Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

to moze byc wina asynchro bo to sporo obniza wydajnosc systemu, napiecia niby ok, ale jak tam z temperatura ??? mi bez problemow wzieli, tylko opisalem co sie dzieje i potem dostalem tylko potwierdzenie, sprawdz u kumpla czy u niego bedzie sie krecila

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ta karta bez krecenia jest cienka niesamowicie.(...)

1418475[/snapback]

no ta wersja na defaulcie idzie na bartku 2600 ~3400 więc jak r9600pro

nie powiedziałbym że jest cienka a już na pewno nie niesamowicie

skoro jedynym porównywalnym 9550 jest abit Xturbo - i też na default jest słabszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem z moją kartą GeCube 9550XT (rev. 2,0), na wielu grach chodzi spox, a na niektórych wiesza się, czasami pokazuje okno w którym jest napisane ze komputer zakończył program z powodu problemu sprzętu: karty graficznej lub sterowników.. myślałem ze tak jest tylko z nowymi grami ale nawet stare Vice City też mi się wiesza, jak próbowałem ją podkręcać Ati Tray Tools to już przy niskim podkręceniu występowały artefakty. Czy przyczyną jest karta czy moze sterowniki, moze mam za słaby zasilacz? (300W) a może przyczyna leży gdzie indziej? Czy ktoś już miał taki przypadek? Będę wdzięczny za pomoc.

artaszka@o2.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 2 dni temu kupiłem sobię wreszcie tą karte:) niestety trafiła mi sie wersja z 4ns pamieciami, ale nie ma co nazekać. Odrazu napisze, bo czytałem że niektórzy mieli problemy z 3dmarkiem2003 na tej karcie, ja tez mialem, ale szybko sie okazało że wystarczy zainstalować najnowszy path do tego marka i juz wszystko działa. Mam teraz pytanie do was, jakich sterowników używać? Ściągnałem narazie catalysty 5.4 ale byćmoże starsze lub omegi są dla nich lepsze:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, 2 dni temu kupiłem sobię wreszcie tą karte:) niestety trafiła mi sie wersja z 4ns pamieciami, ale nie ma co nazekać. Odrazu napisze, bo czytałem że niektórzy mieli problemy z 3dmarkiem2003 na tej karcie, ja tez mialem, ale szybko sie okazało że wystarczy zainstalować najnowszy path do tego marka i juz wszystko działa. Mam teraz pytanie do was, jakich sterowników używać? Ściągnałem narazie catalysty 5.4 ale byćmoże starsze lub omegi są dla nich lepsze:D

1431940[/snapback]

Odnośnie tego "nie ma co narzekać" to bym się spierał, ale w sumie to ty będziesz latał na tym sprzęcie i jak Ci nie przeszkadza to spoko :D .

 

Jak miałem tę kartę to najlepiej hulała na omegach. Po podkręceniu było 100 marków różnicy w stosunku do catalystów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłodzenie made in home tj. karta obłożona kupą "żelastwa" z dwoma wiatrakami 80 mm@900rpm + v-mod by rojakpot = wydajność w Dirext 9.0 na poziomie R9700Pro non o/c, czyli 4 potoki doganiają 8 ?????????? :D

 

 

Radeon Gigacube 9550 XT@ 550/285(770), GPU V-mod 1,3V@1,52V

3DMark03 - 4 700 pkt.

3DMark2001 - 14 200 pkt.

Edytowane przez daru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sight

Mam mały problem z moją kartą GeCube 9550XT (rev. 2,0), na wielu grach chodzi spox, a na niektórych wiesza się, czasami pokazuje okno w którym jest napisane ze komputer zakończył program z powodu problemu sprzętu: karty graficznej lub sterowników.. myślałem ze tak jest tylko z nowymi grami ale nawet stare Vice City też mi się wiesza, jak próbowałem ją podkręcać Ati Tray Tools to już przy niskim podkręceniu występowały artefakty.  Czy przyczyną jest karta czy moze sterowniki, moze mam za słaby zasilacz? (300W) a może przyczyna leży gdzie indziej? Czy ktoś już miał taki przypadek? Będę wdzięczny za pomoc.

1430386[/snapback]

Miałem tan sam problem (radeon gucube 9550 XT ver 2.1 432/556

Obraz restartował sie podczas gier (nie wszystkich)

Nic nie dawało zmiana sterowników (catalist, omegi czy DNA)

Wszystkie opcje przejrzałem w panelu ustawien i nic

Wymiana zasilacza na nowy 400w tez nic nie dało

Gdzieś przeczytałem ze za zwisy jest odpowiedzialny układ grafiki który sie przegrzewa.

