Skocz do zawartości
Lagier

New king of silence? Pentagram FREEZONE QVC-120 Cu 16dBa!

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić pentagrama freezone 120 i tak sie zastanawiam czy mi sie zmiesci. Plyta to Abit NF7-s, budo to Antec 1000AMG, na NB mam zalmana niebieskiego, z nim mysle ze bedzie problem- tylko pytanie jak duzy? Co bede musial przerobic? Moze latwiej bedzie jak wezme 100? Jaka jest srednica tego coolera (razem z radiatorem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie doczekałem sie na premiere :D . Jeśli tak jeździcie po tym pentagramie to powiedzcie mi co w tych pieniądzach może być lepsze od tej bestii ? bo na si-97 to ja raczej nigdy sobie nie pozwole. Ale na NF7-S rev.2 i do chiefteca miditower powinno sie zmieścić to monstrum, prawda ??

SI-97 widziałem dzisiaj już po 169 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos plyte Gigabyte GA-K8NS z zamontowanym Pentagramem QVC 120? Nie wiem czy mi sie zmiesci, obudowe mam jakas ModeCom GeoPC (http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=7262) watpie czy ktos jeszcze taka ma :P Wiec moze na oko ktos oceni ;)

Dołączona grafika

Sorry za marna jakosc. Te kable pod wentylatorem na procku przeniose gdzies nizej wiec jedynym ograniczeniem jest zasilacz u gory i grafa na dole :P (ups i jeszcze ram po prawej...). Ten wentylek ktory teraz siedzi na procku to Spire KestrelLing II CF708B3 (http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=8540) wymiary jego to 77 x 68 x 40 mm. Moze ktos ma takie sprawne oko i oceni czy wcisne tam QVC 120? :P :D Nie chce kupowac w ciemno..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ,

sorry ale kto kupi tego pentagrama 120 to ma troche niepokolei w glowie. Wiem ze b.dobrze moze chodzic , ale jak zobaczylem rozmiary tego to nogi mi sie ugiely, moim zdaniem jest to przerost formy nad trescia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LOL- to ja mam niepokoleji w głowie :P ATy chyba nie widizałeś dużego chłodzenia. Swego czasu było o 1.1 kg chłodzeniu w kształcie kwadrata- wiatrak miał najmniej 160 mm. Ale co to za różnica w sumie- jak spełnia swoją rolę, to o co chodzi? Cena też dobra- nie ma na co narzekać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie nie jest to przerost formy nad trescia, socketa nie urwalo a chlodzi w miare przyzwoicie - 43C z wlaczonym prime, 35-38 normalnie w windowsie, wszystko przy 1500obr. Wczesniej mialem X-Dreama i temperatury byly odpowiednio - windows ok 43-44C, prime ok 49 i wiecej, nie mowiac o tym ze to suszarka. Wiec z czystym sumieniem polecam Pentagrama :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP-90 i XP 120 to sa king of silence,jak dla mnie to jest droga dla AC-gorace pipy i duzy aluminiowy radiator do oddania z nich ciepla-do tego kazdy wedlug uznania montuje sobie wentyl jaki chce(czy cichszy kosztem paru stopni(naprawde niewielu),czy wydajne glosne bydle i nie musi konicznie zajmowac polowy przestrzeni w obudowie i wazyc kilogramy :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może kupię tego QVC 120+.Widzial ktoś jego test w Cd-action jak wypada ??Jego średnica wynosi 138 mm a więc w promieniu 69mm nic nie może mu przeszkadać.Od środka proca do zasilacza u mnie jest jakies 72 mm :) więc powinno być dobrze, ale mam asusa a7n8x deluxe i tam jest na NB dość wysoki radiator, czy on nie będzie przeszkadzać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Pentagrama 120 Cu i sprawuje sie super :) mam bartka podkreconego na 2200 i Pentagrama skreconego na minimum i jest chlodny :) moge podac temperature wskazywana przed speedfana UWAGA 80 stopni celciusza :) chyba plyta mnie w balona robi :) bo jak tak by bylo to pewnie nie mogl bym go dotknac :) a plyta to L7S7A2 ECS oczywiscie :) okrojony ze wszystkiego z czego moze byc plyta okrojona :P to sie nazywa ironia coooler drozszy od plyty :) Wypowiem sie wiecej na temat Pentagrama jak bedzie Abit NF 7

 

Pozdrawiam i czy wie ktos czy trzeba bedzie go docinac zeby wstawic w socket na NF7 bo u siebie musialem zeszlifowac pol centymetra od podstawkii od pentagrama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dylemat ponieważ ten Pentagram 120 zachodzi mi na 3 gniazda pamięci nie wiem jaka jest wyś. boje się że sie pod nim nie zmieszczą, odległość od zasilacza jest oki, od grafy też tylko że zachodzi prawie na cały port LPT

 

 

Może mi ktoś powiedzieć czy te pamięci będa przeszkadzac czy nie????

