Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Niebede zakladal nowego topicu więc zadam pytanie w tym  . Która z tych kart jest lepsza

GeCube Radeon 9550XT

Abit 9550 Guru XT

1304373[/snapback]

 

jeśli mówisz o tym abicie za ponad 430 to on jeśli ten tańszy to GeCube

Teraz jeszcze jedna sprawa jakbyś się zdecydował na GeCuba to przejrzyj ten topic i poczytaj. Warto jeśli chodzi o szukanie i patrzenie na co zwracać uwagę. W skrócie powiem że są trzy wersje tej karty: 446/580, 432/577, 400/500 i im gorsze zegary tym możesz mieć większy problem z OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ran'dall

Kup tego abita i to nie XT - sam nie wierze że pisze to w tym topicu

ze smutkiem trzeba przyznac ze masz większą pewność co do potencjału o/c

na topicu o abicie wyczytasz ze przy oc xt nie rozni sie zbytnio od tamtej tanszej wersji

a w kubku możesz trafić jak część z nas - na kartę która się nie kręci :(

Edytowane przez Ouara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam all, - Wale do was z zapytaniem odnosnie tej grafy 9550 xt ver 2.1 , mam ja juz 2 miechy ale w sumie od samego poczatku cos mi sie w niej nie podobało.Otoz wypieprza mi textury na roznych grach, zainstalowalem juz Ati caty od 4.9 do 5.2 teraz mam nowki omegi i nic to samo. Poszukalem na roznych forach opisow do tego problemu ale nikt nie byl w stanie w 100 % okreslic czego jest to przyczyna

 

Mam windows nowka 2 dnia xp z sp2 ,VIA hyperion 4.55p1 , plyta msi kt4v - moze jej chipset kloci sie sie z ge cubem, pamiatek mam pod dostatkiem bo az ~ 770 mb twinmosa, duron 1.4 - 1.9, zasilacz modecom 350 GT

 

Jakies sugestie, w biosie juz powylaczalem FASt Write, na ustawieniach DEFAULTOWYCH w biosie tez nic nie pomoglo

Stracilem koncepcje do 2 dni co robic dalej , wymiana plyty nei wchodzi w gre, moze jakas propozycja innej kart graficznej o podobnych papametrach - zawsze moge swoja zamienic na inna w sklepie komputerowym w ktorym ja kupilem -

 

Dzieki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie, jeżeli się nie przegrzewa, i tak na oko wszystko z nią w porządku to nie wiem.

Ja miałem raz tylko na niej ciekawy przypadek, otóż z ciekawośći zainstalowałem cudo współczesnej programistyki komputerowej co RPM Tuning się zowie (btw. Niech żyją gry za 20zł !), gra ładnie chodziła na max detlach ale wszystkie tekstury oprócz tekstury auta i drogi... nie były wyświetlone :) Nie jest to wina grafy, ale widok był ciekawy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam all, - Wale do was z zapytaniem odnosnie tej grafy 9550 xt ver 2.1 , mam ja juz 2 miechy ale w sumie od samego poczatku cos mi sie w niej nie podobało.Otoz wypieprza mi textury na roznych grach, zainstalowalem juz Ati caty od 4.9 do 5.2 teraz mam nowki omegi i nic to samo. Poszukalem na roznych forach opisow do tego problemu ale nikt nie byl w stanie w 100 % okreslic czego jest to przyczyna

 

Mam windows nowka 2 dnia xp z sp2 ,VIA hyperion 4.55p1 , plyta msi kt4v - moze jej chipset kloci sie sie z ge cubem, pamiatek mam pod dostatkiem bo az ~ 770 mb twinmosa, duron 1.4 - 1.9, zasilacz modecom 350 GT

 

Jakies sugestie, w biosie juz powylaczalem FASt Write, na ustawieniach DEFAULTOWYCH w biosie tez nic nie pomoglo

Stracilem koncepcje do 2 dni co robic dalej , wymiana plyty nei wchodzi w gre, moze jakas propozycja innej kart graficznej o podobnych papametrach - zawsze moge swoja zamienic na inna  w sklepie komputerowym w ktorym ja kupilem - 

 

Dzieki za pomoc

1304598[/snapback]

A sprawdzałeś na innym kompie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zabiję!!!

Wczoraj mi wychodziło na 3D_Marku 2550 a dziś już tylko 2350pkt!!!

 

Co jest? ;-(

GeCube 9550XT, 1.7GHz...i tak słabo?

 

A przecież nie oddam do sklepu - bo co im powiem, że ja mam o 1000pkt mniej niż ludzie z Tweak.pl?

Karta działa - zero podstaw do wymiany... :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zabiję!!!

Wczoraj mi wychodziło na 3D_Marku 2550 a dziś już tylko 2350pkt!!!

 

Co jest? ;-(

GeCube 9550XT, 1.7GHz...i tak słabo?

 

A przecież nie oddam do sklepu - bo co im powiem, że ja mam o 1000pkt mniej niż ludzie z Tweak.pl?

