Skocz do zawartości
Doopan

ATI Radeon 9550 XT GECUBE

Rekomendowane odpowiedzi

Z taktowaniem juz wszystko wyjasnione.

Okazuje sie, ze to uczciwy sprzedawca jedynie niedoinformowany i po prostu oznaczenie koncowki go zmylilo.

Aukcje juz poprawil i mozna to zostawic juz za nami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam no i wkoncu po kilku miesiacach uzytkowania karty - karta padla ;) tzn nie dokonca ale juz wszedzie sa artefakty nawet w windzie ;) ale naszczescie malo wiec idzie normalnei pracowac gry odpadaja juz

opisze historie karty zeby bylo all wiadomo

Jakis czas temu kupilem karte rev 2 oczywiscie napoczatku nei bylo zadnych vmodow czy czegos takiego no ale gpu szlo 440 a pamieci 690 :) no ale jak wiadomo nic nie trwa pieknie :) Pomyslalem oczyscie ze malo to jest i zakupilem sobie silencera :) no ale dalo mi to ledwie 10 mhz wiecej na gpu wiec gra nie warta swieczki :) No i tak sobie dzialalo no i po jakims czasie pokazaly sie arty kurcze mysle moze pasta zle rozprowadzona albo cos ale nic z tych rzeczy ;) Pamieci sie zbuntowaly i bylo juz 670 ;) (radiatory ocz) Po jakins czasie dorwalem vmoda na gpu olowkowy i mysle ze tu byl blad zle pomalowalem i 2,8 v czy jakos tak oczywscie krotko pracowala na tym napieciu zmazalem grafit i wiecej nie pochodzilem metoda olowkowa :) Wiec sobie wymyslilem vmoda przy pomocy potencjometra 20kohm no i dzialalo ladnie 540 1,45 v zawaliscie no i tak sobie dzialalo miedzy czasie pamieci znowu odmowily posluszenstwa na 670 i juz bylo 650 i jest do dzisaj ;) No ale 3majmy sie gpu :) oczywiscie po jakims czasie pokazaly gdzie niegdzie kropczki to wziolem i podwyzszylem napiecie do 1,5 bo wydaje mi sie ze to jest taka granica gorna dla gpu Bardzo dlugo dzialalo na takich ustawieniach smigalo az milo 0 artow przyajmniej ja ich nie widzialem. Ostanio nie gralem duzo prawie w ogole z braku czasu poprstu ja wiem jakies 3 dni temu pokzaly mi sie arty w widznie tak z [gluteus maximus] z nikad mysle a pewnei widna swiruje chialem sobie zagrac i ja cie krece snieg mi pada w grach! kurcze mysle co jest grane odkrecilem bude no i napiecie 1,5 pamieci tez 3maja pierwsze co zorbilem zemnilem sterowniki no ale dalej to samo kabinowalem z napieciami dalej to samo agp x4 wszstkie jakies dupersznity odpowiedzialne za wyswietlanie obrazu tez zminialem wiec mysle ze karta sie juz z kopcila na nazawsze . Tak sobie mysle ze mzoe jakbym nie kabinowal to bym pewnie dalej mi sluzyla ale ze z natury jest kombinatorem no to mam mysle ze czas zminic grafe pewnei wybiore cos z gf6xxx bo to taki przyszlosciowy wybor pozdrawiam wszstkich

ps sorka za literowki zla skladnie i takie tam

ps2 co do pamieci jeszcze w ciaglu tych kilku misiecy 690 na 650 mhz cos tu nie tak :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

310MHz na pamieciach 2.8 ns ?

(...)

1373945[/snapback]

jak dla mnie to rdzeń zżarł cały prąd

 

 

EDIT a jak rdzeń zostawisz na 400 to pamiątki jak idą?

Edytowane przez Ouara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tą kartę od grudnia na 400/300 na tychże samych samsungach, o czym pisałem dawno temu. Pamięci idą identycznieczyli coś 610-620, co jest charakterystyczne dla tej serii. A rdzeń jedynie 450, czyli dość pechowo bo kumplowi również w okolicach 490-500 działa stabilnie z tej samej rev. Z tymi pamięciami to na moje jest to niedowoltowanie, bo zmieniałem timingi na takie jakie są referenycjne wg samsunga pod 350 mhz i nic to nie dało.

Edytowane przez Black_Man

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totalnie byl sie zawiodl jezeli pamiatki chodzilyby mi ponizej specyfikacji teoretycznej.

Praktycznie zawsze pamieci potrafia byc taktowane ponad swoje teoretyczne wartosci, a te nawet w 80% nie potrafia zadzialac.

Kiepsko sa zarzadzane przez karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Techu

a moża twoja karta padła  przez słynnego vga silincera

1374054[/snapback]

nie sadze wlasnie przeplyw powietrza mam dobry z boku na karte centralnie wieja mi 2x80 pozatym uzywalem pasty artic ceramiqe i naprawde zimny jest no i napewno ejst lepszy niz orginalne chlodzenie akurat na chlodzenie to bym nei zwalil winy wiem ze padaja radki pod silencerami ale mysle ze z powdu duzego dociagu na srubach albo krzywo sa zalozone i stykaja np rezystorki na gpu i takie tam ale co tam dalej dziala karta :) tylko ze jej odbilo :> na jakis tydzien mi musi stykac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci siadly.

