Skocz do zawartości
Gość wortigern

Dobre książki

Rekomendowane odpowiedzi

O kufa jak można książki w e-bookach czytać 8O

1230209[/snapback]

No to napisałem że się źle czyta ;) Mój rekord to coś koło 2 stron :D Pozniej wylaczylem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Pilipiuk - Kroniki Jakuba Wędrowycza

Andrzej Pilipiuk - Czarownik Iwanow

Andrzej Pilipiuk - Weźmisz czarno kure

Andrzej Pilipiuk - Zagadka Kuby Rozpruwacza

 

Obecnie czytam tez "TYGRYSY" takie male wojenne ksiazeczki...

polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

und3r: ke? tzn jakie tytuły są be? ;)

 

Czytał ktoś z Was "Łowcy snów" Kinga? Bo ma to 616 stron aż - czyli na ferie jak znalazł... Tylko mam kilka pytań(jeśli ktoś czytał):

1. Fajne to to?

2. W jakim świecie to się dzieje?

3. Czy to fantastyka? (bo dziwnie leży sobie wszędzie w gatunku SENSACJA)

 

[edit]

Znalazłem wreszcie recenzję - to o ufoludkach też jest więc odpada... ;)

Edytowane przez Sid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej Pilipiuk - Kroniki Jakuba Wędrowycza

Andrzej Pilipiuk - Czarownik Iwanow

Andrzej Pilipiuk - Weźmisz czarno kure

Andrzej Pilipiuk - Zagadka Kuby Rozpruwacza

 

Obecnie czytam tez "TYGRYSY" takie male wojenne ksiazeczki...

polecam

1231338[/snapback]

Wszystkie kiążki Pilipiuka Księżniczki równierz.

Oraz Achaje

Narrenturum i Boży Bojownicy - Sapkowskiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

und3r: ke? tzn jakie tytuły są be? ;)

 

Czytał ktoś z Was "Łowcy snów" Kinga? Bo ma to 616 stron aż - czyli na ferie jak znalazł... Tylko mam kilka pytań(jeśli ktoś czytał):

1. Fajne to to?

2. W jakim świecie to się dzieje?

3. Czy to fantastyka? (bo dziwnie leży sobie wszędzie w gatunku SENSACJA)

 

[edit]

Znalazłem wreszcie recenzję - to o ufoludkach też jest więc odpada... ;)

1243048[/snapback]

Wszystkie książki Kinga są dobre! "Łowcy Snów" jeszcze nie czytałem ale pewnikiem też jest bardzo dobra :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie książki Kinga są dobre! "Łowcy Snów" jeszcze nie czytałem ale pewnikiem też jest bardzo dobra :) .

1243455[/snapback]

Nom, tylko mi sie srednio podobaja jak jest cos o zielonych ludzikach :D A dzisiaj mi katalog przyszedl z jakiejs tam ksiegarni (naszczescie nie tej co MUSZE kupic, tylko moge :) ) I Łowcy snów są za 15zł / 600 stron... Jest też Achaja po 30zł , i jeszcze troche ich :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm widze ze jak znajde chwile czasu i galy beda mnie bolec od cs:s :wink: to poszukam kilku lekturek.

btw Lowcy snow widzialem film. nawet nawet. ksiazka musi byc of corse lepsza :lol:

Edytowane przez OrGiUsZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh , no to ciekawe , bo FR powstalo AFAIR w latach 70 , wiec spooro przed grami komputerowymi. a co do diablo i warcrafta - idea przenoszenia fabul gier na kompa - niezbyt , ale ze jeszcze nie czytalem to sie nie wypowiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom, tylko mi sie srednio podobaja jak jest cos o zielonych ludzikach :D A dzisiaj mi katalog przyszedl z jakiejs tam ksiegarni (naszczescie nie tej co MUSZE kupic, tylko moge :) ) I Łowcy snów są za 15zł / 600 stron... Jest też Achaja po 30zł , i jeszcze troche ich :)

1243462[/snapback]

