Skocz do zawartości
R.i.P.

Radeon 9800pro - Sypie Artami I Krzakami

Rekomendowane odpowiedzi

w maju sprzedalem znajomemu mojego saphhire radeon 9800pro 128mb 256bit (r360) (roczny, bez gwarancji). u mnie chodzil jako XT (bios), ale przed odddaniem wrzucilem oryginalny bios od 9800pro. chlodzenie to vga silencer rev.2

koles uzywal kompa do czerwca bo pozniej wyjechal na wakacje, wrocil w tamtym tygodniu. i dzwoni zebym przyjechal bo cos mu sie dzieje, ze arty sa. pojechalem dzis, odpalam kompa i po ok 20sec. w windzie zaczyna sie krzaczyc obraz. caly jest zalany... normalnie az mnie zatkalo. zasilacz modecom feel 350w (nowka). karta na osobnej wiazce zasilania. pozniej nawet w biosie sie krzaczylo..powiedzialem ze musze zlookac ja u siebie. przywiozlem i podpialem u siebie, po 2-3min w windzie sypie.. :mur: odrecilem silencera, obejrzalem grafe, ale nie widac nigdzie zadnego przegrzania czy cos innego. dalem nowa paste, dokrecilem (ale nie za mocno) chlodzenie. i dalej to samo. temp nie idzie sprawdzic bo jak? (hardwareowo nie mam mozliwosci). ale ogolnie grafa jest ciepla. nie wiem co to moze byc, sprzedalem mu ja mowiac ze ma jeszcze 6miesiecy gwarancji podczas gdy jej nie ma ;] poradzcie cos, moze ktos mial podobny przypadek. czy wogole mozna w jakims serwisie to naprawic? grafa jak mowie nie byla krecona wogole, jechala na default 380/680. zapodam 2 screeny jak to wyglada u mnie:

Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Hmmm. Nieciekawa sprawa <_<

Myśle że w serwisie niewiele zrobią, o ile jest to jakieś uszkodzenie mechaniczne. Być może coś się "ukrychło" na karcie, jakiś kondersator albo coś. Może rdzeń się ukruszył? Sprawdź (jeśli jeszcze możesz) by karta będzie chodzić z biosem od 9800XT.

 

Niechcę źle wróżyć, ale twój kolega chyba jest troche w plecy <_<

Może coś grzebał i uwalił kartę a teraz gra głupa <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyszczac stara paste nie zauwazylem jak pisalem nic, rdzen nienaruszony. on nic nie grzebal bo ma 12lat :)

co do silencera to raczej watpie, dlatego ze przeciez on chodzil u mnie (tylko ze z biosem XT) przez rok i byl niezle wykrecony.. no nic moze sprobuje wrzucic ponownie biosa. :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

R.i.P nie jesteśmy dziećmi <_<

Skoro u Ciebie działała "nieżle wykręcona" to dalczego u 12-latka sypie artami :?:

Osobiście wątpie w to, że karcie niechce się już poprawnie wyświetlać obrazu :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ramki zalozylem radiatory ktore mialem wczesniej na nim, ale nic nie poskutkowalo. natomiast nie wrzucalem biosu od xt, lecz obnizylem taktowania. na 305/300 w windzie po 1h dopiero sie pojawily krzaki, a po resecie i tych samych taktowaniach uruchamiajac gtasa dopiero po 5min sie pojawily krzaki. heh :/ karta wyglada ok. shit! :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na ramki zalozylem radiatory ktore mialem wczesniej na nim, ale nic nie poskutkowalo. natomiast nie wrzucalem biosu od xt, lecz obnizylem taktowania. na 305/300 w windzie po 1h dopiero sie pojawily krzaki, a po resecie i tych samych taktowaniach uruchamiajac gtasa dopiero po 5min sie pojawily krzaki. heh :/ karta wyglada ok. shit!  :mur:  :mur:

1604763[/snapback]

Mialem ten sam problem.. Jak na ironie karta tez chlodzona Arctic Silencerem. Podczas wczesniejszych upalow (jakies 2 -3 tygodnie temu) karta najwyrazniej sie przegrzala i zaczela sypac artefaktami, nawet w biosie. Mialem ten komfort ze grafa jest na gwarancji wiec dostalem nowa. W twoim przypadku a raczej twojego znajomego - pomoc moze jedynie serwisowanie karty.. Ostatnio oddalem do naprawy Radeona 9500@pro z kompletnie spalonym systemem zasilania. Naprawili usterke za 95zl - oto link - http://www.mtec.com.pl/ - zycze powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz jeszcze sprobowac po kolei najpierw odtaktowac GPU a potem ramy i zobaczyc "jak sie zachowaja" artefakty tzn. po jakim czasie wyskoczą..

