Skocz do zawartości
Luk@s

Tania Panorama 19''

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.fujitsu-siemens.com/home/produc...view_w19-1.html

Co sądzicie o tym monitorze. Mnie osobiście bardzo podobają się panoramy. W Macro można kupić te mońki za 1400zł i moim zdaniem to niezła cena. Ja osobiście nie jestem na kupnie, ale bardzo zaciekawił mnie ten model.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor wg mnie niepraktyczny,bo format 16:9 głównie do filmów,a z drugiej strony to matryca TN,czyli cieńka do filmów,a dodatkowo masz rozjechane gry na fullscreenie,pasy po bokach przy oglądaaniu zdjęć i kupe innych problemów z proporcjami obrazu. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor wg mnie niepraktyczny,bo format 16:9 głównie do filmów,a z drugiej strony to matryca TN,czyli cieńka do filmów,a dodatkowo masz rozjechane gry na fullscreenie,pasy po bokach przy oglądaaniu zdjęć i kupe innych problemów z proporcjami obrazu. :rolleyes:

1669468[/snapback]

Z zupełności się zgadzam :wink:

 

19 Zoll TFT-Monitor im modernen Widescreen-Format (1.440x900); 800:1 Kontrast; 8ms Reaktionszeit; 300cd/m² Helligkeit; Betrachtungswinkel: 140/130 Grad (h/v); zertifiziert nach TCO´99 ; 36 Monate Hersteller Vorort-Austausch

gry to na nim w jakiej rozdzielczości miałyby chodzić 800*600 i max 1024*768 (oczywiście interpolowane)

 

Bo standardowej rozdzielczości dla 17 i 19 calowych LCD nie da sie osiągnąć B)

 

a i jest to analog (bez DVI)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo nowych gier pozwala na rozdzielczość z proporcjami 16:9 (na przykład Colin c Rae 2005) a ja głównie w samochodówki gram i w ogóle panorama się ładnie prezentuje (mam w laptopie i to super sprawa). A od kiedy TN jest zła do filmów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bodziu, nie ma to jak sobie poględzić nie mając choć cienia pojęcia na temat o jakim się pisze. Ja użytkując już od ładnych kilku miesięcy notebooka z panoramicznym ekranem dostrzegam same zalety w porównaniu do 4:3 ekranów. Pasy przy oglądaniu zdjęć? Po 5 sec tego nie zauważasz. Gry się "rozciągają"? Saper lub pasjans może i tak, ale tak jak Lukas stwierdził- zdecydowana większość współczesnych wysokobudżetowych tytułów ma tryb 16:9 (czy to w opcjach, czy przez *.cfg).

 

Plusy to o wiele większy obszar roboczy co przy pracy z arkuszami lub aplikacjami dtp w stylu indesign'a jest niesłychaną zaletą. Granie + oglądanie filmów to bajka. Słowem- polecam.

 

Tyle od użytkownika, nie "teoretyka".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Witam wszystkich - to mój pierwszy post na Tweak.pl.

 

Mam ten monitor (chodzi oczywiście o model Fujitsu-Siemens W19-1).

Gdy jechałem do Makro aby go obejrzeć nie myślałem, że go kupię. Pierwsze wrażenie nie było interesujące. Szeroki ale wysokość ekranu mniejsza niż inne 19". Wiedziałem z nielicznych opisów w internecie, że nie ma ząłcza DVI. To był najpoważniejszy argument przeciw bo mam kartę z DVI i chciałem wykorzystać jej możliwości.

 

Gdy zajrzałem z tyłu do złącz z błyskiem w oku zauważyłem DVI. Przegląd zawartości pudełka - jest wszystko! Kabel VGA, DVI-D, zasilający i audio. Monitor oprócz DVI ma wbudowane głośniki 2x2W. Niby mało i praktycznie mało kto będzie używał ale są.

 

Monitor kupiłem. W domu po rozpakowaniu i zamontowaniu podstawki (wystarczy przykręcić jedną śrubkę, która ma specjalny motylek więc da się to zrobić bez narzędzi) ustawiłem do w miejsce mojego wysłużonego Compaq V500. Od razu poraziła mnie różnica w wielkości. Ten monitor jest ogromny czego w Makro nie było widać.

 

Włączenie systemu i pierwsza ocena - czy w pionie zmieniaja się kolory? Chodzi o patrzenie pdo róznymi kątami w pionie. Na moim laptopie jest to bardzo denerwujące, bo nawet siedząc przed monitorem góra jest ciemniejsza niż bardzo rozjaśniony dół. No i zaskoczenie - brak takiego efektu. Przekraczając kąty podane w specyfikacji widać różnicę ale kto będzie obserwował monitor leżąc na ziemi lub siedząc 50 cm ponad monitorem. Zmiany barwy w poziomie widać na bieli. O ile środek jest idealny to boki już są lekko żółtawe na obszarze około 1/8 od brzegu. Jednak przeszkadza to tylko i wyłącznie przy całkowicie białych powierzchniach jak na przykład strona WWW z białym tłem, dokument na całym ekranie, itp.