 

czyżby KKKK ? :lol: mi ostatnio to przyszlo i napisali ze gdy nie zamowie zadnej ksiazki to nie przysla juz zandych katalogów :lol: :lol: chyba zamowie lowce snow wlasnie :P bądz tez Rok Wilkołaka ;]

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze jestem nienormalny, ale jedyna ksiazka ktora przeczytalem od deski do deski to bylo Mein Kampf... a co do polecania to moze Władca Pierścieni ... podobal mi sie, ale jakos nie dobrnalem do konca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wortigern

moze czytał ktoś ostatnio jakiaś godna polecenia ksiazke o normalnym życiu, taka obyczajowa. A nie jakies s-f czy inne wynalazki. Mam ostatnio zboczenie na ksiażki "młodzieżowe" :oops:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyżby KKKK ?  :lol: mi ostatnio to przyszlo i napisali ze gdy nie zamowie zadnej ksiazki to nie przysla juz zandych katalogów  :lol:  :lol: chyba zamowie lowce snow wlasnie :P bądz tez Rok Wilkołaka ;]

1244268[/snapback]

Ta! Dokładnie to samo :D Tylko że ja chyba nic dla siebie nie zamówie :) Jakoś pomysłu nie mam na dobrą książkę fantasy której akcja dzieje się w średniowieczu lub wymyslonej krainie i nie ma tam ufoludków ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wortigern: "Co się dzieje z moim ciałem" książka edukacyjna dla młodzierzy - kumpel wypożyczyl to mielismy sie z czego posmiac :D

 

Mroczna Wieża - no nawet recenzja gustowna a Achaja to pewny nie jestem :D Zobaczy sie :D Poki co od ostatniego pol roku wogole fantastyką się nie zajmuję, a kiedyś to bzika miałem na jej punkcie... Dlatego wybiorę coś co mnie zwali z nóg ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytał ktoś z Was "Łowcy snów" Kinga? Bo ma to 616 stron aż - czyli na ferie jak znalazł... Tylko mam kilka pytań(jeśli ktoś czytał):

1. Fajne to to?

2. W jakim świecie to się dzieje?

3. Czy to fantastyka? (bo dziwnie leży sobie wszędzie w gatunku SENSACJA)

[edit]

Znalazłem wreszcie recenzję - to o ufoludkach też jest więc odpada... ;)

1243048[/snapback]

Czytał ktoś.

1. Bardzo mi się podobała ta książka.

2. USA, lata chyba '90-te (czytałem ok 2 lata temu).

3. Podobnie jak inne książki King'a - Łowcy nie da się zakwalifikować do jednego gatunku. Książka ma w sobie coś z fantastyki, dobrej sensacji + "to coś".

 

W dużym uproszczeniu książka jest o UFO, ale nie jest to "jedna z wielu SF o zielonych stworkach".

Jeżeli lubisz King'a, to IMO będzie Ci się podobała.

Film również widziałem, ale tradycyjnie - książka jest lepsza. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym jest ta książka?? Bo autor to chyba ten gość od systemu państwa, że liczy się przede wszystkim dobro ustroju, tak? :)

1244997[/snapback]

Tak jest.

I on nie pisal, ze liczy sie przede wszystkim dobro ustroju (to jest wlasnie jedna z bredni powtarzanych w szkole). ;)

 

Ksiazka jest napisana w formie listu do wladcy zdaje sie Florencji lub Mediolanu i traktuje o roznych aspektach sparwowania wladzy - o utrzymywaniu dobrych stosunkow z ludem, o finansach, wojsku, sojuszach, polityce wewnetrznej i zagranicznej...

Wymaga troche wiedzy historycznej do pelnego zrozumienia (XV-XVI wiek), ale i bez tego sie ja dobrze czyta (jak na traktat polityczny oczywiscie ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze czytał ktoś ostatnio jakiaś godna polecenia ksiazke o normalnym życiu, taka obyczajowa. A nie jakies s-f czy inne wynalazki. Mam ostatnio zboczenie na ksiażki "młodzieżowe"  :oops:

1244690[/snapback]

No może nie do końca obyczajowa ale bardziej przygodowa - Pan Samochodzik :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...