Karta działa - zero podstaw do wymiany... :-(

1305713[/snapback]

Proponuję format c:

Zmień procka na chociażby Semprona 2200+@9x200 to odczujesz kolosalną różnicę w wynikach (3500 będzie na pewnp).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zabiję!!!

Wczoraj mi wychodziło na 3D_Marku 2550 a dziś już tylko 2350pkt!!!

 

Co jest? ;-(

GeCube 9550XT, 1.7GHz...i tak słabo?

 

A przecież nie oddam do sklepu - bo co im powiem, że ja mam o 1000pkt mniej niż ludzie z Tweak.pl?

Karta działa - zero podstaw do wymiany... :-(

1305713[/snapback]

A zarzuć wyniki poszczególnych testów z marka, to może będzie można coś więcej powiedzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic ta karte :

Radeon 9550 XT Gigacube Extreme rev 2.1 128MB

lecz nie wiem czy pojdzie na mojej plytce (PcChips M920LR)

 

Prosze o szybka odpowiedz , poki mam kase i jestem zdecydowany na zakup

 

PS.Wiem ze grafa agpx8 , a plyta agpx4 , lecz zeby wymienic plyte musze tez kupic nowego proca ;\ Teraz mam 1,5 ghz , a czekam na kaske i chce kupic abita is7 i procka 3,0 , ale teraz najwazniejsza jest wymiana gf2mx 400...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję format c:

Zmień procka na chociażby Semprona 2200+@9x200 to odczujesz kolosalną różnicę w wynikach (3500 będzie na pewnp).

1305736[/snapback]

procek nie spowoduje lepszych wynikow w 3dmarku 2003 chyba ze mowisz o marku 2001 to tak <_< :) :-P :D :? :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello all. no to ja widze ze nie mam tak przeje*ane jak niektozy. moja karta GC V2.1 432/544 krecona tylko i wylancznie atitoolem chodzi mi spokojnie na 432/660 (jak dam 440/660 to mi sie czasem wywalaja arty w 3dmarku03[w gametestach] i 01[tylko na vertex shaderach]). jak patrze na innych to mam strasznie slabe wyniki na rdzeniu. standardowe chlodzenie, pamiatki to samsung 3,3ns w 3dmarku03 mam ok.3700pkt a w 01 mam 11800

 

jak myslicie czy to niezly wynik i ewentualnie w co sie pobawic myslalem o zmianie timingow ale musze jeszcze poczekac na plyte glownam bo mam w serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek nie spowoduje lepszych wynikow w 3dmarku 2003 chyba ze mowisz o marku 2001 to tak <_<  :)  :-P  :D  :?  :-|

1306850[/snapback]

Nie zamierzam się kłócić, ale przy upokarzająco słabym celku 1,7 ghz wynik w 3dmarku 2003 bez problemu wzrośnie. Testowałem mojego GeCuba w kompie z MSI 845 i Celeronie 1,7 i wynik właśnie wahał się w granicach 2700 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello all. no to ja widze ze nie mam tak przeje*ane jak niektozy. moja karta GC V2.1 432/544 krecona tylko i wylancznie atitoolem chodzi mi spokojnie na 432/660 (jak dam 440/660 to mi sie czasem wywalaja arty w 3dmarku03[w gametestach] i 01[tylko na vertex shaderach]). jak patrze na innych to mam strasznie slabe wyniki na rdzeniu. standardowe chlodzenie, pamiatki to samsung 3,3ns w 3dmarku03 mam ok.3700pkt a w 01 mam 11800

 

jak myslicie czy to niezly wynik i ewentualnie w co sie pobawic myslalem o zmianie timingow ale musze jeszcze poczekac na plyte glownam bo mam w serwisie

1307110[/snapback]

No to całkiem nieźle jak na tą wersje,ale te 3700 tylko to standardowo czy przy 432/660? Bo ja mam na standardzie

3300 pkt i to przy athlonie 2000+ @1750 MHz. Te timingi to wątpie czy ci cos dadzą...

I mam jeszcze dwa pytania:

1.Ile dokładnie za nią dałeś

2.Czy przy zegarach 432 na 660 masz problemy z vpu recover(np po długim graniu, ale nie koniecznie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dalem za nia 390(410 z przesylka)w sklepie nowke na allegro. pkty mam przy takich ustawieniach - 432/660. przy graniu czasem(rzadko) mi sie zwiesza - zwykle na nfsu2 - ale mysle ze to sprawa proca bo z vpu-recoweremnie mialem zadnych problemow

pozdro. moze znasz jeszcze jakies niedrogie sposoby zwiekszenia wydajnosci oprocz krecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,probowalem sie przebic przez te 50 kilka stron, ale juz niemoge, wywieszam biala flage :P.

