Skocz do zawartości
lukmen

Seria Biostar Tforce Am2

Rekomendowane odpowiedzi

program bios flash jest na plytce dolacznoje z płyą BIOSTAR. Ja sobie nawszelki wypadek przed instalacja nowego biosu wylonczlem wszytskie aplikacje i antywira a poem tojyz tylko klikasz na dloe takie zaznaczone flash bios, aprogeam siezapyta czy zrobic backup biosu noto wiadomo ze tak aoptem trzeba mu wskaza gdzie jest nowy bios i tyle aoptem reset i juz 25 sekund. A co do TRFC to nie mam pojęcia bo te biosy maja wiele nazw ustawien o ktotych niemam pojęcia. Ja tylko zmienilemFSB z 200 na 260 , ustawiem 16 bit w mostkach i ustawiłem pamięci na 665 i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polpek - po południu postaram się zflaszowac ten bios, teraz jeszcze testuje stabilnośc , popraw w fsb nie ma 270, ale pobawiłem się trochę pamięciami i dałem im wszędzie trfc ponad 190tak to teraz wygląda ( spi 16 i 32M bez błędów)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...14fcba7c05.html

 

teraz robi orthosa

 

ps co do temperatur Core Temp 0,95 i everest pokazuje mi idle : 32 , stress 40 czy to dobre temperatury ( pasta i chłodzenie oryginalne od amd) jaki mniej więcej spadek temperatury mógłbym odczuc po zmianie na arctic silver 5 i freezera 64 pro ???

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

natej stronie na dole masz najnowsz bios : http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?p=1110340 wesja: R69AM508.bst zrasz go zflaszuje. Jak mialem semrona i Ac frezera to po o/c teperatura spaspadla znacznie ale juz szczegółw niw pamientam bo to na poczatku roku jeszcze jak miale plyte ASROCK DUAL SATA II na S 939 a w/g na paste szkoda kasy ale moze sie myle ?

 

wlaśnie wgrałem nowy bios 0508 ale musze zajrzec do niego co tam w ustawienaich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polpek - niestety ten bios nie poprawił oc a nawet pogorszył, na starym biosie robiłem 270*8 w 1000% stabilnie : super pi 16M i 32M oraz orthos :

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...ebca86a518.html

 

na tym biosie botuje płytę na 260*8 i koniec :-( cholera zaraz spróbuje wgrac ten trochę starszy bios z Chinskiej strony

 

a jak u Ciebie z oc na tym najnowszym biosie ??? dojdziesz do 300 ??

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja narazie bardzo nie kręce czekam na cooler, może jutro przyjdzie.

to się zobaczy ?. Wydaje mi się ze na tym biosie z maja to tylko trm cpu spadła ale w sumie to odnosze wrażenie ze ten bios z 27 kwietnia jest lepszy. U mnie jak narazie 260 x 9,5 = 2, 47 G

 

ja mam narazie HDD na interfejsie IDE a skąd wziaś streowniki do SATA do WINDOWSA. Może za tydzień kupie HDD na SATA II i jak wida zobaczy ten dysk ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polpek - jak już mówiłem dzisiaj będę męczył sprzęt i męczyłem ale do rzeczy

bios 0508 jest beznadziejny , więc wgrałem bios 0427 i dodatkowo zmieniłem sloty ramu na zielone i na boxowym coolerze zrobiłem 300*8 czyli mam sempa 2400 :-) oczywiście super pi 16 i 32M :

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...00c57a0e99.html

 

jutro zrobię jeszcze orthosa jak będę miał czas , ale stabilnośc raczej jest 100% ( 3d marka 2001 też przeszedł bez problemu)

 

hehe już chyba nie powiem złego słowa na mojego biostara :-) teraz trzeba zaopatrzyc się w jakieś lepsze chłodzenie i spróbuje zrobi więcej

 

Polpek na mobo napędy sata chodzą bez problemu ( mam dysk sata i dvd rw sata)

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak obiecałem wrzucam orthosa z 300 * 8 co potwierdza pełną stabilnośc :

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...7abc313a43.html

 

ale to nie koniec , dzisiaj miałem trochę czasu, i mogę chyba powiedziec że mam mobo które konkuruje z abitem kn9 robię stabilne 340*8 super pi 16 i 32M full stable :

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...2725f12b57.html

 

więcej na razie nie mogę zrobi nie wiem co mnie hamuje może jakieś podpowiedzi ??? mam nadzieję że Biostar nie powiedział jeszcze ostatniego

słowa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arek1313 - wszystko masz na screenach oczywiście że z biosu

 

aldam - dzięki za przekonanie do tej płytki.