Więc skręciłem taktowanie do 400/500 i podziałano!!

Ale wiedząc ze to jest juz usterka oddałem ja do servisu i dostałem wer 2.1 z taktowaniem 400/500 standart.

Próbowałem podkręcić 450/550 narazie doszedłem i smiga!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebny jest bios GeCube 9550 extreme v2.1 400/500 na SAMSUNGACH 4ns.

 

Z tego co pamiętam bios był z połowy listopada 2004.

 

Wczoraj wgrałem bios od GeCube 9550 extreme v2.1 435/550 3,3ns i na ekranie są śmieci.

Obniżenie taktowania nie załatwia sprawy (jakoś działa na 400/250).

Oryginalny bios pozwalał na stabilną pracę 450/600 jednak .... nie mam już go, a kopia przepadła. :mur:

 

RATUNKU, POMOCY

Edytowane przez Zeef

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja mam wersje tej karty (2.1) z zegarami standardowymi 432/550. Na tych zegarach mam w 3Dmarku03 coś koło ~3700pkt. Karta kręci sie bez artów na 490@650. Lecz jak dochodzi do testu "mother nature" to wywala mi błąd. Nie wiem co to może być. W grach śmiga pięknie, bez artów. Ktoś spotkał sie też z czymś takim. Na defeaultowych zegarch przechodzi bez problemu. Na zegrach 480@630 też. Na zegarach 490@650 przechodzi marka 05 i 01 a 03 nie chce. Może to wina 3Dmarka. Prosze o odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja mam wersje tej karty (2.1) z zegarami standardowymi 432/550. Na tych zegarach mam w 3Dmarku03 coś koło ~3700pkt. Karta kręci sie bez artów na 490@650. Lecz jak dochodzi do testu "mother nature" to wywala mi błąd. Nie wiem co to może być. W grach śmiga pięknie, bez artów. Ktoś spotkał sie też z czymś takim. Na defeaultowych zegarch przechodzi bez problemu. Na zegrach 480@630 też. Na zegarach 490@650 przechodzi marka 05 i 01 a 03 nie chce. Może to wina 3Dmarka. Prosze o odp.

1454802[/snapback]

Jeśli podkręcałeś również procka to będzie jego sprawka. U mnie właśnie w tym miejscu wywalało jak za ostro z prockiem postąpiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja mam wersje tej karty (2.1) z zegarami standardowymi 432/550. Na tych zegarach mam w 3Dmarku03 coś koło ~3700pkt. Karta kręci sie bez artów na 490@650. Lecz jak dochodzi do testu "mother nature" to wywala mi błąd. Nie wiem co to może być. W grach śmiga pięknie, bez artów. Ktoś spotkał sie też z czymś takim. Na defeaultowych zegarch przechodzi bez problemu. Na zegrach 480@630 też. Na zegarach 490@650 przechodzi marka 05 i 01 a 03 nie chce. Może to wina 3Dmarka. Prosze o odp.

1454802[/snapback]

Bo w tescie Mother karta dostaje ostro po d*** i staje sie po prostu mniej stabilna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze raz ja. Mam problem. Podczas gier zaczął mi sie komp resetować. Nie wiem czego to omże być wina. Moja konfiguracja to: Athlon 64 2800+ nie kręcony, Radek 9550 XT Extreme GeCube 432/550 nie kręcona, Pamięci Kingston 512Mb Cl3 płyta Abita KV8 Pro. Chłodzenie na prcku mam Freezer 64. Zasilacz Chieftec 360 DF. Dysk Segate 40 Gb CD-Rom LG. Nagrywarka DVD LG. Prosze o odpowiedzi bo zaczyna mnie to powoli irytować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterami chyba :)

1460221[/snapback]

no to pomogłeś niech mnie :blink:

z tego co mi wiadomo to catalysty 4.12 były najlepsze

 

wywal co masz drivercleanerem

wgraj 4.12

przeprowadz testy

i powiedz czy sie coś zmieniło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to pomogłeś niech mnie  :blink:

z tego co mi wiadomo to catalysty 4.12 były najlepsze

 

wywal co masz drivercleanerem

wgraj 4.12

przeprowadz testy

i powiedz czy sie coś zmieniło

1460288[/snapback]

ja na omegi nie narzekam ale kto co lubi :lol: :D :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...