Odkrecaj i sprzedawaj jakiemus kumplowi, ktory nie podkreca.

1373761[/snapback]

jelsi to bylo do mojego postu to nic to nei da na orginalych sie zachowuje jeszcze gorazej niz na podkreconych :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przeczytałem prawie cały temat o tej karcie i juz sam nie wiem czy warto ja brac (gram malo i w Dx8.0) a tam wydaje sie byc o podobnych osiagach(+/- do 1000pkt. w 2001) co kontrukcja Ti 4200@4400 a do tego jest znacznie tansza no i wyrwe taka z VIVO to czy bardziej mi sie to opłaca od tego 9550XT. W zadne FPP nie przygrywam tylko z czasu jakiegos RTS sobie odpale. Brac tego Cuba czy upolowac jakas Ti4200 z VIVO??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniam wlanie ti4200 ale nie na R9550XT - chociaz XT sa lepsze od 4Ti pod warunkiem, ze ostro go wykrecimy.

 

Jedyna karta warta uwagi po 4ti to R9700 wzwyz.

Ja niestety nie dysponuje taka gotowka i tylko R9500Pro chyba kupie.

Ewentualnie R9600XT ale w dobrej cenie (bo gorszy od R9500Pro).

Jezeli grasz jedynie w RTS to oczywiscie wolalbym dac 200 pln za 4Ti niz 340 za R9550XT.

Jezeli juz gralbys w bardziej wymagajace gry to niestety ale 4Ti dostaje zadyszki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci siadly.

Odkrecaj i sprzedawaj jakiemus kumplowi, ktory nie podkreca.

1373761[/snapback]

juz wiem co padlo nie gpu tylko pamieci !!! co za bzdura :) odkrecilem je na 300mhz i dziala normalnie cos neisamowitego

1375209[/snapback]

OMG

gdybyś przeczytał ta odpowiedź to zaoszczędziłbyś cały dzień ;)

Edytowane przez Ouara

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie jestem nowy i prosiłbym o wyrozumiałość :D

Tak więc obecnie posiadam MSI GeForce 3TI200 128mb

chaiłbym kupic Radka 9550 XT i teraz widze na allegro wiele ofert oto one prosiłbym wskazać najelpszą

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46618965 -2,5ns. 399zł

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=46631720 -3,3ns. 340zł

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47517459 -2,8ns. 360zł

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47552472 -3,3ns. 350zł

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=47519168 -3,3ns. 350zł

 

Bardzo bym prosił o wskazanie najlepszej... aha karty narazie zbytnio nie mam zamiaru nakręcać ponieważ mam trochę za słaby zasilacz i chłodzenie...

 

Pozdro :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie jestem nowy i prosiłbym o wyrozumiałość :D

Tak więc  obecnie posiadam MSI GeForce 3TI200 128mb

chaiłbym kupic Radka 9550 XT i teraz widze na allegro wiele ofert oto one prosiłbym wskazać najelpszą

 

1376757[/snapback]

Jak masz coś w podobie Codegena to radzę zmienić zasilacz niż kartę, a potem myśleć nad nową grafkią.

Ja wziąłbym pierwszą propozycję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm zasilacz ostanio zmienialem bo był do niczego na tym isze coś IBox nie pamietam dokładnie jaki iBox chyba iBox 325

 

A teraz tak z ciekawości dlaczego akuratnie pierwszą pozycję...nie znam zbytnio na tym dlatego pytam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie jestem nowy i prosiłbym o wyrozumiałość :D

Tak więc  obecnie posiadam MSI GeForce 3TI200 128mb

chaiłbym kupic Radka 9550 XT i teraz widze na allegro wiele ofert oto one prosiłbym wskazać najelpszą

 

1376757[/snapback]

hm 1 sie nie oplca za 420 kupisz 6200 modowalna na 6600 i to lepszy wybor zreszta zastanow sie dobrze ;) czy sie oplaca jak juz chcesz 9550 to abita guru zdecydowanie :) z tymi gecube to roznie bywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ja nie wiem czy na tego kase wysępie :D oczywiście w do kupna tej karty dochodzą 3 elemnty

1.Odszkodowanie na noge-skręcona nie wiem czy nie z przemieszczeniem

2.Sprzedarz MSI GeForce 3 TI200 128mb TV/OUT

3.Urodziny 13Kwietnia YEAHH :D

 

Ile mogę ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> za tą karte nie podkręcana stan super... nie widaćśladów użytkowania no kurz oczywiscie ale się wyszyści...i bardzo ładne srebrne radiatorki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz kasę - bierz Abita a jeśli już GeCube to tego z pamięciami 2,8ns. A co do zasilacza to akurat istotna sprawa - u mnie karta nie wyrabiała w wysokich detalach i rozdzielczości 1024x768 właśnie przez zasilacz... codegen 300W. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...