 

teraz potrzebuje pomocy od posiadaczy biostara jak zrobic więcej bo interesuje mnie 360*8 :-) postaram się jeszcze dodac orthosa jak tylko go zrobię żerby potwierdzic stabilnośc 1000%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więcej na razie nie mogę zrobi nie wiem co mnie hamuje może jakieś podpowiedzi ??? mam nadzieję że Biostar nie powiedział jeszcze ostatniego

Na NForce 6100 pomagało podniesienie napięcia na HTT o 0,1V :). A płyta naprawdę niezła :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@CKM18

Tutaj dolecieli do 345 więc twój wynik jest naprawdę niezły

http://www.madshrimps.be/vbulletin/showthread.php?p=144997

 

PS. Jak sprawdza się integra? Grałeś już w coś?

 

EDIT

MOże to coś pomoże w dalszych zmaganiach

http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=151595&page=6

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luk1999 - u mnie regulacja htt wygląda tak 1,20 v , 1,25 - 1,30 - 1,35.

 

aldam ja dolatuje bez problemu i full stabilnie na 340*8 dodaje jeszcze 6h orthosa : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...7afada83ea.html

 

a co do karty graficznej to ma możliwość przydzielenia pamięci od 32 do 1024mb ale nie wiem jak to się ma w praktyce u mnie karta ma przydzielone 256mb zresztą jedyna gra jaką zainstalowałem na kompie i praktycznie usunąłem to Heroes V ( chodziła jak bym miał kompa p 3 1000mhz) ale to prawdopodobnie wina nie optymalizowanych sterowników pod tą kartę ( to samo miałem ze zintegrowanym radeonem x300 w mobo na socket 775) być może zainstaluje need for speed most wanted i dam znać jak chodzi, ale teraz nie mam czasu samo testowanie go już pełno zabiera :-(

 

a teraz ciekawostka tyle wydusiłem dzisiaj max stabilnie na super pi 16 i 32M robi bez błędu a na orthosie wytrzymał najdłużej 1h może mi ktoś powie dlaczego ??? :

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/...a03f58e0fb.html

 

albo skończyła się mobo i trzeba czekać na nowego biosa , albo co ś źle ustawiłem , nie wiem, w każdym razie wiem że na boxowym coolerze dojadę do 260*8 ( ale zaczynam się już rozglądać za jakimś lepszym chłodzeniem) tymbardziej że jak przejdę 350*8 to będzie już konieczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zainstalowalem RED OCEAN i musze przyzna ze gra sie calkiem nie żle. Jedynie co przegrzewał mi sie mostek południowy i prowizorycznie dałem mały coolerek /gierka sie resetowała do windy/ muszę sprawdzic czy jest tam pasta i przesmarowac ewentulanie dobra pastą gdzies powinnem mie jeszcze ocz ultra 5+ - polecam !. Gieraka po zainstalowaniu usatwiana 800x600 ale ja zmieniłem na 1024x768 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@polpek

 

Masz x2 Brisbane?

Jak temperatury procka?

 

Jeszcze jedno pytanie do wszystkich posiadaczy Biostarów. Gdzie można kupić śledzia z wyjściem S/PDIF?

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polpek właśnie zauważyłem że przy większym oc 340*8 mostek południowy nieźle się grzeje :-) , właśnie myślę nad dołożeniem jakichś 2 wentylatorów i nowego coolera na procesor ale nie wiem czy to coś da oprócz obniżenia temperatury przy próbach uruchomienia kompa 360*8 wywala się w czasie ładowania windowsa , może znowu trzeba czekać na nowy bios :-) ???

 

a właśnie polpek ja już dość dużo pokazałem w oc tej płyty z sempronem, może teraz Ty pokazałbyś co potrafi zrobić na niej Brisbane ??? :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

arek1313 - 1,50V oczywiście jadę na boxie hehe no 2800 jest nieźle , ale chciałbym więcej :-) pomyśle o chłodzeniu jakimś lepszym bo teraz nie mam nawiewów na NB i SB oraz procku coś lepszego niż box tylko niewiem co kupię

