Skocz do zawartości
Gość Amd_Powered

Na Polskim Rynku Pojawiaja Sie Kradzione Dfi!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Amd_Powered

Na rynku w Polsce pojawiają się płyty DFI LanParty NForce4 SLI-DR pochodzące z kradzieży. Płyty zawierają zły moduł dźwiękowy (ALC880 zamiast ALC850). Płyty te nie są objęte gwarancją.

Poniżej numery seryjne płyt. Na Allegro te płyty są sprzedawane po 570 zł!!!!

 

Here's S/N's of 45 pcs stolen mainboards which are packed with wrong Karajan ALC 880. The correct one is ALC 850. This guy bought 45 pcs from Germany.: 1. D51200001 24. D51200007 2. D51200087 25. D51200053 3. D51200086 26. D51200057 4. D51200088 27. D51200008 5. D51200019 28. D51200009 6. D51200017 29. D51200006 7. D51200020 30. D51200004 8. D51200018 31. D51200052 9. D51200169 32. D5120001010. D51200090 33. D5120004211. D51200089 34. D5120012812. D51200168 35. D5120004313. D51200005 36. D5120012614. D51200054 37. D5120011615. D51200016 38. D5120011816. D51200170 39. D5120004517. D51200058 40. D5120011918. D51200167 41. D5120012719. D51200055 42. D5120012920. D51200120 43. D5120004421. D51200130 44. D5120004122. D51200166 45. D5120011723. D51200056

Edytowane przez Amd_Powered

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jesli mozna wiedziec, to skad to wiesz? Na 100%? I kto podal Ci te wszystkie numery seryjne?

1439737[/snapback]

Z tego co tam jest napsiane to wynika, ze z jakiegos zagranicznego forum lub serwisu o kompach.

 

@Boxster niewiem czy dobrze zrozumialem, ale czy do Ciebie trafila ta plytka? Jesli tak, to co z tym dzwiekiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do dźwięku to wszystko jest wyjaśnione na forum AMD, w topicu o dfi nf4. ALC880 jest pod chipy intela i jako taki nie dziala na nf4.

 

@Amd Powered- jakie to źródło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazła się 39 pozycja z listy "stolen":

<_<

1439811[/snapback]

Hmm cieszysz się, bo stałeś się paserem? :o underek za handel kradzionymi częściami może pójść do paki... :) Chyba warto go zainteresować tym topiciem. Hehehhe.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw powiadomić allegro niech tej wiarze poblokują konta aż do wyjasnienia...

A co do Underka to mam przeczucie że sam nie do końca wie jaki ma trefny towar..jesli rzeczywiście kontaktował sie z dfi w sprawie karajanów to chyba wiedząc że są kradzione nie ryzykował by tak..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co tam jest napsiane to wynika, ze z jakiegos zagranicznego forum lub serwisu o kompach.

 

@Boxster niewiem czy dobrze zrozumialem, ale czy do Ciebie trafila ta plytka? Jesli tak, to co z tym dzwiekiem?

1439848[/snapback]

Właśnie...boxter masz kradziona MOBo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra chlopaki, macie cos na poczytanie, bo zglosilem problem do ALLEGRO

 

Witam

Uzytkownik "underek" sprzedaje kradziony towar..

sprzedal juz 10 sztuk plyt glownych DFI LANPARTY NF4 SLI-DR

(http://www.allegro.pl/show_item.php?item=49000343),

 

teraz sprzedaje nastepne

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=50857092

 

Rzeczywiscie - juz sama cena jest podejrzana gdyz sprzedajacy sprzedaje plyty ponad 320pln taniej niz w sklepie !

(http://sklep.benchmark.pl/pelny_16983.html)

 

Powod dla ktorego to zglaszam jest moze blachy, ale znaczaco obniza wartosc plyty przy pozniejszej EWENTUALNEJ odsprzedazy, a mianowicie:

 

Legalne plyty DFI LANPARTY NF4 SLI-DR zawieraja modul dzwiekowy KARAJAN ALC850, plyty od underka zawieraja modul KARAJAN ALC880 (ktory dolaczany byl do plyt glownych pod procesory INTELA!!)