Ma ktos link to dzialajacego na rev 2.1 (445/290 kostki 3.3ns z jednej strony laminatu) pencil moda ? Bo kilka juz znalazlem ,ale zaden do tego konkretnego rev i siakos ni chuhu, ewentualnie moze jakies magiczne porady co do rodzaju olowka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hello all. no to ja widze ze nie mam tak przeje*ane jak niektozy. moja karta GC V2.1 432/544 krecona tylko i wylancznie atitoolem chodzi mi spokojnie na 432/660 (jak dam 440/660 to mi sie czasem wywalaja arty w 3dmarku03[w gametestach] i 01[tylko na vertex shaderach]). jak patrze na innych to mam strasznie slabe wyniki na rdzeniu. standardowe chlodzenie, pamiatki to samsung 3,3ns w 3dmarku03 mam ok.3700pkt a w 01 mam 11800

 

jak myslicie czy to niezly wynik i ewentualnie w co sie pobawic myslalem o zmianie timingow ale musze jeszcze poczekac na plyte glownam bo mam w serwisie

1307110[/snapback]

Timingi nic Ci nie pomoga, juz zmienialem od 9600XT i Pro (z roznych wersjii) wzialem nawet raz z 9700, moze bylo kilka punktow ( kolo 10 ) ale nie zmienilo sie diametralnie

 

 

Witam ,probowalem sie przebic przez te 50 kilka stron, ale juz niemoge, wywieszam biala flage :P.

Ma ktos link to dzialajacego na rev 2.1 (445/290 kostki 3.3ns z jednej strony laminatu) pencil moda ? Bo kilka juz znalazlem ,ale zaden do tego konkretnego rev i siakos ni chuhu, ewentualnie moze jakies magiczne porady co do rodzaju olowka ?

1307322[/snapback]

Nikt jeszcze nie robil v-moda na 2.1 =] Co do olowka to najlepiej B lub 2B i na podstawie - http://www.rojakpot.com/default.aspx?locat...var1=116&var2=4

 

I jeszcze pytanko, ty grasz moze w q3 raV ? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dorwalem nastepna karte Gecube rev 2.1 ta tez jest 400 na 500 i w tej karcie rdzen wcale sie nie podkreca a pamiatki ida na 600 jak widac kazda karta jest inna moja karta rdzen idzie 460 pamiatki 520

 

pozdrawiam

Edytowane przez wojtala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ,probowalem sie przebic przez te 50 kilka stron, ale juz niemoge, wywieszam biala flage :P.

Ma ktos link to dzialajacego na rev 2.1 (445/290 kostki 3.3ns z jednej strony laminatu) pencil moda ? Bo kilka juz znalazlem ,ale zaden do tego konkretnego rev i siakos ni chuhu, ewentualnie moze jakies magiczne porady co do rodzaju olowka ?

1307322[/snapback]

Ja też mam zamiar zrobić moda na swojej rev 2.1, na razie rdzen i może coś zaczne działać w ten weekend. Pogadam jeszcze ze znajomym elektronikiem. No i ty sie nie bój bo ryzyko uszkodzenia sprzętu jest takie samo jak dla rev1.2 i 2.0,

bo układzik 1571 nie jest jest wcale gorszy od 1575. A ja myśle o potencjometrze lub rezystorze, pozdrawiam i życze

powodzenia. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie w obawach lezy problem ,tylko w tym ze karta za niedlugo pojdzie na allegro wiec niechce na niej lutowac ,stad szukam pencil moda :).

Wedlug RojakPot probowalem, ale nijak napiecia sie niezmienialy, a ukladzik ma trochu inne oznaczenie wiec zapewne trzeba w innym miejscu posmarowac :(.

Voytek ,jak zrobisz na swojej, to zapytaj sie przy okazji tego elektronika co trzeba polaczyc z czym korzystajac z olowka by troszke podbic na vgpu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedle tego co porównywałem opisy obu układów (1575 i 1571) to te same nóżki odpowiadają za napięcie, więc co najmniej dziwne że nie udało Ci się podnieść napięcia. Ale może coś przeoczyłem (jak pisałem nie jestem elektronikiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No moze cos robie zle, dlatego tak zadalem pytanie, ze poprosze linka do vmoda dla rev 2.1, jesli jest ktos kto robil wedlug rojak pota na tej rewizji i podwersji, to niech da znac :), a ty Krysti@an robiles pencil moda na swojej ?

Edytowane przez RaV[666]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście postów wyżej żaliłem się że mój GeCube 9550Xt wyciąga jedynie 2550pkt.

Ktoś zaproponował zpatchowanie 3DMarka.

 

No to ściągnęłem patch 3.60...

 

No i teraz mam o 300pkt mniej :(

2250pkt - o 1000 mniej niż średnio wy macie!!!

 

Boże!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście postów wyżej żaliłem się że mój GeCube 9550Xt wyciąga jedynie 2550pkt.

Ktoś zaproponował zpatchowanie 3DMarka.

 

No to ściągnęłem patch 3.60...

 

No i teraz mam o 300pkt mniej :(

2250pkt - o 1000 mniej niż średnio wy macie!!!

 

Boże!!!

1309094[/snapback]

Nie przejmuij sie. Moja syfiasta kart podkręca się tylko do 410/560

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...