 

Sprawa rozmiarów ekranu 16:9. Jest to najlepsza rzecz jaką oferuje ten typ monitorów (panoramiczne). W zasadzie dla kogoś kto musi mieć dużo informacji na ekranie nie ma lepszego wyboru. Przy przeglądaniu Internetu może nie widać tego podobnie przy przeglądaniu dokumetów tekstowych. Ale już arkusz kalkulacyjny, oprogamowanie dtp, graficzne czy cad bardzo korzysta z takiego formatu ekranu. Nagle na ekranie robi się na prawdę wiele miejsca i trzeba przyzwyczajać się do tej szerokości.

 

W grach nie ma problemu. Nowe gry obsługują ten format. Gra na szerokim ekranie nabiera nowego wymiaru. Więcej widać na boki i przy takich grach jak Drakan łatwiej dostrzec nadchodzące monstrum. Podobnie w grach samochodowych.

Jeżeli gra nie obsługuje szerokiego ekranu - nic się nie dzieje. Jest po prostu trochę szerzej. Choć z drugiej strony Lara Croft wygląda jakby utyła na co od razu zwórciła uwagę moja córka ;-)

 

Oglądanie zdjęć - nie macie pojęcia jak fantastycznie ogląda się zdjęcia. A jeszcze fajniej je się przegląda w postaci miniaturek.

 

Podsumowując polecam ten monitor. W tej cenie i przy tym wyposażeniu jest to najlepszy wybór.

 

Na plus

- złącze DVI

- szerokie kąty bez widocznych zmian kolor/nasycenie

- ładne, nasycone kolory

- 8ms gtg

- wbudowane głośniki

- bogate wyposażenie

- 36 miesięcy gwarancji door-to-door

- atrakcyjna cena

- super wygoda

 

Na minus

- niewielkie zmiany koloru w odległości 1/8 od pionowych brzegów ekranu

- lekko się buja na niestabilnym biurku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kuś :)

1673021[/snapback]

Nie kuszę Luk@s ;-)

Jak wczoraj go kupowałem to zostało jeszcze 4 sztuki (Makro Kielce). A kierownik stoiska mówił, że wiele osób pytało się o niego. Ja byłem tam o 8 rano.

Po prostu wydaje mi się, że to jest zupełnie przyzwoita okazja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wydaje mi się, że to jest zupełnie przyzwoita okazja.

1673511[/snapback]

okazja? a ile taka przyjemność? - jakoś do makro nie chce mi sie lecieć (kakieś 25kilosów, a rowerek mi sie zepsuł)

 

edit: 1401,78PLN... nieźle

Edytowane przez Ganeon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy TN jest zła do filmów?

1669650[/snapback]

Od zawsze,a przynajmniej jest dużo gorsza od matryc pva,mva i s-ips,ze względu na małe kąty widzenia,bardziej wyblakłe kolory,gorszy kontrast itp,z resztą porządne telewizory lcd robią tylko na odmianach pva,mva i s-ips,a nie na tn.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasy przy oglądaniu zdjęć? Po 5 sec tego nie zauważasz.

Tyle od użytkownika, nie "teoretyka".

1670329[/snapback]

No wątpię.Mnie po przesiadce z 15" lcd na 17" lcd drażną malę paski na górze i dole przy oglądaniu zdjęć,bo 15" miała proporcjonalną rozdzielczość 4:3,czyli 1024:768,a 17" i 19" lcd mają jakąś dziwną rozdzielczość 1280:1024,a żeby było proporcjonalnie 4:3 to powinny mieć1280:960,dopiero 20 lcd maja znów propocjonalnie,bo 1600:1200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze,a przynajmniej jest dużo gorsza od matryc pva,mva  i s-ips,ze względu na małe kąty widzenia,bardziej wyblakłe kolory,gorszy kontrast itp,z resztą porządne telewizory lcd robią tylko na odmianach pva,mva i s-ips,a nie na tn.

1677403[/snapback]

Ale za to TN sż szybkie, a przeciętny użytkownik monitora (taki jak ja) patrzy na niego wprost i mu zwisają kąty widzenia. A co do lepszych (kolory itp) matryc PVA, MVA, IPS to racja, ale nie powiedziałbym, żeby nowe TN były złe...

Co do niewygody panoramy polecam, popracowanie, albo chociaż obejrzenie sobie laptopa jakiegoś z panoramą - rewelacja.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Witam wszystkich - to mój pierwszy post na Tweak.pl.

