Skocz do zawartości
SpiderMAN

Jaka plyta S939 dla Athlona 64 Stepping E0

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyzej.

 

Mam kilka pytan o takowe plytki, gdyz dosc malo tego mamy w ofertech sklepow, co byscie radzili wybrac.

 

Sklanialbym sie do przesiadki na wiosne, ale chce zostac przy AGP, procka pewnie lykne 0.09um jak tylko beda na S939, ale z plyta mam problem, bo za wiele testow nie czytalem.

 

Jesli mozecie to zapodajcie producentem, symbolem plyty... itp. jak jest gdzies i widzieliscie recke to takze dawajcie linka.

Chetnie takze cos sam poszukam, jak dacie jakies przyklady plyt S939, szczerze mowiac nie zaglebilem sie w ten temat za bardzo jeszcze, ale jakos mi sie nie usmiecha zmieniac platformy na S754, na ktorego beda pewnie tylko Semprony... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.anandtech.com/mb/ tu masz zatrzęsienie testów płyt na 939, ale niestety niewiele z nich jest u nas dostępnych. Z tych które są ja polecam MSI K8N Neo2 jeśli chcesz jak najwyższe FSB, no i oczywiście Abita, bo Abit to Abit !!

Abit ?? Taki Abit AV8 robi max FSB 280 :( (to dla 3000+ daje max 9x280=2520)

Generalnie płyty Socket 939 słabo z FSB stoją ... max w okolicach 290

http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2128&p=3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba poczekać na rev2.0 tego Abita. Może będzie tak jak z NF7 :)

Chociaż z dokładniejszych oględzin tego testu wynika, że Abit i tak dobrze się kręci biorąc pod uwagę, że jest na VIA,tylko nieznacznie ustępuje Asusowi.

Może Abit się zlituje i wypuści odpowiednik NF8 ale z Socket939. Czas pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba poczekać na rev2.0 tego Abita. Może będzie tak jak z NF7 :)

Chociaż z dokładniejszych oględzin tego testu wynika, że Abit i tak dobrze się kręci biorąc pod uwagę, że jest na VIA,tylko nieznacznie ustępuje Asusowi.

Może Abit się zlituje i wypuści odpowiednik NF8 ale z Socket939. Czas pokaże.

Ten Abit jest na VIA K8T800 PRO/VT8237 (to NF3 chyba było później dopiane ...)

Ja tam wierzę że DFI lada tydzień wypuści coś na S939 (na miarę UT NF3 250Gb na S754)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recke Abita AV8 3rd Eye znalazlem na overclockers.pl i powiem, ze plytka mi sie podoba...

Ale to tylko jedna plyta dostepna w tym kraju?

Jakos do MSI nie mam przekonania, podobnie z Gigabytem. Czas mnie nie goni, wiec moge jeszcze czekac na nowosci.

Na pewno poczekam do czasu jak beda Athlonki 64 na S939 0.09um stepping E0 :D :evil:

 

Nie wiem jakos wolalbym na NForce 3 250Gb plyte, a nie na VIA.

 

Acha czy ktos wie jakie sa roznice miedzy NForce3 250Gb a NForce3 Ultra :?:

 

Czytam wlasnie recke EPoXa http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2253 i mi sie narazie podoba :D chyba bardziej niz ten ABIT ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Recke Abita AV8 3rd Eye znalazlem na overclockers.pl i powiem, ze plytka mi sie podoba...

Ale to tylko jedna plyta dostepna w tym kraju?

Jakos do MSI nie mam przekonania, podobnie z Gigabytem. Czas mnie nie goni, wiec moge jeszcze czekac na nowosci.

Na pewno poczekam do czasu jak beda Athlonki 64 na S939 0.09um stepping E0 :D :evil:

 

Nie wiem jakos wolalbym na NForce 3 250Gb plyte, a nie na VIA.

 

Acha czy ktos wie jakie sa roznice miedzy NForce3 250Gb a NForce3 Ultra :?:

 

Czytam wlasnie recke EPoXa http://www.anandtech.com/mb/showdoc.aspx?i=2253 i mi sie narazie podoba :D chyba bardziej niz ten ABIT ;)

Winchester-y są już na allegro 0,09 ale płyt na 939 ani widu ani słychu. Nawet kategorii nie ma. Kiedyś widziałem na allegro wspomniane MSI i chyba Abita ale to bardzo rzadkie kwiatki. Też myślę o zmianie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On mówi o E0 - a te procki o których mówisz to D0.... REwizja E to taki Thoroughbred B porównując do AXP - mało tego, z poprawionym kontrolerem pamięci... Ciekawe czy pęknie 3GHz na powietrzu :D

Heh, mało czasu ostatnio...no to prawdziwa rewelacja się szykuje !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie jak juz pisalem przesiadka na PCI-E :P

Wiec po co mi tu podajesz linki do takich plyt :P

Ja zostane przy AGP, a zainwestuje w CPU z dobrym potencjalem :D ;) i plyte ktora bedzie obslugiwala takze FX dwurdzeniowe, jak tylko takowe sie pojawia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpiderMAN: shit... nie wiem jak ale przeoczylem ze link juz wyzej byl :?

(z agp masz racje ale duzo rzeczy moze sie zmienic zanim kupisz nowy sprzet) na chwile obecna nadal stawiam na epoxa - looknij jeszcze tu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym S.939 to dopiero gdzieś za rok się sytuacja wyklaruje, z S.754 też sobie trochę poczekamy zanim się okaże czy będzie coś mocnieszego niż 3700+ czy nie.

 

Na jednym forum koleś napisał że "wygląda na to że AMD samo nie wie co z tym fantem (S.754/S.939) zrobić" - chyba ma rację...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...  

A tak wogóle to dual channel w AMD to chwyt marketingowy.

Co ty bredzisz ?

W ten sposób można skwitować wszystko ...

Jakoś tak się dziwnie składa, że dual DDR dwał kopa już na Socket A (nie za wielki ale przyrost wydajności był/jest). Natomiast na S939 to rekordy przepustowości pamięci daje właśnie dual ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...