Skocz do zawartości
lukmen

Seria Biostar Tforce Am2

Rekomendowane odpowiedzi

luk1999, podniesienie napięcia jednak nic nie daje :wink: 385 na def też pójdzie, zależy od humora :wink:

 

Nie wstaje za pierwszym razem na takim HTT... Chyba nic z tym nie można zrobić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem sobie dysk seagate 350gb na sataII i teraz mam pytanko czy jak zrobię moda na nforsie4 to od razu po podłączeniu wykryje mi dysk czy trzeba jakieś sztuczki robić ??

Ma wykryć :) Ja raz robiłem tego moda, jeszcze na AN8 i chyba mi nie wyszedł, bo dysku nie wykryło :wink: Ale spróbuj i napisz czy jest ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie zrobiłem tego moda ale także coś nie keke może sie wypowie ktoś kto zrobił i mu sie udało. A i jeszcze jedno tez u siebie macie zasłonięte takimi kropkami niektóre punkty na chipie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już skończyłem walki o HTT :) Koniec sportu teraz trzeba zmienić dyscyplinę :D I tak osiągnięcie takich HTT rzędu 385 to nieźle :wink:

 

Wiecie co? Znudził mi się ten TForce :wink: Nie ma przedemną tajemnic :-P Jak ktoś chce, to piszcie na PW. Sempa też tanio oddam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, trzeba toto zeskrobać przed łączeniem :).

A jak to bezpiecznie usunąć ?? Tak żeby czasem nie uszkodzić chipu. Bo to dziwnie zalakowane jest, mam to pilnikiem spiłować aż zobaczę czyste mostki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie dokonałem operacji i chyba sie udała bo bez zworki ruszył na 3Gb/s. Heh chore obudziłem sie o 6 i zamiast jak normalny człowiek kawka kanapka, to ja za śrubokręt spirytusik i pilniczek :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam do Was pytanie z innej beczki...

macie problemy z zintegrowanymi sieciówkami?

ale juz wyjasniam dokladnie o co mi chodzi

 

w innym poscie poruszylem taki problem [w dziale windows]

mam siec 512Kb/s co daje mi transwer 64KB/s

niestety gdy wlacze np. BitComet wszystko inne jest praktycznie nie do uzytku

prawie wogole nie wyswietlaja sie strony internetowe, radio int. ledwo zipie

sprawa mnie o tyle denerwuje ze na starej platformie tego problemu nie mialem!

zaznaczalem w opcjach np. "max download 20KB/s" i byl git [zmniejszenie upload tez nic nie zmienia]

mozna bylo normalnie pracowac

teraz to nie dziala

poprostu jakby rezerwowal sobie 90% przepustowosci sieci a kozystal i tak tylko z jakiegos procentu

np. dzis rano odpalam, sciaga 8KB/s i co??? nie moge onetu otworzyc!

porazka

zaznacze ze internet mi dosc szybko chodzi

filmiki z netu praktycznie odpalam [smog.pl] odrazu bez buforowania zbytniego

aha

kiedys mialem 256KB/s i na starym kompie asus na s754 bylo git

dalo sie wszystko odpalic

nie mam pomyslu, chyba tylko jakis program do przydzielania łącza??

co myslicie?

tu macie calosc

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2546459

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili mam plyte taka jak w podpisie i mam problem bo nie mozna zwiekszyc napiecia tzn 1,42 to max wartosc jaka mozna osiagnac a co za tym idzie, slabe oc

zastanawiam sie teraz nad zakupem czegos z biostara z serii tforce i nie wiem co wybrac 6100 czy 550, ktora lepsza jesli chodzi o oc i mozliwosci ustawien w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili mam plyte taka jak w podpisie i mam problem bo nie mozna zwiekszyc napiecia tzn 1,42 to max wartosc jaka mozna osiagnac a co za tym idzie, slabe oc

zastanawiam sie teraz nad zakupem czegos z biostara z serii tforce i nie wiem co wybrac 6100 czy 550, ktora lepsza jesli chodzi o oc i mozliwosci ustawien w biosie?

widze ze masz HTT271

moim zdaniem wymien proca na jakies X2, nie ma sensu doplacac do plyty, z tymi plytami loteria, duzo osb pisze o HTT powyzej 320, ja np. mam max 285 ehh i duzo innych osob tak samo

lepiej sprzedaj proca, kup lepszego, do tego doloz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie mam problemow z htt bo w clockgenie poszlo do 360(wiecej nie sprawdzalem) tylko to napiecie jest zablokowane mozna sie poruszac tylko od 1,35 do 1,42 czy praktycznie w biosie mozna zmienic o 0,05V a to nie duzo i nic praktycznie nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale ja nie mam problemow z htt bo w clockgenie poszlo do 360(wiecej nie sprawdzalem) tylko to napiecie jest zablokowane mozna sie poruszac tylko od 1,35 do 1,42 czy praktycznie w biosie mozna zmienic o 0,05V a to nie duzo i nic praktycznie nie daje

Heh,ja przekręciłem tą mobo,za duże v na memki(modzik) i padły jakieś kondensatory.Płyta na gware,po ponad miesiącu mobo wróciło.Nic nie mogę z nią zrobić bo gryzie się z moimi pamięciami.