 

Mam ten monitor (chodzi oczywiście o model Fujitsu-Siemens W19-1).

Gdy jechałem do Makro aby go obejrzeć nie myślałem, że go kupię. Pierwsze wrażenie nie było interesujące. Szeroki ale wysokość ekranu mniejsza niż inne 19". Wiedziałem z nielicznych opisów w internecie, że nie ma ząłcza DVI. To był najpoważniejszy argument przeciw bo mam kartę z DVI i chciałem wykorzystać jej możliwości.

 

Gdy zajrzałem z tyłu do złącz z błyskiem w oku zauważyłem DVI. Przegląd zawartości pudełka - jest wszystko! Kabel VGA, DVI-D, zasilający i audio. Monitor oprócz DVI ma wbudowane głośniki 2x2W. Niby mało i praktycznie mało kto będzie używał ale są.

 

Monitor kupiłem. W domu po rozpakowaniu i zamontowaniu podstawki (wystarczy przykręcić jedną śrubkę, która ma specjalny motylek więc da się to zrobić bez narzędzi) ustawiłem do w miejsce mojego wysłużonego Compaq V500. Od razu poraziła mnie różnica w wielkości. Ten monitor jest ogromny czego w Makro nie było widać.

 

Włączenie systemu i pierwsza ocena - czy w pionie zmieniaja się kolory? Chodzi o patrzenie pdo róznymi kątami w pionie. Na moim laptopie jest to bardzo denerwujące, bo nawet siedząc przed monitorem góra jest ciemniejsza niż bardzo rozjaśniony dół. No i zaskoczenie - brak takiego efektu. Przekraczając kąty podane w specyfikacji widać różnicę ale kto będzie obserwował monitor leżąc na ziemi lub siedząc 50 cm ponad monitorem. Zmiany barwy w poziomie widać na bieli. O ile środek jest idealny to boki już są lekko żółtawe na obszarze około 1/8 od brzegu. Jednak przeszkadza to tylko i wyłącznie przy całkowicie białych powierzchniach jak na przykład strona WWW z białym tłem, dokument na całym ekranie, itp.

 

Sprawa rozmiarów ekranu 16:9. Jest to najlepsza rzecz jaką oferuje ten typ monitorów (panoramiczne). W zasadzie dla kogoś kto musi mieć dużo informacji na ekranie nie ma lepszego wyboru. Przy przeglądaniu Internetu może nie widać tego podobnie przy przeglądaniu dokumetów tekstowych. Ale już arkusz kalkulacyjny, oprogamowanie dtp, graficzne czy cad bardzo korzysta z takiego formatu ekranu. Nagle na ekranie robi się na prawdę wiele miejsca i trzeba przyzwyczajać się do tej szerokości.

 

W grach nie ma problemu. Nowe gry obsługują ten format. Gra na szerokim ekranie nabiera nowego wymiaru. Więcej widać na boki i przy takich grach jak Drakan łatwiej dostrzec nadchodzące monstrum. Podobnie w grach samochodowych.

Jeżeli gra nie obsługuje szerokiego ekranu - nic się nie dzieje. Jest po prostu trochę szerzej. Choć z drugiej strony Lara Croft wygląda jakby utyła na co od razu zwórciła uwagę moja córka ;-)

 

Oglądanie zdjęć - nie macie pojęcia jak fantastycznie ogląda się zdjęcia. A jeszcze fajniej je się przegląda w postaci miniaturek.

 

Podsumowując polecam ten monitor. W tej cenie i przy tym wyposażeniu jest to najlepszy wybór.

 

Na plus

- złącze DVI

- szerokie kąty bez widocznych zmian kolor/nasycenie

- ładne, nasycone kolory

- 8ms gtg

- wbudowane głośniki

- bogate wyposażenie

- 36 miesięcy gwarancji door-to-door

- atrakcyjna cena

- super wygoda

 

Na minus

- niewielkie zmiany koloru w odległości 1/8 od pionowych brzegów ekranu

- lekko się buja na niestabilnym biurku

1672815[/snapback]

Zapodaj jakies foty bo zaczynam sie zastanawiac na tym monitorkiem :P

edit:

Jak cytujesz to nie cytuj całego tak długiego posta tylko odnieś się do najważniejszych treści.

Zmieniłem wielkość czcionki na 0.

Romek

Edytowane przez romek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wątpię.Mnie po przesiadce z 15" lcd na 17" lcd drażną malę paski na górze i dole przy oglądaniu zdjęć,bo 15" miała proporcjonalną rozdzielczość 4:3,czyli 1024:768,a 17" i 19" lcd mają jakąś dziwną rozdzielczość 1280:1024,a żeby było proporcjonalnie 4:3 to powinny mieć1280:960,dopiero 20 lcd maja znów propocjonalnie,bo 1600:1200.

