Skocz do zawartości
Cotter

Ocena sprzętu

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo zamierzam kupić komputer. Mój obecny wybór to podany poniżej sprzęt. Proszę o wszelkie uwagi (wszystkie podparte uzasadnieniem będą mile widziane). Jeżeli uważacie, że należy coś zmienić, napiszczie dlaczego.

 

Płyta główna: ASUS A7N8X Delux NFORCE2 LAN SATA FW 395zł

Procesor: Athlon 2600+ Barton 365zł

Wentylator: Wentylator Cooler Master CP5-8JD1F / 3200+, Silent, Miedź 59zł

HDD: WD 80GB 7200 8MB Cache SATA 270zł

RAM: KINGSTON DDR-400 512MB (dwie kości) 670zł

Karta graficzna: ASUS Radeon 9600 XT 128MB [128 bit] TV 635zł

CD-RW: Nagrywarka ASUS CDW-5232AS - OEM 105zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok wszystko tylko bym inną grafe i went wybrał na twoim miejscu co do grafiki to gf 6600 lub 6600gt ale narazie w Polsce nie są dostepne wersje agp więc musiałbyś poczekać 1-2miesiace a went to zapodałbym takiego Pentagram Freezone QC-80 AlCu bedzie kosztował o 20zł drożej ale warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1Athlon 2500 Mobile

2Abit NF7-SL

3Gigabyte Radeon 9550 na Hynixah 4ns + Chłodzenie

4Samsung 120GB 7200rpm 8mb Cache

5Hynixy D43 (2x 256mb) + Chłodzenie

6Nagrywarka Lite-ON 52327S

7Pentegram Freezone QC-80Cu

 

To będzie idealne rozwiązanie: szybko i duży potencjał O/C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten wiatrak to silent tylko ma w opisie;) lepsze bedzie to co wyzej ci pisali jeszcze masz za ok 35-40 zl pentagrama al a karta graf jakis ladny 9600pro;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu waszych uwag zmieniłem sprzęt na następujący:

 

Płyta główna: Płyta główna ABIT AN7 - nForce2, LAN, SATA, FW (nie lepsza ta niż Abit NF7-SL?)

Procesor: AMD ATHLON XP 2500+ (wersja M jest nie do zdobycia)

Wentylator: PENTAGRAM Freezone QC-80 AlCu

HDD: WD 80GB 7200 8MB Cache SATA (większy mi nie potrzebny)

RAM: KINGSTON DDR-400 512MB (dwie kości)

Karta graficzna: SAPPHIRE Radeon 9600 PRO Advantage 256MB [128 bit] TV

CD-RW: LITEON LTR-5238S - 52x 32x 52x OEM

 

Poproszę o nowe uwagi. Co stawiało problemy przy podkręcaniu poprzedniej konfiguracji? Czy teraz będą jakieś problemy z podkręcaniem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Niby może być, ale:

czy ten proc to aby na pewno Barton??

Lepiej niż Kingstony <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> Hynixy

9600pro, hmm, tylko jak mają pamięci BGA 3,3ns albo szybsze, nawet kosztem mniejszej ilości RAMu, a możesz też 9550XT

BTW: Nagrywarke DVD można mieć już za 250zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówili poprzednicy - jak pamięci do oc to hynix.

Co do karty graficznej, to zamiast tego advantage o zaniżonym tektowaniu pamięci weź pełnego 9600pro, a jak nie masz kasy to 9550xt od gecube (te nowsze wersje mają taktowania 440/580).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1Athlon 2500+ Mobile!!!!

2Abit NF7-SL (osobiście mam Epoxa 8rda3+ rev 2 ale te nowe teraz co produkują rev 3 to... to już nie to)

3Gigabyte Radeon 9550 na Hynixah 4ns + Chłodzenie

4Samsung 160GB 7200rpm 8mb Cache

5 Pamięci... DDR GeIL 512MB PC-400 U-Dual (2x256)

6Nagrywarka Lite-ON 52327S

7Pentegram Freezone QC-80Cu

8 No i Chiftec jakieś 360W lub 420 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pamieci to radziłbym kupić pamieci cl2 np kingmax jechanie ostro fsb i słabe czasy sie nie sprawdzają na platformie amd tylko na intelu amd lubi ostre czasy i odradzałbym kupno jakolwiek karty firmy ati jeżeli nie chcesz mieć problemów z grami ati to tylko w benchamrkach chodzi a jak przychodzi w coś zagrać to albo jakieś problemy albo słaba wydajność niż wynikałoby to z wyników benchmarka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po przejrzeniu waszych uwag zmieniłem sprzęt na następujący:

 

Płyta główna: Płyta główna ABIT AN7 - nForce2, LAN, SATA, FW (nie lepsza ta niż Abit NF7-SL?)