Htt max 270,załapałem się jeszcze na pierwszą(najlepszą rewizję pod oc).Model to oczywiście Tforce nf4.Ściany z htt,są uzależnione od pamięci.Ta płyta po prostu nie lubi tanich memek.Jeśli mobo nie odpowiadają pamięci,objawem na 99% jest ściana w oc. :mur: :mur: Jeśli ktoś ma max 270-280htt niech pokombinuje na innych markowych kościach,wtedy wszystko będzie jasne ;)

pozdrawiam

Edytowane przez lukmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak macie, że pamięci najlepiej się podkręcają przy niskim HTT? Na ustawieniach 9x200 mam 360MHz 4-4-4-11-1T, ale o takim wyniku przy wyższym HTT mogę pomarzyć :-| Wprawdzie, przy 9x300 mam pamięci na 380MHz 4-5-4-11-2T, no ale to żadna rewelacja... Powinienem obwiniać kontroler w procesorze, czy to może płyta ma takie fochy?

 

No i jeszcze jedna dziwna rzecz... Przy ustawieniu w biosie na DDR800, pamięci ustawiają się na 720 :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba sie troche nie rozumiemy, nie chodzi mi o to ze mam niski htt bo udalo mi sie dojsc do 360 ale o to ze nie mozna dac wiekszego napiecia dla cpu tzn w biosie mozna dac 1,55V ale i tak kazdy programik bedzie pokazywal ze jest 1,42V maksymalne napiecie i to jest moj problem z ta plyta a nie niskie htt, aha moja plyta to nie tforce tylko nforce

myslicie ze na to napiecie tez moga miec wplyw pamieci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh,ja przekręciłem tą mobo,za duże v na memki(modzik) i padły jakieś kondensatory.Płyta na gware,po ponad miesiącu mobo wróciło.Nic nie mogę z nią zrobić bo gryzie się z moimi pamięciami.

Htt max 270,załapałem się jeszcze na pierwszą(najlepszą rewizję pod oc).Model to oczywiście Tforce nf4.Ściany z htt,są uzależnione od pamięci.Ta płyta po prostu nie lubi tanich memek.Jeśli mobo nie odpowiadają pamięci,objawem na 99% jest ściana w oc. :mur: :mur: Jeśli ktoś ma max 270-280htt niech pokombinuje na innych markowych kościach,wtedy wszystko będzie jasne ;)

pozdrawiam

szkoda, że tego nie wiedziałem przed kupnem kompa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkoda, że tego nie wiedziałem przed kupnem kompa ;)

Ale z tego co widzę po twoim opisie to twoje memki raczej to "padak" nie należą :) Wiec w twoim wypadku raczej nie one są powodem tak słabego oc.Możliwe że masz procka lipnego,albo miałeś jakiegoś strasznego pecha co do tej mobo,chodż szczerze wątpie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sg.vr-zone.com/?i=4726&s=1

 

Chyba mamy króla OC mATX AM2 :wink:

 

Potężnie rozbudowany BIOS (znamy to), lepiej 'ułożone' opcje. Napięcie pamięci max 2,95V :blink: :blink: :blink: :blink:

No no no,ciekawe ile będzie kosztowała i kiedy będzie dostępna w polsce :) No i jak z konkrentym oc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://sg.vr-zone.com/?i=4726&s=1

 

Chyba mamy króla OC mATX AM2 :wink:

 

Potężnie rozbudowany BIOS (znamy to), lepiej 'ułożone' opcje. Napięcie pamięci max 2,95V :blink: :blink: :blink: :blink:

wg tego artykułu jest nieco inaczej:

 

My only gripe about the board: despite having all the tweaking options available in the BIOS, the board can barely overclock. Even after I plop in a better cooler like the Scythe Mine with a 120mm fan, the board still refuses to budge even 5Mhz off stock HTT. Honestly speaking, I wouldn't expect this board to fare too well in overclocking as it's not the main purpose the board's designed for in the first place..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale z tego co widzę po twoim opisie to twoje memki raczej to "padak" nie należą :) Wiec w twoim wypadku raczej nie one są powodem tak słabego oc.Możliwe że masz procka lipnego,albo miałeś jakiegoś strasznego pecha co do tej mobo,chodż szczerze wątpie :)

no toś mi na ambicje teraz wjechał :D

w poniedziałek w takim razie kręcę dalej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MacOSek, jestem w stanie zrozumieć te problemy z OC... Nowy bios pomoże, ten widocznie był zrobiony na szybko, żeby pokazać swoją płytę na nowym chipsecie :wink: Na www.biostar.com.tw nawet nie ma do niej jakiegokolwiek biosu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...