Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki :-P Wlasnie zrobilem oba - pamieci poszly w gore z 590 na 660 a chce min 700 :) Zaraz obacze te timingi.

 

Edit: [gluteus maximus], co przestawie to sie robi sajgon na monitorze. Chyba nici z dalszego krecenia.

Edytowane przez GregK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiatorki OCZ mam zalozone. Na pamieciach w sumie 3V po malej korekcie. Chyba wydlubie troche grafitu zeby zmniejszyc do tych rownych 2,95V, bo w sumie testy robilem od razu na 3V.

Edytowane przez GregK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, wyszkrobalem te 2,95 w tym olowku - pamieci dobily do 690. Ale to nadal nie to co Wy wyciskacie z tej karty. Troche sie zawiodlem na tych modach - jednak jeden cel osiagnalem, ponad 4000 w 3dsmarku 03 :D Ostatecznie sprawdze jak mnie chec najdzie jak karta pojdzie z samym modem na memorki. Poki co max to 510/690 - jednak do stabilnego giercowania mam 500/680 i takie cos wlepiam w sygnaturke.

Edytowane przez GregK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze - pomozcie, bo juz nie wiem co sie dzieje.....

bawilem sie ostatnio w krecenie mojgo radzia i na graie nie mialem czasu - sprawdzalem tylko smarkami czy dziala i dalej...

teraz mam troszke czasu i okazalo sie, ze zaraz po uruchomieniu gry wywala mnie do pulpitu... nigdy sie tak nie dzialo

zroilem formata, nowe sterowniki (catalysty 5.2), i nadal to samo

3dmarka przechodzi - tylko czasami mnie wywali , a gry sie nawet porzadnie nie uruchamiaja :/

obnizanie taktowan nic nie daje. podniesienie napiecia na proca tez nie, ustawilem standardowe timingi na pamieciach (mialem 2.0 3 3 5)

 

powiedzcie mi tylko czego to moze byc wina - zasilacza (choc napiecia niby trzyma ok) , czy dysku - ten mi cos ostatnio szalec zaczyna... czy moze jeszcze czegos innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qrcze - pomozcie, bo juz nie wiem co sie dzieje.....

bawilem sie ostatnio w krecenie mojgo radzia i na graie nie mialem czasu - sprawdzalem tylko smarkami czy dziala i dalej...

teraz mam troszke czasu i okazalo sie, ze zaraz po uruchomieniu gry wywala mnie do pulpitu... nigdy sie tak nie dzialo

zroilem formata, nowe sterowniki (catalysty 5.2), i nadal to samo

3dmarka przechodzi - tylko czasami mnie wywali , a gry sie nawet porzadnie nie uruchamiaja :/

obnizanie taktowan nic nie daje. podniesienie napiecia na proca tez nie, ustawilem standardowe timingi na pamieciach (mialem 2.0 3 3 5)

 

powiedzcie mi tylko czego to moze byc wina - zasilacza (choc napiecia niby trzyma ok) , czy dysku - ten mi cos ostatnio szalec zaczyna... czy moze jeszcze czegos innego

1276705[/snapback]

a jaki masz zasilacz??????? :rolleyes: <_< :blink: Edytowane przez kyloza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Rev.2.1. i żadnych modów robić nie chcę. Powiedzcie mi tylko proszę o ile przeciętnie mogę podkręcić kartę bez stosowania dodatkowego chłodzenia? Dodam, że nie chcę kupować żadnych silencerów tylko co najwyżej zwykle radiatorki na pamiątki. Z góry dzięki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Rev.2.1. i żadnych modów robić nie chcę. Powiedzcie mi tylko proszę o ile przeciętnie mogę podkręcić kartę bez stosowania dodatkowego chłodzenia? Dodam, że nie chcę kupować żadnych silencerów tylko co najwyżej zwykle radiatorki na pamiątki. Z góry dzięki .

1277141[/snapback]

roznie z tym bywa te karty to istny totalizator sportowy :) moze cie sie trafic dobra karta co ci pojda ladnie rdzen i pamieci moze ci sie trafic karta co ci slabo bedzie podkracac ,a moze ci sie trafic karta ktora na seryjnych ustawieniach ci sie bedzie kiszanic :) nie ma reguly kupujesz i sprawdzasz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jzarasz karty na standardowym chlodzeniu czlowieku pomysl! przeczytaj posty! ja na standardowym chlodzeniu dojechalem do 580mhz i bylo stabilnie, tylko torche goraco, ale o spaleniu karty nie bylo mowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście widomo że wiele kart ma aż 90C i nic im nie jest przykład kręcenie Abita 9550 tego guru czy XT na benchmark.pl, ale ja postanowiłem w kącu profilaktycznie założyć coś wiekszego wiec mam chłodzonko od P3 :D troche to duze ale jakos siż zmiesciło tylko niewiem czy dosyc mocno przylega do rdzenia? na napieciu 1.4V nadal max w okolicach 520 no ale tera spokojnie podniose napiecie wiecej i zobacze czy cos jeszcze wycisnę :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacz - feel 350W, ale napiecia tryma ok (przynajmniej tak mi sie wydaje)...

miernika nie posiadam - dopiero szykuje sie do kupna, ale nie mam ani czasu, ani nie wiem co kupic

 

Piotr_the - ... CO ????