Procesor: AMD ATHLON XP 2500+ (wersja M jest nie do zdobycia)

Wentylator: PENTAGRAM Freezone QC-80 AlCu

HDD: WD 80GB 7200 8MB Cache SATA (większy mi nie potrzebny)

RAM: KINGSTON DDR-400 512MB (dwie kości)

Karta graficzna: SAPPHIRE Radeon 9600 PRO Advantage 256MB [128 bit] TV

CD-RW: LITEON LTR-5238S - 52x 32x 52x OEM

 

Poproszę o nowe uwagi. Co stawiało problemy przy podkręcaniu poprzedniej konfiguracji? Czy teraz będą jakieś problemy z podkręcaniem?

radka pro adventage to nie bierz bo ma niżej taktowane pamięci niz w specyfikacji ati- takie same parametry lub wyższe uzyskasz podkręcając r9550 lub 9600! 256 mb ram na karcie tej klasy to marketing- w gierkach nic nie daje, a nawet nieco zwalnia.

 

kup radka 9550 najlepiej gigabytea i wykręć z 250/400 na 400/500(99% tak idzie)

 

jak masz więcej kaski to radek 9600pro i kręć na xt

 

nv poniżej 5900xt to szajs, sam zmieniłem stajnie z nv na ati i nie narzekam na problemy w grach i niska wydajność!!!

 

 

a tak w ogóle to modowalny 9800se@pro-są takie nowe na allegro to by dopiero wymiatał!!!! co 8 potoków to 8 potoków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha 2500mobile to miodek sprzedaje na tweak i na allegro i ludzie nie narzekają!!

a 80 gb to troche mało- za kilka dyszek masz dysk większy o 40-80 gb to sie lepiej zastanów bo może za jakiś czas sie ta pojemność przyda, a bierzesz całego kompa to chyba takiej różnicy finansowej to nie robi ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pamieci to radziłbym kupić pamieci cl2 np kingmax jechanie ostro fsb i słabe czasy sie nie sprawdzają na platformie amd tylko na intelu amd lubi ostre czasy i odradzałbym kupno jakolwiek karty firmy ati jeżeli nie chcesz mieć problemów z grami ati to tylko w benchamrkach chodzi a jak przychodzi w coś zagrać to albo jakieś problemy albo słaba wydajność niż wynikałoby to z wyników benchmarka

W żadnym wypadkunie zgodze sie co do ATI. Mam Radeona 9550 ustawionego na 405/526 i wszystko pięknie chodzi. Jeszcze nie spotkałem się z problemami w grach. Tamte czasy minęły. Za cene ok 280zł Radeon 9550 to doskonała inwestycja szczególnie że po przeróbce działa jak 9600Pro i lepiej. A co do słabej wydajności... Kumpel ma FX 5600 i marzy by garć 1280x1024 w nfs underground 2 na Ful detale (bez Light trails i extended contrast) U mnie jest 24 do 40 klatek. Na której karcie nvidi to osiągniesz za takie pieniądze???? Albo inaczej. Za jakie pieniądze to osiągniesz w Nvidi. (Ja przesiadłem sie z FX5200 Ultimate obecnie kosztuje 320zł!!)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do pamieci to radziłbym kupić pamieci cl2 np kingmax jechanie ostro fsb i słabe czasy sie nie sprawdzają na platformie amd tylko na intelu amd lubi ostre czasy i odradzałbym kupno jakolwiek karty firmy ati jeżeli nie chcesz mieć problemów z grami ati to tylko w benchamrkach chodzi a jak przychodzi w coś zagrać to albo jakieś problemy albo słaba wydajność niż wynikałoby to z wyników benchmarka

W żadnym wypadkunie zgodze sie co do ATI. Mam Radeona 9550 ustawionego na 405/526 i wszystko pięknie chodzi. Jeszcze nie spotkałem się z problemami w grach. Tamte czasy minęły. Za cene ok 280zł Radeon 9550 to doskonała inwestycja szczególnie że po przeróbce działa jak 9600Pro i lepiej. A co do słabej wydajności... Kumpel ma FX 5600 i marzy by garć 1280x1024 w nfs underground 2 na Ful detale (bez Light trails i extended contrast) U mnie jest 24 do 40 klatek. Na której karcie nvidi to osiągniesz za takie pieniądze???? Albo inaczej. Za jakie pieniądze to osiągniesz w Nvidi. (Ja przesiadłem sie z FX5200 Ultimate obecnie kosztuje 320zł!!)

 

Pozdrawiam

 

Czyli wychodzi na to że u ciebie lepiej chodzi niż u mnie ?? :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...