1677404[/snapback]

Rozumiem, że jak oglądasz film na tym swoim 4:3 paneliku, to NIE denerwują cię pasy na górze i dole ekranu? A może denerwują i rozciągasz film na cała powierzchnię ekranu? :blink: Czepiasz się, ot tak, dla zasady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superbeer - dzięki za rzeczowy opis. Od pewnego czasu noszę się z zakupem LCD, byłem już prawie zdecydowany na jedną z trzech belineek, a tu proszę... Do niedawna wogóle nie myślałem o panoramach, ale po przeanalizowaniu rozlicznych przesłanek wychodzi mi, że właśnie takie proporcje będą dla mnie najbardziej odpowiednie. Więc chyba sobie go kupię, i to możliwie najszybciej ;]

 

Gdyby kogoś interesowało:

Makro Gdańsk, stan na godzinę 14.30 - 10szt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Superbeer - dzięki za rzeczowy opis. Od pewnego czasu noszę się z zakupem LCD, byłem już prawie zdecydowany na jedną z trzech belineek, a tu proszę... Do niedawna wogóle nie myślałem o panoramach, ale po przeanalizowaniu rozlicznych przesłanek wychodzi mi, że właśnie takie proporcje będą dla mnie najbardziej odpowiednie. Więc chyba sobie go kupię, i to możliwie najszybciej ;]

1682535[/snapback]

Niestety tylko makro sprowadziło te monitory i pewnie jak wyczerpią się to slad po nich zaginie. Podobnie jak C19-4 dobry tani monitor 19" a nikt go nie sprowadza...

 

Gucio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tylko makro sprowadziło te monitory i pewnie jak wyczerpią się to slad po nich zaginie. Podobnie jak C19-4 dobry tani monitor 19" a nikt go nie sprowadza...

 

Gucio

1682545[/snapback]

Z tego, co wykopałem dotychczas w guglu wynika, że ten monitor trafił jak na razie tylko na rynek niemiecki, gdzie można go za to nabyć dodatkowo w wersji black - wygląda super, ale cóż, jeśli blacka i tak w pl nie kupię. Na 99% wieczorem mykam do makro po to cudo ;]

 

Superbeer, jak z hot pixelami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra

Hot piksele:)

Wg. producenta (uwaga pdf) spełnia on tylko normę klasy drugiej, ISO13406-2

(Pixel fault class II)

http://www.fujitsu-siemens.com/Resources/172/1305861195.pdf

 

Pisałem już wcześniej, ze jest to nienajlepsza norma (nie ma gorszej) bo w najgorszym przypadku może być nawet i 7 subpikseli na ekranie a monitor wg. tej normy nie będzie uszkodzony....

(sorry jeśli komuś ostudziłem zapędy na ten monitor)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra

Hot piksele:)

Czepiasz się :P Ostatnio głównie cyfrówki mnie kręcą, to się rozpędziłem.

 

A co normy - niech sobie będzie jaka chce, byle by egzemplarz, który zakupię miał tych pixeli jak najmniej, a jestem ciekaw jak koledze się udało trafić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem kupiłem kupiłem :)))

 

20 rat po 73, 14 zł :)))

 

No i w makro nie ma problemów z reklamacją, małe sklepy kombinują, wymieniają, a ja jak uszkodził sie mój CRT po prawie 3 latach używania, dostałem zwrot zapłaconej ceny !!!!! (1400 zł ....), wystarczyło oświadczenie serwisu ze nie da sie naprawic ...

 

Ma DVI, głośniczki, kolor czarny ze srebrna obwódka wokół panela, ładne OSD

 

no i świetnie prezentuje sie powieszony na ścianie nad moim wąziutkim biurkiem ... CUDO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że jak oglądasz film na tym swoim 4:3 paneliku, to NIE denerwują cię pasy na górze i dole ekranu? A może denerwują i rozciągasz film na cała powierzchnię ekranu?  :blink:  Czepiasz się, ot tak, dla zasady.

1680904[/snapback]

Nie czepiam się,po prostu wyraziłem swoje zdanie,po tym jak napisałeś,że ich nie zauważasz przy zdjęciah po 5min.

O pasach przy filmach nie pisałem,bo mi nie przeszkadzają,z resztą przy panoramie też będa w wiekszości przypadków na filmach,no chyba że powiększysz obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też kupiłem - na razie nie mam jeszcze właściwej rozdziałki zainstalowanej, ale większy problem to to, że jeden guziczek w menu nie działa :/ Szykuje się jutro przejażdżka do Macro :///

 

Ale monitorek robi sycące wrażenie - więcej jak go zainstaluje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...