 

Oczywiscie moduly nie sa zgodne i dzwieku nie ma!

DFI rzeczywiscie przyznaje, ze pomylili sie przy pakowaniu ale nie ma mowy o wymianie, poniewaz plyty pochodza z partii, ktora zostala skradziona :(

 

Na potwierdzenie tych slow mam dwa MOCNE argumenty.

 

Pierwszy - temat o tych plytach na forum najwiekszego polskiego serwisu hardware tweak.pl

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=104130&st=2550

(wystarczy przeczytac 3 ostatnie strony)

 

oraz nowo otwarty temat podajacy numery seryjne skradzionych plyt

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...0entry1439306

 

Drugi argument - korespondencja z pracownikiem DFI Europe, Jeffem Chen'em

 

"Dear Sir

 

I would like to inform you that there were a number of goods that were stolen during transportation in Europe, and after checking the serial number you provided to us below (D51200045), your serial number matches the product that has been stolen.

 

Unfortunately we cannot provide any services for the stolen goods, and we advise you to report this case to your local law enforcement authorities.

 

Best Regards,

 

Jeff Chen

 

DFI (NL) B.V.

Tel: +31-10-296-1848 (Direct)

Fax: +31-10-296-1849

Email: jcchen@dfi-europe.nl"

 

Oczywiscie sprzedajacy placze sie w tlumaczeniu skad ma plyty (najpierw twierdzil ze prosto od producenta z USA, potem zmienil wersje i twierdzil, ze ma je od producenta ale z Tajwanu, nastepnie byla bajka o "defunct store" w Niemczech a teraz twierdzi, ze ma je z Holandii)

 

Bardzo prosilbym o zajecie sie ta sprawa gdyz wielu nieswiadomych "potencjalnych kupujacych" moze sie niemile rozczarowac :/

 

Z powazaniem

moje_dane :P

Jezeli wiecej osob zglosi te sprawe, mysle, ze mamy szanse "cos" zdzialac, bo w pojedynke to raczej lipa :/

 

aha - zapomnialem wczesniej napisac ...hehehe ...na mojej plycie wiatraczek byl przykrecony tylko na JEDNA srubke :lol: a widac, ze plyta nie byla wczesniej nawet otwierana ...hehe :)

Edytowane przez ffx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra chlopaki, macie cos na poczytanie, bo zglosilem problem do ALLEGRO

Jezeli wiecej osob zglosi te sprawe, mysle, ze mamy szanse "cos" zdzialac, bo w pojedynke to raczej lipa :/

 

aha - zapomnialem wczesniej napisac ...hehehe ...na mojej plycie wiatraczek byl przykrecony tylko na JEDNA srubke :lol: a widac, ze plyta nie byla wczesniej nawet otwierana ...hehe :)

1440042[/snapback]

Te brakujące śrubki pomylone karajany itp świadczą o mało profesjonalnym montażu-może robią je u producenta ECS :wink:

 

A sam problem już tak zabawny nie jest...

Wspułczuje wszystkim którzy kupili te płyty d umderka i 3mam kciuki żeby się to dobrze dla was skończyło.. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra chlopaki, macie cos na poczytanie, bo zglosilem problem do ALLEGRO

Jezeli wiecej osob zglosi te sprawe, mysle, ze mamy szanse "cos" zdzialac, bo w pojedynke to raczej lipa :/

 

aha - zapomnialem wczesniej napisac ...hehehe ...na mojej plycie wiatraczek byl przykrecony tylko na JEDNA srubke :lol: a widac, ze plyta nie byla wczesniej nawet otwierana ...hehe :)

1440042[/snapback]

