Skocz do zawartości
jacool

Asus Rampage Formula / Extreme X48

Rekomendowane odpowiedzi

A jak włączysz kompa z podłączonym pendrivem zawierającym plik z BIOS-em to nie da się go przeflashować jeszcze raz? Bo teoretycznie taka funkcja jest, tylko być może ona działa wyłącznie po nieudanym flashu gdy pojawia się BIOS Checksum Error, ale spróbować można.

A może rzeczywiście coś z pamięciami.

Nic się nie da zrobić: CrashFree nie działa, zaraz po starcie ciemność, ramki są sprawne.

Pojechała na serwis.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to czekamy na relacje od kogos kto sobie ja sprawi :)

Nie zauwazyles ze lezy u mnie?:) Jak dla mnie to plytka jest debesciacka i najlepsza od bardzo dlugiego czasu jaka mialem miec okazje w rekach trzymac i krecic. No dobra, procz ceny i zblizajacej sie premiery Nehalema, wszystko jest ok ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, procz ceny i zblizajacej sie premiery Nehalema, wszystko jest ok ;)

Zależy jak na to spojrzeć :wink: . X48, nie licząc P45, jest ostatnim chipsetem na płytkach z LGA775. Daje nam to pewność, że nie zamienimi jej na inną w ramach tej samej podstawki. X58 jest pierwszym chipsetem pod Nehalema i na pewno nie ostatnim. A nie każdy ma ochotę kupować mobo co pół roku :razz:

 

Jak dla mnie to plytka jest debesciacka i najlepsza od bardzo dlugiego czasu jaka mialem miec okazje w rekach trzymac i krecic.

I oto chodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz wentylatory w obudowie? u mnie jest jeden na przodzie ( 1230 rpm ) i drugi z tyłu ( 1280 rpm ) .

Mam 80 mm na górze obudowy + 80 na tylniej ściance + 80 mm ustawone na 5 Volt do chłolodzenia dysków + Chłodzenie na pamięci OCZ( 2 wentle chyba 50 mm). Bez tego dodatkowego wiatraka 120 na bocznej ściance temperatura na płycie i karcie graficznej była wyższa o 10~12 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co? nie oplaca sie juz brac rampage z wodnym? : P skoro ma byc nowy chipset hmm : P

Zamiast pakować się w niedoskonałą (bo pierwszą) płytę z X58 pod Nehalema, wolę kupić płyte na sprawdzonym chipie. A ta (Extreme) zapowiada się na rewelacyjną :wink: . Jak by co, podgonię Nehalema :twisted: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba będę musiał kupić wentylator ( 80 x 80 ) na bok albo najlepiej dwa to i na grafę coś pomoże ;) .

A co do instalacji sterowników, czy jak macie włożoną płytę ze sterami i włączacie kompa, a bootowanie dysków jest ustawione na CD-Rom, macie taki czarny ekran z białymi literami, z którym nic nie da się zrobić - pomaga wyjęcie płyty i restart kompa.

I jeszcze jedno... czy w waszym egzemplarzu ( chyba ) kontroler SATA wydaje dźwięki? ( ciche pikanie lub coś takiego - ciężko to nazwać ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rojb: co to znaczy ze pogonisz nehelema? :) bo nie rozumiem :)

 

(i jakby ktos wiedzial czy ten blok wodny [w rampage extreme] te rurki co wystają to cos w stylu nakrętek NK12!? to byłbym wdzieczny!)

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/Asu...pelny,id,58969/ pisze ze extreme nie obsługuje pamięci 1600MHz!!!!!!!!!!!???????? what!?

 

chyba maja błąd w opisie -> napisalem do nich -> http://technologie.gazeta.pl/technologie/1...rclockingu.html tutaj pisze ze obsługuje -> na komputroniku tez nie napisali ze 1800 i 2000 tylko z OC

Edytowane przez Wyspa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy podczas gdy dysk jest aktywny i miga dioda HDD słychać u was takie jakby ciche "pukanie"?

I co? niby, że to płyta "puka"? :)

Może dysk ci się kończy? :)

 

@Wyspa

EXTREME obsługuje: Dual-channel DDR3 2000(O.C.)/1800(O.C.)/1600/1333/1066/800 MHz

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakim FSB lata Extreme u was ?

 

i jakie PL na Extreme i Rampage ?

hmmm x48 zdecydowanie lepsza od p5q,przed chcwilka sprawdzilem,jak sie ma pl10 i 570fsb,moze jeszcze mozna cos podciagnac ale na p5e3 pemium to wyglada mniej wiecej tak:

post-25454-1218828616_thumb.jpg

plyty na 48 lepiej prowadza ram

cpuz pokazuje jakies babole w ramie jest 1710-7-7-7-22-1T

pl10 max to 580fsb

max mojego 8400 to jakies 620fsb

na extreme pewno jeszcze lepiej,ogolnie najladniejsza plyta jaka widzialem szkoda ze taka droga :damage_wall:

Edytowane przez maax990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...