 

Bo jak nie da rady tego 120 to kupuje 100 (chyba tez jestdobry?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no taa.. widzialem recki ale chodzilo mi raczej o organoleptyczne stwierdzenia :D ;) he hee... w zasadzie nie maja juz czego za bardzo wymyslac na dzien dzisiejszy w kwestii AC. BTW moze i slabsze niz 7000Cu ale cena odpowiednio nizsza ;]]] ale co fakt to fakt rozmiary nie kazdemu pozwola na zamontowanie w budzie. Mocowanie rowniez powinno byc zmienione only sruby ponad 600g na sockecie to troszke za duzo.... ;]]]]

1115393[/snapback]

Zauważcie że pentagram bardzo kiepsko szlifuje spody swoich produktów, nie to co zalman :rolleyes: Myśle że taki QVC 120 po wyszlifowaniu spodu, był by lepszy od Zalmana 7000Cu, a może nawet od 7700Cu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

witam.

chcę sobie kupić obudowę - tak do 300 PLN, a że mam tego Pentagrama, więc nie chciałbym się zdziwić po przyjeździe do domu, że mi się nie mieści ;)

jakie obudowy w tej cenie polecacie, żeby tego Pentagrama 120 zmieścić? Cheifteców MX już nigdzie nie widzę :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Sam sie zastanawiam i postawilem na Antec bez zasilki za 299zł

SLK 3000B(chyba wystarczy:-)-tylko musze dozbierac kasy...

1218007[/snapback]

no nie powiem - śliczna ta buda

jutro jadę na giełdę czegoś szukać - jak nie znajdę będę mocno myślał nad nią, albo nad tą ymatą czy jak jej tam z siateczką :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chodzi chyba o Yesico ???

 

http://angela.pl/index.php?action=TowarPokaz&id_towaru=911

 

jak dla mnie to troche za mała jesli ten 1 wymiar to wysokosc-Antec ma 465mm

ale tak poza to calkiem fajna-jak dla mnie bo i tak mam caly czas otwarta bude :D

 

no i te ceny dziwne- w ang** kilkadziesiat zlociszy taniej :?

Edytowane przez mars77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Yesiko, Ymata, nieważne :D

 

ważne, że buda ma siateczkę

ktoś kupował już w tej Angeli? bo 20 PLN różnicy w stosunku do www.shift.pl to akurat koszta transportu podejrzewam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos juz montowal QVC - 120+ na Asusa A7N8X-E ? Bo nie wiem czy mam sobie taki kupic :-)

 

A tak swoja droga, to jak ktos jet zainteresowany to moge wspomniany wentyl zalatwic za okolo 120-130 PLN :-) oczywiscie nowy.

 

Pozdrawiam Nimitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś kupował już w tej Angeli?

Kupilem tam mojego Chiefteca, jestem jak najgorszego zdania o tej firmie, kompletny brak profesjonalizmu.

Tu masz cala moja historie.

Moje boje z firma Angela.

Od dluzszego czasu przymierzalem sie do zmiany mojego wysluzonego Enlighta na cos bardziej "trendy"

Niestety jakos nigdy nie umialem trafic zeby ktoras z obudow ktore mi sie podobaly byly na stanie, w koncu dowiedzialem sie po rozmowie z Angela ze beda 20 stycznia, pojawily sie dzien pozniej, ja zlozylem zamowienie 22 stycznia przesylka mial dojsc w poniedzialek-wtorek, tego samego dnia zamowilem Herculesa 9700 z benchmark.pl (sklep komputronik).

Karta doszla w poniedzialek, kurier nie zastal mnie w domu i zadzwonil na komorke wszystko super profi.

Minal poniedzialek, mija wtorek ja nadal czekam na obudowe, lacze sie z Angela przez ich Live chat ktory wtedy zaczal grymasic i zrywac polaczenia ale udalo sie i pytam co z moim zamowieniem, rozmowczyni zaczyna sie wykrecac od odpowiedzi i wciskac jakies glupoty o urlopach za granica i u nas.

W koncu dowiedzialem sie ze po realizacji zamowien z grudnia obudowy sie skonczyly (myslalem ze juz wszyscy uzywaja komputerow do kontroli stanow magazynowych - frajer ze mnie) ja mam czekac nadal lub ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> sobie inny model albo wycofac zamowienie, wyszlo na to ze Angela zamawia po jednej obudowie z kazdego rodzaju... dystrybutor z bozej laski.

Bylem wsciekly ale co zrobic?

Najgorsze bylo to ze nikt nie zadzwonil, nie przyslal maila z zawiadomieniem, nie bylo zadnego przepraszamy albo dostanie pan rabat, lub dorzucimy swiecacy wiatraczek, dopiero jak sam sie upomnialem dostalem darmowa wysylke.

Obudowa przyszla, jest swietna, taka jak chcialem ale niesmak pozostal...

Planowalem tez zrobic jakis maly modding na elementach Sunbeam ale wiem juz ze nie warto sie denerwowac (jest jeszcze Cooler Master i Akasa), mam nadziej ze kiedys przeczytam na forum ze Angela zaczela powaznie traktowac klientow ktorzy kupuja jakby nie patrzec drogie komponenty, moze wtedy podejme jeszcze jedna probe...

Poki co radze szukac obudow gdzie indziej lub uzbroic sie w spory zapas cierpliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam zakupy u siebie :-P

Mam wszystkie budy Chiefteca i Anteca :-) A do tego duzo taniej niz u konkurencji.

Nawet nie wspomne, ze mam tez w ofercie wszystkie Pentagramy :-) W tym najnowszy QVC-120+ :-)

Pozdrawiam Nimitz

Edytowane przez Nimitz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...