Kwestia jest tego rodzaju, że pochodzeni płytek może być jaknajbardziej legalne... A mianowicie, mogły to być modele przeklasyfikowane z 1st klasy kontroli na niższą, tzn. nieco gorszą... z pewnymi mankamentami, ale na tyle niezawuważalnymi, że w praktycznym użytkowaniu trudno znaleźć jakieś problemy. Zanim ktoś podłoży przysłowie kłody pod nogi underkowi, trzeba sprawę nieco głębiej zbadać, wątpię, żeby sprzedawca na allegro z nieco już wyrobioną reputacją, nagle wpadł na pomysł by handlować kradzionym towarem. To niedorzeczne.

 

Ale z drugiej strony...

Underek może być nieświadomy jaki towar kupił i co mu ew. grozi za paserstwo. :/

IMHO chwilow się lepiej wstrzymać ze wszelkimi sądami i ciekaw jestem odpowiedzi samego undertakera na powyższe zarzuty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te brakujące śrubki pomylone karajany itp świadczą o mało profesjonalnym montażu-może robią je u producenta ECS  :wink:

 

A sam problem już tak zabawny nie jest...

Wspułczuje wszystkim którzy kupili te płyty d umderka i 3mam kciuki żeby się to dobrze dla was skończyło.. :?

1440076[/snapback]

Tzn. co ma się dobrze skończyć? Póki płytki działają to znaczy, że wszystko jest OK, gorzej jeżeli zaczną się sypać... Aczkolwiek osobiście nie stać mnie na zakup MoBo bez gwarancji. :) I dlatego zamówiłem Ultra-D z barwkompu. Jo Jo Jo Mka11. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zgłoszeniu sprawy policja być może posiadacze sie pożegnają z płytami...

Kase powinien wtedy oddać underek ale nie ma 100% gwarancji...

Jak kupisz kradzione auto to też nie ma problemu chyba że sie zepsuje? Auto konfiskuje Policja a nowy właściciel ma problem bo często traci i samochów i pieniądze..tutaj może sie niestety podobnie skończyć..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, Radek- ten mail niejakiego Jeff'a Chen wyjaśnia chyba wszystko. To nie (niestety) towar 2giej kategorii, a zwykłe "stolen goods".

 

Sam Undertaker _mógł_ nie być świadom tego, że kupuje kradzione mobaski (choć niska cena za jakie je nabył i później sprzedawał chyba dawała mu do myślenia...?) ale co to teraz zmieni?

 

Mamy kolejną nauczkę na przyszłość- sprawdzać wszystko przed zakupem 100x bo w tym kraju nigdy nie będzie normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to cała sprawa jest niedorzeczna...

 

Po pierwsze - opierając się na Waszych wypowiedziach sprzedawca kręci z pochodzeniem płyt (USA, Niemcy, Holandia), więc prawdopodobnie zna ich prawdziwe pochodzenie = pewnie wie co sprzedaje, i nie chce podać prawdziwego pochodzenia tych płyt = raczej jest świadomy tego co czyni

 

Po drugie - po co zakłada topic na dfistreet z problemem modułów dźwiękowych zwracając tylko na siebie uwage = głupota imo, do tego po co podaje, że nieposiada rachunku zakupu :|

 

Po trzecie - "Płyty objęte są 24 miesięczną gwarancją producenta." Skoro nie ma rachunku, to jak niby ta gwarancja ma zostać uznana ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kupiliscie plyty glowne, na ktore nie macie gwarancji, wiedzieliscie o tym, wiekszosc takze wiedziala ze jest karajan na ALC880, teraz chcecie sie pozbywac plyt glownych, ja nie mam zamiaru, wiele razy mialem pelno czesci z usa czyli bez gwarancji i zadnych problemow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw, oploty na kable które dostaliście (ta taka siateczka) są w kolorze pomarańczowym ? Przynajmniej taki kolor jest na fotkach w jego aukcji = może zostało zarąbanych także kilka płyt pod intela ? (płyty DFI pod Intela mają pomarańczowe elementy UV)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to cała sprawa jest niedorzeczna...

