przeciętego paska :? Oznaczenia jakie są na rdzeniu to:

 

RADEON X800 PRO

215RBKAGA12F

GF2442.1

0441AA

 

Jak sądzicie, pytam tych którzy się bawili w te klocki, jest szansa ujrzenia 16 potoków.

 

Czy też nie warto inwestować czasu, piniędzy (na lakier przewodzący) i utraty gwarancji :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanko odnośnie Radeona X800 XT firmy Gigabyte. Problem mam z temp. rdzenia karty kiedy mam ustawione stndardowe predkosci rdzenia rozgrzewa sie on do temp 50stopni kiedy włączam jakikolwiek program 3d albo benchmarka rozgrzewa sie do 80 stopni ..... czy to jest normalne???????? Casami przy niektórych grach osiaga nawet 83 stopnie a wtedy artefakty mam na calym ekranie praktycznie, przy temp 80 stopni wszystko jest ok ale wydaje mnie sie ze tak nie powinno byc. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj x850 xt w ustawieniach jak z podpisu potrafi tez sie do ponad 80 stopni rozgrzac jak dluzej pogram. Ale nie widze artefaktow itp wiec chyba to nie jest niebezpieczna temperatura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak spytam czy Waszym zdaniem 60st w ostrym stresie (pół godziny grania) na XTPE @ 620/620 @ Zalman VF700 to normalna temperatura ?

Chyba nie mam się co martwić ? Buda dobrze wentylowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w stresie max 60-65 stopni na standardowym chlodzeniu, Jak kupilem karte przez pierwsze dwa dni nie dzialal mi wentylator na karcie, nie zauwarzylem tego, gralem katowalem karte benchmarkami itd. w pewnym momencie wychodzac z gry zauwarzylem ze temperatura procesora wynosila 130 STOPNI CELSJUSZA(Nie sciemniam), Natychmiast wylaczylem kompa i okazalo sie ze jedno zeberko wentylatora bylo za dlugie i blokowalo sie na obudowie radiatora, Karcie nic sie nie stalo smiga do tej pory zmodowala sie do XT PE, wiec mysle ze nie macie co sie martwic temperaturami. Chociaz sam nie moge wyjsc z podziwu ze karta sie nie spalila.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie ( i panie) taki szybki news ;)

 

jakis czas temu pisalem o zepsutym asusie ax800pro

 

zapomnialem napisac ze juz jest naprawiony polecam www.mtec.com.pl (wymiana GPU - 220pln)

 

a tak na marginesie jesli ktos jest zainteresowany, panowie z mteca (po dlugich namawianiach) przeslali mi zmodowany bios i flasher do kartek :) z samsungami 1.6

 

wiec jesli ktos ma problem z odblokowaniem tych magicznych 4 potoków z checia podesle ;)

grafa mo modzie smiga jak ta lala, a napomne ze wszystkimi znalezionymi biosami nie bylem w stanie namowc tych 4 potoczków do wspolpracy :)

 

piszcie na jelon07@wp.pl

 

pozdro 4 all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

' date='22 Lut 2006, 12:29' post='1972964']

witam panowie ( i panie) taki szybki news ;)

 

jakis czas temu pisalem o zepsutym asusie ax800pro

 

zapomnialem napisac ze juz jest naprawiony polecam www.mtec.com.pl (wymiana GPU - 220pln)

 

a tak na marginesie jesli ktos jest zainteresowany, panowie z mteca (po dlugich namawianiach) przeslali mi zmodowany bios i flasher do kartek :) z samsungami 1.6

 

wiec jesli ktos ma problem z odblokowaniem tych magicznych 4 potoków z checia podesle ;)

grafa mo modzie smiga jak ta lala, a napomne ze wszystkimi znalezionymi biosami nie bylem w stanie namowc tych 4 potoczków do wspolpracy :)

 

piszcie na jelon07@wp.pl

 

pozdro 4 all

Nie sadze,zeby to dzialalo na wiekszosci kart,ale daj ludziom linka,moze tez beda mieli tyle szczescia co Ty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hydro2

Na pro da sie.Pewnie o to chodzilo (zwykle przejezyczenie).Wystarczy zmiana biosu.Jednak z reguly przy zakpie karty,sprzedawca nas o tym informuje,a jak nie informuje to w 90% sie nie da :D Mam na mysli zakupy przez internet,komputronik,albo allegro bo w sklepie raz,ze tej karty nie dostaniemy (chyba,ze sklep wspolpracuje z komputronikiem),a 2,ze sprzedawce nie interesuja takie rzeczy,on tylko zalatwia towar na zyczenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zmienilem chlodzenie z fabrycznego na pentagrama. Narazie max co widzielm to 62 stopnie - wczesniej max byl 85. wiecc jest spadek. aha i wczesbniej to bylo na 550 rdzen teraz jest 570

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wpadł mi w łapki Club3d X800 Pro vivo... no i chciałem potoki odblokować. Ale niestety jest mały problem.. bo nie moge znaleźć biosu od X800 XT PE ani od Gigabyte ( ten pierwszy wgrywałem to mi jakoś dziwnie karte wykrywało R480 GL 16P :| ) Wiec jak by ktoś mógł mi na mail podesłać te biosy to był bym bardzo wdzięczny. Przepraszam za zaśmiecanie tematu.

To mój mail drozda86@gmail.com. Z góry dziękuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledze z forum mam już bios. Ale był mały problem... po wgraniu biosu gigbyte znowu mi dziwnie karte wykrywało :| R480 GL 16P :| No to mówie wrzuce bios od Sapphire X800 XT PE.... Wrzuciłem, reset i karta nie wstała. Ale jakoś na czuja udało mi sie wgrać standartowy bios.. i ku mojemu zdziwieniu... zobaczcie screen :

 

Dołączona grafika

 

 

Potoki sie jakimś cudem odblokowały... Karta na taktowaniu GPU550/MEM560 i proc na 2700Mhz na 12 potokach miała ponad 12k w 3dmarku 2003.. z 16 jest tyle samo... :| Reinstalowałem stery itp... Czyżby te potoki to tylko w programach są czy jak ?? Prosze o pomoc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

halo po prostu...;) ja zauwazylem testujac x800pro 12p i 16p że była różnica 800pkt a więc mała

w nowszycg smarkach powinna byc wieksza stosunkowo roznica

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

witam mam x800 pro 12p nie vivo :( na rdzeniu nie pisze r420 tak jak na tym: http://www.lostcircuits.com/video/asus_x800/4b.shtml albo tak jak tu: http://pclab.pl/news10205.html tylko ati x800 porównywałem wizualnie z x800xt i były idento (rdzenie i różne rezystorki itp. ) różnią się tylko numerkami

pytanko

czy robic sobie nadzieje i probowac laczyc te pnkciki lakierem elektroprzewodzacym?? aktualnie karta pracuje na bios od xt his'a

oczywiście 12p

co ciekawe gpu mam idento jak xt'ek kolegi różni się tylko numerkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...