 

Sproboj wyczyscic dokladnie karte moze cos pomoze :unsure:

Edytowane przez ur8an

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis sprobuje jeszcze tak jak mowisz ur8an, zeby stwierdzic czy to ram czy gpu. tak czy siak bede musial chyba skorzystac z serwisu ktory podal QuicksilveR, ciekawe ile to bedzie kosztowac. Wysle im maila moze czy mieli juz kiedys taki przypadek... a moze ktos zna podobny serwis, ale gdzies np w Katowicach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mteca nie odpisali jeszcze. tymczasem zadzwonilem do sklepu w ktorym kupowalem grafe (devcom) do serwisu, opisalem wszystko Panu i serwisant powiedzial ze moze to byc spowodowane przegrzaniem sie GPU. Poprostu osiaga jakas tam nominalna temp i sypie artami. Niestety nie zajmuja sie poserwisowa naprawa... a na mtecu w newsach pisze ze "Procesory kart graficznych na chipsetach firmy ATI już są na naszym magazynie.są to procesory serii R3xx i RV3xx. Wymiana chipu w Radeon- 9800PRO(R350) to koszt ok. 200zł !!! " :(((((((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem z radeonem 9800 pro gigabyte 256 MB 256 bit. Kupilem karte od kumpla i chodzila jak ta lala a po 3 tygodniach po powrocie z wakacji w grach artefakty. Jak obnize taktowanie pamieci na 300 to wszystko ok. Karty nie krecilem, obudowa ma dobre chlodzenie (3 wentylatory + chieftec 400W) i zonk. Samo sie cos pojebalo. najsmieszniejsze jest to ze tez wrocilem z wakacji i byl juz zonk. ciekawe co to moze byc? jakas zbiorowa awaria radków hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z mteca nie odpisali jeszcze. tymczasem zadzwonilem do sklepu w ktorym kupowalem grafe (devcom) do serwisu, opisalem wszystko Panu i serwisant powiedzial ze moze to byc spowodowane przegrzaniem sie GPU. Poprostu osiaga jakas tam nominalna temp i sypie artami. Niestety nie zajmuja sie poserwisowa naprawa... a na mtecu w newsach pisze ze "Procesory kart graficznych na chipsetach firmy ATI już są na naszym magazynie.są to procesory serii R3xx i RV3xx. Wymiana chipu w Radeon- 9800PRO(R350) to koszt ok. 200zł !!! " :(((((((((

1606955[/snapback]

Spytaj gości z pccenter. Są co prawda z Koszalina, ale poczta od czegoś w końcu jest. Mi na początku roku wymienili kości pamięci na R8500 za 50PLN. Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa zakonczyla sie tak ze stwierdzili ze to wina silencera (niby ze byl za mocno przykrecony - lol) i wymiana gpu, laczne koszty z przesylka 190zeta. przyslali...no to zaczalem testowac a tu mega rotfl bo juz w 2gim tescie w 3dmarku zaczelo sie od nowa!!!! ;oooo i ekran caly zasypany. zadzwonilem i mowie co jest, (jeszcze sprawdzilem na innym kompie) ze zaplacilem kase a tu tak samo zrobione, gosciu mowi ze dziwne ale zeby odeslac im ja. no i jeszcze podyskutowalem z gosciem czy w razie czego bede chcial zwrot hajsu. no wyslalem. po paru dniach dzwonie i gosciu mi mowi ze bardzo przeprasza ale pierwszy raz im sie to zdarzylo, kolega serwisant zapomnial wymienic GPU!!! i odlozyl juz ja jako niby gotowa. mega lol! no i dostalem ja w koncu spowrotem z wymienionym gpu i teraz dziala ok. karte juz oddalem wlascicielowi. ale mega lol sie wogole zrobil ;s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie takie same krzaki na monitorze miałem na moim były m GeForce'ie (4Ti-4200), to było też jakoś tak na początku wakacji jak były spore upały.

Razem z krzakami zaliczał komp zwieche. Nie miałem pojecia co sie dzieje.

Zdejmowałem radiator, rozkładałem wentyl, czyściłem wszystko i nic. Po jakimś czasie problem sam zniknął. Karta działała w porządku a pżotem ją sprzedałem, bo miałem na oku radka9800pro. Gość któremu sprzedałem był zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi 2 dni temu się tak stało. Radeon 9550 Sapphire 128/128...miałem go od lutego br. Chodzę sobie normalnie po necie gadu, osiol itp w tle...aż tu nagle ...KRZAAAKI, straszne krzaki, że nic nie widać. resetuje kompa, w biosie to samo. Nie pomogło nic: ani reset biosa, załozenie chłodzenia od nowa, wym. pasty...i to samo. Sprawdzałem na innym kompie i to samo. Inne karty działają dobrze, czyli ewidentna wina karty. Zaniosłem ją do serwisu i mam czekać 1-1,5 tygodnia. Jeśli uznają tą reklamację to dopłacam i biorę R9800Pro Sapphire.

Zasilacz Chieftec 360 Wat, mam go od 2tygodni...

Edytowane przez vvob

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sam problem... Radeon 9800PRO 256Mb - Na fabrycznych taktowaniach - sypie krzakami w windowsie juz w pierwszych minutach. Zmiany taktowania rdzenia nic nie wnoszą.. jedynie odtaktowanie pamięci o okolo 100Mhz pozwala na normalna prace w 2D. w 3D - pamięci grzeją sie kosmicznie i po około 20-30 min grania pojawiają sie różne kosmiczne krzaki :). Jest to kwestja awarii układu zasilania? który swoją drogą sam sie nieźle grzeje podgrzewając dookoła te wszystkie kondensatory... czy może pamięci BGA padły? Na razie jestem w trakcie pisania maili do: www.pccenter.pl oraz www.mtec.com.pl - co będzi zobaczymy. Błędy wyglądają identycznie jak na screenach w 1wszy poście. Pozdrawiam :D

 

PS.

Zapomniałem dodać, karta nie była modowana, nie podkręcana, na orginalnym chłodzeniu.. Po prostu pewnego pięknego, słonecznego dnia... bywa.. :)

 

Cytuję:

Od: pc center <biuro@pccenter.pl>

Nie przyjmujemy do naprawy kart graficznych.

post-117868-1130927504_thumb.jpg

Edytowane przez subbler

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...