Serio? : )

 

Po pierwsze - opierając się na Waszych wypowiedziach sprzedawca kręci z pochodzeniem płyt (USA, Niemcy, Holandia), więc prawdopodobnie zna ich prawdziwe pochodzenie = pewnie wie co sprzedaje, i nie chce podać prawdziwego pochodzenia tych płyt = raczej jest świadomy tego co czyni

Czyni wiele złego i pewnie sam nie wiedział, że czyniąc ludziom dobro czyt. sprzedając płytki po dziwnie śmiesznych cenach, wpadnie niczym śliwka w kompot... Najgorsze jest to, że klienci underka też nie są w zbyt ciekawej sytuacji jak zauważył 99tomcat... Ech. Wyszło szydło z worka.

 

Po drugie - po co zakłada topic na dfistreet z problemem modułów dźwiękowych zwracając tylko na siebie uwage = głupota imo, do tego po co podaje, że nieposiada rachunku zakupu :|

Debil... Mam nadzieję, że używał jakiegoś High Anonnymous Proxy. :D

 

Po trzecie - "Płyty objęte są 24 miesięczną gwarancją producenta." Skoro nie ma rachunku, to jak niby ta gwarancja ma zostać uznana ?

1440126[/snapback]

A od kiedy to gwarancje są rozpatrywane dla kradzionych częśći? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kupiliscie plyty glowne, na ktore nie macie gwarancji, wiedzieliscie o tym, wiekszosc takze wiedziala ze jest karajan na ALC880, teraz chcecie sie pozbywac plyt glownych, ja nie mam zamiaru, wiele razy mialem pelno czesci z usa czyli bez gwarancji i zadnych problemow.

1440163[/snapback]

Kwestią w chwili obecnej nie jest brak gwarancji, czy sam układ dźwiękowy, a raczej pochodzenie MoBo..., które może spowodować pewne niespodziewane problemy klientom underka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy to gwarancje są rozpatrywane dla kradzionych częśći? :lol:

1440185[/snapback]

No od nigdy, to jasne. Ale nie lepiej podać - płyta nie posiada gwarancji + wywalić moduł dźwiękowy = mniej podejrzeń ? (zawsze podejrzeniem jest niska cena...)

Debil... Mam nadzieję, że używał jakiegoś High Anonnymous Proxy. :D

1440185[/snapback]

On założył topic nawet pod tym samym nickiem :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@fipa15- to przeczytaj przynajmniej ten!

 

... co za leń... :/

1440197[/snapback]

Nie len, tylko troche nie zrozumialem, jedni pisza, ze modul dwiekowy jest zly, a tu ktos pisze, ze jej (tej mobo) uzywa i nie ma z nia problemow. teraz pomyslalem, ze moze uzywac oddzielnej dzwiekowki.

 

Staraj sie mnie nie obrazac, ok? Wystarczylo napisac, ze dzwieku nie ma, uzylbys tylko jednego wyrazu... a musiales uzyc 10 (prawie 60 znaków) :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o/t

 

Sęk w tym, że juz raz w tym temacie wyraźnie i zrozumiale napisałem o problemach z 880ką.

 

Nie zawsze odpowiedź na swoje pytanie znajdziesz podaną na tacy, w drugim poście.

 

Nie chciałem Cię obrazić, a raczej zmobilizować do bardziej twórczego korzystania z forum.

 

/ o/t

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ladnie, nigdy nie sadzilem, ze bede sie cieszyl, ze kupilem mobo w AMASOFCIE :). Wprawdzie jechala do mnie ponad miesiac, ale mam dzialajacy dzwiek no i stickery NTT :)

 

Zycze szybkiego rozwiazania tej sprawy

Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...