 

jakie programy rejestruja napiecia - a nie tylko pokazuja w czasie rzeczywistym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko miernik prawde prawde ci powie kup sobie w castoramie za 15zł :wink:

podniosłem napiecie do 1.48V i 540 uzyskałem :D dziwi mie jedno są dwa punkty pomiarowe jak pamietam są to na tej cewce we/wy i na jednym mam 1.46V a na drugim 1.48V? :? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm bardzij wina chyba cpu niz kartagraficzna bbo tam testuje sie procka a karta idzie softwarowo cpu test 2

1278439[/snapback]

też tak myslałem ale proc mój dlugi czas z rok jedzie na takich ustawieniach i zawsze miałem wszystko ok. a wczesniej bez moda tez mi wywaliło raz w tym miejscu jak dałem wiecej na gpu po podniesieniu napiecia problem znikł, potem na 1.38V powżej 520 też mi sie to przytrafiło wiec podniosłem do 1.48V i znowu to samo przy 550 :? kurka dziwne wczesniej to bez moda najczęściej na mather natura było stop cpu mam raczej stabilne dzisiaj Prime ten pierwszy test co mocno proca katuje załaczyłem na 40 minut i nic nie wywaliło potem jeszcze gold memory na 1 godzinke i też ok. hhhhhhhyyy dziwne miejsce na zwieche cpu test??? :) :wink:

jeszcze Prime zapuszcze na 2 godzinki :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, gdzie znajdują się miejsca na radku 9550XT na których mogę zmierzyć  VGPU i VMEM???

1278443[/snapback]

BYLO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! nie moge z takimi ludzmi, strone wczesniej jest vpu a na vcore masz na stronce wyzej eh....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj kupilem zasilke neoteca v4202 za 300zl i jestem zajebiscie zadowolony bo pobilem moj rekordzik oc :wink: w tej chwili wynosi 2640mhz przy 2v odczyt a wbiosie 2,06v. jutro podlacze fortrona zeby mi samego proca zasilal to moze dojade do 2800mhz. bo dzisiaj 2800mhz postowal komp ale nie ladowal windy. ale na 2700mhz winda sie zaladowala przy 2,3v ale co z tego jak nie stabilnie. ze tez ten proc jeszcze nie umarl przy takim smiertelnym napieciu :D :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz w podpisie ze chlodzonko woda:) chlodnica kadet, blok X3M, pompka 650l/h aquael i weze 12mm. tylko ze proc nie chodzi caly czas na 2,3v, tak bylo tylko na chwile:) tak to sobie chodzi na 2v 2640mhz :wink: temperaturki przy tkaim taktowaniu w stresie 40C :wink:

 

nikt juz nie robi vmodow ani nie kreci gecube-a? bo cos tak cicho na forum ostatnio... :-P

Edytowane przez kooboos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz w podpisie ze chlodzonko woda:) chlodnica kadet, blok X3M, pompka 650l/h aquael i weze 12mm. tylko ze proc nie chodzi caly czas na 2,3v, tak bylo tylko na chwile:) tak to sobie chodzi na 2v 2640mhz :wink: temperaturki przy tkaim taktowaniu w stresie 40C :wink:

 

1279173[/snapback]

mysle ze takie tematy sa tutaj nie na miejscu....

3majmy sie tematu gecube....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, planuje kupic tego 9500xt rev 2.1, kumpel kupil sobie wlasnie takiego, i mial problem z tym chlodzeniem standardowym, moze to tylko pojedynczy przypadek, ale czy to regula ??, jego chlodzenie nie przylega dobrze do rdzenia i nie chcial tego doginac na sile, chociaz moze troche dobrej pasty by pomoglo ??

Edytowane przez adrianadik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, planuje kupic tego 9500xt rev 2.1, kumpel kupil sobie wlasnie takiego, i mial problem z tym chlodzeniem standardowym, moze to tylko pojedynczy przypadek, ale czy to regula ??, jego chlodzenie nie przylega dobrze do rdzenia i nie chcial tego doginac na sile, chociaz moze troche dobrej pasty by pomoglo ??

1283268[/snapback]

U mnie standardowe chłodzenie nie przylegało dobrze do dwóch kostek pamięci (a właściwie do gumek na nich). Nie było to jednak problemem, bo i tak montowałem Silencera :wink:

Co do pasty - jak będzie jej za grubo, to zamiast poprawić odprowadzanie ciepła, tylko je pogorszy. Jeśli chłodzenie nie przylega dobrze do rdzenia - wypadałoby reklamować kartę, jeśli nie ma się ochoty grzebać przy tym samemu ani zmieniać chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie są najlepsze sterowniki do kart Radeon 9550 Extreme gecube Rev 2.1.Chciałbym szczegółowy numer sterownika.Takie sterowniki na ktorych byłby dobry wynik w markach i gry dobrze śmigały(co prawda teraz tez dobrze smigają :-P ).Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...