 

to słaby ten Brisbane jak na mnożnik 9,5 powinien robić chociaż 3,2 :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z O/C u mnie na razie bez zmian, natomiast zdiołem obydwa radiatory. Okazło sie ze jest tam nakleiona jakaś ciąnąca sie maż, więc ja zmylem acetonem i nałożyłem paste ocz ulatra 5 +. Zdecydowana poraw koniec ze zwiechami podczas gry/ red ocean/ teraz nawet smiga w 1024x768 bez zająknięcia.Wreście kupiłem dysk stat II , robie instalke i takie tam.

napiszcie co ustawic w opcji onchip stat type: czy native sata czy legacy stat czy ide>ahci , o co sie z tym rozchodzi ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polpek - tylko ciekawe jak z gwarancją po Twoich przeróbkach mobo ??? ( tak się zastanawiam czy jakby zmienić te małe radiatory na mobo na większe i lepszą pastę oraz zastosować na nich chłodzenie ( lub nie zmieniać radoatorów i pasty tylko dać na nie jakieś wiatraki taniej by to wyszło) to czy pojechałbym na 380 lub 400*8 moim sempem ??? bo tak mi się wydaje że kłopoty na 350*8 ( nie przechodzi orthosa super pi 16 i 32m robi stabilnie) to przez zbyt słabe chłodzenie płyty ??? ( próbowałem już różnych ustawień zarówno pamięci i napięć i nic z tego a radiator ( ten z napisem amd parzy) ten 2 jest jeszcze znośny w dotyku :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce dostaniemy nową zabawkę :D

http://www.biostar.com.tw/app/en-us/t-seri...nt.php?S_ID=287 =>AM2+

 

EDYTA

Wyczytane na innym forum:

 

The Socket AM2+ is the immediate successor to Socket AM2 currently used in several AMD processors such as Athlon 64 X2, Socket AM2+ will be a mid migration from Socket AM2 to Socket AM3 and will be fully compatible with Socket AM2, so processors designed for Socket AM2 will work on Socket AM2+ motherboards and vice versa.

 

Socket AM2+ will have some differences however that will be used in AM2+ chips, there are two main features in Socket AM2+ not in Socket AM2:

 

HyperTransport 3.0 operating at up to 2 GHz

Advanced power features summarized as having split power planes, probably one for CPU Cores, and the other for the Integrated Memory controller (IMC), this will help for more advanced power management control.

AMD confirmed that AM2 processors will work in AM2+ motherboards and AM2+ processors will work on AM2 motherboards. However, due to the lack of support of HyperTransport 3.0 and separated power planes in Socket AM2 motherboards, AM2+ chips will be limited to the specifications of Socket AM2 (HyperTransport 2.0 at the speed of 1 GHz, one power plane for both Cores and IMC). AM2 chips will not benefit from faster HyperTransport and separated power planes on AM2+ motherboards as they do not support them, AM2+ motherboard then fall back to compatibility mode using AM2 specifications.

 

According to confirmations from AMD, Socket AM2+ will have a compatibility path with Socket AM3, AM3 processors will work in AM2+ motherboards; however, AM2+ processors will not be compatible with AM3 motherboards.

 

Taken from AM2+ Wikipedia. So AM2+ will take full advantage of the upcoming amd processor such as AMD Phenom.

================================================================================

======

 

 

About the AM3 socket, they are meant for DDR3. Hence, processors that are meant for AM2+ cannot be placed into the AM3 socket, but a processor meant for AM3 can be put into AM2+, because they have both DDR2 and DDR3 memory controller. Be glad that at least you can upgrade your processor before you need to upgrade your DDR modules, and mobo.

================================================================================

======

 

Źródło: http://forum.lowyat.net/topic/462537

 

Brzmi zachęcająco :-P

Edytowane przez suchyjastrzab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie walczę dalej, jak mi się uda to podrzucę jeszcze screen z orthosa 350*8 , mam ścianę na 360*8 windows startuje ale jak włączę super pi16M to chwila i jest error , nie wiem może źle ustawiam memki , płyta ma potencjał i wiem że może więcej, albo trzeba znowu czekać na nowy bios :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc. Przyszedl czas na wymiane mojego zasluzonego sempa 2800 na s.754. Interesuje mnie Biostar TA690G .I teraz dwa pytanka odnosniie tej plyty do uzytkownikow:

1.Czy nie bylo zadnych problemow z uruchomieniem x2 z mnoznikami polowkowymi,czy musi byc wgrany jakis konkretny bios?

2. Jakie sa mozliwosci regulacji napiec na tej plycie?Chodzi mi o vcore,vmem glownie.

z gory thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...